Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) szokelaszlo válasza Tybike81 (#1105) üzenetére


szokelaszlo
tag

Nekem méri s grafikonon is látom.

(#1152) Shader


Shader
aktív tag

Ez komoly, hogy egy futópados edzésbe nem fért bele egy lépésszám vagy egy sebesség adat (lépésszám alapján)? :O
A Runtastic sehogy nem hozható össze?

--- Sent from mobile device ---

(#1153) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
A 42 mm kisebb az aksija,meddig bírja?
Nagy a különbség a 46 mm-es nel?
Ugyan úgy van mikrofon és hangszóró is?

[ Szerkesztve ]

(#1154) kisdobos0111 válasza gyuri2008 (#1153) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Pont erre lennék én is kíváncsi hogy kihangosítóként ez is működik-e

(#1155) gyuri2008 válasza kisdobos0111 (#1154) üzenetére


gyuri2008
veterán

Látod még nem jött válasz.

(#1156) kislaci válasza gyuri2008 (#1155) üzenetére


kislaci
senior tag

Állítólag ugyanaz mint a nagy, csak kisebb az akksi

(#1157) gyuri2008 válasza kislaci (#1156) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem egyértelmű.
Nem mindegy,hogy Állítólag vagy biztos.

(#1158) kisdobos0111 válasza gyuri2008 (#1157) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

https://youtu.be/QomOQmvySbA

Itt úgy látom van benne hangszóró

(#1159) Shader válasza kisdobos0111 (#1158) üzenetére


Shader
aktív tag

Már mint az órában van hangszóró?
Persze, hogy van. Különben nem tudna működni telefonként.
Ha az a kérdés, hogy pl. egy autó kihangosítójával működik-e BT-n: igen. Perfekt.
Ha az a kérdés, hogy az óra mint kihangosító működik-e? Annak mi értelme?

--- Sent from mobile device ---

(#1160) Uzi74 válasza Shader (#1159) üzenetére


Uzi74
senior tag

"Ha az a kérdés, hogy az óra mint kihangosító működik-e? Annak mi értelme?"
- amíg a whatsapp hívást nem lehet az órán fogadni, hanem csak telefonon, ott lenne értelme pl.
- eleve lehetne fogadni a whatsapp vagy egyéb VOIP hívást órán (ha a telefon a közelben)
- ha most megpróbálom áttenni bluetooth kapcsolatra a tefefonon fogadott whatsapp hívást, elindul a legutóbb játszott spotify szám az óra hangszórójan...

Sajnos nem működik kihangosítóként (kivéve a telefonhívásokat), valamiért nem szimplán bluetooth headet az óra a telefon szempontjából

[ Szerkesztve ]

(#1161) m@ci79 válasza Uzi74 (#1082) üzenetére


m@ci79
újonc

Melyik fb messengerre gondolsz wear-re?

(#1162) Uzi74 válasza m@ci79 (#1161) üzenetére


Uzi74
senior tag

Wear OS (google)-re mondtam, [link]

Ha a Wear OS playstore-ban rákeresel a facebook szóra feljön

(#1163) GB1


GB1
csendes tag

korábbi (1144) hozzászólásból idézve, engem is érdekelne az alábbi kérdésre a válasz.
Ha valaki tudna rá választ és megírná azt megköszönném.

"Van egy olyan menüpont, hogy értesítések felolvasása.
Ez hogyan működik?"

(#1164) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Beállítottam, hogy a telefonon lévő zenét szinkronizálja az órára.
Nem tudjátok, melyik könyvtárral teszi ezt?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#1165) bandi0000 válasza GB1 (#1163) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Próbáld ki?

Gondolom angol nyelven felolvassa, hogy mit kaptál, vagy felolvasná, ha angol lenne a nyelv

Xbox One: bandymnc

(#1166) GB1 válasza bandi0000 (#1165) üzenetére


GB1
csendes tag

Le lehet tölteni a magyar támogatást hozzá, viszont sem angolul, sem magyrul
nem olvas fel semmit, ezért kérdezném, hogy tudja-e valaki a működését.

