Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) keccsa válasza doongoo (#700) üzenetére


keccsa
aktív tag

:R

Mindenki magának hülye!

(#702) Zsoó válasza Myth (#698) üzenetére


Zsoó
tag

Úgy olvastam egy tesztben hogy nem támogatja a magyar nyelvet. :(

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#703) mohow


mohow
tag

Ahoj!

Üzemidő témához!

Felemás a kép.

Vasárnap esete 11-től az alábbi kép szerint bírta:

Az óra eSIM-es, de a képen látható használati időből maximum 2 órát volt önálló, többit telefonnal együtt töltötte. GPS nem volt használva. 4 éjszaka és 1x napközben is folyamatos pulzusmérés ment, egyébként átlagos értesítések, időjárás, 1-2 apróság, semmi nyúzás, telepítgetés stb....

Éjszakákra repülő és éjszakai mód, így 6-7 óra alvás mellett a folyamatos pulzusméréssel 3-4 % merülés, viszont napközben én azt vettem észre, hogy a 10 percenkénti pulzusbeállítással jobban merül mint a folyamatossal vagy kikapcsolttal.

Azóta újra feltöltve és most 21 óra alatt 39%-ot merült!!! :F Felhasználási mód nem változott.

Szóval a tesztekben olvasottak, miszerint 3 nap röhögve, kíméletesen akár 5 is, nem tudom hogyan sikerült.
Én úgy látom 3 nap kímélve, 1,5-2 ha intenzívebb a használat.

Részemről nem tragédia, 2 naponta tölteni belefér, de csalódás a 4-5 naphoz képest.

Esetleg tippek, hogy mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#704) mohow


mohow
tag

Még valami!

Tudtok olyan óralapot ajánlani ami:

szolid, elegáns, alapvetően fekete alapon és az alábbi infók megvannak rajta, azok shortcuttal el is érhetőek:

- dátum
- hét napja
- akku
- lépés
- kalória
- időjárás
- pulzus
- esetleg holdfázis

kb. mint az alábbi, csak ezen kicsit nagy a "keret", és az infók így zsúfoltak, továbbá ha az egész háttér inkább fekete, az jobban tetszene (továbbá erről még az időjárás hiányzik)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#705) Zsoó


Zsoó
tag

Én kedden este ötkor vettem le a töltőről, és ma reggel 10-kor még volt benne 25%. Most folyamatos BT kapcsolat volt a telóval, kivéve éjszaka de akkor be volt kapcsolva a folyamatos pulzusmérés. Szerdán edzés mérés is volt, fekvőtámasz, hátlehúzás, lábnyújtás formájában. Lépésszámláló be. Értesítések jöttek viszonylag sűrűn. GPS no. A kijelző 3-as fényerővel és kikapcsolt AOD. Nemtom kibírta volna-e este 5-ig, mert én is észrevettem hogy eléggé hektikus az akkuhasználata.
Mindegy, nem olyan rossz eredmény ez, bár intenzívebb használattal szerintem is max.2 nap talán.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#706) Hikvision válasza mohow (#704) üzenetére


Hikvision
senior tag

"MOB Ilon Premium" ami nekem tetszik, és letisztult. párszáz forint volt.

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#707) Ace882


Ace882
tag

Nekem a következő beállításokkal
AOD off, pulzusmérés gyakorira van állítva, BT 24/24, értesítések 24/24, órán való beszélgetés kb 10-15 perc,GPS off, lépésszámlálás bekapcsolva, barométer és magasságmérés bekapcsolva (GPS nélkül)
Ennyit megy el

Az óra 46mm-es és nem E-simes

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#708) mohow válasza Ace882 (#707) üzenetére


mohow
tag

Azt a k****a! Már bocsánat, de ez lesújtó az enyémre nézve... :F

Milyen "watchface"-t használsz?

Nálam mindig az óra fogyaszt a legtöbbet.

Milyen fényerőt használsz?

Éjszaka is viseled?

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#709) mohow válasza mohow (#708) üzenetére


mohow
tag

Mert persze ez is 46mm-es...

