Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59855) awakening87 válasza Smartphone69 (#59851) üzenetére


awakening87
aktív tag

Ha jól tudom, még mindig csak de-odexelt, azaz odex-mentes gyári Lollipop rom-ra tehető fel az xposed. Arról fogalmam sincsen, hogy még mindig recovery-vel megy-e fel maga a keretrendszer.
Dióhéjban nagyjából így néz ki a telepítés:
1. .zip felrakása valamilyen recovery-s módszerrel
0x0 esetén elvileg van aláírt .zip (régebben nem volt?), ami fogalmam sincs, hogy megy-e gyári recovery-vel, ha nem, akkor a FlashFire-rel még mindig feltehető, én először így csináltam.
0x1 esetén pedig a kedvenc custom recovery alól kell feltenni az xposed zip-jét.

2. A rendszert de-odexelni kell, pl. ezzel a segédprogrammal:
[Tool/Utility] JoelDroid Lollipop Batch Deodexer V 2.5 [Updated 18 Apr 2015]:
[link]
Az alábbi három könyvtár teljes tartalmát át kell másolni a telefonról a gépre egy új könyvtárba
/system/app
/system/priv-app
/system/framework
A segédprogramnak meg kell adni ezt a könyvtárat, elvégzi a dolgát, majd ki kell cserélni a telefonon ezt a három könyvtárat a /system alatt a deodexelt könyvtárak tartalmával.
Ehhez van egy recovery-s .zip sablon, amelybe csak be kell másolni az új deodexelt könyvtárakat, majd a .zip-et fel a telefonra és valamilyen recovery-s módszerrel feltelepíteni azt.
Nagyjából ugyanezt írják az S5-ös leírásban is :D

De mindenképpen van Xposed Lollipop alatt, csak macerásabb az új futtatási környezet (ART) miatt, mint a régebbi rendszerek alatt; nálam most a HOF2-alapú 5.0.1-es Imperium rom-on tökéletesen megy, igaz de-odexelt rom-ról van szó :)

Némi olvasnivaló:
[HOW TO] DeOdex YOUR lollipop Rom: ez éppen S5-re van, de mindent ugyanúgy kell S4-en is
[link]
[UNOFFICIAL] Xposed for Samsung Lollipop by arter97
[link]

Bármilyen kérdés nyugodtan jöhet :)

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.