Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) szkutyi válasza thedarkfox (#9049) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi szépen megpróbálom..:D

(#9052) thedarkfox válasza HaliGab23 (#9050) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Előtte most elég sokáig saomit használtam, ott vettem észre, hogy valami nem klappol. De ott legalább ki lehetett kapcsolni...

(#9053) szkutyi


szkutyi
őstag

Beállított rendszeres ujraindulást hogy képzeli el a telefon.?
Szóval oké hogy én be állítom hogy 9:45 kor...de erre a telefon azt mondja hogy a bealitot idő utáni 1 órában ő újra indítja..xd .na most akkor csak nagyjából lehet feltételezni hogy mikor fogja?:D
Tesztelni szeretném, de így nem igazán tudom.xd
Szerk: azért kérdem,mert ez már a 3.nap a jó üzemidős nap után.
Azaz 3napja emlékeztek nagyon jól bírta...tegnap -1 óra!!! És ma is úgy látom hogy -1 óra vagy rosszabb lessz...
Ez számomra nagyon érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#9054) cinikis válasza HaliGab23 (#9050) üzenetére


cinikis
tag

De ez hogy?0-ra kell állítani vagy maximumra? :R

(#9055) geryboro válasza thedarkfox (#9043) üzenetére


geryboro
senior tag

en is bejatszottam igy ahogy irogattatok hogy sokkal gyorsabb, meglatom.
kornyezeti valtozokhoz nem kellett hozzanyulni azonos gepen debloat utan, minden ment elsore.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#9056) HaliGab23 válasza cinikis (#9054) üzenetére


HaliGab23
senior tag

0-ra kell állítani, de előtte meg kell csinálni azt, amit Szkutyi a 8988-as hozzászólásban belinkelt, mert eredetileg nincs lehetőség 0ra állítani.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#9057) sfefe válasza thedarkfox (#9049) üzenetére


sfefe
őstag

Az jó.... Akkor csak párom ultráján lesz. :)
Én az s10e-n beállítom a legkisebbre 2re...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9058) szkutyi válasza thedarkfox (#9049) üzenetére


szkutyi
őstag

Jelentem sikerült, nem hittem volna....xdda tesztelés indul:D

(#9059) HaliGab23 válasza szkutyi (#9058) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Gratula! :))

Nekem meg most jutott eszembe, hogy van egy Galaxy Tab S7 is itthon, azon is kikapcsoltam.

Az S21U nem volt használva, jött rá 42db app upgrade és sokkal gyorsabban pakolta fel azokat is, mint előtte.

Pfú nagyon mérges vagyok a Samsungra. Elfogadtam, hogy pl. egy drónfelvétel megvágása is jó sokáig tart, most meg mint a fénysebesség úgy megy. (Van egy kis Xiaomi Fimi X8 minim, annak a videóit szoktam buherálni.)

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#9060) szkutyi válasza HaliGab23 (#9059) üzenetére


szkutyi
őstag

Azta.komoly.:)
Az ujrainditásos kérdésemre esetleg tud valaki valami okost?:D

(#9061) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Hamarosan csatlakozom a klubhoz, jövő héten érkezik egy hófehér 256GB-os verzió, jó akció van most+kuponok+készülék beszámítás, úgy gondoltam ezt nem hagyom ki, lecserélem a Note 10+ -t.
Ezen is lesz gyárilag fólia? Nem mintha kellene a Gorilla üvegre, de a Note 10+-on volt.
Már pár oldalt vissza olvasgattam, most látom ezt a RAM mizériát, van még valami lényeges dolog, amit érdemes be-átállítani majd ha lakom befele az új telót? Mire keressek rá?
:R

(#9062) szkutyi válasza Mikulásbá (#9061) üzenetére


szkutyi
őstag

Hali, összefoglalót lenyitva, legalul van egy olyan link hogy akku kimélesi tippek .azokat érdemes megcsinálni:)

(#9063) Teal'C válasza Mikulásbá (#9061) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem Hétfőn érkezik, ez már a harmadik lesz. Én is azért rendeltem mert nagyon jó akció volt. Pont akcióváltáskor rendeltem 305e re jött ki, akciós ár + 2 kupon + készülékbeszámítás. Sajnos azóta lelőtték az egyik kupont.

