Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) mgTerminator válasza Keem1 (#54148) üzenetére


mgTerminator
veterán

A gyári Samsung szoftver szerintem nem épp a stabilitásról híres... Tele van akku és memóriazabáló fölösleges szarokkal, amiket soha az életben nem használ egy átlag ember, köztük én sem. Anno én is többek közt ezért is cseréltem le. Az összes telómon cm-et használtam és nem azért mert alsókategória volt :) Ja és amúgy nem használok OC, UV és hasonló dolgokat, gyári cm Kernel a legstabilabb ;)

Egyébként senki nem nyögte be hogy annak a telefonnak van modem része is, amit lehet nem ártana frissíteni, vagy valami. Nagy itt a szakértelem, látszik hogy "már 45-ért is van S4"...

[ Szerkesztve ]

(#54152) magus217


magus217
tag

Ez egy módosított eszköz és a szoftverfrissítés nem elérhető. Ezt írja a telefonom. Függetlenítve lett gondolom ezért nem megy rá a frissítés. Mit tudok ilyenkor csinálni?

(#54153) zzola válasza magus217 (#54152) üzenetére


zzola
félisten

Odinnal told fel a készülékednek megfelelő romot...

(#54154) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok ! 3-4 napja a telefonom ,nem rezeg se híváskor ,se ha felrakom töltőre. próbáltam play.-es programokkal tesztelni ,de azokra sem reagál. meg az útobbi időben ,megint elkezdett lassabban tölteni.

mi lehet a baja? vagy hogyan tudom megoldani ? ,kérjek rá ,prémium gari futárt,? az aksimat kb 1 éve cserélte. meg úgytudom arra csak 1 év jár. ingyen meg ő sem adna másikat.

(#54155) chubby2o6 válasza Laci4 (#54142) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én sem szedtem még szét, és remélhetőleg nem is lesz rá szükség. Itt linkelt valaki egyszer egy szétszedős videót, na az alapján emlékeztem úgy, hogy az USB csati környékén van valahol, de ezen tutira nem fogunk összeveszni :)

(#54156) chubby2o6 válasza magus217 (#54152) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha rootolt a telód, van megoldás az OTA-s frissítésre.

(#54157) awakening87


awakening87
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni a nagy Lollipop-átállással kapcsolatban.
Jelenleg 4.4.2 XXUGNGN8-asom van, hibátlanul működik, 4G is, a root is, a knox is nullás.
Ezt lenne jó 5.0.1 OB7-re vagy OB8-ra frissíteni, viszont örülnék, ha továbbra is menne a root.
Maga a telefon 9505-ös, születésétől fogva független, de a termékkódja osztrák független.
A Mobile Odin-os megoldással szemezek már jó ideje.

Kérdéseim:
- Érdemes-e áttenni a termékkódot magyar függetlenre, mi változik az OTA-án kívül?
(Van az S4-es gyári állapotra visszaállításos cikkben egy CSC changer alkalmazás)
- Mi a különbség az OB7-es magyar független és az OB8-as Magyar Telekomos Lollipop rom között? (ha sikerült kideríteni)
- Érdemes-e feltenni a Telekom-féle kicsit újabb(?) romot a független telefonra, lezárhatja-e Telekom-függőre vagy inkább a sima függetlent tegyem fel?
(Régi Gio-s ismereteim alapján ha sim nélkül nyomsz factory resetet, akkor történhet meg a zárás, valami ilyesmi)
- Milyen knox ütésmentes root létezik OB7-re vagy OB8-ra?
(Amit eddig guglizva kiderítettem, hogy OB7-re és OB8-ra van a CF-root-os megoldás, de az üti a knoxot; pls erősítsetek meg ebben)
- Ha átállok OB7-re vagy OB8-ra, változhat-e a modem teljesítménye, ti mit tapasztaltatok eddig?
(erősebb/gyengébb jel, főleg 4G-nél)

Az 5.0.1 + root-ra olvastam xda-n egy Mobile Odin-os megoldást is, melyhez rootolt 4.4.2 és egy sokfájlos 5.0.1 szükséges és elvileg teljesen veszélytelen, ha odafigyelünk.
Próbálta már valaki? Meg úgy általában a Mobile Odin-t.

Köszönöm! :)

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#54158) awakening87 válasza chubby2o6 (#54156) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia!
Ha a Triangle Away vagy Xposed segítségével "visszaáll" a Custom állapot Official-ra, úgy működik az OTA?

