Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) Smartphone69 válasza #61600768 (#59847) üzenetére


Smartphone69
csendes tag

Köszi! :C
http://www.ibtimes.co.uk/android-5-0-1-lollipop-i9505xxuhoa7-official-firmware-leaks-galaxy-s4-lte-snapdragon-600-how-1490244
Erre jó? Ha igen Király vagy! :K :R

(#59852) Smartphone69 válasza gyuri2008 (#59848) üzenetére


Smartphone69
csendes tag

Úgy érzem nem voltam sértő :B ,ellenkezőleg .."jópofa" :K

(#59853) #61600768 válasza Smartphone69 (#59851) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nem jó de ettől még király vagyok. :DDD

Itt (is) írnak róla hogy deodexelt romon megy csak.

[ Szerkesztve ]

(#59854) Smartphone69 válasza #61600768 (#59853) üzenetére


Smartphone69
csendes tag

Tudom,Király vagy :Y
Ha..... :DD
Linkelsz nekem egy ARMv7(32-bit) Samsung Lollipop Android 5.0.1 deodex'ed firmware-t ami jó I9505-e :K
Vért ne adjál :) :N

(#59855) awakening87 válasza Smartphone69 (#59851) üzenetére


awakening87
aktív tag

Ha jól tudom, még mindig csak de-odexelt, azaz odex-mentes gyári Lollipop rom-ra tehető fel az xposed. Arról fogalmam sincsen, hogy még mindig recovery-vel megy-e fel maga a keretrendszer.
Dióhéjban nagyjából így néz ki a telepítés:
1. .zip felrakása valamilyen recovery-s módszerrel
0x0 esetén elvileg van aláírt .zip (régebben nem volt?), ami fogalmam sincs, hogy megy-e gyári recovery-vel, ha nem, akkor a FlashFire-rel még mindig feltehető, én először így csináltam.
0x1 esetén pedig a kedvenc custom recovery alól kell feltenni az xposed zip-jét.

2. A rendszert de-odexelni kell, pl. ezzel a segédprogrammal:
[Tool/Utility] JoelDroid Lollipop Batch Deodexer V 2.5 [Updated 18 Apr 2015]:
[link]
Az alábbi három könyvtár teljes tartalmát át kell másolni a telefonról a gépre egy új könyvtárba
/system/app
/system/priv-app
/system/framework
A segédprogramnak meg kell adni ezt a könyvtárat, elvégzi a dolgát, majd ki kell cserélni a telefonon ezt a három könyvtárat a /system alatt a deodexelt könyvtárak tartalmával.
Ehhez van egy recovery-s .zip sablon, amelybe csak be kell másolni az új deodexelt könyvtárakat, majd a .zip-et fel a telefonra és valamilyen recovery-s módszerrel feltelepíteni azt.
Nagyjából ugyanezt írják az S5-ös leírásban is :D

De mindenképpen van Xposed Lollipop alatt, csak macerásabb az új futtatási környezet (ART) miatt, mint a régebbi rendszerek alatt; nálam most a HOF2-alapú 5.0.1-es Imperium rom-on tökéletesen megy, igaz de-odexelt rom-ról van szó :)

Némi olvasnivaló:
[HOW TO] DeOdex YOUR lollipop Rom: ez éppen S5-re van, de mindent ugyanúgy kell S4-en is
[link]
[UNOFFICIAL] Xposed for Samsung Lollipop by arter97
[link]

Bármilyen kérdés nyugodtan jöhet :)

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#59856) @Jocó@ válasza lafaty80 (#59850) üzenetére


@Jocó@
tag

Köszi!

Megtörtént. Időközben megkaptam az eladó mysamsung fiókját is (nem volt más telefon benne).
Átírtam mindent, amit kellett, így kvázi a telefont se kellett újra regisztrálni. :)

(#59857) lafaty80 válasza @Jocó@ (#59856) üzenetére


lafaty80
őstag

vagy így :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#59858) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Frissítettem lollipop-ra azóta lefagy az s tervező widget, tudjátok esetleg miért, a másik hogy tudtok ajánlani helyette hasonló appot?

