Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Fixmiki


Fixmiki
tag

Helló, nektek működik a bluetooth hedset az órával ha a telóval bluetoothon kapcsolódik? Ha az óra távoli kapcsolatban van (multisimes) csak akkor megy nálam a hedset, egyébként az óra saját hangszórója megy.

(#1102) szokelaszlo válasza xb12x (#1081) üzenetére


szokelaszlo
tag

Köszi.
Már volt hogy négy napot is elment. :R

(#1103) scofield89


scofield89
csendes tag

Sziasztok! Végre nekem is megjött az órá, stratos 2-ről váltok. Telekomos, multisim beállítva. Hívások, messenger üzeneteket jelezve. Kérdésem lenne, hogy pl. eredmenyek.com alkalmazás értesítései beállíthatóak-e, hogy jelezze azt is. Meg a gmail?

(#1104) goop válasza scofield89 (#1103) üzenetére


goop
őstag

A telefonon található összes alkalmazás értesítse kiküldető az órára.

(#1105) Tybike81


Tybike81
őstag

Samsung Galaxy Watch minek nem tudja mérni az alváskor a pulzust? Azt írja az alvási adatoknál hogy alváskor nem tudtad mérni.... :(

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#1106) scofield89 válasza goop (#1104) üzenetére


scofield89
csendes tag

Köszi, közben persze rájöttem :) Akkor még egy kérdés :) Esetleg navigáció? Szeretném, hogy telefonon is mutassa. Van e rá külön alkalmazás ami jó is?

(#1107) Uzi74 válasza goop (#1100) üzenetére


Uzi74
senior tag

Sorry, hogy nem szóltam előbb :D

Feltettem egy ringke invisible defender-t az órára
[link]

Teljesen jól passzol, nincs rés. Az üvegfólia oldala kicsit átlósan van bevágva, hogy minimális rés se maradjon. Oldalról nézve látszik, hogy van vastagsága, kicsit magasabb mint a lünetta alja volt.

A topiktárs által emlegetett spigen liquid air tok is megjött
[link]
Az egyik oldai szíj levétele és a tok nyújtogatása után fel lehet tenni passzentosan. A lünettát csak a bal oldalon kivágott részen lehet forgatni, mert máshol félig lefedi felülről, ez eléggé korlátozza a hozzáferhetőséget. Én szerintem csak akkor fogom feltenni, ha tudom hogy komolyabb outdoor napra megyek, átlagos munkanapra nem.

Podcastot szinkroniázálni ha jól látom elég körülményes, erre ha valakinek lenne jó ötlete, szívesen venném.

(#1108) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ha valakit érint, a galaxy appsban van egy quick settings nevű progi az órára, és a segítségével lehet állítani a telefon beállïtásat, pl wifi, mobilnet, hang üzemmód stb stb

Xbox One: bandymnc

(#1109) Zsoó válasza Uzi74 (#1107) üzenetére


Zsoó
tag

Már meg is rendeltem az üvegfóliát. :)) Köszi hogy megosztottad! :R Ilyet akartam ami passzol.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1110) doongoo válasza bandi0000 (#1098) üzenetére


doongoo
addikt

alkalmazás van rá az áruházban, amivel a telefon egyes funkciói kapcsolgathatóak az óráról (quick settings)

(#1111) tomasz79


tomasz79
tag

Szerintetek termálvizes fürdéskor ajánlott a levétele?

(#1112) Uzi74 válasza tomasz79 (#1111) üzenetére


Uzi74
senior tag

A sós vizet sem ajánlják neki, ha nem is menne tönkre ott van még az elszíneződés esélye meg hogy az ip68 35 fokig van tesztelve ha jól tudom, melegebb víz pedig előfordulhat a termálban.