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#54159) chubby2o6 válasza awakening87 (#54158) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Van egy Wanam nevű Xposed modul, abban van egy Security hacks menüpont, ezen belül meg egy Fake system status, ha ezt bepipálod, a teló állapota visszaáll "Hivatalos"-ra. Nekem is "Egyedi" volt, és ugyanazt írta az OTA-s frissítésre, mint neked, de miután visszaállítottam " Hivatalos"-ra, egyből felajánlotta a frissítést.

Nekem is NG8 van, független görög ( EUR ) rom, ami minden szempontból tökéletesen működik. Roottal, Xposed modulokkal, a fölösleges gyári appok nélkül úgy működik, ahogy kell. Nem is tervezem feltenni a Lollit, egyrészt mert konkrétan hányok a Lolli felületétől, másrészt mert tudom, hogy nem lenne jobb tőle a telóm.

Anno úgy vettem a telót, hogy hazaviszem, rootolom, teszek rá egy CM romot, ebből az első kettő megvolt, aztán úgy döntöttem, adok egy esélyt a gyári romnak. Azóta is árgus szemmel figyelem, de egyszerűen nem találok indokot a cserére. Mint megtudtuk, így, hogy nem CM rom van a telómon, nem számítok szakértőnek, de ezt talán valahogy túlélem.

[ Szerkesztve ]

(#54160) ADP10 válasza mgTerminator (#54139) üzenetére


ADP10
aktív tag

Még szerencse, hogy One Plus-on tökéletes, ha már a CM a gyári szoftvere. :D

(#54161) borsodika válasza ADP10 (#54160) üzenetére


borsodika
őstag

hajaj... azért van ott is baj :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#54162) tomika9988


tomika9988
tag

Pár napja jött egy értesítés hogy frissebb szoftwer van a telefonra le is frissítettem és feltette a független 5.0.1-es romot na azóta folyton akadozik a telefon van mikor befagy és az aku kivétele se segít ma csináltam egy factory resetet szépen bekapcsolt majd beálíltotam beadta a kezdő képernyőt 1-2 percig hiába nyomkodtam nem csinált semmit se majd az egész kezdőképernyő eltünt és csak a háttér marad ujra indítotam de ugyan ilyen sz@r másnak is ilyen vagy egyéni probléma?

Lg G2 Black 16Gb CloudyG2 3.1

(#54163) fPApi válasza tomika9988 (#54162) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem (szintén FR után) működik rendesen.

(#54164) hitchins válasza mgTerminator (#54151) üzenetére


hitchins
őstag

Gratulalok a megnyilvanulasodhoz. Igazan kulturalt dolog valakit az alapjan minositeni hogy hany ftert vesz telefont.
Valamint en kerek elnezest az osszes s4 topicban forumozo neveben hogy nem ugrott senki hogy azonnal megvalaszolja a problemadat.

(#54165) fPApi


fPApi
őstag

Erre nincs senkinek megoldása?

(#54166) chubby2o6 válasza fPApi (#54165) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tessék:[link]

Egyelőre ez van. Nem próbáltam ( nekem még KK van ), és valószínűleg ugrasztja a knoxot, szal ha így értetted a "biztonságos"-t, akkor inkább ne csináld, már ha szempont a garancia.

(#54167) #61600768 válasza hitchins (#54164) üzenetére


#61600768
törölt tag

És állítása szerint ő a legrégebbi droid felhasználó itt a fórumon. Gondolom körbe kérdezett mindenkit ki mióta droidos. :C

(#54168) Tense válasza #61600768 (#54167) üzenetére


Tense
őstag

Nem látod hogy terminátor? :D

(#54169) fPApi válasza chubby2o6 (#54166) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi!

(#54170) ADP10 válasza borsodika (#54161) üzenetére


ADP10
aktív tag

Csak hogy ne offoljuk még tovább a topikot, jöhet privátban, hogy mit értesz "baj" alatt. Hacsak nem az, hogy a Cyanogen OS-t egy kalap alá veszem a CyanogenMod-dal, ha már ugyanazok készítik.

[ Szerkesztve ]

(#54171) motoflug


motoflug
őstag

Igy par nap hasznalat utan szerintetek megeri a Lollit feltenni? :R

(#54172) fPApi válasza motoflug (#54171) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem igen.

(#54173) brownus válasza motoflug (#54171) üzenetére


brownus
veterán

Yep :K

(#54174) Trespa


Trespa
tag

[link]

VÉGRE!
Telekomos Lollipop 9506-ra .. töltsétek ..