Köszönöm

(#59859) Keem1 válasza sittes79 (#59858) üzenetére


Keem1
addikt

Google naptár, de szerinzem nem volt factory reset. Egyszer én is csak úgy feltoltam egy frissítést és megmagyarázhatatlan fc-k jöttek elő, reset után elmúltak.

(#59860) Smartphone69 válasza awakening87 (#59855) üzenetére


Smartphone69
csendes tag

Nincs kérdés,legalábbis részemről és most :C
Kimerítő és segítő nem utolsó hozzáértő volt amit írtál!
Köszönöm! :C :R

(#59861) Kzo


Kzo
tag

Sziasztok,

hogyan tudom ellenőrizni, hogy volt-e a készüléken olyan módosítás amely miatt elszállhatott a garancia a készülékről ?

[ Szerkesztve ]

(#59862) palee69 válasza Kzo (#59861) üzenetére


palee69
senior tag

(#59863) Alastair' válasza gyuri2008 (#59848) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az ilyeneket levegőnek nézem.

Alister from Hell

(#59864) Smartphone69


Smartphone69
csendes tag

A levegő ,úgy gondolom éltető elem :DD
Tehát fontos vagyok a "hadúrnak" ;)
Viccet félretéve,mivel ezt a "nagyúr" nem ismeri :(
A "nagyúr" hozzászólásánál (valami ugatásról volt szó) lényegesen többre értékelendő Pl:awakening87 (többen is voltak) mindenre kiterjedő írása,segítsége!!!
Nem attól okos valaki ha ezzel nagyarcoskodik, segítő szándék zéro, hanem az aki a tudását kulturált módon megosztja a többiekkel .
Én így gondolom,lehet én vagyok rosszul összerakva..... :Y

(#59865) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Android topikból jövök, két kérdéssel de csak az egyik való ide, a másikat tekintsétek offnak de aki tud segíteni, annak megköszönném, mert a kamera topikja 2 éve kihalt.

(#59866) chubby2o6 válasza sanyek2 (#59865) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia, válaszoltam neked ott, ahol feltetted a kérdést.

(#59867) Alastair' válasza Smartphone69 (#59864) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha méltóztattál volna trollkodás helyet csak annyi fáradtságot venni, hogy egy picit visszaolvass, amit jól láthatóan nem tettél meg, akkor rájöttél volna, hogy jó ideje próbálom lebeszélni a kísérletező értelmesebb fórum olvasókat a különböző custom rom-ok használatától, mert szinte mindenek van valami problémája. Erre akartam utalni az "ezt ugatom régóta" kifejezéssel.
De nem te inkább hozzákezdesz személyeskedni, ahelyett, hogy csak egy picit próbálnál alkalmazkodni a topik légköréhez, hangulatához.
Ezért nézlek levegőnek, és a véleményem továbbra is megvan rólad.

"Én már akkor csajoztam, mikor még szép lány volt az anyátok" by Tunyogi (RIP), jól láthatóan még idézni sem sikerült korábbi becses hozzászólásodban, gondolom nem volt ismerős számodra.

Alister from Hell

(#59868) raziel01 válasza Alastair' (#59867) üzenetére


raziel01
veterán

+1

Xperia SP-t anno sokat ROM-olgattam de itt úgy látom, hogy a gyári az ami használható is valamire.
Csak a Knox ne lenne.

(#59869) myke01 válasza raziel01 (#59868) üzenetére


myke01
senior tag

Itt a "gyári" a "menő" :D , a többi "hulladék" :)

[ Szerkesztve ]

(#59870) Alastair' válasza myke01 (#59869) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Inkább egyen 300 megával több ramot, mint úgy járjak , hogy a kamera app akkor fagyjon le mikor pont Bartos Cs Istvánnal akarom magam lefotózni :)

Alister from Hell

(#59871) Deck válasza Alastair' (#59870) üzenetére


Deck
titán

Így van. Nem dísznek van a ram :D

PS5

(#59872) seger válasza Eclips21 (#58994) üzenetére


seger
addikt

Bármelyik miui 5.x.x akár V6 akár V7, de simet nem látja. Csak a V5 használható. Abban van magyar is!

