Hirdetés

Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz chipi-85 #18673 üzenetére

    Minden tiszteletem Karmáé, de ebben szerintem nincs igaza. Mutass olyan platformot, ami 4-5 hónap alatt többet fejlődött. Az első iPhone-ra például 1 évig(!) még SDK sem volt, anélkül pedig ugye nem fejleszthető semmi. ;) Az appstore szűk 2 évvel a telefon megjelenése után nyílt meg. De a firmware fejlődése sem volt gyorsabb, nézd vissza, hogy mennyi idő telt el, mire érdemi fejlesztések megjelentek a telefonra. Az android is hasonló cipőben járt, bár arra kezdetektől volt SDK, de érdemi appstore-ra ott is egy évet kellett várni. A firmware-t nézve pedig az android lényegében úgy az 1.6-os verziótól lett használható, de még az is erősen so-so. A 2.1-2.2-re lehet azt mondani, hogy a Wave-től itt elvárt módon hozza az okostelefon szintet. Ez két év...

    Persze tudom, 2010-et írunk, és ma mások az alap elvárások, mint 2 vagy 4 éve. Igaz. Ezért kell(ett volna) megfontolni, hogy a kiváló hardver és alacsony ár csábításának engedsz-e, mert az amit jelenleg tud már döntően elég számodra, vagy pedig nem elég és inkább megveszed 30-40 ezerrel drágábban a konkurrens platform felsőkatos telefonját.

    Egy analógiával élve: A Window Phone 7 valószínűleg a mobil játékpiac egyik "monstere" lesz 1-2 éven belül, az iPhone-al versengő játék kínálattal. De ettől még aki holnap megvesz egy WP7-es telefont, és azt várja, hogy holnapután játékok tömegét tudja letölteni, az olvasson többet mobilarénát. :D

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Aktív témák

Hirdetés