Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) chubby2o6 válasza migabi24 (#54447) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A szemem már tényleg elég szar, de ettől függetlenül tényleg k...va kicsi betűkkel van ott minden.
Végül is mindegy.

(#54450) Dzsana A knoxot nem tudod eltávolítani úgy, hogy a gari megmaradjon. Root után ki lehet irtani, XDA-n sok leírást találsz ebben a témában, de ha egyszer ugrott, azt már nem tudod visszacsinálni.
A többi appot, amit írtál, tiltani is tudod, vagy rootolás után le is törölheted őket. A törölgetéssel azért vigyázz, itt is igaz, hogy amiről nem tudod biztosan, hogy micsoda, azt inkább ne bántsd.

[ Szerkesztve ]

(#54452) salgocomp


salgocomp
senior tag

Rootot megoldottam, viszont úgy vettem észre, hogy L alatt rosszabbul mennek a játékok. Tapasztalt más is ilyet ?

(#54453) Bavid


Bavid
senior tag

Lolli alatt amikor van egy értesítésem (pl gmail) a záróképernyőn, fel lehet úgy oldani a telefont hogy egyből az adott appba ugorjon? Jó lenne ha menne...

(#54454) Slapy válasza Bavid (#54453) üzenetére


Slapy
aktív tag

Igen fellehet! Ráböksz az értesítésre aztán a szokásos feloldás

(#54455) Notalab


Notalab
tag

Úgy látom, ma a Svédek kapnak a 9506-osukra Lollit.
Jöhetne a már a Hungary(T-Mobile) is...sokan várjuk!

...

(#54456) Tense


Tense
őstag

Valakinek ötlete? Ezt írja ma reggel kezdte, A (z) com. Google. Process. Gapps folyamat leált. eddig a google barátunk nem nyújtott segítséget, esetleg valaki itt?

(#54457) Bavid válasza Slapy (#54454) üzenetére


Bavid
senior tag

Köszi! :R

(#54458) M3aN


M3aN
senior tag

Ismét egy triviális kérdés lesz szerintem:
A készülék bekapcsolás után (de a családban egy új Ace 3 is szintén) kiírja az értesítő sávba hogy érintsem meg a Facebook bejelentkezéshez. Ha rányomok, megnyitja a Fb-t a böngészőben.
Ez miért, minek és hogy lehet kikapcsolni?! :)

(#54459) migabi24


migabi24
nagyúr

Van itt még rajtam kívül aki gyári rootolt 4.3-at használ? Ha igen szeretnék kérni a system/app könyvtárból egy youtube.apk-t

(#54460) Eclips21


Eclips21
őstag

Kamera lencsét cserélt itt valaki? pont ott karcolódott meg ahol nem kéne :S van egy pötty árnyék minden képen. ebay-en 250forintól van.

(#54461) M3aN válasza Eclips21 (#54460) üzenetére


M3aN
senior tag

Na pont ettől féltem a készüléket, és rakom mindig puha felületre. Direkt emiatt rendeltem olyan tokot hozzá, amiből nem fog kiállni a kamera...

(#54462) bari012 válasza M3aN (#54458) üzenetére


bari012
tag

SNS-s tiltsd le az alkalmazások közül.

(#54463) nokiauser válasza migabi24 (#54459) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Este 11 körül tudok küldeni, ha előbb nem lesz.

(#54464) 2o1i válasza migabi24 (#54459) üzenetére


2o1i
senior tag

(#54465) TTTotya válasza Tense (#54456) üzenetére


TTTotya
senior tag

Nekem mondjuk pont 132 000 találatot dobott ki rá a Google. Nexus 5-ön nekem is volt már ilyen problémám. Itt elég szépen összefoglalják a megoldási lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#54466) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na kérem, eljött az idő. Úgy döntöttem nem várok tovább a GT-I9505 - Lollipop 5.0.1 értékeléssel, mert nem lesz változás.
Péntek délután megszokásból csekkoltam a frissítéseket wifi-n keresztül és jelzett is, hogy van egy 960MB méretű csomag. Ennek örömére még aznap este megindítottam a folyamatot. FR, frissítés Kiessel (érdekes, itt 1,5GB volt a csomag) és újabb FR. Íme gondolatokba szedve az eddigi éLmény.

