Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Viktor77 válasza Szirtimorc (#33900) üzenetére


Viktor77
titán

Jól gondolod, ahogy olvasom a hsz-eket. Az Exynos modellben nincs FM rész.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33902) jeni válasza Szirtimorc (#33900) üzenetére


jeni
félisten

Ellenben a Snapi procis Samsung sosem lesz hivatalos az Európai országokban!
Amerikai és Ázsiai piacokra gyártják.

(#33903) Szirtimorc válasza jeni (#33902) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nagyon szemezek egy ilyennel, ezért olvasgattam utána:
[link]

(#33904) #77646080 válasza Szirtimorc (#33903) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem tűnik rossz ajánlatnak. :)

(#33905) Viktor77 válasza #77646080 (#33904) üzenetére


Viktor77
titán

Csak egyrészt: "This item is a Customer return/ Trade in or factory reconditioned item (May have some Cosmetic scratches to screen and /or signs of use to the phone, And was tested to be fully functional) We purchase the phone only in large wholesale lots"

Másrészt elveszik a telefon szépsége.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33906) #77646080 válasza Viktor77 (#33905) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, ezt érdemes figyelembe venni (az eladó meg is tette az árképzés során).

Az Active és hasonló, speciális eszközök esetén a külcsín (szerintem) másodlagos szempont, fontosabb az érdemi védelem.

(#33907) jeni válasza Szirtimorc (#33903) üzenetére


jeni
félisten

erre még rájön a vám és az egyéb költségek

(#33908) samu74 válasza Szirtimorc (#33903) üzenetére


samu74
addikt

Ehhez a 47 ezerhez adj hozzá még kb. 25 ezret (Áfa+sz.költs.+posta sarc).És persze a rizikó hogy vagy bekapcsol vagy nem...

-----------

(#33909) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Szerintetek custom ROM esetén is működik az Odinos CSC feltétel?
Mert korábban már próbáltam, de nem változott tőle a CSC, de lehet nem indítottam újra a telefont, miután feltettem és az volt a baj.

(#33910) gerner1 válasza rayoliviero (#33909) üzenetére


gerner1
Topikgazda

ODIN -nal, szerintem úgy működik, hogy előbb gyári firmware -t teszel fel, amivel az aktív CSC az lesz, amit megcélzol. Majd ezt követően root, és utána valami főzött ROM. De, ha tévednék, akkor majd a többiek kijavítanak.

(#33911) rayoliviero válasza gerner1 (#33910) üzenetére


rayoliviero
veterán

De a főzött ROM (Superman) felteszi automatikusan a BTU CSC-t, ami mindent BTU-ra változtat és utána Odinnal hiába teszem fel a XEH-t, nem változik meg.
Pedig a ROM készítője azt írta, hogy fel lehet tenni Odinnal a CSC-t, de a gyakorlatban mindenki azt írja, hogy nem változik meg neki.

[ Szerkesztve ]

(#33912) gerner1 válasza rayoliviero (#33911) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Akkor passz. Várd meg a többieket ... - talán valaki, aki szintén root on van, tud neked segíteni.

Ilyesmit, esetleg próbáltál már ?

[ Szerkesztve ]

(#33913) rayoliviero válasza gerner1 (#33912) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt nem próbáltam, de lehet ez csak régebbi telefonon működik.

(#33914) E2E4


E2E4
aktív tag

Szolgálati közlemény

Több hónapja tapasztalom a naptár alkalmazás alábbi hibáit:

Előforduló állandósult hibák, ha a jelzés beállítása, és a jelzés esedékessége között több mint kb. 8 óra időtartam van.
A beállított időpontban:
1.) Nincs hangjelzés, csak egy apró vibra, és a kijelzőn néma jelzés látható. – a hibák között nagyon gyakori.
2.) Nincs se hangjelzés, se vibra, csak a kijelzőn néma jelzés látható. – a hibák között nagyon gyakori.
3.) Egy apró vibra és kb. fél másodperces hangjelzés hallható, majd a hangjelzés leáll. A kijelzőn is van jelzés. – a hibák között nagyon gyakori.
4.) A beállított időpont előtt 75 perccel hibátlanul működött a hangjelzés és a vibra, de a beállított időpont előtt 10 perccel már nem volt se hangjelzés, se vibra, csak a kijelző némán jelezett. (A jelzés időpontjának beállítása egy héttel előtte történt.)
5.) Ha a gyári naptár alkalmazás mellett 3rd party naptár alkalmazás is van telepítve és használva. (Business Calendar):
a.) Egy apró vibra és kb. fél másodperces hangjelzés hallható, majd a hangjelzés leáll. A kijelzőn is van jelzés.
b.) Nincs egyáltalán semmilyen jelzés, még a kijelzőn sem. Ekkor egyik alkalmazás sem jelez semmit sem.

Időnként hajlandó a naptár alkalmazás a - kb. 8 órán túli beállított esemény időpontjában - hibátlan hangjelzésre, nagy ritkán önagától, illetve ha a jelzés előtt pár órával megnyitom az alkalmazást.

A Samsung ügyfélszolgálattal nagyjából másfél hónap alatt futottam egy kört ez ügyben, (ügyfélszolgálat, technikus, prémium távkezelés) mely során több, konkrét hibaleírást is elküldtem, naplófájlokkal együtt. Az általuk javasolt - gyári beállítások visszaállítását is magában foglaló - és a saját magam által próbált hibaelhárítás sem vezetett eredményre, azonban ma az alább megnyugtató választ kaptam egy Samsung technikustól:

A mérnökök tudnak a hibabáról, amely az Android Oreo-ban lesz javítva.

Az Android Oreo frissítés az EU pár országában február 12-én megindult, majd február 13-án leállították.
Pár napon belül újra meg fog indulni az Android Oreo frissítés elérhetősége Magyarországon is, az S8 / S8+ készülékekre.
Ezt követő pár nap múlva pedig a Note 8 / S7 / S7 Edge készülékeken is elérhetővé válik az Android fő verzió váltás lehetősége.

Tehát, akiket szintén érint a naptár alkalmazás hibája, (amely 3rd party naptár alkalmazással sem küszöbölhető ki) azoknak az egytelen lehetősége az Android 8.0 fő verzió váltás lesz, mivel valószínűleg a naptár alkalmazásra Android 7.0 alatt már nem fog érkezni hibajavítás.

[Érdemes lehet a fenti szoftver hiba téma összefoglalóban való feltüntetése is.]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#33915) #77646080 válasza E2E4 (#33914) üzenetére


#77646080
törölt tag

Meglepve olvastam a beszámolót, nálam ilyesmi nem történt (még?), pedig rengeteg naptári bejegyzést használok. Az mindenesetre jó hír az érintettek számára, hogy az Oreo majd javítja.

(#33916) #33253120 válasza E2E4 (#33914) üzenetére


#33253120
törölt tag

Opcionális hibakikerülés lehet Oreo-ig, ha egy E-Robot elindítja 4 óránként az appot.

(#33917) E2E4 válasza #33253120 (#33916) üzenetére


E2E4
aktív tag

Mégsem.

A felsorolt 6 hiba közül 5 esetben a gyári naptár alkalmazás működik, (tehát nem kellene elindítani) jelez is a kijelzőn némán, csak éppen nincs hang és/vagy vibra. (Tehát gyakorlatilag alkalmatlan a hangjelzésre 8 órán túl beállított időpontok esetében.)
A 6. hiba pedig csak akkor jött elő, ha volt feltelepítve egy 3rd party naptár alkalmazás is, a tesztelés okán. Ami egyébként már törölve is lett.

Még egy apró adalék: A telefon első használatbavétele után kb. 1 hónapig hibátlan volt a hangjelzés, és a Factory Reset után is megjavult, csak kb. 1 hét múlva ismét előjöttek a hibák.

De, mint írtam, a Samsung tud a hibáról, mert - bár nem volt egy tömeges hibajelenség, de - más felhasználók is jelezték ezt.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#33918) csasznyidani


csasznyidani
újonc

Hali!
Tudja valaki, hogy ha beállítom a VPN kapcsolatot - hamachit - akkor miért nem megy a net?

