Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ha valaki ki akarja kapcsolni a beépített víruskeresőt, így tudja: [link]

***

(#14252) gr.bence válasza ollie (#14251) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Thx.

[ Szerkesztve ]

(#14253) #08176384


#08176384
törölt tag

Amennyiben valakit a független szoftver felrakása abban zavart, hogy nincs 4g hanghívás (volte), nálam a legújabb független romban is megjelent a menü, hogy aktív. :))) Ma vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#14254) ollie válasza #08176384 (#14253) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telekomos vagy?

Más:

Honnan tudom letölteni a legújabb Odin-t, vagy amelyik kell a telónkhoz? Nem igazán találtam.

[ Szerkesztve ]

***

(#14255) Den Hadnagy válasza bigdady (#14154) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Eustockról tudsz rendelni egy Tronsmart Chocolate gyorstöltőt. Nálam ugyanazt tudja mint a Samu gyári gyorstöltője, nincs benne venti, annyi. De csak 5k, a Mobilarénán tesztelve is volt, kellemes darab. Minőségi kábel jár hozzá, adatátvitelre is jó.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#14256) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Bocs, kifutottam:

Akinek bántja a szemét valamiféle lag (bár én ex-Nexusosként sem láttam ilyet a belakási szakasz óta), annak nagy szeretettel tudok ajánlani 3 dolgot:

1. Nova launcher rövidre vett animációkkal nagyon megdobja a sebességet.

2. Nagy Opera fan voltam, de a Samsung beépített böngészője olyan smooth, hogy ihaj :)

3. FB messenger LITE a sima helyett.

Csak gondoltam megosztom, háklis vagyok a darabosságra.

Amúgy a felhasználói élmény legnagyobb ellensége mindig a gyenge net. 100 megás 4g-n repül a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#14257) icemad válasza syIex (#14237) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én 2 hónapig használtam védelem nélkül, rettentő karcos lett, de nem csak a hátlap, hanem a kijelző is. Azóta tokban van, kijelzővédő üveggel.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14258) viera válasza syIex (#14237) üzenetére


viera
őstag

4 hónapja csak egy belebújtatós bőr tokkal használom és nincs rajta karcolás,én nagyon vigyázok rá.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#14259) Mr.Silkó válasza icemad (#14257) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha már úgyis karcos, akkor minek rá a tok? :)

[ Szerkesztve ]

(#14260) dutrás válasza ollie (#14239) üzenetére


dutrás
őstag

Ha tavalyi akkor a Samu még gyengébb eredményt hoz hisz egy sokkal frissebb fejlesztés. Ezek szerint teljesen fölösleges 10 nodon gyártani rendszer csipet mert csak drágábbá teszi a telefont. Pedig pont a jobb üzemidő miatt is fejlesztették. Ha 14 nodon gyártották volna a Samut akkor fél nap lenne? Mert akkor régen rossz. A kijelző csak FHD valóban de ips ami elvileg többet fogyaszt mint az amoled. Tehát az előny szintén a Samunál.
Nehogy már a Kirin 960 lassú legyen. Ez csak max Antutuban mérhető.
Sokkal pattogósabb a rendszer mint a Samué.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#14261) Mr.Silkó válasza dutrás (#14260) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Neked egyébiránt van S8-ad? Mert folyamatosan érvelsz itt a topikban a Samsungok ellen, általában a(z) - egyébként kiváló - Mate 9-et felhozva pozitív ellenpéldaként. Ehhez természetesen jogod van, csak szimplán érdeklődöm, hogy mi a célja/oka a "hadjáratodnak"? :)

[ Szerkesztve ]

(#14262) Deck válasza Mr.Silkó (#14261) üzenetére


Deck
titán

Én se megyek iphone topikba majd lobbizok, hogy az S8 sokkal jobb.

PS5

(#14263) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok,
Két kérdés: Samu Internet böngészőbe hogyan lehet Chrome könyvjelzőket importálni?
Másik: zenelejátszó nem minden mappában jeleníti meg az albumborítókat. Erre mi a megoldás?
Köszi az ötleteket!

(#14264) Deck válasza d.tiborz (#14263) üzenetére


Deck
titán

2. Normálisan tagelni kell az albumokat és akkor nem lesz ilyen probléma.

PS5

(#14265) thebear007 válasza dutrás (#14235) üzenetére


thebear007
aktív tag

Ja, csak letilt mindent a háttérben, folyamatos a szívás a gmailllel, stb. És az Emui, a szolgáltatások nagyon le vannak maradva. Van, tartalék telefon lett, ahogy leadtam a Noteot, vettem, ahogy megjött az S8+ elraktam.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#14266) Deck válasza dutrás (#14235) üzenetére


Deck
titán

Felhasználó függő. Nálam 1 napnál úgysem lenne több.

PS5

(#14267) #67656192 válasza ollie (#14251) üzenetére


#67656192
törölt tag

Minek? Nem eszik semmit, és pont tegnap rakott rendet nálam.

Más a sammobile oldalon a a megfelelő firmware - ek alatt van egy magyarázat a telepités módjáról, ott az Odin link.

