Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Taci válasza T0mcs (#9094) üzenetére


Taci
addikt

Bocsánat, ezek szerint rosszat linkeltem. Telefonról vagyok, nem néztem a fájlba, az én hibám.

Powershell is tudja ugyanazokat a parancsokat, amit a Parancssor, így ott nincs különbség.
És ha Powershell-nek a cmd parancsot adod, akkor Parancssort nyit meg.

De a helyes parancs mindkét helyen ugyanaz (miután abba a mappába navigáltál, ahol az adb.exe fájl van):

adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8

[ Szerkesztve ]

(#9102) T0mcs válasza Taci (#9101) üzenetére


T0mcs
tag

Igen köszönöm sikerült. De tényleg nem kell külön leszedni mert első 3 lépés felrakja...

(#9103) Curtain válasza T0mcs (#9100) üzenetére


Curtain
senior tag

Na akkor sikerült az a lényeg. A baj hogy két különböző módszer volt leírva és így könnyű belekeveredni.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9104) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Ram plus kikapcsolása után gondolom nem lett rosszabb a multitask ugye?( mondjuk csúnya is lenne 12 GB-al...)

(#9105) T0mcs válasza gyuri81 (#9104) üzenetére


T0mcs
tag

Pár perce megy még csak :)
Láthatóan nem lassabb ablak váltásnál. Igazából sok ablaknál jöhetne elő az hogy mikor előhozod újra tölti a tartalmat de eddig nem tapasztaltam...
Viszont vagy 1-2GB al kevesebbet eszik alapból ez érdekes. Most 4.8MB amit foglal nekem eddig 6GB fölött volt...

(#9106) Sun777 válasza Saccco (#9076) üzenetére


Sun777
junior tag

Azt olvastam, hogy a One UI 5-be azaz az Android 13-ba alapból bekerül a 0 GB (kikapcsolt) opció így aki nem ismeri az adb-t lehet hogy érdemes megvárnia, hiszen ez már nemsokára érkezik.

Egyébként pedig köszönöm a leírást!

(#9107) Sun777 válasza ffrdgc (#9075) üzenetére


Sun777
junior tag

Azért az nem igaz, hogy egy fertőtlenítéstől "valakinek lejött egy bevonat a kijelzőről".

Vélhetően az oleofób rétegre gondolt a kérdező, de ez nem "lejön" hanem lekopik, idővel, teljesen magától is. Mondjuk a fertőtlenítés mindenképp ront a helyzeten, sokkal jobb ötlet lenne szerintem lefedni valamilyen fóliával a készüléket pl. a Samsungnak is van most már gyári (puha) fóliája, ami széltől szélig ér, gyönyörűen kiér a hajlított ívre is és nem kell folyékonyragasztó.
És ha már le van fedve fóliával a képernyő, akkor majd fertőtleníted a fóliát, így nem magát a kijelzőt marod vele. Ja meg persze tok is legyen a telefonon, hogy a széle se legyen felmarva a fertőtlenítéssel.

(Fertőtlenítésre én egyszerű háztartási fertőtlenítőkendőt használok pl. Dettolt. De egyébként sokféleképpen lehet fertőtleníteni, akár UV fénnyel is. De én nem magát a készüléket hanem csak a tokot, meg a fóliát fertőtlenítem, a készülékhez hozzá se érek :N )

(#9108) ToomyC válasza Sun777 (#9107) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Nekem a gyári led view szedte le...

(#9109) vata666


vata666
tag

Sziasztok. Ez a plus ram dolog kiiktatás működik ugyanúgy másik készüléken? Amúgy sikerült nekem is, bár jól elkeveredtem, de piszok egyszerű valójában. Köszi :R Flip3 ról lenne szó. Addig nem csinálnám, ha esetleg ez csak ehhez speckó.

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#9110) HaliGab23 válasza vata666 (#9109) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Működik.

Én megcsináltam reggel ezeken:

S22U
S21U
S22
Note10+
Tab S7

:))

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#9111) sfefe válasza HaliGab23 (#9110) üzenetére


sfefe
őstag

S10e+n vajon lenne értelem....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9112) vata666 válasza HaliGab23 (#9110) üzenetére


vata666
tag

Köszi :R . Működik azon is :C

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#9113) gyuri81 válasza Taci (#9071) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Beállítottam én is az imént a ram plus-t 0-ra. Természetesen először unauthorized fogadott :DDD
Kíváncsi vagyok a sebesség növekedésre.
Az összefoglalóba belekerült ( illetve egy moderátor által kiegészítve is lett)

(#9114) szkutyi


szkutyi
őstag

Erre valaki??:) [link]

(#9115) HaliGab23 válasza sfefe (#9111) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Szerintem igen.
Van olyan teló is a családban, csak most 300km-re, nem tudom kipróbálni.
Note10+on is számított.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#9116) Teal'C válasza szkutyi (#9114) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez most a tabom de a telón ugyan ilyen feltételek vannak, azt figyelted.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9117) szkutyi válasza Teal'C (#9116) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen, ezt látom, csak nem tudom hova tenni ezt a " újraindul egy órán belül" dolgot....
Be állítottam egy időpontot próbának, hát persze H nem indult pont akkor újra...
Minek kell ez az intervallum?
Ha éjjel újra indul, reggel attól kelt?

