Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Az FB app tegnap óta rossz nekem. Állandóan a régi news feedet mutatja, és ha mondjuk kommenteket akarok nézni, nem tölti be őket.

Mit tudok tenni? Megpróbáltam az app kezelőben kikapcsolni és vissza, nem segített. :(

Köszi előre is.

(#16852) MADcat válasza bigdigit (#16848) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ezt itt ne. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#16853) csorbajeno válasza Kékes525 (#16845) üzenetére


csorbajeno
veterán

Üdv közöttünk! Használd megelégedéssel a telefont :)

(#16854) Tiger. válasza HdRew (#16851) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Töröld a gyorsitotarat és az adatot, és nézd meg úgy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16855) csorbajeno válasza Kékes525 (#16850) üzenetére


csorbajeno
veterán

Gondolom veszteségmentesen hallgatsz zenét, azért ekkora a méret. De ez mennyi zene, vagy hány album?

A két telefont kábelesen úgy kötöttem össze, hogy az S9-be bedugtam az USB-s átalakítót, ami a dobozban van, abba egy micro USB végű kábel(S6 gyari kabele), ami természetesen az S6-ban ér véget. Így össze van kötve a két telefon. De javaslom, hogy a telefon beállításait ne hozd át SmartSwitch-en, mert egy FR után új dolgokat tapasztaltam ;)

(#16856) HdRew válasza Tiger. (#16854) üzenetére


HdRew
őstag

A gyorsítótárból töröltem mindent, adatot hogy tudok törölni?

(Bocs, nem igazán vagyok otthon a mókolásban)

(#16857) Fitzgerald válasza vodrosjozsi (#16846) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha nagyfelbontású audiót hallgat, nem sok az. Egy 10-12 számos FLAC album olyan 450-600mb körül van nálam.

(#16858) Mr.Silkó válasza HdRew (#16856) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, alkalmazások, Facebook, tárhely.

(#16859) HdRew válasza Mr.Silkó (#16858) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi. :)

Végül beléptem a store-ba, letöröltem és újra leszedtem, most már jó lett.

(#16860) Mr.Silkó válasza HdRew (#16859) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#16861) vodrosjozsi válasza Kékes525 (#16850) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Egy kicsit necces de nekem minden szó nélkül átvitt mindent s7-ről (28gb) az s9+ra szóval nem értem neked miért nem.
Olyan kábelről nem tudok ahol az egyik microusb a másik usb-c lenne de biztos van, más talán ebben tud segíteni.
A sima gyári kábele tökéletes lesz :)

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#16862) Kékes525 válasza csorbajeno (#16853) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen! :) Rögtön segítségedet kérném. Hogy lehetne PC-ről (Windows 10) Total Commanderrel a telefonra csatlakozni?

A kábeles csatlakozás megvan, de nem látják egymást. Az USB hibakeresés engedélyezve van.

"De javaslom, hogy a telefon beállításait ne hozd át SmartSwitch-en, mert egy FR után új dolgokat tapasztaltam"

Köszi, de már megtettem. A rendszer beállításokat lehet külön, a többi adattól függetlenül visszaállítani? S6-nál (7-es android) lehetett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16863) e-newsee válasza Kékes525 (#16862) üzenetére


e-newsee
addikt

Van a TC-hez valami kiegészítő, amivel tudja olvasni az ADB mappákat, vagy mit. Ezer éve próbáltam, de már nem emlékszem ennél többre. A Windows intéző + TC teljesen jó a másolgatásra.
Esetleg próbáld meg ezt!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#16864) Kékes525 válasza e-newsee (#16863) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, tudom, az már rég telepítve van. Az S6-nál működött is. Amit linkeltél, az újabb volt, de ezzel sem müködik. [kép]

"A Windows intéző + TC teljesen jó a másolgatásra."

Tehát nálad müködik. Az S6-nál nálam is ment mindkettő.

A myphone explorerben azt látom, hogy USB kábel nincs csatlakozva. pedig csatlakozva van. Pittyeg is, amikor beledugom a telefonba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16865) dvarw.mtl válasza Kékes525 (#16864) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Ha nem sikerül tcvel akkor ajánlom a solid fájlkezelőt. Én azt használom erre a célra és jobban is néz ki mint a tc + tud mindent ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#16866) Kékes525 válasza dvarw.mtl (#16865) üzenetére


Kékes525
félisten

Az androidon fut, nem? Azon hogy látom a pct-t?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16867) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

"futáshoz" milyen BT bedugós füles ajánlotok ?
Kicsi, és könnyú legyen, 2-3 órát menjen, trance stílus lesz hallhatva rajta
:U

(#16868) Kékes525


Kékes525
félisten

A kezdők hibájába estem. :D Valamit elállítottam, elindítottam és amikor újraindítottam a telefont, utána minden OK lett. Mindenhol látom a telefont ahol kell. Most a Far Managerrel használom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16869) csorbajeno válasza Kékes525 (#16862) üzenetére


csorbajeno
veterán

A PC-s dologgal kapcsolatban nem tudok segíteni, anno az S6-on próbálkoztam, akkor sgeza segített, de ezzel együtt sem tudtam beállítani. Kérdezd meg őt ezzel kapcsolatban.