(#59873) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Srácok!
A kijelzőmmel valami nem oké. Azt szeretném megtudni, hogy szoftveres vagy hardveres hiba van. Amikor görgetek valamit, mindegy, hogy mit facebook, net, vagy akár csak a kezdőképernyőt, megváltozik a kijelző kontrasztja, mintha villogna, de nem mindig.
Tapasztalt már valaki hasonlót?

(#59874) awakening87 válasza myke01 (#59869) üzenetére


awakening87
aktív tag

Ahogy mondod :D Az elmúlt hónapban én is kipróbáltam jó pár rom-ot, íme egy kis beszámoló 9505-ön.

Omega ROM v19 4.3 EML6-Touchwiz alapú, Jelly Bean 4.3:
Jó volt használni, a telefon mindegyik része kifogástalanul működik vele. Nagyon részletes telepítője van (Aroma), kb. mindent eléd tolnak :) Az aksiidő elfogadható, jobb, mint a CM12.1-é, szerintem kissé rosszabb, mint KitKat-en.

Optimalizált CM12.1 20150817-i fordítás, Lollipop 5.1.1:
rámutat arra, hogy milyen gyors is tud lenni a rendszer, ha megfelelő fordítóval és optimalizációval fordítják. Ugyanakkor, ahogyan elkezdtem belakni, úgy lett egyre lassabb. Zavaró volt, hogy a zenelejátszás néha megdöccent, berregő hangot adva, mintha sosem jutna a hangpufferelésre elég processzoridő. A Gio-nál volt ilyen, amikor Gingerbread után kipróbáltam a kísérleti Ice Cream Sandwich-et.
Ami pedig a telefon fő részét illeti, a telefonálást, használhatatlan volt. Kb. ha pár tizedmásodperceket lehetett hallani a hívó félből, a túloldalt úgyszintén ez volt. Telefonálás közben a telefon felmelegedett és a launcher (akár a gyári Trebuchet, akár a Nova), nem válaszolt és felajánlotta, hogy állítsam le. Leállítás után sem volt jobb a helyzet. Azt hozzáteszem, hogy a modemet nem cseréltem le a 4.3-asról, fogalmam sincsen miért :D
Az aksiidő kissé rapszódikusan alakul a folyamatos ébrentartás vagy CPU-pörgetés miatt, logcat-et nem néztem. Kissé rosszabb volt, mint bármelyik rendszeré.
Viszont, ami a folyamatosságot illeti, még sosem találkoztam ennyire gördülékeny felhasználói élménnyel. Várom a Samsung-féle Touchwiz Lollipop 5.1.1-et, remélem tényleg megkapjuk!
Az AOSP 5.1.1-et is érdemes lehet kipróbálni.

Google Play Edition 4.2.2, Jelly Bean 4.2.2:
nagyon gyors, végre 4.2.2!, nagyon keveset foglal, nagyon minimalista, szinte semmi sincsen benne az alap Android rendszeren kívül. Különösebb gond nem volt vele, talán csak az, hogy túl minimalista. Megfelelő kernellel (asszem audsim?) megeszi az exFAT-ra formázott SD-kártyákat is, anélkül csak a belső tárhely működik.
Az aksiidőről sajnos nincs túl sok információm, rövid ideig volt csak fent, de csináltam mentést, nem mondtam le a 4.2.2-ről :)

Imperium ROM v9.1 HOF2-Touchwiz alapú, Lollipop 5.0.1:
most éppen ez van fent a saját Imperium-kernelével. Gyors, folyamatos, stabil, ahogyan az xda-s topic címében is olvasható. Nem tudok belekötni, valószínűleg a gyári HOF2 is hasonlóan jó, csak itt megtoldották némi tuninggal, ezeket az Aroma telepítőben lehet beállítani. Plusz a beépített tuningok; azt hiszem a memóriaszivárgás is ki van javítva, mert ha mindenből kilépek, mindig 1,01-1,10 GB körüli szabad memóriám van. Az aksiidő meglepően jó, szerintem jobb, mint eddig valaha volt, 2,5-3 órányi kijelző idő minimális/közepes fényerővel simán elérhető.
Eddig három furcsasággal találkoztam, valószínűleg mindegyik egy ismert hiba:
1. ha fent az értesítési sávban bekapcsolom az energiatakarékosságot, néha újraindul a rendszer.
2. néha/minden újraindulásnál a rendszer elfelejti a képernyőzárat, ha PIN-kódot használsz.
3. Touchwiz launcher force close induláskor, más launcherrel megkerülhető a hiba.