Nincs fólia csak egy csomagolási fólia néhány napot kibír ha vigyázolrá.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9064) Dave9009


Dave9009
csendes tag

A tesztben írt felület és weboldal görgetéskor fellépő akadások mennyire jellemzőek ennyi frissítés után? Érik a gondolat hogy a 13 pro maxot becserélném erre. Gyengébb üzemidővel még meg bírok barátkozni, de sok röccenéssel már nem. :D

(#9065) Joe_Muad_Dib válasza thedarkfox (#9043) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Én a videó alapján mindent végigcsináltam, de az adb devices parancs beírása után csak ennyit ír ki:
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
List of devices attached

Persze így már hiába írom be, mert nem találja a telót, nyilván kell még valamit csinálnom, de fogalmam sincs hogy hogyan láttathatnám meg vele a telót, ugye nem kell hozzá root?
A youtube videót végigcsináltam, a környezeti változókhoz is beírtam a plusz sort.

C:\WINDOWS\system32>adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8
adb.exe: no devices/emulators found

na mindegy még egy csalódás a képességeimben

[ Szerkesztve ]

(#9066) szkutyi válasza Joe_Muad_Dib (#9065) üzenetére


szkutyi
őstag

Telefon fejlesztői beállításai van usb hibakereses bekapcsolva?

(#9067) Joe_Muad_Dib válasza szkutyi (#9066) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Köszönöm szépen, teljes siker! :R

[ Szerkesztve ]

(#9068) o_pegazus_o válasza Joe_Muad_Dib (#9065) üzenetére


o_pegazus_o
tag

A környezeti változókat nem szükséges módosítani. Az USB hibakeresési mód bekapcsolása után tökéletesen lefut az ADB parancssor.

(#9069) thedarkfox válasza o_pegazus_o (#9068) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Bocsánat, nem mindenkinél kell módosítani. Nálam pl azért is kellett mert előtte saominal máshogy kellett játszani az adb-vel, és máshova mutatott a adb forrássa. :R

(#9070) ollie válasza T0mcs (#9031) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Alapból van ilyen funkció a telefonba, csak bizonyos funkciók elérhetőségét a szolgáltató szabályozhatja, tehát attól is függ, hogy elérhető-e, hogy milyen SIM van a telefonban. Persze ezek a funkciók mind szolgáltató függők, ilyen pl a VoLTE és a VoWifi (utóbbi a wifi hívás).

***

(#9071) Taci


Taci
addikt

Ha valakinek az adb devices parancs unauthorized hibát/állapotot mutatna, ez a megoldás:

1) Húzd le a telefont a számítógépről (az USB kábelről).
2) Állítsd le az adb szervert a következő paranccsal Parancssorból: adb kill-server.
3) A telefonon kattints az "USB-s hibakeresésre vonatkozó engedélyek visszavonásra" opcióra a Fejlesztői beállításokon belül.
4) A számítógépen a felhasználói mappádban lévő .android mappából (pl. C:\Users\KisPista\.android) töröld az adbkey nevű fájlt.
5) Csatlakoztasd újra a telefont a számítógéphez.
6) Nyiss egy Parancssort, majd futtasd az adb devices parancsot újra. Figyeld a telefon kijelzőjét, és ha engedélyt kér a gép és a telefon közötti csatlakozásra, engedélyezd.
7) Nekem ezután újra kellett futtatnom az adb devices parancsot, és ekkor már azt írta ki, hogy device az unauthorized helyett.

Ezután mehet az
adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8
parancs.

