Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Teal'C válasza Maxxy10 (#9849) üzenetére


Teal'C
addikt

Hát talán az időzítés és az S széria nem a legjobb választás volt tesztelni az új hw-t.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9852) szkutyi válasza Sun777 (#9822) üzenetére


szkutyi
őstag

Mindent így csináltam, telefont újra inditottam, már nem csatlakozott az óra ..:/

(#9853) Ck. válasza Sun777 (#9821) üzenetére


Ck.
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, lassacskán kezdenek az apró mozaikok összeállni.
Igazándiból egy Fold4-re váltottam a 13 Pro Max-ról, de ez a topik sokkal jobban pörög, ezért ide is sűrűn benézek. Maga a készülék nagyon tetszik, pár dolgot még szokni kell ugyan, de amott meg már kezdtem unatkozni, kellett vmi ami felkavarja az állóvizet. :))

(#9854) minilego


minilego
senior tag

Van arra lehetoseg,hogy a chromeban elmentett jelszavakat atvigyem a samsung internet bongeszobe? :R

(#9855) zoli8814 válasza minilego (#9854) üzenetére


zoli8814
tag

+1 ez engem is érdekel

Samsung Galaxy S24 ultra

(#9856) minilego válasza zoli8814 (#9855) üzenetére


minilego
senior tag

Azt latom hogy ki kell exportalni a chromeban es ugy atvinni.

(#9857) Taci válasza minilego (#9854) üzenetére


Taci
addikt

Kb. 3 hete volt itt téma pont: a legfrissebb béta verzióba már belerakták a Chrome-könyvjelzők szinkronizálását.

(#9858) csubííí válasza Taci (#9857) üzenetére


csubííí
senior tag

Nem a könyvjelzőket kérdezte minilego, hanem a jelszavakat.

[ Szerkesztve ]

(#9859) Taci válasza csubííí (#9858) üzenetére


Taci
addikt

Bocsánat, annyira a Chrome + sync kombó maradt meg a fejemben, hogy a többi szót nem is láttam... :B

(#9860) Sun777 válasza Maxxy10 (#9849) üzenetére


Sun777
junior tag

A Snapdragonokhoz Adreno GPU van, ami jó, de az AMD szerintem sokkal többre lesz képes, illetve nyers teljesítményben és energiahatékonyságban a tesztjeim szerint már most is jobb, csak nem minden alkalmazás van optimizálva hozzá ezért nehéz látni a valódi erejét. Az Adreno-k ehhez képest olyan középszerűek.

Persze optimizálni kellene az alkalmazásokat, de mondom mégegyszer: ha a Samsung elárasztja a piacot AMD-s GPU-s S szériával (és hosszabb távon gondolom, hogy ez a terv, különben ebbe nem ugrottak volna bele) akkor arra muszáj lesz reagálnia a piacnak. Azt remélem senki nem hiszi, hogy majd az S22 / S24 stb... telefonokon nem fog jól futni valamelyik AAA játék emiatt. Ahogy írtátok, ez az első AMD-s széria. De nemcsak az Ultra-ban hanem a kis modellekben (alap, és Plus) is ez van, haladunk! És ne felejtsük el hogy profitban is jobb ez így a Samsungnak, meg márkahűség miatt is.

És ha már az Apple-t emlegettük, akkor hadd példálozzak az ő M1/M2 chipjükkel amivel egy egész architektúra-váltást létrehoztak. Ott is többen attól féltek, hogy mi lesz az elavult programjaikkal, de szépen adogatják ki a fejlesztők az M1/M2 ARM kompatibilis változatokat, mert az Apple megy előre ezekkel a chipekkel ,mint egy úthenger. A Samsung-nak az kellene ehhez, hogy minden létező telefonjában, mondjuk a középkategóriától kezdve felfelé, tehát az A30 szériától felfelé is AMD chip legyen. Nem feltétlenül ez, de az AMD, hogy jobban rákényszerüljön mindenki az optimizálásra.

[#9850 Teal'C] az ilyen fejlesztők lehúzhatják a rolót hamarosan. Én csak simán nyomnék nekik egy 1*os értékelést a play áruházban addig is.

