Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) tzsolesz válasza sherlock82 (#8150) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azért figyelgessed majd. Én már többször figyeltem meg pl. a Telekomnál, hogy fél, vagy 1 év után belöktek régebbi csúcskészüléket valami raktársöprés útján, fillérekért.
Teszem azt S3 LTE 28.000.- Ft-ért annó, vagy S4 LTE (9506) 38.000.- Ft-ért. Amik piszok nagy vételek voltak.
Ki tudja, augusztusban is belökhetnek még pár darab vidékről visszahívott S6 edge-t 40-50K-ért. :K

(#8152) Ramo


Ramo
tag

Sziasztok! Kapott már valaki 7.0ra javító frissítést? Ha igen milyen változást hozott? Legyen pozitív vagy negatív..

(#8153) csizi74 válasza sherlock82 (#8130) üzenetére


csizi74
csendes tag

én telenornál akartam venni kb. 4 hete, akkor még pár db volt nekik, mire másnap kiment a megrendelés, már nem volt egy sem...
amúgy én '17-es a5-ön gondokoldtam, ez már egy elég jó mobil (a '15-ös a3-om már xarakodott), idei, és olcsóbb lett volna, de azért az edge design, kibeb@szottul gyönyörű!!
úh. nem kérdés, melyiket válaszd!
esetleg, ha nem sos, akkor érdemes év végig várni, addigra sztem lemegy az s7 edge ára is...

(#8154) sherlock82 válasza csizi74 (#8153) üzenetére


sherlock82
senior tag

Hát, köszönöm a sok jó tanácsot !!
Végig gondolom, aztán meglátom mire jutok.
:)
S6 nyár végén vagy picit később az s7.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#8156) nyuszó válasza csacsa01 (#8015) üzenetére


nyuszó
tag

Van már válasz a sarokban lévő foltra? Hiba vagy nem hiba? Garanciába mit lehet kezdeni vele? Az én telefonomon ugyanitt, ugyanez a folt van.

(#8157) szegnyereg


szegnyereg
csendes tag

5.1 TMH romot szeretnék feltenni jelenlegi 7-es android TMH helyett. Egyfájlos romot szereztem, Odin ezt írja ki. Miért?

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Added!!
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1203)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> sboot.bin
<ID:0/004> FAIL!
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

(USB driver van, Odin 3.12)

[ Szerkesztve ]

(#8159) szegnyereg válasza #20749568 (#8158) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

És akkor mi a teendő? Vagy tudok mást feltenni helyette? Mondjuk 6ost?

(#8161) csacsa01 válasza nyuszó (#8156) üzenetére


csacsa01
tag

Van. :(( Bevittem az üzletbe ahol vettem (1+2 év forgalmazói garancia), de mivel az 1 év letelt, már csak a software garancia van rá, így nem foglalkoztak vele. (Gyári gari,esetén cserélték volna a kijelzőt.)
A mellette levő szervizben 60-70.000-ért cseréltek volna kijelzőt, használtat, 30-40.000-ért. kínáltak Nem is zavar annyira az a folt. :)

(#8162) szegnyereg válasza #20749568 (#8160) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Oké, köszönöm. Kipróbálom majd, hátha azzal.

(#8163) szepsuti


szepsuti
aktív tag

Sziasztok!

Bnőm S6E-én nem világítanak alul a "gombok", se a vissza, se az alkalmazásváltó. Újraindításnál egy pillanatra felvillan, de utánna soha többet. Következő lépés a factory reset lenne, de azt szeretné elkerülni. Van valakinek bármi más ötlete? A telefon telekomos, nem volt piszkálva soha, teljesen gyári. A legutolsó fő verziófrissítésnél(7.0?) nem volt factory reset, de eddig korrektül működött hiba nélkül. Egyik napról a másikra viszont nem világítanak. Van valami erre vonatkozó beállítás vagy akku kímélő opció?

Köszi a válaszokat!

(#8164) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Egy rokonom keresett meg azzal a problémával, hogy az S6 edge telefonján meghalt a play szolgaltatasok. 7.0 februári frissítéssel. Egy este alatt eltűnt a Gmail és a playstore a telefonról. Megprobaltam rá play szolgaltatasok apkt tenni, de nem sokat segített rajta. Van valami ötletetek a problémára? :)

Előre is köszi!