(#16870) Kékes525 válasza csorbajeno (#16869) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, már minden OK. Csak újra kellett indítani a telefont. Kábel gondot is megoldottam. Annyi kábelem van, hogy egy kicsit elvesztem benne. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16871) Tiger. válasza Kékes525 (#16868) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Egyébként kell egy plugin a tc alá, és látni fogod. Médiaaudio2/wpdplug.wfx.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16872) Kékes525 válasza Tiger. (#16871) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Én ezzel használom: ADBPlugin.wfx Már jó minden. Csak újra kellett indítani a telefont.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16873) MADcat válasza Ghostman78 (#16867) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Awei A880BL

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#16874) Kékes525


Kékes525
félisten

Az S6-hoz használt vezeték nélküli töltő jó az S9 pluszhoz? [kép] [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16875) Reverting válasza Kékes525 (#16874) üzenetére


Reverting
őstag

Persze, csak annyi h gyorstoltes nem fog menni...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#16876) vodrosjozsi válasza Kékes525 (#16862) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Szívesen. Úgy látom a többire jött válasz de az idézett szöveg nem tőlem származik :)

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#16877) Tiger. válasza Reverting (#16875) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Pedig a gyorstoltessel sem viszi túlzásba.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16878) Ghostman78 válasza MADcat (#16873) üzenetére


Ghostman78
senior tag

kipróbálom köszi
:R

(#16879) Reverting válasza Tiger. (#16877) üzenetére


Reverting
őstag

Igen az Ampere szerint a QI gyorstoltes kozben 1000 1250mAh a toltes... gyorstoltes nelkul pedig 400-700mAh

Szoval eleg kimelo toltes, ha nem szamitjuk a melegedest... ;]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#16880) tomasz79


tomasz79
tag

Üdv ma használni szerettem volna egy alkalmazást ami a GPS szel működik de nem kapcsolt be a GPS vevő Az mitől lehet?

(#16881) HUTCHDB válasza tomasz79 (#16880) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Újraindítás?
Alkalmazás adatainak törlése?
Recoveryből wipe cache?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16882) tomasz79 válasza HUTCHDB (#16881) üzenetére


tomasz79
tag

Újraindítása akkor gondoltam de nem próbáltam.
Holnap újra meglesem

(#16883) Kékes525


Kékes525
félisten

Megvan az első gyors tapasztalatom az S9+ audio részéről. Sokkal jobb, mint az S6-é volt. Az S6-ot RHA MA750i-füllhallgatóval hallgattam, de ennél a kombónál sokkal jobb az S9plusz + AKG füles. Amikor pedig az S9pluszt az RHA MA750i-füllhallgatóval hallgattam, na az fergeteges volt. Előnyei az S6 + RHA MA750i-füllhallgatóval szemben, sokkal hangosabb, sokkal melegebb a hangja, sokkal pontosabban szól és sokkal levegősebb tágasabb a tér.
A másik amit elmondhatok, hogy a megjelenítője nagyon szép képet ad.
A sebessége gyors, de ezt igazán nem tudom összehasonlítani az S6-tal, mert az nagyon belassult mostanában, ráférne egy factory reset, de nem bántom, a célnak így is megfelel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16884) davtsik


davtsik
tag

Sziasztok,

van olyan beállítás, hogy zsebben erősödik a csengőhang mikor hívnak? Már többször is előfordult, hogy nem vettem észre bejövő hívást. Azóta meg majdnem max hangerőre van állítva, ami elég zavaró mikor itthon ülök és el kezd bömbölni mellettem. Jaja, állítsam át mikor haza jövök vagy elmegyek, de ez mégis csak egy okos telefon...
Gondoltam a tasker app-al csinálok valami rutint, de nem tudom időhöz kötni. Emiatt a gps-t meg nem kapcsolnám be állandóra. (A lenovo z90-ben volt zsebben erősödő csengőhang.)
Valakinek van tanácsa?