[ Szerkesztve ]

(#14268) d.tiborz válasza Deck (#14264) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ebből sok mindent megtudtam.

(#14269) #67656192 válasza #67656192 (#14267) üzenetére


#67656192
törölt tag

odin
Instructions alatt

[ Szerkesztve ]

(#14270) Den Hadnagy válasza #67656192 (#14269) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Az itt látható romot amúgy para nélkül felrakhatom a telekomos rommal futó, de független s8+-ra? Csak szeretném gyorsabban kapni a frisítéseket.

Köszönöm

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#14271) Mr.Silkó válasza d.tiborz (#14263) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Gyorsan ránéztem, de csak a Samsung Internet alkalmazásból láttam lehetőséget a könyvjelzők kifelé szinkronizálására. De biztos van erre program, majd a többiek megírják. :)

(#14272) boksz válasza ollie (#14221) üzenetére


boksz
senior tag

Barométer mérő nincs a telefonban, az összes mérést a netről szedi le.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#14273) icemad válasza Mr.Silkó (#14259) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy ne legyen még karcosabb. Nem árt, ha még olvasható marad a kijelző... :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14274) dnelb válasza boksz (#14272) üzenetére


dnelb
veterán

Akkor kamuznak a hivatalos weboldalon? Meg a cpu-z is bekamuzza hogy LPS22H szenzor van benne?:D
Sőt, a szétszedés után ők is csak poénból odaírták a szenzort ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14275) Joey03


Joey03
csendes tag

Sziasztok! Nemrég rendeltem a Telekomtól egy S8-at. Eddig semmi gond nem volt vele, de 2 napja pár hívásnál elkezdett recsegni a hangszóró. Tapasztalt bárki ilyesmit? Amúgy jó szokott lenni, térerő gondok nincsenek. Köszi előre is!

(#14276) janosibaja válasza syIex (#14244) üzenetére


janosibaja
őstag

Semennyire nem karcos (az ujjlenyomatok látszanak rajta, mert fekete - beletörlöm az ingembe, aztán jó). :K

(#14277) lasse001 válasza d.tiborz (#14263) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia számítógépen kell a Samsung Internet nevű bővítményt telepíteni [link]és ott beállítani a Samsung accountodat.

(#14278) Ateess válasza Ateess (#14238) üzenetére


Ateess
tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki? Ma veszem meg a telefont (S8), tegnap már megérkezett (Telekom), csak nem volt időm elmenni érte.
Nillkin üvegfólia (Aliexpress) már úton van, héten biztosan ideér, tokból UAG Plasma lesz a telefonon, de szeretnék a tok alá is fóliát, mert sokan írtátok, hogy az apró porszemektől a tok sem védi meg.

Köszi a válaszokat előre is!

(#14279) Ateszpapa válasza Ateess (#14278) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!
Gyárilag van a hátulján fólia.
Addig eleg lesz amíg meg nem érkezik amit rendeltél.
Illetve amit a kijelzőről leszedsz azt a hátuljára is rakhatod, az a tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#14280) Ateess válasza Ateszpapa (#14279) üzenetére


Ateess
tag

Oh, ezt nem tudtam, köszi a jó hírt! :)

(#14281) dutrás válasza Mr.Silkó (#14261) üzenetére


dutrás
őstag

Nem nincs S8-am. Két telefon volt kiszemelve. A Mate és az S8. Ezért is követem már az első hozzászólástól mindkét topikot.
Nehogy félre érts semmilyen hadjáratot nem folytatok és végképp nem kötekedésből szoktam válaszolni. Csak néha úgy érzem hogy csak az elfogultság beszél egy két hozzászólásból ami nem biztos hogy reális.
Ettől az S8 egy remek készülék és a Mate 9 sem hibátlan. Nálam pl a Bluetooth szokott kifagyni mikor csatlakozom az autómhoz bár nem túl sűrűn. De azért bosszantó.
Elnézést ha kötekedőnek tűnik a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#14282) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Keresek olyan S8/S8+ tulajdonos fórumtársat, akinek Viberen, vagy Hangoutson átküldhetnék Gear 360 (2017)-el készített fotókat.

A cél az lenne, hogy megtudjuk, normálisan jeleníti e meg másik készülék a kapott képeket.

Én S8+-al használom a kamerát, de amint átküldtem másik telefonra, nem volt forgatható a kép. Igaz a legjobb modell az egy S7 volt.

Várom a kísérletezni vágyó fórumtársakat. :)

(#14283) racerx válasza Ateess (#14278) üzenetére


racerx
őstag

Én az Aliról rendeltem valami 3 docsiért, előre + hátra is volt fólia. Keress rá Alin van ezer. Hátra felraktam, elől ugyse az van.

(#14284) Ateess válasza racerx (#14283) üzenetére


Ateess
tag

Szia!

Köszi a választ!
Esetleg be tudnád linkelni, hogy milyet rendeltél, mert kerestem én is, de sokra írták, hogy nehéz felrakni, nem passzolt a méret, stb,?

Köszi!