(#9118) Teal'C válasza szkutyi (#9117) üzenetére


Teal'C
addikt

Persze engem is ébreszt. El kell telnie egy bizonyos nyugalmi időnek mielőtt aktiválódik az újraindulás.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9119) szkutyi válasza Teal'C (#9118) üzenetére


szkutyi
őstag

Okés, és akkor ugyanúgy kéri a pin-t, stb mint egy normál újraindításnál?

(#9120) NY_A


NY_A
őstag

Én is kikapcsoltam a RAM plust 22U-n és 21U-n is. Mindkettőn érezhető teljesítmény növekedés.
Nem is értem miért nem lehetett ezt alapból tiltani.

(#9121) OPiiPO válasza Taci (#9071) üzenetére


OPiiPO
addikt

Harmadjára csinálom meg, még mindig unauthorized :(
"Figyeld a telefon kijelzőjét, és ha engedélyt kér a gép és a telefon közötti csatlakozásra, engedélyezd." - ez pont lesz a ludas, nálam égvilágon semmire nem kér engedélyt.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9122) Teal'C válasza szkutyi (#9119) üzenetére


Teal'C
addikt

Elolvastad amit írt a képen? :(
"A sim kártya zárolása ki van kapcsolva"

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9123) Saccco válasza OPiiPO (#9121) üzenetére


Saccco
nagyúr

A 3. pont a kulcs.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9124) szkutyi válasza Teal'C (#9122) üzenetére


szkutyi
őstag

Telefon pin-re gondoltam:D

(#9125) Teal'C válasza szkutyi (#9124) üzenetére


Teal'C
addikt

Az ugyan az, ezért mondtam hogy olvass. Alapvető fogalmakat nam ismersz. :D

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9126) szkutyi válasza Teal'C (#9125) üzenetére


szkutyi
őstag

Hogy mi?tudom értelmezni, nincs sim-pin kód, csak ujjlenyomat a telon..

(#9127) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Most gondolkodok telefon vásárláson. S22 ultra lenne vagy Iphone 14 pro max. S22 ultra felé jobban húz a szívem. :)
De facen az egyik csoportban elméletileg több embernek is elő fordult már, hogy videó nézés közben túl melegszik és hibát ír ki. Járt már valaki igy? Mennyire gyakori? Volt már s22 ultrám egy kis ideig, nálam ilyen hiba nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#9128) fahrii válasza blade4 (#9127) üzenetére


fahrii
őstag

Szia,
Nem kukacoskodás, de a 14 pro max kb 3x annyiba kerül mint az S22 ultra, ami felé még a szíved is jobban húz, akkor egy kis melegedés nehogy vissza tartson. :DDD

(#9129) blade4 válasza fahrii (#9128) üzenetére


blade4
aktív tag

Yetteltől venném. :)

S22 ultra 440k-ba lenne, iphone 14 pro max 567k. Olyan nagy árkülönbség nincs. Most jár le az egyik előfizetésem, azt hosszabbítanám. Android fele jobban hajlok. Csak nem olyan kevés pénzről van szó, nehéz döntenem.

(#9130) T0mcs válasza blade4 (#9127) üzenetére


T0mcs
tag

Soha!

(#9131) Teal'C válasza blade4 (#9127) üzenetére


Teal'C
addikt

Soha, 4k streem nél sem!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9132) Leonardo91 válasza Teal'C (#9131) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Mi a baj vele?:D

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#9133) p87 válasza blade4 (#9129) üzenetére


p87
senior tag

Minek vennél 440-ért, mikor samsungtól most 1 kuponnal és készülékbeszámítási kedvezménnyel 350k-ért van 256gb-os.

