Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) Viktor0610 válasza tecsa74 (#54300) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alapból frissítik a szoftvert, de ha kifejezetten kéred, hogy NE tegyék, akkor nem teszik.

Egyébként teszem hozzá, egy kolléga használ S4-et, hard reset után frissítette Lollipopra, semmi gondja vele, azt mondja, jobb is lett, mint korábban volt. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#54302) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, két napja én is kiváltottam a klubtagságit egy i9509-el. Egyenlőre nagyon tetszik, én már eleve lollipoppal kaptam, nekem semmi bajom vele. Szép, gyors, minden működik, érdekes, hogy akinek nem ezzel jött ki a telója, és ráfrissült, miért okoz problémákat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54303) tecsa74 válasza Viktor0610 (#54301) üzenetére


tecsa74
tag

Nekem az egyik készülékemen JB android volt.
Aztán megjelent a KK, rá is tettem. Viszont folyton gond volt vele, s olyan gondok, hogy értelmét vesztette a telefon kifejezés. Hívás után néma volt a telefon, semmit nem lehetett hallani.
Ez így ment pár napig, aztán sikerült visszatenni a JB androidot, s megszűnt a probléma.
Szerintem ( de ez az én véleményem ) azzal a legjobb a telefon, amivel a boltban megvetted.
Frissítés után az elején jönnek a gondok, s ha ezeket a gondokat a fejlesztők is olvassák akkor is még kérdés, hogy vagy foglalkoznak vele vagy nem.

:)

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#54304) salgocomp


salgocomp
senior tag

Az aksiról valamit tudtok mondani ? Rádugom töltőre, és ha használom közben, gyorsabban merül mint töltené. Nagyon lassan, de merül töltőn is miközben játszok/nyomkodom. Kb fél éves az aksi, egy napot kibír átlagos használat mellett.

(#54305) rb26dett válasza #61600768 (#54293) üzenetére


rb26dett
aktív tag

köszi kipróbálom!

(#54306) Valken válasza Dzsana (#54302) üzenetére


Valken
tag

Minden csak nézőpont kérdése...

Amikor S Advance telefonom volt, majd megőrültem, hogy mennyire "riceg" a touchwiz, mennyire lagol, szaggat, de amikor megmutattam 5-6 ismerősömnek, ők nem látták ezt, szerintük teljesen jól működött a telefon.

Van, akit nem zavar, hogy naponta kell töltenie a telefont, mert lemerül, de sokan minden percet ki akarnak sajtolni az aksiból, mert tudják, hogy mire képes, csak éppen esetleg nem ezzel a rommal.

Szintén akad, akiknek nem tűnik fel, hogy 2 másodperc is eltelik, ha váltogat a menüben, de aki a 0.5 másodperchez szokott hozzá, annak ez szintén zavaró lehet.

Csak ennyi. :)

Sajnos én is a kritikusabb emberek táborába tartozom, szeretem, ha egy ilyen kategóriájú készülék azt nyújtja, amit elvárok azért, amiért anno ennyit fizettem. :)

(#54307) Viktor0610 válasza salgocomp (#54304) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáld meg másik kábellel, másik töltővel. Mintha olvastam volna olyat, hogy a kábel/töltő megadja magát.

Ja, ez egy éven belül garanciális, tehát a Samsung cseréli a hibás tartozékot. ;)

Xiaomi 13T

(#54308) awakening87 válasza salgocomp (#54304) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia!
Pont ma találkoztam ilyennel, rosszabb minőségű/hosszabb(?) USB kábellel láttam a jelenséget.
Tedd fel a Play-ből a Charging Monitor nevű alkalmazást, az kiírja a töltés áramerősségét.
A hosszabb kábellel nekem az eredeti fele/negyede volt (a jobb kábellel 1200 mA-rel töltött 90%-os töltöttségnél, most 75% körüli töltöttségnél 1900 mA-rel tölt), valamint a töltés forrását a másik kábellel USB-nek jelezte, nem AC-nek.