Finn the human

(#8166) Kékes525 válasza szepsuti (#8163) üzenetére


Kékes525
félisten

"A legutolsó fő verziófrissítésnél(7.0?) nem volt factory reset, de eddig korrektül működött hiba nélkül"
Egy darabig jó szokott lenni, aztán jön a gubanc. FR-t neki.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8167) NemProfi válasza szepsuti (#8163) üzenetére


NemProfi
tag

Próbáld bekapcsolni a galaxy button lights 2 nevű app-al. Playről leszedhető. Hátha megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#8169) NemProfi válasza #20749568 (#8168) üzenetére


NemProfi
tag

Nálam egyébként működik az app 7.0 alatt.
Én speciel always off-ra raktam. Nem szeretem ha világít.

(#8171) Matada2.3 válasza #20749568 (#8165) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igazából látszódott, de 20 mega volt csak és letörölhető volt. Leszedtem az új playstore-t és servies-t is, de akkor sem ment semmi, a google beállítások és minden eltűnt. Mindennel próbálkoztam már, végür az FR mellett döntöttem, az mindent helyretett. (A cache törlés nem segített önmagában)

Finn the human

(#8172) Ramo válasza szepsuti (#8163) üzenetére


Ramo
tag

Szia! Semmi gond nincs vele... Valószínűleg be van kapcsolva az energiatakarékos mód. Kapcsold ki és újra világítani fog... Jelezz vissza ha működik!

(#8173) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hali. Nem tudja valaki hogy mi lehet a 2-ik frissítés XEU 7.0-án? Most egy 381 Mb-ost tölt lefelé.

(#8174) Kékes525 válasza tzsolesz (#8173) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ezekről mindig nagyon kevés az infó. Biztonsági és kisebb hibajavítási frissítés lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8175) tzsolesz válasza Kékes525 (#8174) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hmmm. Egyelőre a RAM-ot visszafogottabban kezeli. Mást nem vettem észre. Rábökök a saját optimalizálójára és 1,2GB szabadot repít többszöri próbálkozás után is. Előtte ez maximum 875 Mb volt. Ugyan abban a környezetben.

MÁS: Látogat innen a fórumból valaki fotós közösségeket? Akár itt a PH!-án, akár a Facebook-on?
Aki érez magában egy kis fantáziát, és szokott készíteni témára, és látványra is tetszetős, nem családi fotókat, azt szeretettel várja a Facebook-on a Mobil Fotózás csoport. Ez nem reklám, nem én üzemeltetem, csak érdekességképpen megemlítettem......

[ Szerkesztve ]

(#8176) icemad válasza tzsolesz (#8175) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És ez mire jó? :F

(#8177) tzsolesz válasza icemad (#8176) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt a hozzászólásom melyik részére érted?
Az elsőre? Nem tudom, tudom, hogy androidon nem úgy működik a multitask mint a windows rendszereken, de nekem valamiért mindig megnyugtatóbb valamiért ha a szabad RAM több. Elvégre nem hiába növelik az androidos telefonok memóriáját.

A másodikra? Ez igazából egy kis kedvcsináló, lehet oda saját fotókat feltölteni, stb... Mások alkotásait megnézni, tanulni belőle stb....

(#8178) Kékes525 válasza tzsolesz (#8175) üzenetére


Kékes525
félisten

A szabad RAM-nak nincs igazán jelentősége, az a jó, ha kevés van, mert akkor gyorsabban tudja kezelni a gyakran használt appokat. Ha kell neki, akkor úgyis felszabadít.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8179) icemad válasza tzsolesz (#8177) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az elsőre értettem. Szerintem ezzel már felesleges foglalkozni. Pár éve még én is használtam, mondjuk android 2.1 idején, de akkor még kellett is. Sok gagyi program keményen be tudott ragadni. Ezeknél az újabb telefonoknál nem tartom szükségesnek.

(#8180) Kékes525 válasza tzsolesz (#8177) üzenetére


Kékes525
félisten

Válaszoltál is a saját kérdésedre "Elvégre nem hiába növelik az androidos telefonok memóriáját." "de nekem valamiért mindig megnyugtatóbb valamiért ha a szabad RAM több" Hát pontosan ezért van, mert nagyon sok felhasználó nem érti az android memória kezelését, mert a Windowshoz szoktak. Ezeknek csinálták ezt a teljesen felesleges funkciót. A memória kilövésnek egy esetben van létjogosultsága, de az nem a memória bővítés. Az is csak célzott alkalmazás kilövését jelenti, amikor egy hibásan megírt alkalmazás beragad a memóriába. Persze ez az újra indítással is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8181) szepsuti válasza Ramo (#8172) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Valóban ez volt a gond, a fene se gondolta volna. Feltettem a korábban említett appot, es az is figyelmeztetett, hogy az energiatakarekos mód csinál ilyet. Köszi a válaszokat!