(#1167) kdennis


kdennis
aktív tag

Nagyjábol átolvastam az egész fórumot... szóval a lényeg: ha a GSM működik zabálja az akksit így jobb csak akkor működtetni ha megszakad a teloval a BT. De akkor felmerül a kérdés, ha messze a telefon és nincs mobilnet sem, akkor az óra tud kapcsolódni WiFin a netre és latom a messenger Viber üziket? Vagy csak a telefonnal megy minden szimbiózisban? De akkor az a kérdés is felmerül ha van eSIM mobilnet, lezolti a messenger uziket, és lehet messengeren vagy viberen telefonalni orával? mobil nélkül!!!

(#1168) Uzi74 válasza GB1 (#1166) üzenetére


Uzi74
senior tag

Szerintem csak azt mondja be, hogy honnan jött az üzenet, nekem ilyeneket mond a headsetbe,hogy google mail vagy weather... De csak ha van bt headset aktív

(#1169) Uzi74 válasza kdennis (#1167) üzenetére


Uzi74
senior tag

A remote modusznak mindegy hogy 4g vagy wifi a kapcsolat. Bt kapcsolat akkor kell, ha fileokat akarsz másolni az órára a telefonról vagy a beállításokat piszkálni. Persze a telefonnak is neten kell lógnia, repülő módban nem megy a remote elérés.

A szöveges üzenetek átjönnek az órára (képek általában nem), viszont a viber, whatsabb és semmi egyéb VOIP telefonálás nem megy sajnos.

@Hiperhuje: Nem könytárat szinkronizál, hanem a frissen hozzáadott audio vagy képfájlokat - mindegy hol vannak - ha ez több mint 1 GB, a legrégebben hozzáadott fájlt törli és annak a helyére megy az új.

[ Szerkesztve ]

(#1170) Shader válasza Uzi74 (#1160) üzenetére


Shader
aktív tag

Ok.
Így értem.
Majd a Watch2-n menni fog.... :)

--- Sent from mobile device ---

(#1171) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintetek melyik típust érdemes megvenni?
A Galaxy watch 42 mm vagy a gear sportot?

[ Szerkesztve ]

(#1172) NemMo válasza gyuri2008 (#1171) üzenetére


NemMo
őstag

Galaxy 46mm

(#1173) szepsy válasza NemMo (#1172) üzenetére


szepsy
senior tag

+1 :)

(#1174) Hiperhuje válasza Uzi74 (#1169) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Akkor ezt elég nehéz lesz kezelni.

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#1175) kisdobos0111 válasza szepsy (#1173) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Úgy úgy 👍

(#1176) gyuri2008 válasza kisdobos0111 (#1175) üzenetére


gyuri2008
veterán

20 cm a csuklóm kőrbe ,nem lesz rá nagy a 46 mm óra ?

(#1177) kisdobos0111 válasza gyuri2008 (#1176) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Én a nagy órákat szeretem. Ezért is a 46-ost vettem.

(#1178) Uzi74 válasza gyuri2008 (#1176) üzenetére


Uzi74
senior tag

a 17,5 cm a csuklóm kerülete, de szerintem nem vészesen nagy a 46mm-es, meg az 42mm-es LTE verzió kis akksival amúgy sem nem volt opció...
Az előző LG Urbane sem volt kisebb, de persze ez ízlés kérdése

[ Szerkesztve ]

(#1179) kdennis válasza Uzi74 (#1178) üzenetére


kdennis
aktív tag

Nekem is 17 centis a csuklóm, vagy picit kevesebb, de nagyon tetszett amikor kipróbáltam a médiába. Várom a fizut és akkor megveszem! :DD Csak remélem a Vodafonnál az a hamarosan most már tényleg hamarost lesz és lehet majd multisimet előfizetni. :F :U

(#1180) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A króm óra ház menynyire sérülékeny?

(#1181) kdennis


kdennis
aktív tag

eSIM a Vodafone -nál...

(#1182) Zolka25


Zolka25
tag

Sziasztok!