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#54309) Valken válasza tecsa74 (#54303) üzenetére


Valken
tag

Ez nem feltétlenül igaz. :)

Én (és mint nagyon sokan itt közülünk) használtam gingerbread-et, jelly bean-t, kitkat-et és most ugye lollipopot is, de mindegyik rom mutatott javulást az előzőekhez képest.

Ha csak az S4-et nézem, szerintem a Lollipop a Kitkat-hez képest jóval pörgősebb, gyorsabb és (bár ez egyéni vélemény) szebb is, de nekem pl. gondom van az akkuidővel, amíg másnak nincs, de mindenkinek mást jelent az "átlagos használat", így nem igazán tudom mihez mérni a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#54310) salgocomp


salgocomp
senior tag

Irakból van a telefon, garancia nem tudom hogy megy ilyen esetben. Igazból ebayről rendelt "Samsung" tőltőfejem van, az eredetit nem kaptam hozzá. Megnézem a programmal, hogy mi a helyzet, és írom, hogy mit ad le.

(#54311) Eclips21


Eclips21
őstag

erre(youtube videó) a hibára van megoldás?

(#54312) zoltan6 válasza Valken (#54309) üzenetére


zoltan6
őstag

így van átlagos használat nálam pld.azt jelenti hogy ugyanúgy elvoltam s3-al is mint most az s4-el,csak azért váltottam,mert jóárban hozzájutottam.max az infra távirányitó ami plussz az s4-be.azt is addig nyomkodtam az elején,hogy hü de jó,azóta sem használtam.úgyhogy szerintem nálam az s4 minimum 3-4 évig kifohja húzni.

(#54313) salgocomp válasza awakening87 (#54308) üzenetére


salgocomp
senior tag

380-420 mA-el tölti, 3772 mV. 12 %-on van az aksi. Gondolom ezeknek nem így kellene lenniük. Holnap elkérem a gyári adapterét.

(#54314) Dzsana válasza zoltan6 (#54312) üzenetére


Dzsana
senior tag

Gondolom, azért csak gyorsabb ez az S4-esed, mint az S3-asod volt. A lollipopp olyan 1,2 Gb-n terül el, az S3-ban elhalt volna. Szépen lassulnak is be az s3-asok a frissítés után.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54315) tecsa74 válasza salgocomp (#54310) üzenetére


tecsa74
tag

Szia! Most tettem töltőre, gyári töltő, és kábellel ezek az adatok:

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#54316) Dzsana válasza Valken (#54306) üzenetére


Dzsana
senior tag

Értelek, s igazad is van, de itt tényleges hibákról számolnak be, nem vélt sebességlassulásról.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54317) salgocomp válasza tecsa74 (#54315) üzenetére


salgocomp
senior tag

Akkor nálam is meg van a hiba, elkérem majd a gyári töltőjét. Köszönöm.

(#54318) Petyyyyy válasza Eclips21 (#54311) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hívjuk ~ lilulásnak. Sajna nincs rá megoldás. Már a 4.2 óta megvan ez a fícsör és lám az 5.0.1-ben is megmaradt. Állítólag segít egy kicsit, ha nem energiatakarékos módban van a teló. Ilyenkor ugye feljebb csavarható a fényerő. Ennek hatására kevésbé látványos a dolog.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54319) Valken


Valken
tag

Nálam az "átlagos használat" ezt takarja (i9505):

- Facebook (napi pár alkalom)
- Messenger (szintén nem 0-24 kapom az üzeneteket)
- Gmail (napi egyszer)
- Index hírportál

Játék semmi, mert egyszerűen nem merek játszani, ugyanis így sem bír többet az 5.0.1, mint másfél óra kijelzőidőt. :)

Vélhetőleg az aksimmal lesz gond, mert ez azért elég durva vicc lenne. :)

(#54320) Petyyyyy válasza Valken (#54319) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tévedel. Nem az akksival van gond. Ez common problem amit a frissítés hoz magával, googlezz rá.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54321) Dzsana válasza Valken (#54319) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mivel nekem még új csoda ez a telefon, így reggeltől estig nyúzom, és simán bírja.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54322) Valken válasza Dzsana (#54316) üzenetére


Valken
tag

Hiba nálam nem jött elő, egyik rommal sem, kivéve, amikor még Advance-on összevissza romolgattam és a CM nightly-kat pakoltam fel ész nélkül. :) De ott ez benne is volt a pakliban.