:Y :Y :Y :Y :DD :DD :DD

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#54175) herni


herni
tag

Érdekes jelenségekről olvasok itt, lehet hogy szerencsém van csak vagy nemtudom, de nekem a legeslegelső kiszivárgott, gondolom még nem túl kiforrott német lolli-val az égvilágom semmi gondom nem volt még :)

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#54176) herni válasza Trespa (#54174) üzenetére


herni
tag

csak panaszkodnod kellett :D

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#54177) Audison


Audison
senior tag

Tudja valaki, hogy a GT-i9506-ban milyen DAC van? Wolfson?

(#54178) Keem1 válasza Trespa (#54174) üzenetére


Keem1
addikt

Nincs április elseje... :U

"You have requested the file:
Name: Bözsi néni telefon csengőhang byberti.mp3"

(#54179) migabi24 válasza Audison (#54177) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem, a qualcomm sajátja van

(#54180) Trespa válasza Keem1 (#54178) üzenetére


Trespa
tag

Csak vicc volt! :D

Egy kérdés viszont ..
Melyik Rom eddig a legjobb ??

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#54181) Audison válasza migabi24 (#54179) üzenetére


Audison
senior tag

Köszi, erről van valami hivatalos is, sehol nem találom...? Egyébként azt hittem wolfson, nagyon részletes, szép hangja van, főleg egy jó fülessel. :)

(#54182) migabi24 válasza Audison (#54181) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez mindig így volt csak az exynos proci mellett van wolfson, egyébként nagyon jó az integrált dac is

(#54183) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok! Pár napja frissítettem a telefonom 5.0.1-re, hivatalos t-mobile-os. Elsőnek folyton akadozott, befagyott de aztán valahogy beállt a rendszer és már normálisan működik. Viszont 4.4.4-től szerintem nem gyorsabb, és nem is jobb, talán még rosszabb is. Ti hogy vagytok vele?

(#54184) fPApi válasza cross56 (#54183) üzenetére


fPApi
őstag

Az elmúlt napok erről szóltak a fórumon ...
Egyébként javaslok egy factory resetet, az segíthet (nagyobb váltáskor nem érdemes kihagyni).

(#54185) Petyyyyy válasza motoflug (#54171) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majd pár nap múlva megmondom. Egyelőre vegyesek az érzelmek, de idő kell, míg "beállnak a szelepek" :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54186) K Norbi válasza cross56 (#54183) üzenetére


K Norbi
addikt

Én visszatenném a csokit ha lehetne.. Akkumulátor idő jobb kicsit.. tegnap használtam a wifit, kikapcsoltam, aztán valahogy beragadt és este 20% ot merült.. az akkunál is mutatta hogy egyfolytában ment.. csoki alatt nem voltak ilyen jelenségek, de tuti fogunk kapni majd javításokat és remélhetőleg javul..
lényegébe a felület másabb.. szarabb szerintem. csokival is ugyan olyan jól pörgött mint a nyalókával. Én olyan eget verő különbséget nem tapasztalok! azt javaslom mindenkinek akinek Kit Kat al hibátlan a rendszer, meg se próbálja lefrissíteni erre a fos nyalókára!
Mert ha eddig nem érték csalódások! na akkor Lollival majd fogják.. Még a telefont is megutálom szép lassan.

(#54187) Petyyyyy Nálam egyet nem köhögött az elmúlt 1 év alatt a csoki!! Én barom a jót elbasztam szó szerint. A telefon soha nem fagyott le. olyan stabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#54187) Petyyyyy válasza K Norbi (#54186) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Érdekes, hogy ezt írod, én pont ~ másfél hete jártam így. KitKat alatt ragadt be a wifi és rántotta le az akksit. Pedig előtte nem csinált ilyesmit. Részben ezért is toltam fel a nyalókát - bár lehet egy FR elég lett volna a probléma megoldásához.

bb.bocs - Captain obvius érdeklődik csináltál-e update után FR-t?

motoflug - A helyedben nem tenném. :D Jobb az, ha más bőrén tapasztalod meg a dolgot, még akkor is ha mindenki mást ír. Ugyan vannak nekem nem tetsző dolgok az új buildben, de hagyok neki időt. Ha az idő sem segít rajtuk, akkor legalább tudod, hogy részben mire készülj. :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54188) bb.bocs


bb.bocs
őstag

na jönnek a gondok a lollinál. pl: most töltöm, lehúztam róla mondom csinálok pár fényképet. lehúztam,középsőgombot megnyomom. és az alkalmazások menüben böl ki be ugrál, és semmit sem tudok csinálni...kiszedtem az aksit... kezdődnek a problémák :Dremélem samsungosok is olvassák a fórumot hogy tudják mit kellene kijavítani.

