Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) icemad válasza Casillero (#8195) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen nem éri meg. Kollégám 300 euróért nem tudja eladni az s7-et. Pedig független, media markt garival, ajándék 50 eurós tokkal (hollandiai vásárlás, szóval 2 év gari van a fülesre vés aksira is.). Én a 64gb-os, fekete karcmentes s6 edget nem tudtam eladni 200 euróért.

(#8203) Casillero


Casillero
tag

Köszi a biztatást!
P9 vagy s6 Edge lesz. Amelyik lesz. Samu fele jobban hajlok még ha 2 éve kiadták akkor is. A használtnál meg bármi lehet. Sütögetik, kitámasszák a chipet, stb...!

(#8204) icemad válasza #20749568 (#8202) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az igaz.

(#8205) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Az mitől lehet hogy nem megy fel a hálózatra a telefon?

Próbáltuk másik sim kártyával azzal sem, független a készülék, mert előtte voda kártya volt benne, 2 hónapja pedig egy telekomos

Most próbáltuk másik telekomos kártyával, de azzal sem jó

Elméletben ha független akkor nem lehet tmobilos hogy letiltsák nemde?

XEF vagy XEU rom van rajta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8206) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha kell valakinek a magyar XEH független 7-es rom, itt le tudja tölteni

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8207) Kékes525 válasza enginev3.0 (#8205) üzenetére


Kékes525
félisten

A sim kártyát rendesen érzékeli a telefon? Ha igen csinálj egy wipe cache partitiont.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8208) icemad válasza enginev3.0 (#8205) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy utólag lett függetlenítve. Ilyen esetben tilthatják, pl. fizetés elmaradás miatt.

(#8209) enginev3.0 válasza icemad (#8208) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, valószínűleg ilyen gond lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8210) tzsolesz válasza enginev3.0 (#8209) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ideje felkeresned a helyet ahol vásároltad. :(((

(#8212) feroooo31


feroooo31
tag

Nekem volt a zörgős telefonom! Az biztos, hogy az akksi és a kamera ragasztója mondta fel a szolgálatot. Lehet autó szélvédőjén keresztül annyira felmelegedett, hogy nem bírta?! Kamerát cserélték. Az akksit is cseréltetni akarták, merthogy kicsit fel van púposodva. A kicsivel több, mint egy éves akksi, na persze. 14.000Ftot akartak elkérni. Akksi 6.000Ft,ragasztó készlet 3.000Ft, munkadíj 5.000Ft. Az akksival eddig se volt semmi bajom. Lehet csak kamu volt! Meg garanciális készülékre munkadíjat kérni? Abba még benne lettem volna ha kifizetem az akksit meg a ragasztót bár az akksit amúgy is vissza kellett ragasztani. Meg a készüléket szét szedte tehát az akksi visszahelyezése max 10 perc és én azért nem fizetek 5.000Ftot. Ha meg tényleg bekrepál az akksi akkor is 14.000Ft. Szóval amíg jó addig minek cseréljem!?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#8214) enginev3.0 válasza #20749568 (#8211) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hardverapros úriember
Külföldről behozott független telefon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8216) Kékes525 válasza feroooo31 (#8212) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos az akksi csak 1 évig garanciás. Az akksi púposodásával nem csak az a gond, hogy gyengébb, de veszélyes lehet a telefon belső szerkezetére is, ha szétmegy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8217) icemad válasza enginev3.0 (#8214) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Garancia van rá? Érdemes lenne a Samsungot felhivni.

(#8218) NemProfi


NemProfi
tag

Jött egy 350 megás frissítésem. Ezután is szükséges FR-t csinálni?

(#8220) feroooo31 válasza #20749568 (#8213) üzenetére


feroooo31
tag

Amikor újraindult állandóan a telefonom és magamtól jöttem rá, hogy egy app okozza. Akkor a Samu szépen ráirta a munkalapra, hogy alaplap, keret, érintő és usb csere! Na ebből nem cseréltek ki semmit, mert a kereten volt tűhegynyi sérülés és ugyanúgy kaptam vissza! Ezek után mit higyjek el nekik?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#8222) Kékes525 válasza NemProfi (#8218) üzenetére


Kékes525
félisten

Elsősorban a fő verzióváltások után érdemes. Persze néha szükséges lehet máskor is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8223) enginev3.0 válasza #20749568 (#8215) üzenetére


enginev3.0
félisten

Anglia

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8224) icemad válasza enginev3.0 (#8223) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Első körben beszélj az eladóval. Ha van a kezedben valamilyen hivatalos irat, akkor hívd fel a Samsungot is.