Mindegyik rom alatt trükközések nélkül működött az Xposed keretrendszer és a Viper4Android hangeffekt-processzor.

Mindegyik nem Touchwiz-alapú rom-hoz megjegyzés:
Nagyon hiányzott a Samsung gyári kamera alkalmazása. Elvileg létezik nem Touchwiz-alapú rom-okhoz is portolt kamera, csak hallomásból ismerem, de a dolog elvileg működőképes.

Egyszer jó lenne kipróbálni a 4.2.2 és 4.3 módosítás nélküli Touchwiz-t is. Egyedül a régi/új bootloaderes trükközések miatti hang/wifi/mobilnet problémáktól félek, ezzel kapcsolatban kevés jót olvastam.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#59875) #61600768 válasza awakening87 (#59874) üzenetére


#61600768
törölt tag

"Viper4Android" az mit tud? Neve jól hangzik. :DDD

(#59876) bari012


bari012
tag

T-nél kapható case mate tokja van valakinek? Hogy néz ez ki valójában? Youtubeon van egy pár féle.

(#59877) Mobilman17


Mobilman17
csendes tag

Na megvettük az S4-et (i9515) a westendi samsung experience storeban. Nagyon korrektek voltak, előttünk bontották fel a dobozt, és a zárjegyeket. Került rá egy tok, és egy üvegfólia is. Sajnos már előretelepítve android lollipopa érkezett. A tesóm oda-vissza van érte :DD Egy kérdésem lenne. Letöltöttem a phone info alkalmazást, és a töltő csatlakoztatásra 1-et írt, a fülhallgatóra 2-t és egyik se mi voltunk. Az akksi 58 százalékon volt. Elképzelhető, hogy újracsomagolt volt a telefon? :F :Y

GALAXY S4 mini

(#59878) awakening87 válasza Mobilman17 (#59877) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szerintem a gyárban/szervízben teszteltek még rajta egy utolsót :)

A Viper4Android egy hangprocesszor alkalmazás, szerintem a Cyanogenmod-féle DSP Manager elbújhat mögötte.
Van Windows-ra is, Viper4Windows a neve.
[link]

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#59879) Smartphone69 válasza Alastair' (#59867) üzenetére


Smartphone69
csendes tag

Részben igazad van...úgy ahogy nekem is :K
Ha hibáztam akkor elnézést kérek :B
Az idézetet valóban nem ismertem de,nagyon tetszett :C
Véleményem a stílusod ellenére rólad is meg van és nem is annyira negatív mint a tiéd rólam.... ;)

(#59880) Eclips21 válasza seger (#59872) üzenetére


Eclips21
őstag

De nem hivatalosan lett v6 ? Mintha az eredeti honlaprol szedtem volna le. Nem tudod mikor akarjak megoldani ezt a telefonalos kerdest? Mert a v6 v7 nagyon tetszik a v5 nekem mar uncsi. Mas telon sokat hasznaltam.

(#59881) Alastair' válasza Smartphone69 (#59879) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nincs rólad rossz véleményem, hisz nem is ismerlek, csak a vitáink ellenére próbálunk családias hangulatot teremteni a topikban:)

Pmobil: műholdra néz az ablakom (ha jól emlékszem) a címe amiből idéztem.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#59882) cross56


cross56
senior tag

Ha fóliát szeretnék rakni a telefonomra, vigyem be boltba, v én magam rakjam fel?

(#59883) Deck válasza cross56 (#59882) üzenetére


Deck
titán

Amelyiket akarod.

PS5

(#59884) cross56 válasza Deck (#59883) üzenetére


cross56
senior tag

Csak idáig 1x raktam fel én magam a fóliát, és buborékosan sikerült

(#59885) Audison válasza cross56 (#59882) üzenetére


Audison
senior tag

Ha üvegfólia, akkor azt pofon egyszerű feltenni.

(#59886) migabi24 válasza bari012 (#59876) üzenetére


migabi24
nagyúr

Erről van szó és nagyon jó tok, nekem volt még régen, 4-5 ezer körül adták, szóval 490-et bőven megér, a feketének kellemes gumis bevonata van

(#59887) cross56 válasza Audison (#59885) üzenetére


cross56
senior tag

Tudsz ajánlani jó üvegfóliát?