(#9861) Teal'C válasza Sun777 (#9860) üzenetére


Teal'C
addikt

Sajnos én attól nem leszek boldogabb ha 1* ot adok. Fizetős alkalmazás és meg is vettem, szomorú hogy ennyire szarnak rá.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9862) Curtain válasza Sun777 (#9860) üzenetére


Curtain
senior tag

Azért pl játékok optimalizálásánál nem ennyire fekete fehér a dolog sajnos. Részlet a world of tanks blitz patch notes-éből: "Meanwhile, Samsung Galaxy S22 devices with Exynos 2200 SoC now support "High" values for the Tank Quality and Object/Terrain Quality options. Track Marks and Shell Hit Marks remain unavailable on this device because its GPU doesn't support the OpenGL ES extension required for these features to work."

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9863) Curtain válasza Curtain (#9862) üzenetére


Curtain
senior tag

Ez az amd gpu kizárólag a vulkan api-t támogatja. Minden játékot/programot ami open gl-t használ azt az ANGLE (leginkább böngészők használják) fordítja le külön a gpu-nak hogy tudja értelmezni. Ezzel szemben az adreno gpu alapból tudja a vulkan és az open gl api-t is értelmezni. Na ebben van nagy előnye az adreno-nak.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9864) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!
Hol érdemes most s22u t venni?
Van valahol jó akció? Vagy érdemes kivárni black friday stb?

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#9865) Taci válasza qMAGICq (#9864) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem BF-ra ne várj. Jellemzően addig szépen lassan emelik az árakat, hogy aztán vissza tudják akciózni normál árra, és rárakhassanak egy AKCIÓ-plecsnit.
Nézd a BestBuy-topikot, vagy a Kupon kunyerálót, illetve persze ezt is, hátha valaki egyszer elkap egy kuponhalmozós napot, amikor tényleg megéri venni.
De szerintem idén ilyen már nem nagyon lesz. Ha nem sürgős, várj jövő év elejéig (február?), illetve az S23 megejelnéséig, mert az majd lejjebb nyomja az S22U árát (is).

(#9866) TomPack válasza Taci (#9865) üzenetére


TomPack
őstag

Az idei új iPhone szériával eljött áremeléseket elnézve, /ahol még a régi modelleket is felárazták/ sajnos egyáltalán nem biztos hogy lejjebb megy majd az S22U ára! Nagyon rossz a forintunk. Én éppen emiatt nem is gondolkoztam S23U-ban, mert kb +10% teljesítménynövekedésért nem adok +30% forintot.
Sajnos én is addig vacillálltam ezen, hogy a szeptemberi samsung szuper kuponokról lecsúsztam, így most szolgáltatótól rendeltem meg.

(#9867) mihail38 válasza TomPack (#9866) üzenetére


mihail38
aktív tag

Sajnos, ez így van kijött az IPhone 14 széria és a 13-as széria nemhogy lejjebb még feljebb ment az ára

(#9868) xhege válasza TomPack (#9866) üzenetére


xhege
addikt

Hardveraprón érdemes lehet még körülnézni. Akadhat ott kuponnal vásárolt példány 3 év garival 350 körül.

[ Szerkesztve ]

(#9869) szkutyi válasza Sun777 (#9824) üzenetére


szkutyi
őstag

Lehetséges hogy "öreg " az óra(gt1) és amiatt van problema?fel megoldást találtam, telefonom engedtem az értesítést, így állandóan írja hány lépést tettem, cserébe talán nem csatlakozik le

(#9870) TomPack válasza xhege (#9868) üzenetére


TomPack
őstag

Igen, az is számításba került, de végül a Yettelt választottam, mert ha nem muszáj, akkor nem adok ki egybe ennyit. 400-ért mérték a 12/256-ost, nulla beülővel.

(#9871) dilajoska1 válasza Sun777 (#9860) üzenetére


dilajoska1
őstag

"Adreno (an anagram of AMD's graphic card brand Radeon), was originally developed by ATI Technologies and sold to Qualcomm in 2009 for $65M,[1][2] and was used in their mobile chipset products. Early Adreno models included the Adreno 100 and 110, which had 2D graphics acceleration and limited multimedia capabilities. At the time, 3D graphics on mobile platforms were commonly handled using software-based rendering engines, which limited their performance. With growing demand for more advanced multimedia and 3D graphics capabilities, Qualcomm licensed the Imageon IP from AMD, in order to add hardware-accelerated 3D capabilities to their mobile products.[3] Further collaboration with AMD resulted in the development of the Adreno 200, originally named the AMD Z430, based on the R400[4] architecture used in the Xenos GPU of the Xbox 360 video game console[5] and released in 2008, which was integrated into the first Snapdragon SoC. In January 2009, AMD sold their entire Imageon handheld device graphics division to Qualcomm."