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#710) Ace882 válasza mohow (#709) üzenetére


Ace882
tag

Non Stop rajtam van (kivéve töltésnél :) ) Fényerő hatoson van és a MD100-as óraszámlapot használom

[ Szerkesztve ]

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#711) niklebi válasza Ace882 (#710) üzenetére


niklebi
senior tag

Szerintem ezt annak köszönheted, hogy nem esimes az órád. Csak a BT. használod. Az nem látszik a fogyasztási adatokon, hogy a BT. mennyit fogyaszt, így gondolom a Beállítások mutatja, az meg 1%. Nálam 2 napnál többet nem igen bír az óra. Én persze azért vettem, hogy ne kelljen a telefont magammal cipelni bizonyos helyzetekben. Folyamatos a 4G kapcsolat, és éjjel általában ki is kapcsolom az órát. Így bír ki 2 napot.

(#712) Ace882 válasza niklebi (#711) üzenetére


Ace882
tag

Így van csak BT-ot használok, valószínű ezért jó ennyire. Viszont, hogy az E-simes sokkal többet eszik azon nem kell csodálkozni,azért ott folyamatos a kommunikáció. Persze azért kicsivel többet vár el a felhasználó mint amit valójában kibír :((

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#713) konyi79


konyi79
addikt

Szerintem ekkora eszköztől a két nap is marhajó 4g-n lógva. Mert ugye ha nem használja, akkor is lóg rajta.

Más.
Ez a hiperürtechnika fel van arra készülve, valahogy prioritásokkal kezelje a bt kapcsolatot? Mióta párosítottam a telefonnal, szívat az autó fejegysége. A kihangosítást az óra akarja megoldani, vagyis inkább nem is csatlakozik a kocsihoz a telefon. Ott az eszközök között, de nem aktív. Ha rányomok persze átmegy a kocsira, de akkor meg az órát dobja el teljesen, ha kiszállok se csatlakozik újra. Valaki rájött már, hogy lehetne ezt normálisan kezelni?

(#714) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Sziasztok, két napja használom a készüléket egy 46mm -es változatot, egyenlőre csak ismerkedem.Note9-el együtt nyúzom, előtte egy GeraFit 2 Pro-m volt és mint ha azon erősebb lett volna a Bluetooth... az óra mint ha töbször jelezne h.elvesztette a jelet...

(#715) konyi79 válasza ToomyC (#714) üzenetére


konyi79
addikt

Band 2 pro után ugyanezt tapasztalom.

(#716) mohow válasza Ace882 (#712) üzenetére


mohow
tag

Úgy van beállítva, hogy mobil kommunikációt csak akkor kapcsolja be, ha megszakad a telefonnal a kapcsolat. Tehát nincs folyamatos 4G üzem. Erre írtam, hogy a 3 nap 10 óra időből max. 2-őt volt mobilhálózaton. Többi BT vagy repülő mód.

Továbbá számomra az is érdekes, hogy nekem 16%-kal az óra 'vezet', neked az mindössze 4%, és az értesítésekben is nagy a különbség.

Minden esetre, a következő teljes feltöltés után a mobilhálózatot teljesen kikapcsolva megnézem hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#717) niklebi válasza konyi79 (#713) üzenetére


niklebi
senior tag

Ha jól értem a telefonnal akarsz a fejegységhez csatlakozni. Azt nem tudom, ezt hogy lehet megoldani. Én úgy használom a fejegységet, hogy az óra BT. beállításánál a headset-ként csatlakozik az óra az autóhoz. Az autóban automata csatlakozás van beállítva, így amikor nálam az óra csatlakozik. Ha telefon van nálam azt újra csatlakoztatni kell, mert szerintem a fejegység csak 1 kapcsolatot fogad el. Amit írtál azt holnap kipróbálom, nálam mi történik. Azt nem tudom, az órát miért dobja el a telefon ha az autóhoz csatlakozik. Én vagy az egyiket vagy a másikat használom, egyszerre a kettőt nem. Ha az órával megyek el, akkor a telefon otthon marad és távoli kapcsolaton csatlakozik az órához,

(#718) konyi79 válasza niklebi (#717) üzenetére


konyi79
addikt

Nem.
A telefon rendesen megy a kocsi fejegységgel, az óra nem indít hívást, nincs rajta sim profil, csak bt a telefonnal.
A gond az, nem adja át a kapcsolatot a kocsi bt fejegységnek ha beülök, a csuklómon csörög. ehhez kéne megoldás. A kocsinak nem is kell kezelnie az órát, az maradjon a telefonon. de ez a gond, ha kézzel rányomok a kocsira, az óra leválik a telóról és vica-verza. band 2 pro rendesen csinálta, nem volt ilyen bajom vele.
A telefonnak meg nem szokott a több bt kapcsolat gondot okozni.