Bónusz tipp:
Nem elég az adb shell settings put global ram_expand_size_list 0 parancs, mert ekkor újraindítás után meg sem jelenik a menü, amiből ki lehet választani a 0 GB-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#9072) Curtain válasza Taci (#9071) üzenetére


Curtain
senior tag

Az eredeti folyamatot is le tudnád írni így ha megkérlek? Meg szeretném csinálni én is de youtube videó alapján nem mertem nekiállni. Így érthetőbb lenne. :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9073) csubííí válasza Curtain (#9072) üzenetére


csubííí
senior tag

Azt én is megköszönném

(#9074) T0mcs válasza Joe_Muad_Dib (#9067) üzenetére


T0mcs
tag

Számomra elképesztő hogy ilyen egyszerűen ennyi sebességet lehet nyerni és még nem rakták bele az új fw -be...
Most jött ki almás teló és hát gondoltam mostanra kiforrta magát a készülék. Ezek szerint még sok lehetőség van a szoftverben...
12Gb belső tárhellyel egyáltalán minek trükközni ahogy nézem nekem 8 felett még nem is volt talán a foglalt állapotban.

(#9075) ffrdgc


ffrdgc
tag

Mivel szabad fertőtleníteni a telefont? Korábban volt arról szó, hogy valakinek lejött egy bevonat a kijelzőről. Ezt szeretném elkerülni.

Samsung Galaxy Note22

(#9076) Saccco válasza Curtain (#9072) üzenetére


Saccco
nagyúr

Telepíteni kell az ADB-t.

Egyszerű módszer:
1. Win+R, előhozza a futtatás ablakot
2. Powershell, enter-rel indul is
3. Ez a parancs: iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://raw.githubusercontent.com/corbindavenport/nexus-tools/master/install.ps1'))
4. Telepítés közben kérdezni fogja, hogy kell-e a driver Y/N, ide egy Y kell és enter.
5. Én ezt is a Powershell-be ütöttem be:
adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8

Ezek után jön Taci leírása, ha gond lenne. #9071

Forrás: [link]; [link]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9077) Saccco válasza Saccco (#9076) üzenetére


Saccco
nagyúr

Telefon névjegye > Szoftver adatai > Build szám 5-10-szer meg kell nyomni.
Ezután elérhető Beállítások legalul > Fejlesztői beállítások > Usb hibakeresés pipa.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9078) Taci válasza Saccco (#9076) üzenetére


Taci
addikt

Köszi, hogy leírtad, még nem voltam gép előtt azóta.

(#9079) petymeg


petymeg
addikt

Normális, hogy játék közben 48 hz a kijelző frissítése?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#9080) T0mcs válasza Saccco (#9076) üzenetére


T0mcs
tag

Ha ezt beütöm/másolom hibát dob! Miért ?

(#9081) Curtain


Curtain
senior tag

Nekem is hibát dob ha beírom a harmadik ponban levő parancsot.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9082) T0mcs válasza Curtain (#9081) üzenetére


T0mcs
tag

3. as lefut, csak az 5. ös nem

[ Szerkesztve ]

(#9083) Shkiz0 válasza T0mcs (#9080) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

.\adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8

Így próbáld. Aztán újraindítod a telefont és oké lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9084) T0mcs válasza Shkiz0 (#9083) üzenetére


T0mcs
tag

Megvan!
Nem kell elé a .\
De most kell a kill server..
Megyek tovább

[ Szerkesztve ]

(#9085) ollie válasza T0mcs (#9080) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert az ADB nincs telepítve.

Elég csak letölteni, kitömörödni valahova, és ugyanabban a könyvtárban megnyitni egy command prompt-ot, majd ott végrehajtani az ADB parancsot.

[ Szerkesztve ]