(#59888) #61600768 válasza awakening87 (#59878) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nem tölt be az oldaluk, a hangproci is ennyire jó? :DDD

(#59889) Lehiñito válasza Mobilman17 (#59877) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nekem is 1en állt a töltő csatlakozó számlálója illetve kettőn a headszet.
Bontatlan volt a csomagolásom.

#59886 migabi24: szerintem az a hátránya annak a toknak, hogy csak a két oldalát védi a keretnek.
A teleje meg az alja ugyanúgy sérülhet ha leesik.

Én most a T-s bőrtokkal szemezek 2k-ért.
A protective covert is náluk vettem összázért és nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#59890) Audison válasza cross56 (#59887) üzenetére


Audison
senior tag

(#59891) cross56 válasza Audison (#59890) üzenetére


cross56
senior tag

És egy ilyen üvegfólia milyen vastag?

(#59892) Audison válasza cross56 (#59891) üzenetére


Audison
senior tag

Amit belinkeltem az 0.4mm.

(#59893) jenny29


jenny29
újonc

Sziasztok!

Samsung Galaxy S4 LTE (GT-I9506) telefonomra augusztus 15-én frissítettem az Android 5.0.1 op.rendszert (Lollipop). Ezt megelőzően semmi baja nem volt az eszköznek, minden nagyon szép gyorsan működött a KitKat-tel. Most viszont úgy érzem, hogy sokkal lassabbak az alkalmazások, különösen a kamera.
Nagyon sok dolgot nem lehet személyre szabni (vagy csak én nem jövök rá, hogy hogyan kell?), például az üzenetek narancssárga, a hívásnapló türkizzöld, egyéb dolgok pedig mindenféle kék színben pompáznak.

Másnak is vannak hasonló problémái? Van erre valami megoldás? Várható esetleg javulás? Ha visszatenném rá a KitKat-et, akkor lőttek a garanciának? Vagy hogy van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#59894) #61600768 válasza jenny29 (#59893) üzenetére


#61600768
törölt tag

Kamera, galéria, feladatkezelő lassabban nyílik meg mint kk alatt. Vissza mehetsz kk-ra ha független a teló akkor abból korábbit ha szolgáltatós akkor abból korábbit.

[ Szerkesztve ]

(#59895) Dj.Mike válasza jenny29 (#59893) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Nekem speciel semmi bajom a Lollipoppal. Viszont nálad frissítés előtt és után volt reset? Mert ha nem akkor az is okozhat gondokat. A színvilág pedig az 5.0.1 újítása az alapból olyan. Esetleg custom rommal tudsz témázni.

[ Szerkesztve ]

(#59896) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmet szeretném meglepni egy vezetéknélküli töltővel az S4-hez, a töltőt be is rendeltem már telekomtól ~3 ezer forintért, viszont kellene még ugye a hátlap is. Nézegettem több megoldást is, első sorban ez a kettő az ami úgy mond szimpatikus számomra:

-1
-2

Ti melyiket ajánlanátok? Az a kis párnácska hátlap mögé működhet? Vagy inkább a gyári qi-s hátlap?

Köszi! :)

iPhone 13 Midnight Black

(#59897) gyuri2008 válasza miroon (#59896) üzenetére


gyuri2008
veterán

Attól függ, mennyit szánsz rá.
A hátlap jobb,csak éppen a duplája az ára.
De szerintem az 1 megoldás is tökéletes.
Lord Vader,szerintem az csak a hátlap.

[ Szerkesztve ]

(#59898) Alastair' válasza miroon (#59896) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A csomagban hátlap is van, minek másik?

Alister from Hell

(#59899) Eclips21 válasza miroon (#59896) üzenetére


Eclips21
őstag

[link]

Nem ezt vetted?

[ Szerkesztve ]

(#59900) miroon válasza Eclips21 (#59899) üzenetére


miroon
aktív tag

Nem,nem ezt rendeltem, csak a töltőt. Ezt nem is láttam, de akkor lemondom a rendelést,és megrendelem ezt.

Köszi :R

iPhone 13 Midnight Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.