Az S4 telefonomat 4.3-mal vettem, alapvetően semmi gondom sem volt, a 4.4.2-vel sem és az 5.0.1-gyel sem, csak az a fránya akkuidő... Az nagyon rossznak tűnik.

(#54323) Dzsana válasza tecsa74 (#54315) üzenetére


Dzsana
senior tag

Kíváncsiságból feltettem, nekem is ezeket mutatta, majd nyomtam egy refresht, s lecsökkent 1200 mA-re, és úgy is maradt.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54324) Valken válasza Petyyyyy (#54320) üzenetére


Valken
tag

De akkor miért van az, hogy másoknak ugyanezzel a típussal (i9505) sokkal jobb akkuidőket produkál a Lollipop?

Nyilván közrejátszhat az is, hogy nem tiltottam le semmit. Felraktam a romot és azt a pár appot, amit használok és belaktam. Ha tiltanék mindent, a szinkronizációkat és minden mást, akkor biztosan javulást érnék el, de én nem azért vettem okostelefont, hogy úgy használjam, mint egy 3210-es Nokiát. :)

(#54325) Viktor0610 válasza Valken (#54324) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más feltelepített program, más használati szokás, az is számít, mekkora fényerőn működik a készülék, szóval igen szerteágazó a dolog. :)

Xiaomi 13T

(#54326) Valken válasza Viktor0610 (#54325) üzenetére


Valken
tag

De hát éppen ez az, hogy alig használom a telefont. :)

A fényerő auto (5), tehát pont a középérték.

Nyilván tudom, hogy mindenkinek mást jelent az "átlagos használat", de néha már úgy érzem, hogy nálam van egy manó a telefonban, ami néha megéhezik és zabálja az aksit. :)

(#54327) Petyyyyy válasza Valken (#54324) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az általános vélemény eddig az, hogy nagyon meríti az akksit a Lolli. A többség már most várja az 5.1-et.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54328) Gabesz77 válasza Valken (#54326) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Az a manó akkor nálam is volt, az angol BE rom alatt másfél-két óra kijelző időt produkált a telefon, 15-17 óra készenlét mellett. Vissza is ment a KK.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#54329) Dzsana válasza Petyyyyy (#54327) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igaz, én 5.0.1-el vettem, de jól bírta eddig. Holnap kiderül, meglesz az első munkanapunk együtt, 40-50 telefonhívást bonyolítok átlagosan, kiváncsi leszek.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54330) zzola válasza Petyyyyy (#54327) üzenetére


zzola
félisten

Nekem épp hogy kibírta KK alatt reggeltől estig az akku. A szokásaim most sem változtak és az akku nem merül le hamarabb nyalóka alatt...

(#54331) hitchins válasza Gergőkee (#54217) üzenetére


hitchins
őstag

Nekem meg csak fel eves. Mondjuk nem feltuno nalam, csak a teszt oldalon latom meg, de gondolom akkor elobb utobb nalam is csere lesz:(

(#54332) 2o1i


2o1i
senior tag

iGO Navigation SzülinApp

Ingyen van. Töltsétek!!! :D

(#54333) Trespa válasza 2o1i (#54332) üzenetére


Trespa
tag

Szerintem maradjunk a topic-nál van erre megfelelő topic és ki lehet ott tárgyalni ..

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#54334) migabi24 válasza 2o1i (#54332) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kb 10-en linkelték be előtted, és már tegnap lehetett tölteni

(#54335) sayCet


sayCet
aktív tag

Nemtudom miért írjátok, hogy a KK lassú? I9506-om van, 2 hetes, nem egy átlag júzer vagyok eddig újraindítás nélkül meg se reccen. Vagy régebbi modelleknél lassú?