(#8182) szegnyereg válasza #20749568 (#8160) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

6.0.1 mostanra sikerült letöltenem. (WinRar ennél is hibát jelzet kicsomagolásnál, mint az 5.1 esetében is) Ugyanígy jártam el, mint ezelőtt. Ugyanazt a hibát produkálja mint amit pár hozzászólás előtt írtam. 6.0.1 sem megy fel. Az Android 7 downgradelhetetlen ezek szerint. :(((

(#8184) szegnyereg válasza Kékes525 (#8183) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

- Letöltöm a romot. Pár napja egy 5.1-et, most egy 6.0.1-et.
(Kicsomagolásnál a Winrar az "archívum sérült" hibaüzenettel bonja csak ki, bárhonnan is töltöm le. Nem értem miért. Ha mást akarok kicsomagolni, akkor nincs ilyen gond.)
- Odin 3.12 AP részénél betallózom a tar.md5 fájlt.
- Csatlakoztatom PC-m hátsó USB portjára a készülékemet.
- Telefonban wipe data majd download módba rakom.
- Klikk a startra

Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#8185) Kékes525 válasza szegnyereg (#8184) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha a Winrar crc hibát jelez, akkor ez az elsődleges problémád. Ilyen fájllal kár próbálkoznod. Másodszor a 4 fájlosak jobbak. Sőt az XDA-n 5 fájlosat ír. De olvasd el, hogy mit írnak az XDA-án róla.

Ezt nézd meg: Tutorial Samsung Galaxy S6 Edge+ / Downgrade Android 7.0 a 6.0.1 (G928F)

Pit fájlok: Download PIT Files for Galaxy S6 Edge (All Models)

galaxy S6 EDGE SM-G925 pit files

G925 Pit Files Multi Thread Download

Rom full G925F, firmware G925F, PIT file G925F, Root G925F, Rom tiếng Việt Samsung S6 Edge SM-G925F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8186) szegnyereg válasza Kékes525 (#8185) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Van nekem egy olyan gondom, hogy a netszolgáltatónk hetek óta 5-6 percenként megszakítja a hálózatot. A sammobile-ról így nehéz leszedjek bármit is. Letöltéskezelő programot kezdtem el használni, de az sem segít mert nem engedi abban letölteni a sammobile-ról. Updato-ról szedtem párat, az ment letöltéskezelővel is de azok egyfájlosak és a korábbi tapasztalatok szerint sérültek is. Vagy a szakadozó net miatt nem szedi le rendesen és azért sérül a fájl.

(#8187) Kékes525 válasza szegnyereg (#8186) üzenetére


Kékes525
félisten

Crc hibás fájlal ne is próbálkozz, mert akár súlyosabb problémád is lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8188) szegnyereg válasza Kékes525 (#8187) üzenetére


szegnyereg
csendes tag

Oké, akkor kivárom míg helyreáll a rend. :)

(#8189) icemad válasza szegnyereg (#8188) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az milyen szolgáltató már? Irány át másikhoz...

(#8190) pumpido1


pumpido1
csendes tag

sziasztok Nekem 7-es van rajta de sehogy nem tudok saját csengőhangot beállítani miért?

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#8192) Kékes525 válasza pumpido1 (#8190) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudod, hogy hol kell, mert nekem az van. A zenémből válogattam össze.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8193) icemad válasza pumpido1 (#8190) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az is egy megoldás, ha csinálsz egy ringtones mappát, és oda másolod a hangot. Vagy használj valami csengőhang letöltő programot. Zedge például.

(#8194) Kékes525 válasza icemad (#8193) üzenetére


Kékes525
félisten

Csinálni sem kell, a többi csengőhangok közé kell másolni. Különben a beállításokban történő beállítás is ezt teszi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8195) Casillero


Casillero
tag

Sziasztok!
110e-ért volna S6 Edge új 2 év garival. Megéri ennyiért? "Valamikor" csak csúcskészülék volt. Meg ugye benne van minden "jóság" ami ezzel jár. Sajnos a mostani 100e körüli telefonokból kihagynak pár jó dolgot amit a 150-200e kap meg.

(#8196) Kékes525 válasza Casillero (#8195) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem megéri. Vedd meg bátran.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8198) pumpido1 válasza #20749568 (#8191) üzenetére


pumpido1
csendes tag

Sehogy sem müxik mi lehet a baj mp3 és flac formátumban sem zenelejátszóból sem engedi nem tudom mi lehet a baj!

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#8200) pumpido1 válasza #20749568 (#8199) üzenetére


pumpido1
csendes tag

Nagyon köszönöm így már megy! :C :R

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.