(#16885) TheMajor66 válasza Ghostman78 (#16867) üzenetére


TheMajor66
tag

Jelenleg ezt használom:
Hallomall SH03D BT 4.0 NFC Sport Earphones

De tegnap rendeltem egy szebbet:
Energy Sistem Sport 1

Vagy egy drágább kategória (ellopták):
JBL Sprint Bluetooth sport

S20 Ultra Dual 5G +JBL Endurance Peak

(#16886) lkereki válasza kalapacsolok (#16797) üzenetére


lkereki
tag

Szia!
A Google Translate tudja ezt, igaz, én Operával használom. Szerintem működik a Chrome-ban is (sőt az egész telefonban), letöltés után az alkalmazásban kell bekapcsolni a "Fordítás koppintással" funkciót, és már működik is.

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#16887) Tiger. válasza davtsik (#16884) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én egy progit használok erre a célra, folyamatosan erősödik, így ha mellettem van még halk hallom, ha messzebb vagyok tőle akkor is hallom, mert felerosodik.
Smart sound profiles playen fent van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16888) Kékes525


Kékes525
félisten

A felső stusz sor méretét hogy lehet megváltoztatni? Esetleg kikapcsolni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16889) vodrosjozsi válasza Kékes525 (#16883) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Pedig az S6-ban jobb a dac.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#16890) -Bandi-


-Bandi-
tag

Sziasztok, valamiért a két kártyám összeveszik az S9+ omban, a jelenség az, hogy van egy telekom és egy telenor Sim, az elsőn van a hívás és az sms, másodikon a net.
Ha mindkettőnél be van állítva az lte használata, úgymond blokkolja a netem a trémobilos, nagyon gyenge teljesítményre képes, lassu, késik, stb, ha a telekomot max 3g re állitom, akkor megjön a sebesség, de így akkor valszeg bukom a voLTE t( ha csak ezt a támogatást kapcsolom ki, nem javul a helyzet ), plusz ha olyan helyen vagyok, hogy lemegy a telenoros is 3gre mondjuk, gondolom megint összeakadhatnak.
Ez a telefon ennyit tud, normális jelenség, esetleg valamit be kéne állítanom( még nem volt dualos telefonom ), vagy szerviz gyanús?

[ Szerkesztve ]

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#16891) Co-Driver


Co-Driver
csendes tag

Sziasztok,

Egy S9 boldog tulajdonosa vagyok lassan fél éve teljes megelégedéssel, annyi problémám lenne, hogy amikor átlépem az országhatárt akkor kell neki fél óra mire át áll az ottani hálózatra úgy, hogy az adatroaming be van állítva. Erre van valami megoldás, mert navigálás közbe eléggé kétségbeejtő tud lenni a helyzet :)

Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#16892) lkereki válasza davtsik (#16884) üzenetére


lkereki
tag

A True Phone tárcsázóban volt ilyen lehetőség annak idején, ha jól emlékszem, nem mellesleg jobb is szerintem, mint a gyári tárcsázó.
Vagy:
Kösd az otthoni wifihez a tasker profilt (gondolom van).

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#16893) brainticket válasza Co-Driver (#16891) üzenetére


brainticket
aktív tag

Újraindítod a telefont a határ után, általában segít.

(#16894) Kékes525 válasza vodrosjozsi (#16889) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem. Miből gondolod? Mert Wolfson?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16895) Parallaxis válasza Kékes525 (#16888) üzenetére


Parallaxis
addikt

A felső stusz sor méretét hogy lehet megváltoztatni? Esetleg kikapcsolni?

[link]

(#16896) samu74 válasza Kékes525 (#16894) üzenetére


samu74
addikt

S6 nem tudom hogy szólt, de az S7-nél tuti jobban szól az S9+.Az előlapi sztereó hangszóró meg pláne jól sikerült.

-----------

(#16897) Fitzgerald válasza Kékes525 (#16894) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az S9 Exynos verziójában is Wolfson DAC van, csak ugye a Cirrus megvette pár éve a Wolfson-t, és most már kizárólag Cirrus brand alatt nyomulnak. Amúgy én sem értem mire gondolt a user, az S8/S9-ben ugyanaz a dsd-t is támogató dac van, ez már papíron is fejlettebb, mint ami az S6-ban volt.

(#16898) tomasz79 válasza HUTCHDB (#16881) üzenetére


tomasz79
tag

Ma sem tudtam előcsalogatni csak úgy hogy elindítottam a Waze progit és az előhozta Utána már be tudtam kapcsolni és ki. Hogy mitől lehet nem tudom.

(#16899) Kékes525 válasza Fitzgerald (#16897) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan! Teljesen egyetértek.
Hallhatóan is jobb az S9 zenei hangja. Amikor az S2-ről váltottam S6-ra, akkor sokkal kisebb különbséget tapasztaltam a zenék hallgatása közben. Most egyértelmű a minőség javulás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16900) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Most jottem csak ra hogy pie alat a home gomb jobra huzaszaval van megnyitot appok kozti valtas gesztus vezerles

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.