Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!

Nem jövök rá hogy lehetne újra a gyári sms hangok közül választani,amióta kiválasztottam a Notifications mappából egyet amit Én raktam be azóta nem adja be azt hogy a gyáriak közül válasszak.

(#33702) #33253120 válasza Csocsesz75 (#33700) üzenetére


#33253120
törölt tag

[link] [link]
Nekem még van. 3.5 évesen az a másodtelefonom. :)

[ Szerkesztve ]

(#33703) -Bandi- válasza Schizoka (#33701) üzenetére


-Bandi-
tag

Nekem ott van a Beállítások -> Hangok és rezgés -> Értesítési hangok -> Üzenet értesítései menüben

[ Szerkesztve ]

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#33704) Schizoka válasza -Bandi- (#33703) üzenetére


Schizoka
aktív tag

letöröltem a total commandert és meg lett!

(#33705) #33253120 válasza Schizoka (#33704) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor vélhetően nem volt nálad rendesen beállitva egy apróság.
Menü-> beállítások-> Alkalmazások-> 3 pötty-> Alapértelm. alkalmazások-> Na itt az "Alapér. alk.ok kiválaszt." legyen "Kèrd. az alapért. alk.ok beáll. előtt"-re állítva, és amikor valami feldob használat közben pár alkalmazást, és "Csak egyszer" vagy "Mindig" lehetőséget akkor ne bökj a mindigre. :)

(#33706) Snowy_owl válasza #33253120 (#33705) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem is értem miért nem alapból így van beállítva.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33707) Schizoka válasza #33253120 (#33705) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi beállítottam,így már jobb.a honor 7 nél ez alapból így volt most már emlékszem.

(#33708) IT user válasza Snowy_owl (#33706) üzenetére


IT user
tag

Szerintem így van alapból beállítva. Ha felrakok egy új galéria programot, rákérdez. Ha felrakom a Nova Prime-ot, rákérdez. Ha felrakom a VLC-t, rákérdez. Még a böngészőt is megkérdezi.
Aztán választhatok, hogy mindig ezzel nyissa meg, vagy csak most.

(#33709) ACE-


ACE-
addikt

Felraktam a 9.0 app launcer-t, de folyton fagy, ezért visszaraknám a régit, de azt mondja: "A csomag hibás" mit tehetek?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#33710) Ákkk válasza ACE- (#33709) üzenetére


Ákkk
addikt

Távolítsd el a frissitések eltávolítása az alkalmazáskezelőben...

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#33711) gerner1 válasza Ákkk (#33710) üzenetére


gerner1
Topikgazda

+1 👍 Az Összefoglalóban benne van...

(#33713) zsolt0638 válasza gerner1 (#33711) üzenetére


zsolt0638
tag

+1👍

(#33714) terra052


terra052
őstag

Lens Cover ET-CG930-hez nincsen valakinek jóárasított forrása?
Ebay-es kínai nem nagyon kellene, az alza-hu-n van Edge-hez nagyon jó ár, csak sima S7-hez nincsen :(

werkmania.hu

(#33715) Digiflex válasza terra052 (#33714) üzenetére


Digiflex
tag

van az nekik, csak nem negyedáron, mint az Edge-hez, de a Samsung shopban sem sokkal drágább.
Az ebay-es árakhoz mérten ez sem rossz... amúgy a nagylátószög az, ami miatt érdekes, mert a zoom az úgyis ott van digitálisan, a felbontásból adódóan.
De az hogy egy szobát le tudsz fényképezni egy képpel, az sokat jelenthet pl. egy ingatlanosnak...

...

(#33716) samu74 válasza zsolt0638 (#33713) üzenetére


samu74
addikt

Lépj túl ezen, és tedd offba te is a véleményed. Mert álszent dolog ez igy. :)

-----------

(#33717) gerner1 válasza Viktor77 (#33712) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Folyamatban van ...

(#33718) embe


embe
nagyúr

Korábban szó volt róla: a Home gombra való fóliára van valami jó Ebay-es vagy Alis linketek?
A tesztben is említik hogy karcolódik. Ezt nem orvosolták az évek során?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33719) SirRasor


SirRasor
őstag

Pár hete raktam a telefonra zenét USB kábellel. Most megint raktam volna és azt mondja, hogy csak töltés :F
Semmit se állítottam se a gépen, se a telefonon. A fejlesztői beállításokban az MPT van kijelölve. Újra is indítottam.

Ötletek?

Van valami egyéb huncut vezetékes megoldás, mielőtt wifi+ftp-re átállok?

Köszi!

Make Love not war!

(#33720) Szirtimorc válasza SirRasor (#33719) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

USB kábel cserét próbáltad?

(#33721) Dare2Live válasza SirRasor (#33719) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fura ugyanez volt/van nálam 3hete.

Probáltam másik kábellel másik géppel semmi. Bevittem Samsungba garira megnézték, mondták, hogy USB modul csere kéne (Csak gari jegyem el van írva meg van egy minimál repedés a készülék tetején így sansosan 55.000Ft mert kijelzőcsere.)