A frissítés egészen gyorsan megy, a készülék kicsit melegszik közben. Rendszerfelállás gyorsabb és a GUI is villámgyorsan működik még energiatakarékos módban is. Áttűnések rendben, akadások nincsenek. A képernyőfeloldás sokkal gyorsabb, már-már zavaróan alacsony az átmenet a simító mozdulat befejezése és a képernyő "feloldódása" közt. Kezdőképernyőn a bal oldali menü gomb funkcióját eltűntették/átalakították – nagy kár érte – de minden más alkalmazásban működik. Tenyérmozgatásos lapozást nem sikerült beizzítanom, így a beépített böngészőben ez nem megy. Betűtípusokat szokni kell, a naptár widget sokkal nagyobb lett, hiányzik a sötét skin.

A wifi egyszerűen nem akar kikapcsolódni (képek lejjebb). Ugyan látszólag ki van kapcsolva, notification baron az ikon inaktív, adatforgalom ennek megfelelően nincs, de valamiért mégis ébren tartja a gépet. Ez a jelenség okozza a gyorsabb merülést, bár ezzel a együtt is képes hozni a KitKat készenléti idejét, sőt! Böngészés közben eszméletlen gyorsan merül, szinte 1% - 1 perc.
Ennek oka valószínűleg az, hogy egy teljes, az alkalmazásokat és beállításokat is magába foglaló mentésből állítottam vissza az adatokat frissítés után. Lehet ez zavarta meg a rendszert.

Nem sikerült kitalálnom miért van zárképernyőn a mikrofon ikon. Mit lehet onnan hangvezérléssel indítani?
Első csutkára töltés után ~ 1 napot jósolt hátralévő időnek, míg a második feltöltés után már 3 napot jelzett előre. Ettől függetlenül wifin/mobilneten ugyanolyan gyorsan merül, mint eddig.

fPApi fórumtárs volt szíves mellékelni a saját 9505 készülékének akku statjáról készített képeket. Ezek alapján (is) tisztán látszik, hogy nálam valami gond van. Most épp töltön a teló, ahogy feltöltött megy is az FR. A fenti hibajelenséget elkerülendő, most csak a legszükségesebbeket mentettem és állítom majd vissza.

fPApi akku statisztikája - Legelső csutkára töltés után, sim nélküli használattal.
Petyyyyy akku statisztikája - "Második" csutkára töltés után, sim-mel használva. Az első feltöltés csak 90%-ig ment, mert le kellett húznom töltőről, így azt nem tartom relevánsnak.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54467) Tense válasza TTTotya (#54465) üzenetére


Tense
őstag

Köszi szépen,de ezt a hozzászólást is 10 perc volt hogy megírtam, mivel mindig bedobta ezt az üzenetet, addig míg nem okéztam le nem lehetett használni a telefont, és 5-10 másodpercenként bedobta, így nem volt más választásom, mint gyorsba csináltam egy FR-et. Most hogy gépközelbe kerültem már, én is látom hogy lett volna megoldás, de azért még1x köszi!

(#54468) K Norbi válasza Petyyyyy (#54466) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi a beszámolót!! :) Ezt ellenőrizd
wifi-speciális-keresés eng. mindig ( pipa ki )
wifi készenléti módban ( Soha.)

wifi speciális beállításaiban kikapcsolni nem csak a keresés engedélyezése mindig, hanem a hálózati értesítés és a passpoint opciókat is.