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#9872) TomPack válasza mihail38 (#9867) üzenetére


TomPack
őstag

Nem csak a 13-as ment feljebb, hanem a 12, és az SE-is 30%-al! Szolgáltatóknál, hivatalos viszonteladóknál már a drágább áron adják, és lassan a kis gsm-ek is kifogynak a régi készletekből.
Szóval most kell nagyértékű telefont venni, a használtat meg egyelőre megtartani, és majd csak jövőre eladni, amikor majd felmennek a használttelefon árak is! :U :O

(#9873) Remiel válasza TomPack (#9866) üzenetére


Remiel
őstag

Nekem épp most írt a GLS, hogy a 09.23-án megrendelt S22 Ultrát hozza a futár, eltartott nekik egy darabig, de mivel konkrétan félárra le lehettet kuponozni akkor, így megvártam. Azt még nem tudom megtartom e, még sosem volt Samsung telefonom, de remélem a Mate 20 Pro után nem lesz túl szokatlan az UI és a méret.

Mondjuk félúton a support felajánlotta, hogy elállhatok a vételtől ha akarok :DDD

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#9874) gyuri81 válasza Remiel (#9873) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Ez igen! Jó sokáig tartott nekik kiérni. Ezt mivel indokolták?

Adj neki pár napot és megfogod szokni a telefont :)

(#9875) borsodika válasza gyuri81 (#9874) üzenetére


borsodika
őstag

Készlethiány van/volt.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9876) Remiel válasza gyuri81 (#9874) üzenetére


Remiel
őstag

Készlethiánnyal indokolták. Gondolom az engedmények miatt több rendelés is volt. Sajnos zöld épp nem volt rendelhető, így fehéret vettem, mert ha jól láttam annak legalább nem krómozott, vagy inkább csillogó az alsó/felső része, hanem mattnak tűnt képeket, mint a szálcsiszolt alu...

Persze megnézem alaposan, ha meg mégse hát bukni nem fogok rajta.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#9877) mihail38 válasza TomPack (#9872) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nekem 13 Pro van és eszembe sincs eladni! ;)
Idén tavasszal vettem (Yettel) de függetlenül úgy hogy bőven garanciás az árakat és a piacot elnézve pont jókor ;)

[ Szerkesztve ]

(#9878) gyuri81 válasza Remiel (#9876) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Értem.

Nekem fehér van, full fényes a kerete mindenhol.

(#9879) Remiel válasza gyuri81 (#9878) üzenetére


Remiel
őstag

Az elég szomorú, jobban kedvelem a matt fém felületeket, de sem a kínaiak, sem a koreaiak nem tudják elengedni ezt a krómozás mániát a fene tudja miért jó ez nekik. Mindegy rendeltem pár tokot is hozzá az aliról, de egy körbe fólián is gondolkoztam, hogy ne növeljem az amúgy sem kis méretét.
Na megyek összefutok a futárral, aztán majd úgyis tuti lesz kérdésem később.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#9880) xhege válasza Remiel (#9879) üzenetére


xhege
addikt

Vibráljon, meg csillogjon és villogjon. Ja és legyen nagy. Ez az ázsiai hozzáállás :D

(#9881) Pistakiss válasza xhege (#9880) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Akinek nem tetszik az nem ilyet vesz, van sok márka, ami nem csillog, meg kicsi.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#9882) xhege válasza Pistakiss (#9881) üzenetére


xhege
addikt

Én is ilyet vettem :), de mondjuk 6,4-6,5 inch közötti kijelzővel kiegyeztem volna. Sajna olyan sok márka nincs, ami méretben kicsi csúcshardvert ad. :( A csilli-villi rész annyira nem érdekel, mert úgyis tok van rajta.

(#9883) Remiel válasza gyuri81 (#9878) üzenetére


Remiel
őstag

Átvettem közben és jól láttam, szerencsére ez nem krómozott, max polírozott alu, ami sokkal jobb, de ez ugye csak esztétikai dolog.