(#54189) motoflug válasza Petyyyyy (#54185) üzenetére


motoflug
őstag

Nagy a dilemma, jó lenne vasárnapi programnak, hajt is a kíváncsiság. :D Csak aztán nem akarom szívni a fogam, mert mindenki mást ír. Mindegy, felrakom, aztán beszámolok én is. :)

(#54190) fPApi válasza K Norbi (#54186) üzenetére


fPApi
őstag

Érdekes, hogy van, akinek "fos" és van, akinek teljesen jó. Nekem semmi bajom vele (ami van, az már a KK-val is megvolt).

(#54191) K Norbi válasza fPApi (#54190) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát akkor meg nem ugyan ott vagyunk ahol a Kit Kat al is?? :D ott is megoszlottak a vélemények :DDD
Szégyen hogy ilyen szarokat csinálnak szó szerint.. mintha direkt csinálnák egyébként vagy nem is tudom.

Jól nézzétek meg! esetleg a Jelly bean ami ért eddig valamit..

[ Szerkesztve ]

(#54192) xrvman


xrvman
őstag

Én azt mondom és mondják sokan mások is:

Lementeni a fényképeket, és még amik kellenek az SD kártyáról is ....
Egy factory resetet, vagyis gyári visszaállítást mindenképpen eszközöljetek rajta, SD kártya formázással.
Ha így tisztán, úgymond szűzen indulva is előjönnek a bajok, akkor lehet beszélni szoftveres Lollipop bajról.

(#54193) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Nekem a német független XXUHOB7 van de eddig semmi gondja nincs talán annyi hogy akkuidő szerintem mintha telepítés után jobb lett volna eleinte de mostanában mintha romlott volna. Ja és akku majdnem új.

[ Szerkesztve ]

(#54194) bb.bocs válasza xrvman (#54192) üzenetére


bb.bocs
őstag

pont azt mondom hogy nekem ennek ellnére is elöjönnek a bajok...

(#54195) Gergőkee válasza herni (#54175) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Xrvman, fPApi, számotokra is válasz:

Használsz pl olyan alkalmazást, amelynek szüksége van notification accessre? (Tasker és más profilkezelők, led kezelő programok stb.)

Ha használnál, lenne problémád, mert ezen a téren van egy ordas nagy bug az S4-re kiadott lollipopban, ami miatt számomra megbízhatatlan az egész...

[ Szerkesztve ]

(#54196) walcott14


walcott14
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van,hogy neha kiírja a teló,hogy hejezzem be az sim kártyát. Újraindítom és utána érzékeli ez mitől lehet? :)
Kikapcsolt állapotban az ébresztő nem működik tudok ez ellen tenni valamit? :o

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#54197) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Tesóm most vett egy T-mobilos i9506-ot. Eddig minden szép és jó, egy dolgot kivéve: a névjegyek között szereplő számokat is ismeretlenként jelzi bejövő hívásnál. Van erre valami külön beállítás? Mert én hirtelen nem találtam, csak a saját szám elküldést.

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#54198) bari012


bari012
tag

Kikapcsoltam a speciális wifi beállításoknál a "keresés eng. mindig" opciót, majd ezután pár órával mikor kézbe vettem a telefont, kiírta, hogy kapcsolódva a halózathoz és csak utána jöttek meg a netről származó értesítéseim... Pedig folyamatosan bevolt kapcsolva a wifi. Szerintetek betudható ez a korábban elmített beállításnak?
Valamint hogyan tudnám kideríteni, hogy folyamatos időközönként mi ébreszti fel a telefont, és a wifi mitől olyan szaggatott?

[ Szerkesztve ]

(#54199) herni válasza walcott14 (#54196) üzenetére


herni
tag

Kikapcsolt àllapotból csak a régi telefonok èbresztettek, az okostelók màr nem

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#54200) glaci válasza bari012 (#54198) üzenetére


glaci
őstag

Nálam is ezt csinálja a kezdetektől fogva 4.3 -on.
Előszőr furcsa volt, mert az S3 LTE 4.1.2 -vel nem bontotta le a WiFi -t soha, de idővel hozzá szoktam, így most már nem zavar.
Annyi a negatívum, hogy olyankor a mobilnetet "terheli".

A képedet elnézve a végén egy pici kivételtől eltekintve végig akkor volt ébren, amikor a képernyő is be volt kapcsolva.
Ott meg lehet, hogy épp csinált valamit.

(#54199) herni:
Sajnos. Pedig ha lehetne időzítve bekacsolni ...
(Állítólag az MTK -s cuccok tudják, de az nem kellene, inkább elviselem a hiányát.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.