(#33919) air válasza csasznyidani (#33918) üzenetére


air
nagyúr

Azért mert a default route a hamachi-ra megy, azon pedig nincs remote gateway.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#33920) csasznyidani válasza air (#33919) üzenetére


csasznyidani
újonc

Köszi a hozzászólást.. sikerült ezen a vonalon elindulnom és be is tudtam állítani!
;)

(#33921) kutga válasza E2E4 (#33914) üzenetére


kutga
nagyúr

Próbáld meg kikapcsolni az akkumulátor használat optimalizálását (doze). Nálam az időjárás appot szépen altatta, csak épp úgy nem működött. :)

Let the Zone take me if I am.

(#33922) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ket dolog erdekelne:
- hasznal vki Yahoo Mail appot? Nalam nem jelennek meg az alkalmazasjelvenyek uj mail erkezesenel, amugy minden mas alkalmazasnal igen, viszont ertesites van a redonyon meg a lezart kepernyon, h jott level...
Ezt meg lehet oldani?
- Van valakinek Awei A920-as headsete? Ossze lehet hozni a Samsung Levels-szel? Parositva van, megy rola a zene, de a SL app csak keresi, de nem latja.

[ Szerkesztve ]

(#33923) fornettisuti válasza zolikaDB (#33922) üzenetére


fornettisuti
veterán

Yahoonál nem jelenik meg, ahogy Gmailnél sem.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33924) gerner1 válasza zolikaDB (#33922) üzenetére


gerner1
Topikgazda

" Ossze lehet hozni a Samsung Levels-szel?"
- Szerintem nem. De, ha ennek célja az lenne, hogy mutassa az akku szintet, akkor arra van más megoldás.

(#33925) kutga válasza zolikaDB (#33922) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem, de az alkalmazás jelvények amúgy is hektikusan működnek. Erre Nova launchert és Tesla unreadet használok.

Let the Zone take me if I am.

(#33926) Digiflex


Digiflex
tag

Csak szólok, hogy a tippeknél ajánlott S8 TouchWiz Home verziók közül a 6-os utolsó stabil és jó, de voltam ilyan hülye, hogy kipróbáltam a legutolsó 9-est is. Azt gondolom, hogy ez már oreo-ra készülhetett, bár külön sehol sem írják.
De lényeg az, hogy gyakorlatilag nem tudott a kezdőképernyőbe belépni, mert azonnal újraindult az app. Ráadásul az Applikációknál sem találtam, hogy le bírtam volna szedni. Szerencsére éppen azzal szórakoztam csak hogy újrarakom a telefont, úgyhogy kezdtem előről. HardResettel.

[ Szerkesztve ]

...

(#33927) Viktor77 válasza Digiflex (#33926) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogyan az az Összefoglalóban is szerepel. :)

Leszedni úgy tudtad volna, hogy Alkalmazásoknál Touchwiz kezdőképernyő, felül 3 pötty és frissítések eltávolítása.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33928) gerner1 válasza Digiflex (#33926) üzenetére


gerner1
Topikgazda

APKmirror -ról mikor letöltöd, akkor írja, hogy milyen Android verziótól használható, és gyakran az is ott szerepel, hogy milyen verzióhoz ajánlott. A Touchwiz Home -nál, a 7.0+ szerepel. Tehát működik megfelelően, más 7.0 -ás Samsung készülékeken ...

A leszedése is benne van az Összefoglalóban egyébként. A TouchWiz Kezdők -nél kell eltávolítani a frissítéseit, de az is ott van, hogy csak a 6.xxx -szel kezdődő verziók működnek megfelelően az S7 -esen....

De, ami fontos az az, hogy megoldottad.👍

(#33929) E2E4 válasza kutga (#33921) üzenetére


E2E4
aktív tag

T_chris ötletére is írtam már, hogy nem arról van szó, hogy naptár alkalamzás aludna, maga az alkalamzás "ébren van", hiszen van jelzés a kijelzőn némán, csak éppen nincs hangjelzés és/vagy vibra - kb. 8 órán túli jelzések esetén.