Tegnap óta én is tulajdonosa vagyok egy 42mm-es verziónak. :) Nézegettem a letölthető óralapokat, de sok helyen a hozzászólásoknál azt írják, hogy nagyon meríti az akkut. Valaki tapasztalt ilyet, hogy letöltött számlapnál jobban merül?

(#1183) kdennis


kdennis
aktív tag

Most nézem a hivatalos átadóünnepséget. Hát mekkora parasztvakítás már ez, a kisebbik feketét teszik előre mint ha az lenne a nagy. hátrébb meg a nagyobbik ezüstöt. Ezzel is beismerik hogy tudják hogy az ezüst nem annyira szép de valahogy meg kéne vetetni a kicsit is. Szemétség! :(((

(#1184) jose999 válasza kdennis (#1183) üzenetére


jose999
senior tag

Hát nem tudom, ez ízlés kérdése. Nekem pl jobban tetszik az ezüst... Persze az igazi az lett volna, ha mindből van ilyen is olyan is...

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1185) kovacs65 válasza Zolka25 (#1182) üzenetére


kovacs65
senior tag

Vegyes.
Az alkotó szakismeretén múlik.
46-os nálam bírja 4-5 napig, egy tegnap megvett lap (300 Ft körül) 1 nap alatt 50 %-ot szívott.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#1186) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A viber hívást nem jelzi ki az óra csak az viber üzenetet.
Mi lehet a gond?
A telefon hívást kijelzi.....

(#1187) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Elmagyarázná valaki mi mennyit merít?
Az én véleményem:
1. 4g nagyon szívja (belehet állítani, hogy automatikusan kikapcs ha bluetoothon eléri a telót)
2. wifi? (belehet állítani, hogy automatikusan kikapcs ha bluetoothon eléri a telót)
3. bluetoth?

Mégegy:

Hívni 4g-n, bluetooth-on lehet ugye, ha csak wifi van mert nincs ott a teló akkor is lehet?
Nyilván ezt kitudnám próbálni... :B

(#1188) niklebi válasza szepsy (#1187) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem lehet hívni wifin! A T.-nél most fogják bevezetni a telefonoknál a wifi hívást, de az is csak olyan készülékeken fog működni amiben van ilyen lehetőség, és engedélyezi a T.

gyuri2008: Nem tudja az óra a Viber hívást, mert nincs rá alkalmazás, és ezért nem jelzi ha arról hívnak.

(#1189) gyuri2008 válasza niklebi (#1188) üzenetére


gyuri2008
veterán

Akkor a viber üzenetet miért jelzi?

(#1190) niklebi válasza gyuri2008 (#1189) üzenetére


niklebi
senior tag

Ez egy jó kérdés. :C Szerintem mivel az is üzenet, így ki lehet jelölni a wearable beállításaiban. A hívás meg interneten alapul így ahhoz kellene az alkalmazás is, hogy működjön az órán. A hívások jelenleg csak a T. hálózatán működik.

(#1191) niklebi


niklebi
senior tag

Érdekes ez az óra + telefon kapcsolat. A távoli kapcsolódás hol működik, hol nem. A múlt héten 40 km-ről is stabilan tartotta a kapcsolatot ha meg is szakadt pár perc múlva helyre állt. Ma 1 m-re a telefontól megszakad és nem is akar helyre állni. Az email-lek megjöttek távoli kapcsolat nélkül is délután ami még soha nem fordult elő, de az üzeneteknek se híre se hamva. Igaz minden héten kapok frissítéseket, de a beállítások mindig ugyan azok. Az a baj, nem jövök rá mitől jó egyszer, utána meg mi a frász baja van.

Szerintetek zuhanyozáshoz is be kell kapcsolni a vízállóságot, vagy az csak mondjuk úszáshoz kell? Nem alapértelmezetten vízhatlan az óra? Mikor kell egyáltalán használni?

