Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) icemad válasza tzsolesz (#8250) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan nem tudom, hogy miért nem működik. Ezt a processzoros dolgot olvastam. Valami szaki biztos többet tud mondani.

(#8252) NemProfi válasza icemad (#8248) üzenetére


NemProfi
tag

Azért én kíváncsi lennék a felbontás állítására. Hátha spórolna nekem néhány százalékot ha lejjebb venném mondjuk 720p-re.
AOD apk-t próbáltam feltenni az enyémre. A februári nem megy már fel azzal a hibával hogy van már ugyanilyen nevű csomag a telefonon. Az az előtti verzió felmegy, mikor állítani akarok rajta akkor leáll, újraindul. Viszont ha csak simán bekapcsolom akkor az "éjjeli óra" funkciót működteti..
A play áruházban egyébként több ilyen program is van ami az AOD-ot helyettesítheti. Például a "glance plus". Azonban egy idő után kikapcsolom mert mégse olyan mintha gyárilag beépülő cucc lenne de azért nem rossz, nekem ez tetszett a legjobban.
Akit érdekel esetleg az ilyesmi.

(#8253) fdani0807 válasza Bzzz (#8245) üzenetére


fdani0807
tag

Igen. Sajnos FR kellet neki. Viszont volt automatikus Google backup és elvesztek a wifi jelszavak. Felajánlotta hogy 5 v 62napos mentést állítsák vissza. Megpróbáltam mind a kettőt és mindegyik után nem voltak meg a hálózatok. Viszont jó lenne ha a jelszavak visszakerülnének..

Viszont Smart Switchben is van mentés. Adok annak is egy eselyt.

(#8254) fdani0807 válasza fdani0807 (#8253) üzenetére


fdani0807
tag

Samsung Cloud megmentett. A probléma megoldódott! :)

(#8255) Nundee K.


Nundee K.
tag

Sziasztok!

A 7.0-ból nekem nagyon hiányzik egy korábbi Edge panel, ami egy ún. gyári profiler volt.
Hely és-vagy mentett wi-fi hálózat mellett kapcsolgatta a bt-t, wifi-t, egyebeket.

Nem tudom, hogy így ráismertek-e, de megköszönném, ha valaki segítene, hogyan, vagy honnan lehetne ráhegeszteni a nugátra!

Szerk.: a Samsung Shop-ban találtam egy hasonló profiler-t, de a leírás szerint nem biztos, hogy tudja azt, amit a gyári, ezért nem vettem még meg eddig(550 HUF).

Köszi előre is a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#8256) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Tanácsotokra visszaküldtem garanciába a gyári független S6 Edge-emet a kamera modul miatt.
Jelenség: telefon mozgatásakor lötyögő hang a kamera felől, kamera app indítása után 1-2 másodpercig hullámzó kép.
Visszakaptam a telefont pár nap után azzal a magyarázattal, hogy a jelenség normális, nem indokolt a kamera cseréje.
Köszönöm Samsung. Viszont ha fél év múlva gari időn kívül összef..sa magát a kamera, akkor tuti rájuk borítom a asztalt. :(((

(#8258) Markizmark válasza -cobra- (#8256) üzenetére


Markizmark
addikt

Ismert hiba, cserélni kell a kamerát.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8259) timirosicka


timirosicka
tag

Sziasztok.
A segitségeteket szeretném kérni.Telefon vásárlás elött állok és nem tudok dönteni s6edge és s7 között.Sajnos élöben még egyiket sem láttam,de kinézetre az edge lekerekitett kijelzöje nagyon tetszik.viszont gyengébb a batrija.
Most Nokia Lumia 920am van,és ettöl mindkettönek jobb a batrija és fényképezöje is.
Sokat netezem,néha játszok és gyakran fotózom.Melyiket ajánljátok?
Köszi szépen

(#8260) Kékes525 válasza timirosicka (#8259) üzenetére


Kékes525
félisten

Én az S7 edgevel szemezgetek. Ha ez segít. Szerintem a méretarányok egészen jók: [link] ja és az aksija is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8262) pils00 válasza #20749568 (#8261) üzenetére


pils00
tag

Szerintem "akkuja" (aksija) szeretett volna az lenni.