(#8225) bounty123 válasza NemProfi (#8218) üzenetére


bounty123
őstag

Semelyik update után nem szükséges FR, csak ha valami rendellenes működést tapasztalsz. Én pl. nem csináltam a Nougat után se és minden jól működik.

(#8226) feroooo31 válasza #20749568 (#8221) üzenetére


feroooo31
tag

A központi szervizben javították!

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#8227) Kékes525 válasza bounty123 (#8225) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez tévedés. A főverzióváltás után erősen ajánlott. Ha nem csinálja meg, akkor akár adatvesztést is kockáztathat. A hiba nem mindig fokozatosan lép fel. Jöhet hirtelen és akkor már kész a baj. Másrészt mit csinálsz, akkor ha nem otthon, hanem utazásközben lép fel a hiba?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8228) fdani0807


fdani0807
tag

Telekomosra jött ma egy 350mb-s updatate. Feltelepítette, viszont a villogó samsung feliratnál nem megy tovább. többször felvillannak a gombok viszont nem történik semmi 25p után se semmi. Valószínű el van valami cseszve a frissítésben?

(#8229) Markizmark válasza Kékes525 (#8227) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez a tévedés. Alapvetően hülyebiztosan kell neki működnie. Én 5.1.1-el vettem az edge+-om, azóta 2 főverzió váltás is volt és egyszer sem nyomtam megvétel óta FR-t. Több, mint 100 telepített alkalmazásom van, hiba nélkül működik mind és gyors is a telefon. Ennek így kell működnie, nekünk nem is kéne tudnunk a recovery menü és a factory reset létezéséről.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8230) Kékes525 válasza Markizmark (#8229) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, nem az. Ezt nem csak én állítom, nagyon sok a tapasztalat mögötte. Menj át más androidos telefonos fórumokba, ott is ezt mondják. Azonban mindenki maga dönti el, hogy mit csinál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8231) Markizmark válasza Kékes525 (#8230) üzenetére


Markizmark
addikt

De, az. FR nélkül is tökéletesen kell működnie. Maximum a 3rd party appokkal lehet gond, ha nem készítették fel őket az új rendszerre. De erről nyilván nem fogok vitatkozni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8232) kbyte1024 válasza Markizmark (#8231) üzenetére


kbyte1024
addikt

Én is a te allaspontodat képviselem. Az nem normális dolog,hogy update-t után törölni keljen mindent!! Akkor megb....ta az egészet a Samsung! Anno a BB tipikba ment erről a harc;) A Z30-am se kellett resetelnil mert foverzat frissített.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8233) Kékes525 válasza Markizmark (#8231) üzenetére


Kékes525
félisten

"FR nélkül is tökéletesen kell működnie." Legfeljebb kellene. Akkor mivel magyarázod a sok problémát, ami FR nélkül állt elő?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8234) Markizmark válasza Kékes525 (#8233) üzenetére


Markizmark
addikt

Minden ilyenkor fellépő problémát megelőz valamilyen user error vagy egy nem kompatibilis alkalmazás a hibák oka.

Biztos én csinálom rosszul, de nem töltök le akármit (pl amit mindenki 1 csillagra értékel) és főleg nem telepítek semmit Play-en vagy Galaxy Apps-on kívülről, nem használok a gyári lehetőségen kívül más tisztító alkalmazásokat és nem állok neki frissíteni szinte üres akksival, szar nettel és kevés tárhellyel. Kb ennyi a trükk.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#8235) bounty123 válasza Kékes525 (#8227) üzenetére


bounty123
őstag

Akkor mégse tévedés, ugyanis azt kérdezte, szükséges-e. Te is csak azt írod, erősen ajánlott, ami jó messzire van még a szükségestől. Az én esetem pl. egy élő bizonyítéka, hogy FR nélkül is van élet és így megúsztam egy csomó macerát.

(#8236) Csiszq46 válasza NemProfi (#8218) üzenetére


Csiszq46
tag

6.0 v. 7.0 -ra? Melyik régió kódós?