(#1192) front3r válasza niklebi (#1191) üzenetére


front3r
őstag

Az nem "vízállóság". Hanem "víz alatti mód", arra jó, hogy ha víz éri, akkor ne adjon parancsokat a kijelzőn. Ha víz éri, akkor könnyen úgy érzékeli a kijelző, mintha te nyomkodnád. Elég kellemetlen tudna lenni, ha random felhívna valakit, miközben fürdesz. :D

Jó lett volna, ha az órába építettek volna páratartalom mérőt is, így automatikusan be tudna kapcsolni ez a funkció! Na de majd a jövőben valószínű ez is bekerül az órába valamelyik szériában.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1193) Shader válasza niklebi (#1191) üzenetére


Shader
aktív tag

Semennyire sem függ az óra telefontól való távolságától. :)
A GSM (VoLTE/4G) hálózattól függ, pontosabban a két eszköz hálózatra való csatlakozásától.
Ha bármelyik valamiért akadályoztatva van ebben, akor a watch "óra" üzemmódba kerül.
Én ezért kapcsoltam pl. ki a wifit az órán. 2,4GHz-t használ az óra az meg tele interferenciával. Teljesen felesleges is, hiszen multisim módban a telefon a lényeg. Annak a költségére (adat) van "ráterhelve" az óra. Elég ha teló wifin van. Azóta gyak. sose "kapcsolnak" szét.
A BT. kapocs egyértelmű. (Szerintem a fitnesz adatok szinkronja meg új appok/óralapok telepítésén kívül minek)?

--- Sent from mobile device ---

(#1194) Shader válasza front3r (#1192) üzenetére


Shader
aktív tag

Hát ja.
Kíváncsi lennék "víztelenítéskor" az a repedfazék hang csak poén, vagy esetleg valamelyik szenzorból prüszköli ki így a vizet? :D

--- Sent from mobile device ---

(#1195) Shader válasza gyuri2008 (#1189) üzenetére


Shader
aktív tag

Már írta itt egy kolléga, hogy a telefonon megjelenő push és egyéb üzenetek (valamilyen API) jelennek meg az órán. (Stabil BT vagy 4G/VoLTE kapcsolat esetén!)
Voip hívás nem. (Ha engem kérdeznek, szerintem csak a Samu duzzogása/különutaskodása/pénz miatt vannak ezek a feature hiányok és nem hardware "hiány" miatt).

--- Sent from mobile device ---

(#1196) dannyl válasza Shader (#1194) üzenetére


dannyl
addikt

Nyomja kifelé a hangszóróból :) De tényleg vicces. Ellenben hasznos.

(#1197) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nektek az alvás monitorozás megy rendesen?
Nekem a 7 óra 33 percre végig nyugtalan ír ki.
Pedig jól aludtam.
Azt írja ki,hogy a pulzust nem tudta mérni, pedig nem volt laza a csuklómon.
Ellenben a pulzust még rendesen mérte,egész éjjel.

(#1198) Shader válasza gyuri2008 (#1197) üzenetére


Shader
aktív tag

Elég jól működik nekem.
Bár ez az egész alvás téma azért nem olyan egyszerű, egyértelmű.
Az hogy "egész jól" aludtál, nem biztos hogy az valami bezuhanás mélyálomba, oszt jó napot.
Ahogy én tudom, mélyalvásban nagyon keveset vagyunk. Talán 7 órás alvásból 15-30 perc...
Felületes és álomalvás a legtöbb. Pulzust kellene, hogy mérjen bár én ezzel kicsit elégedetlen vagyok egyébként is. Ez a 10 perces "gyakori" ez csak a nyugalmi állapotban mérés. Van nekem, hogy egész nap rajtam van és van talán 5 mérés.
Szal éjszakára tedd folyamatosra, úgy biztos végigméri. (Vagy használd pl. a HR Monitort. Fizetős és finoman meríti az akkut, viszont percre lehet állítani és mindig megmér. Az S.Healttal összelinkelhető.)

--- Sent from mobile device ---

(#1199) gyuri2008 válasza Shader (#1198) üzenetére


gyuri2008
veterán

A HR Monitor appot hol találom?
A HR Monitornak mi köze az alváshoz?

[ Szerkesztve ]

(#1200) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Őszintén szólva nem nyerte el a tetszésem az óra.
Tegnap vettem 2 év Samsung garanciás.
Vagy vissza viszem vagy eladom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.