(#8264) Marquess válasza Kékes525 (#8260) üzenetére


Marquess
tag

Bocs,hogy közbe szólok...Én nekem volt lehetőségem S6E -S7E-S8 Telot venni,de nekem sehogy se jött be, a S7E max,abban hogy nagyobb a kijelzője,de semmi más,így hát még mindig azt mondom,hogy S6E Zöld 64Gb Powa!:)
Ha,Csak azt nézzük,hogy az S7E Mennyire tőrékeny ,könnyen karcolodik gyenge hangerő,Hívás problémákal küzd ,főleg a Tré mobilos verzió! :R

[ Szerkesztve ]

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#8265) Kékes525 válasza Marquess (#8264) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, hogy írod. Most információ gyűjtő szakaszban vagyok, nem döntöttem még el, hogy mit vegyek. Lehet, hogy várok még. A zenei hang és a kinézet fontos a számomra. Az S8 az számomra túlságosan keskeny. Az S7edge alakja jó, de ha a hangja nem jó, az kizáró ok. Az S6-al igazából megvagyok elégedve, nem olyan sürgős a csere.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8266) Marquess


Marquess
tag

Ha fontos a zene számodara is,akkor nem ajánlom,hogy cserélj,mert a S6E-nek nagyon jó a zenéje,ha jól emlékszem,akkor vettél hozzá valami jó füllest.
S7E-S8 Hangszóroja ugyan az,vízállóság van benne ezért nem jobb ...Úgy olvasstam,hogy a Hangszoró közé beraknak egy műanyag darabot és ezzel tompítja a hangzást,de legalább védi a telefont... (Ezért nem vettem S7E-t)
Nem szoktam fürdeni telefonnal,szóval nekem felesleges a vízállóság

[ Szerkesztve ]

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#8267) Kékes525 válasza Marquess (#8266) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem annyiban lenne jó a vízállóság, hogy esőben is szoktam gyalogolni. Akkor jól jön. Amúgy a hangszóró hangja kevéssé érdekel, mert fülessel hallgatom a zenét. A hang chip minősége a fontos számomra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8268) subset válasza Kékes525 (#8267) üzenetére


subset
senior tag

Attól, hogy esőben gyalogolsz és átnedvesedik a ruhád attól aztán semmi baja sem lesz az s6e-nek.
https://www.youtube.com/watch?v=LGBKmIlk52Q

Használj Te is szabad szoftvert !

(#8269) Marquess válasza Kékes525 (#8267) üzenetére


Marquess
tag

Ne gondold,hogy ez a Vízálló dolog valami csoda:)
Nem győzködni akarlak,de én kiprobáltam a S6E/S7 E Zenéjét Sony Füllesel boltba és a S6E jobb volt,de úgy látom te már döntöttél és most én kicsit visszahúzlak:)

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#8271) enginev3.0 válasza #20749568 (#8270) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gboard nem sokban különbözik de talán annyival jobb is a gyárinál

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8273) Kékes525 válasza subset (#8268) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van, tapasztaltam. De biztos, ami biztos. :)

(#8269) Marquess: Nem, nem döntöttem. Még csak az információ gyűjtés szakaszában vagyok. Az S2-ömet is nagyon lassan cseréltem le. Az S6 a második okos telefonom.

(#8270) Aweriot De igen, ha a témát lecseréled. ;) Nálam sötét.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8274) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnap kaptam egy sms t és e -mailt a szolgáltatótól - vodafone - h menjek a be a xy címen lévő Vodafone-hoz - vidéki kiváros - mert kapható az s6 edge. Bemegyek a közölöm a cimborámmal, hogy miért jöttem.

Ő meg nézett rám okosan, hogy kb. 1 éve nem is árulja ezt a telefont, mert raktáron sincs. Kérdezem tőle hogy akkor miért küldenek sms t h bejöjjek a boltba. Hát kérlek, azért hogy ebben az esetben beszéljelek már rá S7 edge - re.

Megköszöntem a lehetőséget és eljöttem. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#8275) tzsolesz válasza sherlock82 (#8274) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD :DDD :C

(#8276) Marquess válasza sherlock82 (#8274) üzenetére


Marquess
tag

Ja,mert most probálják kiárusítani a maradék S7 E telokat,amiket nem tudtak eladni:) :C
Ez volt a S6E Teloval is Decemberbe.