(#719) konyi79 válasza mohow (#716) üzenetére


konyi79
addikt

Az egy dolog nem kommunikál a hálózaton, de készenlétben van rajta.
Ha bt-n a tellóhoz kacsolódik, olyankor is jelez térerőt nem?

(#720) Kront válasza mohow (#704) üzenetére


Kront
tag

ha esetleg nem találsz megfelelőt és a belinkeltnél maradsz, két hiányt azért kipipálhatsz a listádról:

- a háttér színét te állítod be (én is feketével használom),
- az időjárás ott van gyorsgombon a 7-es számnál (ettől még valóban nem írja ki a hőmérsékletet).

(#721) viera válasza mohow (#716) üzenetére


viera
őstag

Én is így használom és nálam is megvan bőven a 3 nap.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#722) viera válasza konyi79 (#718) üzenetére


viera
őstag

Nálam rendben működik.Beülök a kocsiba egyből csatlakozik a telefon a fejegységre.Az óráról ha indítok hívást akkor az autó kihangosítójára kapcsol egyből.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#723) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Ketyegni csak a samsung számlap tud?

(#724) ktgeri


ktgeri
tag

Fizetésre továbbra is alkalmatlan?

(#725) mohow válasza konyi79 (#719) üzenetére


mohow
tag

Ahogy látod, nem jelez térerőt amikor a telefonhoz csatlakozik, így gondolom nem is használja az LTE-t.
Némi különbéget persze megértenék, mert ha benne van, valamit jelenthet fogyasztásban de 2-3 nap vs 7-8 :Y

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#726) mohow válasza viera (#721) üzenetére


mohow
tag

Nem is a 3 nap a kérdés, hanem ahogy előbb is írtam a 3 vs 8 :F

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#727) mohow válasza Kront (#720) üzenetére


mohow
tag

Szia!

A háttér színét ennél a számlapnál hol tudod állítani?
Mert nekem, mit más számlapoknál, ennél nem kínálja fel a "testreszab" opciót.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#728) mohow válasza ToomyC (#723) üzenetére


mohow
tag

Szinre biztos, hogy nem, több számlap beállításainál is felkínálja a ketyegő hang ki-be kapcsolását.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#729) ToomyC válasza mohow (#728) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Eddig kettőt megvettem, egyik se ketyeg...

(#730) dedike válasza mohow (#728) üzenetére


dedike
addikt

Már ne haragudj, de neked ellopták a "szerkesztés" gombot? :F :U

[ÁSZF. III. 12. 4. 2. ]"Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat."

Jó szerencsét!

(#731) konyi79 válasza dedike (#730) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt kár volt, a linkelt pontot a követő szerint járt el. A jelenlegi elvárás szerint ha másnak válaszol, azt tegye külön hozzászólásban. ;)

(#732) mohow válasza dedike (#730) üzenetére


mohow
tag

Bocsánat, nem ismertem ennyire az ÁSZF-et.

Azért is írtam így, mert más-más hozzászólásokra volt válasz. Tudom, be lehet egybe is szerkeszteni...

Még egyszer sorry.

Most látom, hogy az én eljárásom is lehetett helyes.

Na akkor előveszem az ÁSZF-et. :)

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#733) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Azért az gáz, hogy ha kimegyek a konyhába (ami egy 30-as fal) elmegy a bluetooth... Gear Fit 2nél ez nem volt ....

(#734) Koppogy


Koppogy
csendes újonc

46 mm-es LTE Galaxy Watch!

Automatára állítva, ha az óra kapcsolódik a telefonhoz lekapcsol a hálózatról, ha megszakad a BT, akkor önálló órára vált. 2x12 óra alatt, mert amikor hazaértem kikapcsoltam, kevés telefonálással (ami BT-n történt) 30 % merülés.

Önálló telefonként: Este 10-től reggel 6-ig 13 merült. 34 perc beszélgetés BT headsettel 17 %.

Hát igen, az LTE kapcsolat és a telefonálás nagyon meríti.

Egyébként hozzáértőktől. Energiafelhasználásban van mérhető különbség 3.0, illetve 4.1 BT headset között?

(#735) Aszta~


Aszta~
újonc

Sziasztok! Most tervezem a watch beszerzését, azonban nem tudom, hogy a Honor 10-es (android 8.1) telefonommal teljesértéküen tud mükődni? Sehol nem kapok rá választ, remélem töletek igen!

(#736) Koppogy


Koppogy
csendes újonc

Egy újabb teszt!