(#8237) Kékes525 válasza Markizmark (#8234) üzenetére


Kékes525
félisten

"Minden ilyenkor fellépő problémát megelőz valamilyen user error vagy egy nem kompatibilis alkalmazás a hibák oka." + Google hiba vagy a régi beállítás nem kompatibilis valamelyik 3rd party appokkal. Természetesen. A kérdés nem az, hogy elméletileg, steril környezetben kell e, hanem valós felhasználási környezetben. Ott pedig előfordulnak hibás programok és user errorok is.

(#8235) bounty123: Igen erősen ajánlott, azaz biztos van néhány ember, köztük ezek szerint ti is, hogy nálatok e nélkül is minden ok. Így legyen. Azonban sok embernél nem így van. És jobb a bajt megelőzni, mint ha akkor következik be, amikor épp a legnagyobb szükségünk van a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8238) NemProfi válasza Csiszq46 (#8236) üzenetére


NemProfi
tag

7.0
A régió kódot sajnos nem tudom megmondani mert nem tudom hol kell megnézni. Telekomos készülék egyébként.

Kékes525 bounty123 Aweriot

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem került be a felbontás csökkentés és az AOD, na de sebaj.

Mindenesetre csináltam egy FR-t egyébként.. Tény, hogy macerás és időbe telik újra belakni, stb de én az a fajta vagyok aki így nyugodtabb.

[ Szerkesztve ]

(#8239) Kékes525 válasza NemProfi (#8238) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem jó döntés volt. Jobb félni, mint megijedni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8240) guriga1234 válasza Markizmark (#8229) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

(#8241) Csiszq46 válasza NemProfi (#8238) üzenetére


Csiszq46
tag

Köszi...

(#8242) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#8209) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valahogy azt még lehet tesztelni, hogy nem-e a modem része döglött be a telefonnak?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8244) enginev3.0 válasza #20749568 (#8243) üzenetére


enginev3.0
félisten

:R

Vagy esetleg a sim kártya érzékelő része a telefonnak

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8245) Bzzz válasza fdani0807 (#8228) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia,sikerült továbblépnie,mi a helyzet?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#8246) Bzzz válasza NemProfi (#8218) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia,van váltózás a frissítés óta?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#8247) NemProfi válasza Bzzz (#8246) üzenetére


NemProfi
tag

Hali. Igen. Én ahogy észreveszem gyorsabb lett valamivel a telefon és mintha az ujjlenyomatolvasó is jobb lenne. Bár lehet csak beképzelem. :D
A ram kezelés is jobbnak tűnik.
Extra funkciókat sajnos még mindig nem kaptunk, úgy mint az AOD vagy a képernyőfelbontás csökkentése. Mást nem igazán vettem még észre.

(#8248) icemad válasza NemProfi (#8247) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Aod nem is lesz. Valamilyen hardveres korlát miatt. Valahol olvastam, hogy az Aod-hez kell egy segédprocesszor, ami ebben nincs. Nem tudom igaz e, mert a rendes processzor is elég széles skálán tud mozogni, nem hiszem hogy az lenne a gond. Viszont sokat eszik. S8 plusznál kb 10% extra fogyasztást okoz. Nem is használom.

A felbontás állítás meg igazából semmire sem jó.

(#8249) keselyü57 válasza Lune (#8081) üzenetére


keselyü57
tag

Szia! Ha csak a frissítésekre szóló figyelmeztetésektől szeretnél megszabadulni, akkor a Play Áruház-Beállítások(bal felső sarok)-Alkalmazások aut. frissítése. Az elsőt jelőld ki. Ha magát az adott alkalmazást látni sem szeretnéd, akkor a rendszer Beállítások-Alkalmazások itt kiválasztod az adott alkalmazást és az eltávolításra kattintasz. Ha volt már valamilyen frissítés itt azt is eltávolítja a rendszer.
Remélem tudtam segíteni.

(#8250) tzsolesz válasza icemad (#8248) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Fejlettebb SoC lenne egy A5 2017-ben? Mondjuk 2 év az 2 év.

Kikerestem:
Galaxy S6 edge: Exynos 7420
A5 2017: Exynos 7880

Párom egyébként ilyet használ jelenleg. Elég gyors, de a szintetikus tesztekben azért elmarad rendesen az S6-tól.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.