(#1113) Shader válasza Zsoó (#1095) üzenetére


Shader
aktív tag

Akkor még nem próbáltál más smart watch-ot... :)
Van amelyik csak és kizárólag atomszáraz bőrön mér HR-t. (Lemfo vagy még rosszabb Microwear).
Tapasztalatom szerint csak és kizárólag az ECG lapkákkal szerelt egyébként 10-20$-os karkötők mérik szinte minden körülmények között a HR-t pontosan. Még víz alatt is. Amikor a villanófény torzul, a lapkák a a potenciál különbséget még simán mérik. Próbáltam.
Röhej de ebben a kínaiak beelőztek... pedig nem egy nagy feature.

--- Sent from mobile device ---

(#1114) kisdobos0111 válasza tomasz79 (#1111) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Én rendszeresen használom termál vízben és semmi baja.

(#1115) tomasz79 válasza kisdobos0111 (#1114) üzenetére


tomasz79
tag

Kösz a válaszokat, de már mindegy mer a rönóm nem indult el☹

(#1116) Uzi74 válasza tomasz79 (#1115) üzenetére


Uzi74
senior tag

egy kis termálvíz rendbe tenné pedig :D

(#1117) Shader válasza tomasz79 (#1115) üzenetére


Shader
aktív tag

Oszt gyári szíj van-e rajta? D

--- Sent from mobile device ---

(#1118) Zsoó válasza Shader (#1113) üzenetére


Zsoó
tag

Hát ez több mint bosszantó egy 130ezres órától.
Akkor ezek szerint úszás közben sem fogja/tudja mérni? (Bár mintha valaki azt írta volna nemrég hogy használja úszás alatt is)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1119) kisdobos0111 válasza Zsoó (#1118) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Én használom rendszeresen úszás közben és tökéletes a pulzusmérő. Hibátlan a úszás funkció is benne. Pontosan méri a távot, külön mér minden hosszidőt, felismeri az úszás típusát. Nagyon szeretem az úszás funkciót benne. Igazából ezért választottam ezt és nem a gear s3 - at.

(#1120) tomasz79 válasza Shader (#1117) üzenetére


tomasz79
tag

A rönón vagy az órán??😊

(#1121) Shader válasza kisdobos0111 (#1119) üzenetére


Shader
aktív tag

Azért ez már egy igen fejlett HR mérő szenzor/ok.
Csak annyi a lényeg, hogy 100%-os folyamatos mérés nincs, de ez magasan ver minden általam kipróbáltat. Kivéve az ECG-s karkötőt/ek. Azok hozták ezt a szintet. (Persze csak a HR mérésben.)

--- Sent from mobile device ---

(#1122) Shader válasza Zsoó (#1118) üzenetére


Shader
aktív tag

Hidd el jó ez a HR mérés.
Szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb ami van most a piacon.

--- Sent from mobile device ---

(#1123) gyuri81 válasza bandi0000 (#1108) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszi, ilyet kerestem pont!

Mobilnetet nekem nem kapcsolja ki:(

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#1124) Uzi74 válasza bandi0000 (#1108) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem nem hajlandó települni a quick settings valamiért... az órán a legrissebb firmware verzió van...

(#1125) bandi0000 válasza gyuri81 (#1123) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az nálam sem megy, mondjuk az nem érdekel, van több verzió is, gondolom a fizetősök jobbak lennének, de olyan funkcióért nem fizetek ami tök elvárható lenne egy óránál szerintem

Uzi74: passz, nálam Samun megy, gondolom más gyártónál lehet probléma

Xbox One: bandymnc

(#1126) Uzi74 válasza bandi0000 (#1125) üzenetére


Uzi74
senior tag

Az lehet, nálam Moto Z2 Force telefonon próbáltam.

Headset kérdés:
Az óra alapból kapcsolódik a Telefon-Audio bluetooth profillal a telefonhoz (gondolom a knight rider módusz miatt), egy telefonra kapcsolódó bluetooth headsetnek ezért csak a media audio profil marad szabadon.