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#54336) 2o1i válasza migabi24 (#54334) üzenetére


2o1i
senior tag

Most aztán nagyon szégyellem magam. :W
Akkor a hozzászólásom annyit ért, mint most a tiéd. :((

(#54333) Trespa
Szerinted!

[ Szerkesztve ]

(#54337) fPApi válasza Petyyyyy (#54327) üzenetére


fPApi
őstag

Akkor én nem tartozom az általánosba, mert nekem egyértelműen jobb lett az akku idő LP-vel.

(#54336) czky: A gond ott van, hogy ez már napok óta a csapból is folyik, így teljesen fölösleges jól elkésve megosztani a linket, hiszen addigra már mindenki tud róla.

[ Szerkesztve ]

(#54338) Petyyyyy válasza fPApi (#54337) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy csináltad a frissítést?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54339) fPApi válasza Petyyyyy (#54338) üzenetére


fPApi
őstag

PC Companionnal először frissítettem, majd csináltam egy FR-t.

(#54340) K Norbi


K Norbi
addikt

Petyyyyy neked milyen ízű a nyalóka? savanyú? v édes? :DDD

(#54341) Petyyyyy válasza K Norbi (#54340) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Édesz-szavanyú...eze háomszá. :D

Még kóstolgatom. Már vannak részeredmények, el is kezdtem jegyzetelgetni, de mint egy jó tartós teszten, itt is hagyok egy hetet a végleges vélemény megformálására.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54342) Tense válasza Petyyyyy (#54341) üzenetére


Tense
őstag

Nem eze háomszá.. hanem eze ötszááá, vigyázz koci! :D

[ Szerkesztve ]

(#54343) Dzsana


Dzsana
senior tag

A régi Samsung Galaxy Y töltőjével is tölthetem az S4-est? Jó lenne egy töltő ide be a munkahelyemre is, hogy ne kelljen hordozgatni, és ha megszorulok, lehessen itt is tölteni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54344) Mate válasza Dzsana (#54343) üzenetére


Mate
nagyúr

Bármilyen micro usb-s töltőt használhatsz.

(#54345) kelekyle válasza Mate (#54344) üzenetére


kelekyle
őstag

S6 töltőjét viszont nem érdemes.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#54346) Dzsana válasza Mate (#54344) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszönöm!
Egyébként ti hogy véditek a telefonotokat? Félek a leejtéstől, és az üvegtöréstől, mert sokat hallani ilyen esetekről. Vékony szilikon tokkal kaptam a telefont, ami jól védi a króm keretet, viszont nem védi a kijelzőt. Tettem rá flip tokot, de ezt sem találom jónak, mert egyrészt kényelmetlen állandóan nyitogatni, meg nem védi a keretet sem, meg leejtésnél a telefont sem, de legalább a kijelzőt igen. Lehet kapni ezt az edzett üveg fóliát, ajándék szilikon tokkal. Ez vajon tényleg érhet valamit? Szóval mi lenne a legjobb módja a készülék védelmének?

kelekyle: Ez a veszély nem fenyeget. :D

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54347) Ateszpapa válasza kelekyle (#54345) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Miért?

(#54348) Mate válasza Dzsana (#54346) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem T-s olcsó, gyári tok van. Ez kicsit benyúlik a kijelzőre, így ha sík felületre esne rá, akkor megvédené. Ha egy kőre ejteném rá, akkor viszont betörné.

Sok fajta megoldáson gondolkodtam már, végül ami 100%-ban bevált, az az, hogy nem ejtem le.

(#54349) Eclips21 válasza Petyyyyy (#54318) üzenetére


Eclips21
őstag

Találtam rá szoftveres megoldást :) és működik most már csak azt kéne megtalálnom mibe ír bele, hogy a program nélkül is jó legyen.

(#54350) kelekyle válasza Ateszpapa (#54347) üzenetére


kelekyle
őstag

Más feszültség érték és magasabb áramerősség... hosszútávon nem túl egészséges. Ez a Samu hivatalos álláspontja is.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.