Ennek ellenére kíváncsiságból az Akkumulátor / Akkumulátorhasználat / Akkumulátorhasználat optimalizálása / Nem optimalizált alkalmazások: listába betettem a Naptár alkalmazást. :)
(Egyébként nekem ott alapértelmezetten benne van az Időjárás és az Időjárás-előrejelzés, ami ráadásul ki sem kapcsolható, így az általad írt hibajelenséget ha akarnám, sem tudnám előidézni.)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#33930) kutga válasza E2E4 (#33929) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem a gyári időjárás, Weather Timeline-t használok.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#33931) gerner1 válasza rayoliviero (#33913) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Van egy másik CSC selector app, amit többen használnak főzött ROM -okhoz: -LINK- . Esetleg, egy próbát megér ez is ...

(#33932) Burt1793


Burt1793
veterán

Ilyennel van valakinek tapasztalata? Sajnos Magyarországra nem nagyon szállítanak, vagyis találtam egy jó ebay-es linket, de itt meg csak az edge-re van.

(#33933) Viktor77 válasza Burt1793 (#33932) üzenetére


Viktor77
titán

Az akksi a lényeg vagy az ütésállóság? Mert csúnyán nagy lesz tőle a telefon, míg a Samsung saját megoldásától csak vastagabb. [link]
Illetve, Vaterán van pl. jóval nagyobb akksival. [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33934) Burt1793 válasza Viktor77 (#33933) üzenetére


Burt1793
veterán

Mindkettő kellene, nem nekem. Nekem pont elég a túrák során a beépített aksi és nem ejtem le a telót.

(#33935) samu74 válasza Burt1793 (#33932) üzenetére


samu74
addikt

Amazonon van,ha találsz európán belül még olcsóbb is lehet.

-----------

(#33941) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem, az egyik haverom S7 telefonja péntek óta nem érzékeli a SIM kártyát, próbálta más kártyával, reset sem segített rajta. A kártya más telefonban gond nélkül működik. Mi lehet a gond, találkozott már valaki ilyen problémával? Köszi minden segítséget.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#33942) samu74 válasza junior11 (#33941) üzenetére


samu74
addikt

Szerviz lesz annak a vége.

-----------

(#33943) junior11 válasza samu74 (#33942) üzenetére


junior11
veterán

Elég hamar, még csak 3 hónapos, bár a mai megbízhatóság mellett nem csodálkozom.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#33944) rayoliviero válasza gerner1 (#33931) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi. Ezt ismerem, de ez S8 és N8 portolt ROM-okhoz való ([link]), van olyan változata is, ami S7 ROM-hoz, de annak a legújabb változatából sajnos kitörölték a XEH-t (írtam is már korábban a fejlesztőnek). A régebbi változat az felmegy rendesen, XEH-re változik, de még sincs valahogy VoLTE.

(#33945) gerner1 válasza rayoliviero (#33944) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az edge topikban jelezte valaki, hogy használja, és nála működik. De lehet, hogy ő másik ROM -ot használ..

[ Szerkesztve ]

(#33946) rayoliviero válasza gerner1 (#33945) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, a fejlesztő írta azt, hogy csak portolt ROM-okhoz használjuk. De akkor kipróbálom.

(#33947) kutga válasza junior11 (#33943) üzenetére


kutga
nagyúr

Ne is. Irány a szerviz.

Let the Zone take me if I am.

(#33949) Anulu79 válasza Viktor77 (#33933) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez hogyan működik? Folyamatosan tölti az aksit amíg van benne craft? Ha igen akkor ez nem ártalmas az akkumulátornak? Amúgy hogyan kell ezt feltölteni?

(#33950) samu74 válasza junior11 (#33943) üzenetére


samu74
addikt

Nem emlékszem rá,hogy a fórumon lett volna sim foglalat hiba,pedig az 1hsz óta olvasom. :)
De ilyenkor nincs mit tenni,a kötelező kör le lett futva a sim cserével és a resetel.

-----------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.