Ha a telefon headszetjével szertnék hívást fogadni (mert pl whatsapp hívás és az órára nem jön át), mi a gyors megoldás arra, hogy átállítsam a telefon-audio kapcsolatot az óráról a telefon headsetjére?
-Esetleg kapcsoljam ki a bluetooth-t az órán fullosan és akkor vagy fogadom az óra LTE kapcsolatán a hívást vagy a telefonén és mindkettő headset tud telefon profilon keresztül aktív lenni? - de ekkor meg jobban fogyasztja az akkut a csak 4g/wlan kapcsolat
-jó lenne egy widget a bluetooth-t gyorsan kapcsolgatni az órán, van ilyen? A settingsbe menübe csak a WLAN beállításokat sikerült kitenni, a bluetooth-t nem...

-Jelenleg annyit tudok tenni, hogy az órát flight módba teszem és utána a telefon headset bekapcsolom
-Esetleg deaktiválhatom a telefon audio profilt a galaxy watch-on, de akkor nem tudok az órán fogadni bejövő hívást telefonon keresztül..

Más nem szív ezzel a problémával?

(#1127) doongoo válasza Uzi74 (#1126) üzenetére


doongoo
addikt

nálam mindkettő (értsd óra és a bluetooth füles vagy autó kihangosító) kapcsolódik a hívás hangja profillal. Attól függően, hogy hol veszem fel, azt a készüléket használja. Ha az órán fogadom a hívást, akkor az órán, ha a telefonon vagy a fülesen (autóban) veszem fel, akkor meg a fülesen (autórádión) szól. Az én órám sima bluetooth verzió, a telefon meg egy Samu.

(#1128) Uzi74 válasza doongoo (#1127) üzenetére


Uzi74
senior tag

Hmm, neked már android pie van fent?
[link]
"In Android 8.1 Oreo, the maximum number of Bluetooth audio devices that you can have connected at one time is two: one for call audio, and one for media. But in Android P, there's a new developer option that allows for up to five --- yes, five --- of your Bluetooth audio devices to be connected to one phone simultaneously."

Én még android 8.0-án vagyok, akkor úgy látszik meg kell várnom a pie-t.

(#1129) Shader


Shader
aktív tag

Én sokszor már nem is viszem az autóba a telefont.
Az óra BT-n csatlakozik az autó kihangosítójára (gyorsan és automatice) és akadásmentesen, tisztán hallhatóan megy a csevely.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#1130) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

S9+-hoz szeretnk egy ilyen órát.

Lehet már venni eSIM-est a Telekomon kívül? 129e kicsit sok érte. :K

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#1131) Xeon7 válasza Hiperhuje (#1130) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Szia.

Jellenleg csak Telekomba kapható az LTE verzió.

(#1132) Uzi74 válasza Hiperhuje (#1130) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha játszik külföldi rendelés, amazon.de-ről:
[link]

Úgy tudom a normál LTE és a Telekom-vodafone brandel-t verziók között nincs semmi különbség

@Shader: ha nem használnék whatsapp vagy viber hívásokat, én is így tennék

[ Szerkesztve ]

(#1133) TrevorDog válasza Hiperhuje (#1130) üzenetére


TrevorDog
újonc

Szia! Én így faragtam az árból: Dominót rendeltem 990 Ft, miután megjött átváltottam előfizetésesre készülékvásárlással, ez -10ezer. + választottam készüléket és 2 évet vállaltam e-simmel kaptam még -22 ezer kedvezményt. így az óra 98 ezerben van 22 havi kamatmentes törlesztővel. A lényeg az online felület, mert csak ott ad ennyi kedvezményt és ezekre. Perpilla rossz az oldaluk asszem,de megér egy próbát! :K

(#1134) doongoo válasza Uzi74 (#1128) üzenetére


doongoo
addikt

Még Oreo

(#1135) Uzi74 válasza doongoo (#1134) üzenetére


Uzi74
senior tag

Akkor ez valami Samsung specifikus változtatás lehet a standard androidban,
lehet ez a dual audio feature ami miatt neked megy ?
[link]

Van valaki más telefonnal akinek ez szintén működik?