(#14285) #67656192 válasza Den Hadnagy (#14270) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen. Van leírás a topikban, "Siófok" kolléga szájbarágta. Mindkét kártyát vedd ki majd romolás után ha felállt a rendszer tedd vissza. Csinál mégegy fr-t és be fog állni XEHXEHTMH-ra.

(#14286) #08176384 válasza ollie (#14254) üzenetére


#08176384
törölt tag

Van több kártyám is. Beírod a keresőbe, hogy original firmware s8 xda és máris ott a leírás, firmware és odin link is. Google első találat lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14287) polonic válasza Mr.Silkó (#14143) üzenetére


polonic
félisten

Ez oké. Csak úgy értem, hogy nem tudom mit gondol ő alapértelmezettnek.
Tehát ha bárhol egy email linkre rányomok, akkor az outlook lesz az alapértelmezett levelező, mert eddig a samsung-os email volt ugye.
Aztán a többi programnál is ez a kérdés, hogy mik az alapértelmezett dolgaik.

(#14288) ollie válasza dutrás (#14281) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elárulom, a tesztek szerint a Mate 9-nek rosszabb az üzemideje, mint az S8+-nak. Hoppá, hogy lehet vajon? [link]

***

(#14289) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Kinek frissít az S8+ teló DBT-ről?

tehát pl.DBT/XEH/TMH ugye az első kód a fontos

Kiváncsi leszek ,hogy továbbra is S8+nál a DBT lesz az első befutó?

Illetve ugyanez S8 XEU

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#14290) syIex


syIex
veterán

Változó vélemények, változó érvek! :D A munkám miatt eddig nem kellett telefont féltenem a portól stb, de most valószínű új helyen kezdek jövőhéttől ahol igen is lesz por és ilyesmi, szóval lehet mégis marad a tok.. DE az érzés felbecsülhetetlen "pucéran" :P :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14291) syIex válasza ollie (#14248) üzenetére


syIex
veterán

Egyébként ez mennyire jó? Próbálta már valaki, megéri az árát? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14292) heidrich válasza OCTAMD (#14289) üzenetére


heidrich
senior tag

DBT/XEH/TMH felállásnál (nálam XEU/XEH/TMH volt mert alaból angolt tettem fel), állandóan cseszegett a rendszer (pontosabban az autopreconfig), hogy nem jó a regióm, elég idegesítő úgy használni és állandóan resetet kért. Szóval magyar SIM-es S8-at "normálisan" csak XEH/XEH/TMH (vagy ami a szolgáltató) lehet használni. Amúgy meg az már annyira mindegy hogy 1 héttel később jön egy update, kit érdekel... :) Engem inkább az bosszantott, hogy Telekom régióra még mindig a cseszett QF7 június volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#14293) ollie válasza syIex (#14291) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

OnePlus 3-ra használtam, szerintem nagyon jó.

***

(#14294) sgeza válasza Oposzumtoszó (#14282) üzenetére


sgeza
veterán

De miért viberen küldöd? Az lebutítja, sosem az eredeti képet küldi. Én személy szerint utálom, ha nekem viberen küldenek képet, pont emiatt. Az exif infó is eltűnik belőle. A Hangoutsra nem emlékszem, de szerintem az is butít.
Szerintem azzal kezdd, hogy normálisan átküldöd az eredeti fájlt! Például emailen vagy akárhogyan, ami az eredeti fájlt küldi.

[ Szerkesztve ]

(#14295) N.otorious válasza Oposzumtoszó (#14282) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ahhoz nem olyan videólejátszó kell, ami tudja forgatni a 360 as videót? Mert ha nem olyan, akkor nem fog működni semmin.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#14296) zoll96


zoll96
csendes tag

Új a telefonom. 80% ig nagyjából 80 perc alatt tölti, 80% fölött viszont kb 10 percenként 2%-ot tölt. Ami így szerintem nem normális. Mi lehet a baj?

(#14297) Luser2000 válasza heidrich (#14292) üzenetére


Luser2000
addikt

"Szóval magyar SIM-es S8-at "normálisan" csak XEH/XEH/TMH ..."

Ez így, ebben a formában nem értelmezhető.

Az van, hogy ha felteszel egy előző verzióra egy másik régiós verziót, akkor egyszer MINDENKÉPP KELL egy FR. Onnantól már jön rá a frissítés mindig, és nem csinálja többet, hogy "állandóan cseszegett a rendszer (pontosabban az autopreconfig), hogy nem jó a regióm,"

Ha a FW csere régió váltást is jelent és valaki meg szeretné spórolni a FR-et, akkor az általad leírt jelenségbe fut. De csak akkor, máskor nem.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14298) syIex válasza ollie (#14293) üzenetére


syIex
veterán

Lehet beújítok egyet. Először majd meglátjuk, hogy milyen a Led tokkal a fogása! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14299) gr.bence válasza d.tiborz (#14263) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Hello.
Bemész pc a chrome-ba és ott ha rákeresel erre a témára hogy chrome könyvjelzők importálása samsung internet alkalmazásba akkor bedob egy samsung oldalt ahonnan egy bővítményt kell leszedned és hozzáadnod a chrome-hoz aztán onnantól kezdve gyerekjáték...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.