[ Szerkesztve ]

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#8277) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Srácok nem tudom mi ez. kb. 3 napja csinálja a teló. Arra vagyok kíváncsi hogy én telepítettem valami programmal vagy ez gyári cucc. Esetleg valami frissítéssel jött mostanában. Ha ez gyári akkor eddig miért nem láttam még, és miért nem találom már 2 napja hogy hogy lehet kikapcsolni?

(#8278) NemProfi válasza tzsolesz (#8277) üzenetére


NemProfi
tag

Mostanság minden nap felbukkan minimum 1 ember a fórumon aki ezzel a problémával jön. :D Állítólag a peel remote gyárilag telepített app a ludas érte. :)

(#8279) tzsolesz válasza NemProfi (#8278) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi. Az volt. Száradn le a keze az ilyen nyomi fejlesztőnek aki ilyen engedélyt ad egy programbak, és akkor még csak hivatkozást sem tesz oda ahol ezt ki lehetne kapcsolni, vagy éppen említést tenne arról hogy ez melyik nyavajás programhoz tartozik. Soha nem jöttem volna rá.

(#8280) Kékes525 válasza NemProfi (#8278) üzenetére


Kékes525
félisten

Én még régen, időben hidegre tettem a BK Package Disablerrel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8281) x1port válasza tzsolesz (#8277) üzenetére


x1port
addikt

Pont most akartam én is rákérdezni erre a sz@rra :)

(#8282) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Véletlenszerűen készenlétben merült erősen a telefonom. 1,5 hónapos, android 5-el volt gyárilag, ráment a 6 majd a 7.0 is pár hét elteltével. Android 6-oson nem volt gond, de Nougat-on már gyakran merült le akár órák alatt készenlétben, de olyan is volt, hogy az éjszakát kibírta 1 % merüléssel. Szóval nem mindig csinálta. Untam már, rányomtam tegnap este egy factory resetet. Eddig a mai nap úgy néz ki kezd megjavulni. Igaz csak a névjegyzéket szinkronizáltam vissza, se a beállításokat, se az appokat, se semmi mást. Biztos ami fix. :))

Ajánlott frissítés előtt/után visszaállítani a gyári beállításokat?

Más: exportáltam simre a vcf-ként a névjegyzéket, hogyan tudom visszaállítani? Samsung accountból sikerült szinkronizálni,de érdekelne hogy kell a simről, mert ha átállítottam a négyjegyek tárhelyét a simre, akkor üreset mutatott.

(#8277) tzsolesz

Na ilyen app nekem is előjött azt hittem valami vírus, pedig a telefon gyári keresője és a kaspersky se mutatott semmit. Okulva az előző hozzászólásokból, mivel úgyse használom az appot, kikapcsoltam a f@szba :)

[ Szerkesztve ]

(#8283) tzsolesz válasza Mikeee89 (#8282) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én is kilőttem a nyavajást.

(#8284) subset válasza Mikeee89 (#8282) üzenetére


subset
senior tag

Újabb példa a fr esetenkénti szükségességére...
Nem mellesleg pont a napokban panaszkodott 2 ismerősöm S6 és 7.0 frissítés utáni merülési/melegedési gondokra - nekik is a fr lett ajánlva :))

Vcf-et csak a belső tárhelyre tudsz exportálni és importálni is csak onnan lehet. (*.vcf file a tárhely gyökerében)
A sim-re is tudsz exportálni és importálni is róla (korlátozott adatokkal = telszám/név).