A WLAN kapcsolódás problémám megoldódott, amint kikapcsoltam WLAN-Profilszinkronizásást és kézzel beírtam egyszer a jelszót ment a kapcsolódás

(#1136) jose999 válasza Uzi74 (#1135) üzenetére


jose999
senior tag

Nekem is működik egyszerre az s9+-on (Galaxy Watch + Samsung Level U) jelenleg android 9 de Oreon is ment. Sőt, ha jól emlékszem anno S8-al is (Gear s3 + Level u)

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1137) Zsoó válasza Shader (#1122) üzenetére


Zsoó
tag

Oké akkor jó :)) :R

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#1138) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Megvettem a T-nèl. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#1139) niklebi válasza Uzi74 (#1135) üzenetére


niklebi
senior tag

Xiaomi Mi Mix 2 a telefonom. Nekem szintén automatikusan kapcsolódik az autó rendszerére, és tökéletesen működik. Most kipróbáltam, van egy jó régi Nokia bluetooth fülhallgatóm, az óra bluetooth-on csatlakozik a telefonhoz, és simán csatlakozott az órához a fülhallgató. Ebből kiderül,hogy több bluetooth-os eszköz is csatlakozhat az órához. Gondolom persze egyszerre nem működik együtt mindegyikkel, de szerintem ha most hívnának simán fel tudnám venni a hívást a BT. fülessel.

(#1140) Uzi74 válasza niklebi (#1139) üzenetére


Uzi74
senior tag

Lehet félreérthetően fogalmaztam, a telefonhoz kellene az órának és egy headsetnek egyidőben kapcsolódnia.
A telefonhoz telefon profillal egyidőben csatlakozó eszközök száma van korlátozva az alap androidban a linkelt cikk szerint - nekem az nem megy, hogy a telefonhoz csatlakozik az óra és a BT headset (telefon profillal, nem csak zenehallgatás profillal) - ideális esetben eldönthetném a telefonra érkező hívást az órán vagy a headseten veszem fel..

[ Szerkesztve ]

(#1141) niklebi válasza Uzi74 (#1140) üzenetére


niklebi
senior tag

Jelenleg csatlakozik a telefonhoz az óra + a BT. headset is. Telefon hang, média, névjegyzék van bekapcsolva hozzá.

Szerk: kipróbáltam, és tudtam telefonálni a BT. fülessel miközben csatlakozott az óra a telefonhoz is. Igaz a telefonnal indítottam a hívást.

[ Szerkesztve ]

(#1142) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Az lenne a kérdésem hogy a 42mm-es is kihangosítható?

(#1143) scofield89


scofield89
csendes tag

Nekem kb egy napot bír. LTE. Szerintetek erre valami megoldás?

(#1144) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Van egy olyan menüpont, hogy értesítések felolvasása.
Ez hogyan működik?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#1145) goop válasza scofield89 (#1143) üzenetére


goop
őstag

A rádió mehet állandóra, azaz kicsörög ha keresnek, de ha lehet hagyd bt kapcsolatban. Nekem így másfél-két nap. Ha meg multisim, akkor állítsd úgy, hogy csak akkor legyen a rádió bekapcsolva, ha nincs bt kapcsolat. Így meg kb 3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#1146) Macika66 válasza scofield89 (#1143) üzenetére


Macika66
addikt

Mi lenne?

Egy parányi kis 500 mAh körüli akksi van benne, az órát úgy használod, mint egy telefonkészüléket, ami a 3000-es akksijával megy el 1,5 napot.

Hol az átverés?

(#1147) szepsy válasza Macika66 (#1146) üzenetére


szepsy
senior tag

Hali.
Csatlakozom egy Watch-al (46mm) :)

(#1148) szepsy


szepsy
senior tag

2nap után vetem észre hogy ha a tekerőt picit nyomkodom (bökdösöm) felülről ilyen kotyogó hangot ad,ez másnál is ilyen?
A funckcióját ellátja...

(#1149) Macika66 válasza szepsy (#1148) üzenetére


Macika66
addikt

Igen, nálam is olyan. Gondolom, hogy ne szoruljon.

(#1150) kisdobos0111 válasza szepsy (#1148) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Nekem is ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.