Én egész jól megbékéltem a nyalókával.. este 9 óra alatt 1max 2% merül, nekem nincs vele különösebb gondom. a felületét kezdem megszokni, én voltam az aki a legjobban lejárta, és aki a legvégén agyon fogja dicsérni! Ma a 3-ik napja megy és 46% van még benne.. igaz alig van a héten használva.
Viszont egy 5.1 es frissítés ránk fog férni ;]

[ Szerkesztve ]

(#54469) csöves2


csöves2
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Megkaptam a Lollipop frissítést és azóta állandóan leviszi a csengőhangot! Csörög a telefon és halkan!Hiába hangosítom fel később visszaveszi!
Valaki tapasztalt ilyen hibát? Én nem állítottam valamit be vagy vihetem a szervizbe? Hardreset megvolt!

(#54470) Petyyyyy válasza K Norbi (#54468) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hm rálesek. Bár a böngészés közbeni gyors merülést még mindig nem magyarázza.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54471) M3aN válasza bari012 (#54462) üzenetére


M3aN
senior tag

Milyen néven találom? :)

Esetleg ötletek még, hogy milyen gyári useless Samsung alkalmazásokat tilthatnék még le?! :)

(#54472) qltsar válasza Petyyyyy (#54466) üzenetére


qltsar
addikt

Hat...az alkalmazasvalto naoam katasztrofalisan keves 'fps'-sel megy. Mintha egyszeruen nem kapna az a resz hardware-es gyorsitast. Nalad az is folyamatos?

Sajnos alternativ alkalmazasvaltok kilove, mert Lolinal letiltottak ezek hasznalatat. Nem latjak a kulso programok az inditott alkalmazasokat. Legalabbis root nelkul, amivel ugyebar ellonem a knoxot :(.

[ Szerkesztve ]

(#54473) Viktor0610 válasza qltsar (#54472) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez azért vicces, mert a ZTE V5-ömnél villámgyors az alkalmazásváltó Lollipopon. :DD

Xiaomi 13T

(#54474) winfos válasza qltsar (#54472) üzenetére


winfos
tag

Sziasztok.

Romtol függetlenül többször talalkoztam azzal a jelenseggel hogy a facebook leeszi az akkut (persze csak a hatterben futva). De nem mindig jelentkezik a probléma. Valakinek esetleg otlete a megoldasra?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#54475) Petyyyyy válasza qltsar (#54472) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy érted a kevés fps-t? A lapozásra gondolsz? Az is teljesen zökkenőmentes.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54476) qltsar válasza Petyyyyy (#54475) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, nalam...hát, nem akad, de nagyon kevés az FPS, miközben lapozok. Meg lassan is nyitja meg az alkalmazásváltót.

(#54477) Viktor0610 válasza winfos (#54474) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre azt olvastam tanácsnak, hogy töröljem le a programot és használjam a böngészőt az FB elérésre. :)

Ha szeretnéd használni az FB-appot, és van root, akkor a Greenify programmal "jegelheted", mikor nincs használatban. ;)

Xiaomi 13T

(#54478) TTTotya válasza Tense (#54467) üzenetére


TTTotya
senior tag

Bocs, nem tudtam, hogy ennyire gáz a helyzet. Mikor nálam volt ez a hibaüzenet, néhányszor feljött és kész. Remélem sikerül megoldanod. :R :R

(#54479) migabi24 válasza 2o1i (#54464) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi

(#54480) borsodika válasza Petyyyyy (#54466) üzenetére


borsodika
őstag

Ahogy látom mind2 akku statban kivehető a "magától visszatölt" effektus...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#54481) Petyyyyy válasza borsodika (#54480) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy bizony, de bárcsak ez lenne az összes probléma. :))
Tutira megyek és csinálok egy mentést { névjegyek, s memo, üzenetek, s planner, hívásnapló } és már megy is az FR.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54482) Dj.Mike válasza borsodika (#54480) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Amúgy én is megfigyeltem hogy amíg a német független volt fenn nem produkálta a visszatöltést de most hogy a TMH-s van fenn már előfordult nálam is.