A "névjegyekben" nyomj az importálásra és válaszd a sim-et.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#8285) NoilDwen


NoilDwen
csendes tag

Kedves Mindenki!
Tisztában vagyok azzal,h a teló akkuideje a tesztek szerint sem tökéletes, de az enyém katasztrófa. Reggel 4.30kor veszem le a töltőről, 1 órát használom aktívan nettel, utána wifi benn, szinkronizálás aktív, GPS aktív, de effektíven nem hasznâlom a munka miatt és mégis du. 1-2 között mâr 20%-on van.
Sztetek tehetek valamit,h jobb legyen vagy meg kell barâtkoznom a helyzettel? Sajna most nem tudok új telót venni, de ez tarthatatlan.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Alcatel 301 One Touch > Nokia3410 > Samsung SGH X 660 > Nokia 3310 Classic > Samsung E250 > Sony Ericsson K800i > Nokia 5800 > Sony Ericsson X10 mini pro > Galaxy S advance > Sony Xperia P > Sony Z1 Compact > S6 Edge > S8+ > S10+ > S21FE > Iphone 13 pro > S24U

(#8286) Kékes525 válasza NoilDwen (#8285) üzenetére


Kékes525
félisten

Factory reset (mivel semmi kiinduló pontot nem adtál) és az összefoglalóban levő javaslatokat megcsinálni. Összefoglaló

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8287) icemad válasza NoilDwen (#8285) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jobb féle gyorstöltős powerbank. Xiaomi vagy Blitzwolf. Esetleg melóban is tölteni. S health programot is kapcsold ki.

(#8288) subset válasza Kékes525 (#8286) üzenetére


subset
senior tag

+1
Az akku statisztika mit mond ?

(#8287) icemad
SHealth másfél éve fut nálam például éjjel-nappal minden merülési mizéria nélkül - persze minden lehetséges
2 napos üzemidő mellett 1%-ot eszik.

Szerintem ott más gondok vannak...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#8290) Kékes525 válasza #20749568 (#8289) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen tudom, megnéztem, de nagyon felületes voltam és az "Hogyan tudom növelni a akkumulátor üzemidejét?" nem találtam. Most már látom. :B :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8291) icemad válasza subset (#8288) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Shealth használja a gps-t és az összes mozgáskövető szenzort is. Nálam a kikapcsolása laza 10% extra üzemidőt okozott. Az akkustat-nak meg nem hiszek. :)
De ez nálam történt, az én felhasználói szokásaimmal, szóval nem mérvadó. Csak tipp...

(Nekem pl. fontosabb a kicsivel hosszabb üzemidő, mint az shealth, amit talán 10x használtam 2 év alatt.... De ugye nem vagyunk egyformák.)

(#8292) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Edge telót leejtettem üveg repedt, panel maradt.
Tegnap kicserélték az üveget, patanent lett..... elsőre
Másodikra, dobálja a térerőt , wifit, azaz gyengébb lett mindkettő.
Ahol idáig fullos volt, ott most a fele, ahol mélygarázsban elérhető voltam , ott most nincs térerő.
Egyértelmű, hogy vissza viszem, de 100%, hogy a szétszerelés-összerakás miatt lett ilyen ?
Valami "nincs a helyén" ? :W

(#8294) Ghostman78 válasza #20749568 (#8293) üzenetére


Ghostman78
senior tag

csodás,köszi
:R

(#8295) subset válasza icemad (#8291) üzenetére


subset
senior tag

Én igazából a lépésszámlálóját használom, gps nem kell hozzá.
Gps-el elhiszem, hogy 10%-ot eszik.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#8296) icemad válasza subset (#8295) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom azt mi alapján számolja (gyorsulás érzékelő, giroszkop, stb.), de mivel fut a háttérben, ezért valamennyit biztos fogyaszt. Lehet nem 10%-ot, de valakinek 4-5% is számít.

(#8297) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Én kilőttem mint állat az shealt-et. Zabálja az akksit......

(#8299) tzsolesz válasza #20749568 (#8298) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kb.

(#8300) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!

Elnézést, hogy itt kérdezem meg, de a saját fórumon nem kaptam választ!

Az A3 2016-ra sikerült Odin-al felrakni a 7.0-át.
A német független DBT-t raktam fel (4 fájlból), ami multi CSC-s.
Az eredeti CSC XEO volt.
A Phone info szerint most a firmware XEO, az aktív CSC is XEO, ill. az elérhetők között ott van BTU,DBT,ITV,XEF,XEO.
A multi CSC miatt maradt meg az eredeti CSC?

A Recovery-be belépve ezt látom alul:
E:failed to find/misc partition üzenet ,ami nem pirossal van írva, sima fehér a szöveg.
Ez mi lehet?
Odin-ozás közben SIM, ill. SD kártya benne volt a telefonban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.