Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) koxkids válasza Pjoe69 (#749) üzenetére


koxkids
őstag

Na végül ma megvettem a 220Volt-nál.

Rajta is van a számlán a 2 év gari, plusz hogy a hivatalos Samsung szervizbe (Váci út 30.) lehet vinni gond esetén.

(#752) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Vettem én is egyet. Tegnap úsztam benne és nagyon pontosan jelzett minden 50 méter után.

(#753) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

A fizetés megoldható valahogy az órával? Telefonnal a Simple alkalmazást használom

(#754) S@c@


S@c@
őstag

Az uj watchnal a lunetta kotyog mint az s3nal vagy javitottak rajta?

(#755) palee69 válasza S@c@ (#754) üzenetére


palee69
senior tag

Nem kotyog :)

[ Szerkesztve ]

(#756) Macika66 válasza S@c@ (#754) üzenetére


Macika66
addikt

Nálam kotyog.
De nem zavaróan, ha a vibra megy, csendes teljesen...

(#757) nikilauda válasza S@c@ (#754) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nálam sem kotyog, de az S3 frontieremmel sem volt ilyen gondom.

(#758) S@c@ válasza nikilauda (#757) üzenetére


S@c@
őstag

Ha a négy irányt fentről lotyogtetted simán mindegyik ilyen volt. A fórumok is tele vannak ezzel.

(#759) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

Sziasztok,

teljesen kezdő kérdésem a következő:

Ha bemegyek egy T-mobile üzletbe (kias hazánkban) és veszek egy ilyen 46 mm-es órát (LTE-st és persze majd ha lehet kapni), majd az előfizetésemet átalakíttatom hogy mindkét készüléken ugyanaz a hívószám legyen, akkor tudok hívást indítani az óráról úgy, hogy a telefon nincs a közelben?

A T hivatalosan azt írja (és mondja is), hogy csak fogadni lehet hívást. Ennek így van értelme? Két üzletben is rákérdeztem, de olyanokat fogtam ki, akik nem voltak a megfelelő tudás birtokában.

Köszönöm, ha valaki válaszol.

(#760) niklebi válasza Tomka1118 (#759) üzenetére


niklebi
senior tag

Ha multisimre váltasz akkor tökéletesen lehet telefonálni az órával. Ha önálló simes lesz akkor is. A Wear alkalmazásban beállítod a távoli elérést akkor az értesítéseket is megkapod, ha kompatibilis az óra a telefonnal, miközben nincs nálad a telefon.

(#761) kisdobos0111 válasza niklebi (#760) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Vodafone - nál nem lesz ilyen szolgáltatás?

(#762) Tomka1118 válasza niklebi (#760) üzenetére


Tomka1118
csendes tag

Köszönöm a választ. Nem tudom, milyen értesítésre gondolsz, de nekem a lényeg átjött.

Miért nem tudja ezt a Telekom, hogy lehet, hogy írásba adják a butaságot.

Egyébként kell várjak a Telekom-ra, hogy ott újra lehessen kapni vagy van valahol még ilyen LTE-s verzió? Mondjuk nem kell, hogy áfacsalt legyen. :)

(#763) Hikvision


Hikvision
senior tag

Nálam mostanában késnek az értesítések, régebben azonnal jelzett amikor a telefon, most van hogy pár perc is eltelik. Másnál volt ilyesmi?

20 éve a PH-n.

(#764) nrb263


nrb263
tag

sziasztok! hogy az istenbe lehet rábírni az órát hogy mutassa a reggeli/este napi tájékoztatót?

(#765) Zsoó válasza Hikvision (#763) üzenetére


Zsoó
tag

Próbálj egy restartot.
Nekem szokott olyan qrva idegesítő dolgot csinálni hogy a csuklómozdulatra nem mindig old ki a kijelző. Egy újraindítás segített.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#766) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok! Még mindig nem tudok dönteni....melyiket érdemes megvenni gear s3 vagy galaxy watch? Egyik 60e másik 95e. 2ev garival. Megéri a felárat? Úszni nem.szoktam...sport fontos meg a 3 nap üzemidő legalabb.