Én alapból mindent microsdre rakok így annak ki be vételével megy direktbe. Illetve több wifis program is ami akár szinkronizál is ami elég kényelmes.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33722) samu74 válasza SirRasor (#33719) üzenetére


samu74
addikt

A gyári kábel volt beledugva?
Sok kábelen az adat rész le van spórolva...

-----------

(#33723) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Adoptable storage-ot hogy lehet kikapcsolni?
SD kártya PC-s formázása és a telefon reset nem állította vissza alaphelyzetbe.
FC-zik a kamera RAW készítéskor, ezért szeretném visszaállítani.
Köszönöm!

(#33724) Teasüti válasza embe (#33718) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy éves a telefonom. Tok nélkül használom és nem karcos a telefon, se a gomb.

(#33725) Digiflex válasza SirRasor (#33719) üzenetére


Digiflex
tag

A win 10-nél rendszeresen driver probléma jöhet elő (sárga felkiáltójel az eszközkezelőnél, és a frissítésnél elakad)
egyszerű a megoldás:

Windows könyvtár -> INF könyvtár, itt megkeresed a 26 kB méretű wpdmtp.inf fájlt rákattintasz a jobb egérgombbal és a második menüsor menüsor: telepítés (install)

utána jó lesz. Főleg sok (2-3) különböző telefon csatlakoztatása után szeret meghülyülni

...

(#33726) geccoblaze válasza embe (#33718) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Én is gondolkoztam ilyen home gomb fóliában, de aztán letettem róla. Nekem úgy tűnt, hogy a kopott gombos készülékek túlnyomó része ezüst színű. Én november óta használom fólia nélkül, és semmi jele a kopásnak.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#33727) Eiki


Eiki
tag

Használ valaki Android Auto-t S7-el együtt? Én magam igen (Android Auto legújabb APK feltéve, Skoda Superb 2017) és van egy bosszantó jelenség. Az esetek többségében rádugom a telefont az USB csatlakozóra és az autó kijelzőjén automatikusan elindul az Android Auto. Bizonyos esetekben azonban kapok egy kérdést a telefonon:

[link]

Amíg itt nem nyomok Megenged-et, addig nem történik semmi. Arra opciót Androidban nem találtam, hogy állandóra adjam ezt az engedélyt. Van valakinek ötlete, hogy lehetne ezt elkerülni?

[ Szerkesztve ]

(#33728) samu74 válasza Eiki (#33727) üzenetére


samu74
addikt

Ha a beállítások - alkalmazások - Android Auto - ott ha ráböksz és legörgeted, az engedélyek menüben kapcsold be az összes engedélyt.Egy próbát megér.

-----------

(#33729) SirRasor válasza Szirtimorc (#33720) üzenetére


SirRasor
őstag

Na megvan a hiba oka: Visszaálltam régi win10 verzióra, mert az újnak voltak bajai. Ebben viszont asszem túl sok szolgáltatás le van tiltva és az egyik felelhet ezért.

Munkahelyi gépen megy :D

Amúgy kindle-s vacak kábellel próbálom, tehát nem kábelhiba.
Sárga felkiáltójelem és egyéb ismeretlen eszközök sincsenek az eszközkezelőben, tehát driverhiba sincs.

Digiflex thx, ezt megpróbálom, hátha nem kell a szolgáltatásokkal szenvedni..

Make Love not war!

(#33730) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Ez mitől van?

Gyári téma, még az ikonok is megváltoztak.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#33731) gerner1 válasza vodrosjozsi (#33730) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ezt a design -os "értesítési legördülőt", nemrég én is link -eltem ide, opcióként. Nem lehet, hogy abból telepítetted az egyiket, és csak most nyomtál restart -ot (azok aktívvá válásához az kell...) ?

(#33732) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Sziasztok. Arra van valami megoldás, esetleg ismertek olyan opciót, hogy, ha fel van oldva a készülék, akkor ne jelenjenek meg a kártya értesítések, csak az ikon az ért.sávban? Amikor videót nézek, vagy Youtube-ot, vagy akármi mást csinálok, pl. épp írok egy címsorba, stb., stb., ezek mindig megjelennek, ha írnak nekem. Nyilván egy sms nem probléma, de ha egy csevegő progin, pl. Messengeren írnak, akkor folyamatosan gördülnek ezek le és baromi idegesítő. Ne kelljen már rootolni egy ilyen bagatel dolog miatt. (Nem, mintha tudnám, hogy root-tal meg lehet-e oldani...)

(#33733) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Azt próbáltam letölteni de anno nem sikerült, azóta mem próbáltam. Hogy lehet ezt törölni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#33734) kaciokos


kaciokos
őstag

Ha a telefon kikapcsolása nélkül ki akarom venni az SD kártyát, akkor hol kell előtte unmountolni? Nem találom az opciót. :(

(#33735) gada00 válasza kaciokos (#33734) üzenetére


gada00
aktív tag

keresőbe tárhely, utána jobb felül opciók tárhely beállításai

(#33736) Csocsesz75 válasza vodrosjozsi (#33733) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Sikerült az csak akkor valszeg nem indítottad újra és nem aktiválódott viszont most igen. Egyébként én a fehéret használom nem ezt a szürkét, szerintem tök jó.