(#54483) borsodika válasza Petyyyyy (#54481) üzenetére


borsodika
őstag

Nekem még a legelső kiszivárgott repartos többfile-os BTU (HOA7) rom van fent. Ekkora számban nem fordul elő az akku "visszatöltés" mondjuk nekem már KK-nál is megvolt ez a jelenség és ezért vettem is 1 új akksit. 3d-s alkalmazásoknál néha meg-meg reccen KK alatt ez jobban ment, ha a home gombot hosszan nyomom, hogy előhozza az alkalmazás előzményeket az is lassabb lett de ezt jelezte más is. Ez is mocskos módon tud merülni mint ahogy te is írtad de itt közrejátszik valószínűleg a hibás gplay szolgáltatások futása is a háttérben. Ez egyébként nem egyedi eset pl Oneplus esetében is jelentkezik csak a különbség az, hogy ott van rá mód tiltani, hogy a play szolgáltatások nem ébresztgethetik a telefont ész nélkül. Gondolkodtam, hogy feltegyem-e a később kiadott XEH romot de nem sok értelmét láttam mivel ezek nagy része ott is ugyanígy rosszul működik.

Sgs-től S4-ig végigmentem a szériákon és azt vettem észre, hogy a Samsung az első fél évben még úgy ahogy normális update-ket csinál a második félévben elfogadható és innentől már elkezdik szép lassan "rosszá" tenni a készüléket. Ami eddig jól működött az az újban már nem, ehhez hozzá jön a sok újdosnág amit nem optimalizálnak rendesen a telefonhoz és így 1 nagy lomha katyvasz lesz az egész. Downgrade lehetőség persze kilőve thx by knox. S3 esetében is 4.2-ig bezárólag jól használható volt a telefon majd jött a final utolsó verzióugrásos frissítés a 4.3 amiben nem 1 hiba van és azóta se lett javítva. A hibák nagy része az előző verziókban jól működött S3 esetében ugyan még nincs knox viszont 4.3-al jött az efs v2 ami miatt downgarde esetében nagy eséllyel elmászik az imei szám így megint csak macera az egész. S5-nél is képtelenek megoldani pl a kamerával kapcsolatos hibákat (camera daemon, kamera indításkor fekete kép és csak restart segít). De megoldás van vedd meg az S6-ot 230.e-ért és 1 évig talán az is jól fog működni...

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#54484) Valken válasza csöves2 (#54469) üzenetére


Valken
tag

Előkerült már korábban is hasonló probléma, elvileg a 'hangerő növelése zsebben' funkció bekapcsolása miatt állítódik el a hang.

(#54485) Petyyyyy válasza borsodika (#54483) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ejha. Gplay szolgáltatások nálam nem zavartak be és az alkalmazásváltó sem rendetlenkedett. FR megvolt, most megvárom míg csutkára tölt, aztán elkezdem beállítgatni - vagyis aktívan használni, aztán meglátjuk hogy bírja az akku. Egyelőre semmit nem állítottam vissza rá.
Végeredményben pedig csak azt remélem, hogy megkapjuk az 5.1-et és onnantól nem izgat a dolog. Tetszik a Lolli, sok új, apró de kényelmes újítást hozott, de van még néhány méregfoga.
Készüléket tuti nem fogok cserélni, S5 és S6 szóba nem jöhet, mindkettő csúnyasági pótlék kategória. :P
Akkor inkább kibackelem a gari idejét és downgrade, ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54486) borsodika válasza Petyyyyy (#54485) üzenetére


borsodika
őstag

Az akku statodban lévő második elem "Android rendszer" néven ugyanígy produkálhat hasonlót. Mivel ez az elnevezés egy gyűjtő név és ezen belül van még 100 alszolgáltatás simán elképzelhető, hogy itt is hasonló probléma van.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#54487) Bavid


Bavid
senior tag

Akkor az én véleményem az 5.0-ról. Én még 4.3-ról frissítettem, ahhoz tudok hasonlítani.
Szerintem sokkal folyamatosabb a működés (animációk szép folyamatosak), több alkalmazás marad a memóriában, sokkal gyorsabban tudok köztük váltani, felület is sokkal szebb szerintem mint 4.3 alatt volt. Van néhány hasznos új funkció is.
Akku időben nálam kb 4.3 szintjét hozza. Összességében én elégedett vagyok, tudom ajánlani, (root hiányzik egyedül, de csak lesz megoldás, hogy knox ne ugorjon).