(#767) sid87 válasza S@c@ (#766) üzenetére


sid87
senior tag

Én most vettem meg a Watchot 89ért. :-)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#768) kisdobos0111 válasza S@c@ (#766) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Én is vacilláltam a kettő között. Watch lett belőle. Úgy voltam vele ha már pénzt adok ki érte akkor legyen az újabb.

(#769) S@c@ válasza kisdobos0111 (#768) üzenetére


S@c@
őstag

Neked meddig bírja egy töltéssel?

(#770) kisdobos0111 válasza S@c@ (#769) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Még nem tudom mert pénteken vettem és most töltöttem fel 100%ra tegnap reggel. Most van 67%on

(#771) S@c@ válasza kisdobos0111 (#770) üzenetére


S@c@
őstag

Akkor az 3 nap lesz kb.

(#772) S@c@


S@c@
őstag

19cmes csuklóra a 46mm szerintettek oke?

(#773) konyi79


konyi79
addikt

LTE nélküli 46mm-es. Telefonálni kihangosítva nem szoktam rajta, de elég sok értesítés jön, ezen szoktam nyugtázni, ne kelljen a telefont mindig elővenni. Pulzusmérés megy, ez ébreszt, rázza a csuklóm. Éjszakára nem foglalkozok vele kitegyem repülőbe.
Nekem 20cm a csuklóm, nem kicsi rajta, de azért elmegy. Ha nem volt nagyobb órád előtte, szokni kell.

[ Szerkesztve ]

(#774) S@c@ válasza konyi79 (#773) üzenetére


S@c@
őstag

Ez alapján elgondolkozok az s3 cserét az új watchra. 2 nap vs 5 nap.

(#775) konyi79 válasza S@c@ (#774) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, ami kimaradt a fényerő csak 4-en, de simán látszik így is. A praktikus analógot használom, nekem az tetszik.
Viszont a szolgáltatásokhoz engedélyezve van a helymeghatározás (edzés, időjárás, magasság). Edzés nem volt, csak egy-két ütemesebb helyváltoztatásom vette automatán annak. AOD-t nem használom, sok értelmét órán nem látom.
Szóval ez az 5 nap én úgy látom hozható mindenféle erőfeszítés nélkül. Ami ugyan nem éri el az elődje Band 2 pro üzemidejét, de nagyon jó.

(#776) S@c@ válasza konyi79 (#775) üzenetére


S@c@
őstag

S3on ugyanígy használva 2nap. Ezért agyalok rajta. Még azért mert újabb de 40et ér e ez?

(#777) konyi79 válasza S@c@ (#776) üzenetére


konyi79
addikt

Nehéz megítélni :) Mint írtam én egy Band 2 pro-t váltottam le (ami üzemidőben azért más liga). Ahhoz képest azért meglepődtem -mennyire buta.
Jó, bocs, nem buta a Watch, de a nagyobb színes kijelzőn kívül nem tud sokkal többet. Azon is láttam ki hív, azon is láttam ki és mit üzen, ok, csak az üzenet-mail első sorát, de valljuk be az is elég többnyire. Stopper, visszaszámláló, időjárás, ami érték a karperechez képest.
A Huawei alvásmonitor sokkal jobb, a Watch-é gyakorlatilag semmit nem ér. Leülök a számítógép elé, gépelek 2 órát, amikor felkelek nyújtózni egyet beírja alvásidőnek :U
Magasságmérés is hasonló, egyik nap direkt számoltam mennyit lépcsőztem, na az se volt közelében sem.
Gyanítom az s3 is hasonló szolgáltatásokkal bír, szóval az üzemidő egyedül ami mérvadó lehet. Megér neked annyit, ritkábban töltsd? Én konkrétan ezért nem vettem eddig okosórát, mert nem voltan hajlandó etetni 1-2 naponta, idegeimre ment volna. Ezt meg 5 nap után ha el is felejtem felrakni, kimegy energiatakarékosba, és jó eséllyel kibírja a hatodikat is.
Sajnos az almás itt kicsit ellépett, ott nagyon vonzó az ekg is belefért, ha már így monitorozzák az órák az egészségünk. Az úgy azért egy sokkal jobb sporttárs, csak ezen az ökoszisztémán az nem opció. Lehet érdemes várni kicsit ha nem olyan égető, droidra is fejlődjön a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#778) kisdobos0111 válasza S@c@ (#776) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Én csak azért vettem ezt mert nekem nem volt s3. Ha lett volna biztos nem cserélném le.