(#9134) ShadowLac válasza blade4 (#9127) üzenetére


ShadowLac
addikt

Én meg csak kb fél órát néztem rajta videót. Nem volt semmi.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#9135) Laraxior válasza blade4 (#9127) üzenetére


Laraxior
titán

A facebook csoportban fellelhetők 90%-a azt sem tudja milyen telefonja van, még ha s22ultra csoportban is van. Még a célorientált csoportban is olyan blőd dolgokat lehet olvasni, hogy jobb be sem lépni egy csoportba sem.
Nem tudom hány évad sorozatot neztem meg a telefonon, de olyat, hogy megakad.... :DDD
Net, jelerősség az hurka az oké, de azonfelul rendben van a telefon.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9136) thedarkfox válasza Laraxior (#9135) üzenetére


thedarkfox
senior tag

És virtuális memória nélkül a VLC sem szaggat ;]

[ Szerkesztve ]

(#9137) GeoJoe válasza Laraxior (#9135) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Egy teljes napig bírtam abban a csoportban, nem ajánlom seninek.

(#9138) blade4 válasza Laraxior (#9135) üzenetére


blade4
aktív tag

Konkrétan erről lenne szó. A hozzászólások között volt több ember is akinek van hasonló hiba. Igaz külföldi csoport, lehet Snapdragonos verzió.

(#9139) ollie válasza blade4 (#9138) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyen előfordulhat, főleg nyáron. iPhone megengedi a videózást, ha 40 fokos a készülék?

***

(#9140) szkutyi válasza blade4 (#9138) üzenetére


szkutyi
őstag

Eltudom képzelni szélvédő mögött napsütésben...
Ès tényleg végre nem akad a vlc:D

[ Szerkesztve ]

(#9141) gyuri81 válasza szkutyi (#9140) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Nekem Youtube Vanced van és olyan 6 sec kellett hogy elinduljon maga az app( az okát nem tudom). Na most ez lecsökkent a töredékére a RAM plus kukázásával. :C

(#9142) Taci válasza blade4 (#9138) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem itt helytelen a fordítás. Ha megnézed, a háttérben a kamera van nyitva, és a hibaüzenet is azt mondja, hogy "...before using Camera".

Ilyen (túl)melegedési problémák nagy melegben természetesen előfordulhatnak (más gyártók készülékeivel is). Bár hozzáteszem, 1 hétnyi ciprusi tűző napos teljes napokat gond nélkül végig ment úgy, hogy a legnagyobb forróságban volt, hogy napi 500+ fotót és videót csináltam. Tökéletesen végezte a dolgát, ezért is ömlengtem róla miután hazajöttem. (Bár igaz, szélvédő mögött még durvább lehet egy nyári napon (és Napon).)

De ennek semmi köze a videólejátszáshoz. Vagy nem passzol a képernyőfotó és a szöveg, amit mellé írt. Mert vezetés közben miért menne 5 percig a kamera? (Hacsak nem menetrögzítőnek használta.)
Szóval valami itt nem kerek ezzel a sztorival - vagy a fordítással. Mindenesetre nincs mitől félned a készüléket illetően.

(#9143) Laraxior válasza thedarkfox (#9136) üzenetére


Laraxior
titán

Virtualis memoriat a windowson is minimalizaljuk, nem kell engedni hogy a rendszer kezelje, még ha nvme ssdrol is szedné le. Sokkal lassabb, mint a ram eleresi ideje. Itt is egyértelmű hogy jotekony hatasa van a rendszerre, mivel memoriabol van dogivel a telefonban

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9144) thedarkfox válasza Laraxior (#9143) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Stimmel. Pár hsz-el korábban énis ezt írtam :B :R

(#9145) blade4 válasza Taci (#9142) üzenetére


blade4
aktív tag

Néztem én is igazából. De mondom rá kérdezek a biztonság kedvéért. Nekem sose volt ilyen gondom egyikkel se, volt pár hétig s22 ultrám is, igaz amikor megjelent szinte akkor, ilyet nem tapasztaltam soha. Köszönöm a válaszokat! :R

(#9146) Laraxior válasza thedarkfox (#9144) üzenetére


Laraxior
titán

Sorry, csak szelektiven emlekszem vissza a hozzaszolasokra :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9147) szkutyi


szkutyi
őstag

Szerintetek, kikapcsolt ram-plussal több pontot is érne el a telefon a teszteken?

(#9148) thedarkfox válasza Laraxior (#9146) üzenetére


thedarkfox
senior tag

No problem, énis átsiklok néha pár felett :R :U :))

szkutyi
821578. előtte nem mértem csak most kiváncsiságból....

[ Szerkesztve ]

(#9149) TiMoN válasza szkutyi (#9147) üzenetére


TiMoN
senior tag

Hogy mennyi pontot ér el szerintem lényegtelen. Az hogy érezhetően pörgősebb lett többet ér mint a pontszám tudata. :U

Csak azt nem értem eddig ezt mert nem tettek bele alapból?!

-TiMoN-

(#9150) szkutyi válasza TiMoN (#9149) üzenetére


szkutyi
őstag

Hat igen...de akkor ennyi erővel csomó összehasonlító videót újra lehetne venni, pl appok megnyitasa stb....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.