33 perc beszélgetés szintén, viszont az óra hangszóróján és 8% merülés. Tehát a BT headsettel a dupláját merüli. Lehet, hogy jobb lenne egy BT 4.1-es?

(#737) dedike válasza konyi79 (#731) üzenetére


dedike
addikt

Forrást kérhetek mellé? :Y

Mert akkor megyek én is élvezhetetlenné tenni a fórumot... :B

(#732) mohow:

Nem tudom, hogy fórumtárs honnan veszi az általa említett elvárást, de biztos behivatkozza, és akkor minden kiderül! :)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#738) Kalaco válasza Aszta~ (#735) üzenetére


Kalaco
újonc

Szia! Én használtam egy pár hétig Honor 10-zel, minden funkció működött az órán (46 mm).

(#739) Aszta~ válasza Kalaco (#738) üzenetére


Aszta~
újonc

:R :R :R Köszi a választ! Nagyon király vagy, már 2 hete keresem a választ! Megkérdezhetem miért csak pár hétig használtad?

(#740) konyi79 válasza dedike (#737) üzenetére


konyi79
addikt

:U
Felesleges hangulatkeltés helyett kérlek olvass figyelmesebben. Amit linkeltél [ÁSZF. III. 12. 4. 2. ] pontot követi az [ÁSZF. III. 12. 4. 3. ], ez szól a kollega külön válaszaira, szóval a feleslegesen kötöttél bele a fórumtársadba. Egy időben valóban volt ez elvárás amit írsz, de ez rég megváltozott.
Ezért zárjuk is itt le, már 5-tel született több hozzászólás a témában, mint szükséges.

(#741) Kalaco válasza Aszta~ (#739) üzenetére


Kalaco
újonc

Váltottam Galaxy S9+-ra. Na nem azért, mintha nem lettem volna megelégedve a Honor 10-zel, de egy Black Friday ajánlat elcsábított.

(#742) GB1 válasza Macika66 (#641) üzenetére


GB1
csendes tag

Nálam is tökéletesen működik az Oneplus 6-al. Nálad az értesítéseket (gondolok a gmail, az outlook emailekre, illetve az sms-re) tárolja-e az óra, mert nekem egy bizonyos idő után törli őket, de csak az óráról.

[ Szerkesztve ]

(#743) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Facebook Messenger üzenetek hogy jelennek meg? Válaszolni lehet rá? Valaki tudna nekem képernyő képet mutatni róla?

Köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#744) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok!

Ti használtok a kijelzőre valamilyen védelmet? Üvegfólia vagy sima fóliát?

(#745) kisdobos0111 válasza PeteePeti (#191) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Nagy különbség van s3 és ez között? Nem tudom hogy s3at vagy ilyet vegyek.

(#746) doongoo válasza S@c@ (#744) üzenetére


doongoo
addikt

vettem rá temepred glasst, de pár tized mm-rel kisebb volt, mint a számlap üveg átmérő, így hülyén nézett ki rajta

(#747) koxkids


koxkids
őstag

sziasztok!

Akciós a 220Volt-nál a Galaxy Watch.
[link]

Itt említik a hivatalos 2 év Samsung garanciát. Ők hivatalos forgalmazók? Érdemes innen venni?
Másik bolt ahol kedvező az ára, az Aqua (95k).

Ha a 220 hivatalos, akkor azt az 5k-t nekem megéri a hivatalos gari. :) Mert ha jól tudom, az Aqua nem hivatalos forgalmazó.

Köszönöm!

(#748) Ace882 válasza koxkids (#747) üzenetére


Ace882
tag

Ezt írják
A terméket a hivatalos, magyarországi Samsung képviselet teljes támogatásával és garanciális hátterével árusítjuk.
Szóval valószínűleg igen hivatalos
Amúgy az Aqua-t is hivatalosnak írják

[ Szerkesztve ]

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#749) Pjoe69 válasza koxkids (#747) üzenetére


Pjoe69
tag

Nem véletlen az AQUA-nál az ár.
Rákérdeztem, bolti 1 év garanciával adják.
Simán "szürke importos"

Szerintem a 220Volt-os is ilyen.
Érdekes, hogy a Samsung oldalán ennek ellenére hivatalos partnerként megjelennek.

[ Szerkesztve ]

(#750) Don Atosz válasza Pjoe69 (#749) üzenetére


Don Atosz
tag

Az Aqua szállít a 220nak is cuccokat, lehet innen is a diferencia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.