(#779) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok, vásárlás előtt lehet valahogy ellenőrizni, hogy a sim része szolgáltató független?

(#780) Macika66 válasza Fixmiki (#779) üzenetére


Macika66
addikt

Láttál már belőle függőt?

(#781) dedike válasza Fixmiki (#779) üzenetére


dedike
addikt

Kis hazánkban azért nem túl sok szolgáltató foglalkozik eSIM-mel... :)

Jó szerencsét!

(#782) kaldika


kaldika
tag

Sziasztok. Esetleg valaki használta már Apple airpods headset-tel? ESIM-es verziót

(#783) troland26


troland26
őstag

Lte verziót csak a T nél lehet tapni ? Vagy , ha nem akkor , milyen típusszámon keressem ? :)

(#784) dannyl válasza Macika66 (#780) üzenetére


dannyl
addikt

Igen! Egész spanyolországban CSAK Orange szolgáltatós van, még a Samsung Store-ban is. Lehet rendelni függetlent ott, de az plusz sok-sok pénz. Szerintem itthon is csak a T-nél lehet kapni LTE-t, és nem hinném, hogy független.

(#785) Macika66 válasza dannyl (#784) üzenetére


Macika66
addikt

Mondjuk mivel E-SIM-et egyelőre kizárólag a Telekom ad, ezért a készülékfüggőség kérdése egyrészt szükségtelen, másrészt értelmezhetetlen.

De gondolkozzuk együtt, mert látom, nem érted.

Mivel az E-SIM NEM egy kézzel fogható valami, nem egy plasztikkártya, hanem a szolgáltató által a készülékbe a hardvergyártóval beszereltetett chip, ezért értelmetlen lenne a klasszikus értelemben függővé tenni a készüléket, mivel abból az E-SIM nem vehető ki és nem tehető át más készülékbe.

(#786) kaldika


kaldika
tag

E-SIM-es készülék legyen az óra, telefon, vagy tablet(iPad-ben már jó ideje van) mind független

(#787) konyi79 válasza Macika66 (#785) üzenetére


konyi79
addikt

Bár itthon az eSIM tényleg inkább filozófiai kérdés, a hagyományos esetében is csupán szoftveres korlátról beszélünk, tehát ugyanúgy értelmezhető ezen az elméleti alapon itt is. Holnapután pedig lehet gyakorlati kérdés is.

[ Szerkesztve ]

(#788) dannyl válasza Macika66 (#785) üzenetére


dannyl
addikt

Féltem, hogy valamikor még összefutok a bunkó stílusoddal a fórumon... Nagyon lekezelő vagy, de elmegyek emellett. Hidd el, nem te vagy az egyetlen ezen a bolygón, aki érti, mi az az E-SIM. És azt is elhiheted, hogy ahogy a fizikai SIM-et, úgy az E-SIM-et is szoftveresen függővé teszik. De ha nem akarod elhinni, nem kell. Okosabb vagy akkor a samsung store embereinél is, sőt, az egész világnál.

(#789) konyi79 válasza dannyl (#788) üzenetére


konyi79
addikt

Attól még van részigazság a mondandódban, ennek a posztnak se kellett volna megszületnie ezen a fórumon.

(#790) Fixmiki válasza Macika66 (#780) üzenetére


Fixmiki
tag

igen, itt írta egy forum társ,hogy vett egyet külföldön és nem működik az ithoni esimmel Hála istennek amit hoztam németből az független, már működika multisim is rajta. De igen ezt is lehet szolgáltató függővé tenni.