Most próbálom rávenni, hogy átmásoljon mindent a régi telefonomról, okozhat problémát, hogy az nem Samsung? Természetesen a Smart Switch letöltöttem ahogy kérte, de most töltöm az újat, mert csak 50%-on van.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#9884) Teal'C válasza gyuri81 (#9874) üzenetére


Teal'C
addikt

Én 20.án rendeltem és még semmi.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9885) szkutyi válasza Remiel (#9883) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen! Nem.ajanlott még két egyforma telefont sem klonozni..nem jó dolog...a tiszta az ha új telefonkent állítod be, majd szinkronizalsz és adatokat másolat at.

(#9886) gyuri81 válasza Teal'C (#9884) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Nekem nem volt ilyen gondom. A 21-én illetve 25-én rendelt telefonjaim mondhatni időben megérkeztek.

(#9887) cinikis válasza TomPack (#9870) üzenetére


cinikis
tag

Szintén.
Voda/minimál csomag :R

(#9888) cinikis válasza Remiel (#9873) üzenetére


cinikis
tag

:) Picit nagyobb,de a tudás kárpótol.
Nagy dilemma volt nálam is,mint minden Mate20pro használónál hogy hovatovább.
:C

(#9889) surgery válasza Remiel (#9876) üzenetére


surgery
senior tag

Szerintem S 22 ultrában messze a legszebb szín a fejér de ízlések és pofonok..

(#9890) Remiel válasza surgery (#9889) üzenetére


Remiel
őstag

szerintem is jól néz ki, a burgundi vagy mi szóba se jött, fekete meg minek, a zöldet még megnéztem volna de nem bántam meg a fehéret

csak utálok telefont belakni, reméltem egy sima másolással megúszom, ma már nem kéne gond legyen ezekkel... mondjuk nem fotókara gondolok, hanem pl a wibert ha egy az egyben át tudnám tenni örülnék, mert a biztonsági mentése csak a szöveget menti

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#9891) gyuri81 válasza Remiel (#9890) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Nagyon szép a zöld is!! ;)

(#9892) minilego


minilego
senior tag

Nekem is zold van.

(#9893) Locutus


Locutus
veterán

És gondolom ti mind tok nélkül használjátok, hogy ennyit számít a színe? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#9894) Remiel válasza Locutus (#9893) üzenetére


Remiel
őstag

Van átlátszó tok is, persze ez csak egy kósza gondolat ;]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#9895) gyuri81 válasza Locutus (#9893) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Így van, létezik átlátszó tok is. ( + van rajta egy átlátszó karbon mintás hátlap fólia)
[kép]
...mivel szép sárga lett félév alatt Spigen Liquid Crystal tok, így most egy gyári fekete bőrtokban van.

[ Szerkesztve ]

(#9896) minilego


minilego
senior tag

Nekem egy atlatszo,matt(kicsit fustos) tokban eldegel.

(#9897) polonic válasza Locutus (#9893) üzenetére


polonic
félisten

Burgundi színű túlóra burgundi színű tok.
De van amikor itthon vagyok hosszabb ideig, akkor leveszem róla.

(#9898) xhege válasza gyuri81 (#9895) üzenetére


xhege
addikt

A gyári fekete bőrtok nálam is nagy favorit :K

(#9899) brumi15


brumi15
csendes tag

Sziasztok! Háthabjárt már valaki így és van rá magyarázat.. :F

Tesztelgetem az órás fizetést ami boltokba tök jól működik, jelenleg Curve kártyám van és Gpay en keresztül fizetek. Tudom a curvenél minden 6. Paypass fizetésnél kell Pin.

Rendeltem 4 csomagot a gls automatába és se az órával, se a telefonnal nem tustam fizetni. A telefonon próbálkoztam Gpay el, azon belül curve kártya revolut kártya, sőt utána megpróbáltam az otpay el, de minden esetben elutasított hogy használja közvetlen a kártyám.

Na most azaz érdekes, hogy minden beállitás jó, a boltba mindenhol tökéletes a fizetés de a gls csomagautomatánál miért nem? Járt már más igy? Anno apple pay el tudtam fizetne ugyan ennél az automatánál.

(#9900) szkutyi válasza brumi15 (#9899) üzenetére


szkutyi
őstag

Nincs hiba...egyszerűen nem kiforrott ez a dolog még annyira hogy minden, mindenhol elfogadja....cégnél ital, kb automata 5ből 4x elutasít...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.