(#54488) qltsar


qltsar
addikt

A fenti switcher"akadásra" visszatérve, azért kíváncsi lennék, hogy másnak i9505 Lolival milyen. Ha tényleg nem akad, akkor nem értem, hogy miért. Remélem nincs köze ahhoz, hogy nem TW launchert használok...

(#54489) Petyyyyy válasza borsodika (#54486) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyon igaz, 10 pont a Griffendélnek!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54490) awakening87 válasza M3aN (#54471) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia!
itt van egy nagyon jó lista (xda-s) i9505-re, hogy miket érdemes letiltani. Root kell hozzá (legalábbis a törléshez, vagy pl. a Link2SD-n keresztüli fagyasztáshoz; rendszeralkalmazást root nélkül is lehet tiltani Android 4.0 és felette: [link] ).

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#54491) csöves2 válasza Valken (#54484) üzenetére


csöves2
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Nekem is ez jutott eszembe,. Ki is kapcsoltam. Holnap kiderül. ☺

(#54492) csöves2 válasza csöves2 (#54491) üzenetére


csöves2
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#54493) ricsike24


ricsike24
tag

Hello.Ujab fejlemenyek kamera ugyben!Mikor kiirja hogy kamera nem elerheto beirtam *#0*# kombot es ott is hibat dob a kamerara!2 naponta leal 4.4.2 gyari rom t.mob es i9506!Masnal is van ez?Tenyleg kezdek gyanakodni hogy a kamera szar!

(#54494) Akve válasza ricsike24 (#54493) üzenetére


Akve
tag

Nekem is t-mobilos van és nincs ilyen problémám. Tényleg lehet kameraprobléma, de szerintem hívd ki a szervízfutárt, ingyenes.

Élek és élni hagyok.

(#54495) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Volt már valakinek ilyen probléma?I9515 Másfél hónapos készülék eddig hibamentesen működött.Az utolsó egy hétben kétszer is csinált olyat hogy este kb 40% körül van az akksi és reggelre lemerül, de úgy hogy be sem kapcsol.Ma is fel tettem tölteni ment egy fél órát és meg akartam nézni de sem a hom gombra sem a bekapcsoló gombra nem ébredt fel.Nagy nehezen kikapcs majd újra vissza és most tölti.Megnéztem de semmi nem ragadt be éjszakára. :Y

(#54496) motoflug válasza qltsar (#54488) üzenetére


motoflug
őstag

Nekem gyorsabb volt KK-n. Eleve a megnyitási sebesség is elmarad a korábbitól.

(#54497) motoflug


motoflug
őstag

Valakinek van tapasztalata füles gariztatással? Be kell vinnem szerviz központba? :R

(#54498) Lator69 válasza Petyyyyy (#54466) üzenetére


Lator69
csendes tag

Nálam ugyanezt a wifi ébrenlétet a viber okozta. Ha neked is telepítve van, érdemes ellenőrizni a beállítások - általános - wifi alvó mód szabályok menüt és itt az állandóról átállítani az eszköz beállításainak használatára.

(#54499) Petyyyyy válasza Lator69 (#54498) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem használok Vibert, de köszi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54500) zzola


zzola
félisten

Gyors link i9505 TMH 5.0.1[I9505XXUHOB8_I9505TMHHOC1_TMH]

Model GT-I9505
Model name GALAXY S4 LTE
Country Hungary (T-mobile)
Version Android 5.0.1
Changelist 3996895
Build date Thu, 26 Feb 2015 07:59:54 +0000
Product code TMH
PDA I9505XXUHOB8
CSC I9505TMHHOC1

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.