[ Szerkesztve ]

(#791) niklebi


niklebi
senior tag

A hozzászólásokat olvasva szerintem nem jól értelmezitek a függőség fogalmát. Szolgáltató függő csak telefon lehet amit egy szolgáltatónál vásárolsz mondjuk a telefonra kapott kedvezmények miatt. Azt a telefont más szolgáltató sim kártyájával nem tudod használni. A sim és az esim annyiban szolgáltató függő, hogy az adott szolgáltatónál van előfizetésed, vagy nála vettél feltöltő sim kártyát. Így bármikor szolgáltatót tudsz váltani szám hordozással, vagy lesz egy új telefonszámod ami ahhoz a szolgáltatóhoz fog kötni akihez átmentél. Így az esim is addig köt egy szolgáltatóhoz amíg nála van az előfizetésed. Ha szogáltatót váltasz és ott is van esim simán bekapcsolják a rendszerbe az órát. Magyar honban csak a T-nél van esim így ez itt nem megoldható. Az órában lévő esim szolgáltató független, mivel bármikor törölhető és újra aktiválható. Az órában lévő esim főkártyaként is működhet, csak akkor lesz egy új telefonszámod. Ezért jó a multisim.

(#792) Fixmiki válasza niklebi (#791) üzenetére


Fixmiki
tag

Ebben igazad van , de ha példáúl Orange szolgáltatói watch-ot veszel külföldön azt itt az életben nem tudod működésre bírni telekomos e simmel

(#793) niklebi válasza Fixmiki (#792) üzenetére


niklebi
senior tag

Az Orange szolgáltatói watch-ot is csak a vásárláskor kötött hűség időn belül nem tudod a T-nél aktiválni. Ha lejárt, köteles függetleníteni a szolgáltató. Így van ez a telefonoknál is. Vagy felmondod a szerződést, kifizeted az ilyenkor szokásos különbözetet, és akkor függetlenítik az esimet. Én a T-nél vettem és csak az előfizetésre van hűség idő az ahhoz kapcsolódó multisimre nincs. Ha azt lemondom akkor elvben átmehetnék másik szolgáltatóhoz az órával csak jelenleg annak semmi értelme.

(#794) Macika66 válasza Fixmiki (#792) üzenetére


Macika66
addikt

..

[ Szerkesztve ]

(#795) Macika66 válasza niklebi (#793) üzenetére


Macika66
addikt

Így van!

Az E-SIM néhány letöltött kilobájt mindössze!

Nyilvánvaló, hogy ha egy óránál eladáskor egy bizonyos szolgáltató adatai lettek hozzárendelve, akkor nem tudod ugyanazt az E-SIM-et egy másik szolgáltatóéval is feltölteni, anélkül, hogy az első szolgáltató engedélyezné azt.

Aki EZT gondolja függőségnek, akkor kicsit igaza van, azonban ez nem tényleges függőség, ahogyan azt 25 éven át megszoktuk....

(#796) JuveFan1897


JuveFan1897
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést ha már volt kérdés, de most vásároltam meg az órát. Elég vastag csuklóm van és az órához alapból küldött L-es méretű pánt kicsit kényelmetlen. :) Az a kérdésem, hogy lehet-e ehhez nagyobb méretű (teszem azt XL) pántot kapni, vagy marad az opció hogy + lyukat fúrok bele?

(#797) konyi79 válasza Macika66 (#795) üzenetére


konyi79
addikt

Bárhogy csűröd csavarod, pont az a pár bit tette eddig is függővé az összes készüléket, tök mindegy a hálózati azonosító cserélhető plasztikkártyára ragasztott chipen volt, vagy most a készülékbe integrálva.

(#798) kisdobos0111 válasza JuveFan1897 (#796) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Az én csuklóm is vastag de akkor a tied az nem semmi. 😁

(#799) XZoli válasza JuveFan1897 (#796) üzenetére


XZoli
aktív tag

S, M, L méret létezik, "lyuk" :D vagy keresel más szíjat szerencsére szabvány 22mm
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#800) S@c@


S@c@
őstag

Másnak is a vissza gomb lazább könnyebben benyomhatóbb mint a home gomb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.