Eltávolítás :

Beállítások - alkalmazások - 3 pötty jobb felül - rendszeralkalmazások megjelenítése - megkeresed a "com.android.systemui.QuickSettingsIcons" -t és katt - eltávolítás.

Újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#33737) kutga válasza Akidobos74 (#33732) üzenetére


kutga
nagyúr

Ne lássa a csajod mit beszélsz a másikkal? ;]

ON
Root nélkül hirtelen ezt a leírást találtam. Engem is bosszant, mert pl. miközben navigálok, a mellettem ülő vígan olvashat olyan beszélgetésekbe amik nem igazán tartoznak másra.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#33738) Anulu79 válasza kutga (#33737) üzenetére


Anulu79
addikt

:DDD

(#33739) vodrosjozsi válasza Csocsesz75 (#33736) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Huh köszi akkor mégiscsak települt valahogy ez a "cukiság".

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#33740) Snowy_owl válasza Akidobos74 (#33732) üzenetére


Snowy_owl
őstag

[Ahogy te szeretnéd azt nem tudom lehete, de az én variációmnál azt csináltam hogy az alkalmazáskezelőben az adott app értesítéseit teljesen kikapcsoltam, viszont így is megjelenik egy kis narancssárga kör az app jobb felső sarkában ha történt valami. A hívás probléma nélkül megjelenik így is.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33741) nokiauser válasza Eiki (#33727) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Úgy olvastam, hogy az AA használatához PTP-re kell állítani az usb átvitelt, én is úgy használom gond nélkül.

(#33742) #33253120 válasza Eiki (#33727) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem lehet, hogy le van zárva a kijelző azokban az esetekben amikor a megerősítést kéri?

(#33743) kaciokos válasza gada00 (#33735) üzenetére


kaciokos
őstag

Kösz, pedig kerestem ott, de úgy látszik, bénáztam... :)

(#33744) fornettisuti válasza Akidobos74 (#33732) üzenetére


fornettisuti
veterán

Tipp:
Redőny lehúz
Adott értesítést hosszan tart
Értesítési opciókat kikapcsol

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33745) Hege1234 válasza kutga (#33737) üzenetére


Hege1234
addikt

ez egy elég gyilkos kód...
(adb-s megoldást használtam)

semmi értesítés nincs nem csak a redőnyön
hang formájában sincs
messenger-nél egyedül a sárga üzenetszámlálós plecsni működik csak

még nem próbáltam
de remélem ezzel vissza tudom hozni

adb shell settings put global heads_up_notifications_enabled 1

(#33746) cosworth


cosworth
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, két hete én is beszereztem egy S7-est Telekomos akcióban. :)
Elsősorban olvasgatni fogom a topikot, de már most körvonalazódik 1-2 kérdés, amit egy kis tesztelgetést követően fel is teszek majd. :D

A mókolásban nem kifejezetten vagyok otthon, ezért nem magamnak csináltam a TMH firmware XEH-re cseréjét, hanem bevittem a Váci úti Samsung szervizbe, ahol gyorsan és ingyenesen elvégezték.

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#33747) kutga válasza Hege1234 (#33745) üzenetére


kutga
nagyúr

Én nem próbáltam. A hsz-ek között írják hogy lehet visszahozni, jól írtad.

Let the Zone take me if I am.

(#33748) Hege1234 válasza kutga (#33747) üzenetére


Hege1234
addikt

működött..

hosszan kell rányomni egy redőnyön lévő üzenetre majd ott
bejön a messenger-es opció és ott az i betűre bökve bejön
egy + menü ott már be lehet állítani hogy legyen értesítés
de az üzenet már csak annyi lesz hogy 1 új üzenet

(#33749) Teasüti válasza Teasüti (#33723) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs itt egy ADB mágus se?

(#33750) Akidobos74 válasza fornettisuti (#33744) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Igen, ezzel az a baj, hogy kikapcsol mindenféle értesítést. Engem csak ez a heads-up értesítés idegesít. ( Amúgy elég csak kicsit oldalra húzni és megjelenik a fogaskerék az értesítések beállításához. Már mindent áttúrtam a telcsin ehhez.. :) )

@kutga Nem arról van szó, a tartalom le van tiltva, csak annyi jön, hogy XY üzent. Engem maga az idegesít, hogy jön aza fiszf@sz és néha pont ott van fontos dolog és 2 másodprcenként kell kisöpörni. Kösz amúgy, ezt a leírást áttanulmányozom.
@Snowy_owl: Ezzel az a bajom, hogy pl. az AOD-on sem értesít.

Köszi srácok a tippeket! :) :R

SZERK.:

Basszus... Ahogy Hege1234 írta, abban az "i" betűs menüben a Megjelenítés csendben-t kell bekapcsolni és akkor csak az értesítési sávban lesz ikon, nem lesz head-up noti...
Szóval user error az egész téma részemről :DDD
Itt se vótam.. :B :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.