***

(#9086) petymeg


petymeg
addikt

Egy hét használat után véleményem a telefonról, ami egy Galaxy Note9-et váltott, ezért ahhoz hasonlítom.
Anyagok és összeszerelés minősége kifogástalan, ahogy ez egy flagship-től el is várható. A kijelző gyönyörű és hatalmas, maga a telefon csak pár tized mm-rel negyobb, mint a Note9 a kijelző mégis jóval méretesebb és szögletes a sarka nem lekerekített. A kamerás képességekben is sokat feljődött 4 generáció alatt a Note széria, (mert ez is Note, hiába lefokozták mezei Galaxy S-nek). Az S-pen is pontosabb, van benne egy csomó olyan feature, aminek én nem sok értelmét látom, pontosabban nem igazán értem mire való, pl a böngésző meg a zenelejátszó gesztusokkal való vezérlése, valaki biztos használja ezeket is. A telefon gyors, mellette az akkumulátor kapacitása is elég ahhoz, hogy egy teljes napot kibírjon intenzív használattal is. Nagyon nagy pirospont, hogy 3 évre nőtt a garancia, a frissítés pedig 4 évre, így remélhetőleg még az Android 16-ot is megkapja. Ez jó hír, mert kb. 3-4 évre tervezek ezzel a telefonnal is.
Ennyit a pozitívumokról, de sajnos számos jó dologban visszaléptek a Note9-hez képest. Emlékszem, amikor azt vettem akkoriban ment ez a fricska az Apple-nek, mára mindenben lealacsonyodtak hozzájuk. Se jack csatlakozó, se háttértár bővíthetőség, se írisz szkenner, számomra a kijelző alatti ujjlenyomat olvasó is nehezen megszokható. Lassúbb, pontatlanabb, a helye is előnytelenebb, mint a hátlapi volt. A dobozban egy szál USBC-USBC kábel volt, ami nem jó a gyorstöltéshez, nyugodtan megspórolhatták volna azt is. Jó lenne, ha a T. gyártók úgy fejlesztenének, hogy a jó tulajdonságokat megtartják, ami meg fejlesztendő, azt fejlesztik. De ez túlzó elvárás, mert a profitmaximalizálás a lényeg. A Note9-nél első pillantban megvolt a "WOW ez igen" érzés (de ez betudható annak hogy az az első Note-om volt, előtte S7-et használtam) ennél nem annyira.
Majd összecsiszolódunk. :)

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#9087) T0mcs válasza ollie (#9085) üzenetére


T0mcs
tag

Igen lehet!

Feladom... Nem regisztrálok... Majd új Android....

Leírások nem teljesek és vagy pontatlanok...

(#9088) Saccco válasza ollie (#9085) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pont azt hivatott telepíteni az a parancs. Azzal csináltam én is. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9089) T0mcs válasza petymeg (#9086) üzenetére


T0mcs
tag

Gyorstöltéshez jó a hozzáadott kábel! Igazából a Szupergyors töltés 2.0 hoz is jó...
USB 3 at viszont nem tudja az miatt kellet vennem 1 rendes kábelt...

(#9090) Taci válasza T0mcs (#9087) üzenetére


Taci
addikt

Nem kell regisztrálni sehova, ezt [link] a fájlt kell letölteni és kicsomagolni, majd Parancssort nyitni a kicsomagolt fájl mappájára (hogy az adb.exe fájl mappájában legyél), és onnan már minden további lépés le van írva.

(#9091) Curtain válasza ollie (#9085) üzenetére


Curtain
senior tag

Letöltöttem, kitömörítettem de hogy indítom ezt a command prompt-ot? Megvan.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9092) Saccco válasza Curtain (#9091) üzenetére


Saccco
nagyúr

Windows+R
Cmd
Enter

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9093) Curtain


Curtain
senior tag

Na sikerült megcsinálnom,köszönöm a segítségeket! Letöltöttem amit ollie linkelt, kicsomagoltam, a mappából indítottam a parancssort, beírtam ezt: adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8 és jó lett Igaz elsőre hibát írt ki de a telefonon még engedélyeznem kellett mégegyszer az usb hibakarasést a felugró ablakban. Újra beírtam a parancsot és így elfogadta.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9094) T0mcs válasza Taci (#9090) üzenetére


T0mcs
tag

Linken szereplő file t letöltve kicsomagolva nincsen adb.exe

Hagyjuk...

(#9095) ollie válasza T0mcs (#9094) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem a windows verzió, ezt töltsd le: [link]

***

(#9096) Curtain válasza T0mcs (#9094) üzenetére


Curtain
senior tag

Amit ollie linkelt azt csomagold ki eloszor. [link] Majd lépj be a mappába és ott egy üres területen shift és a jobb egérgomb. Feljon egy ablak és ott parancsablak nyitása itt. Oda írd be a parancsot: adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#9097) T0mcs válasza ollie (#9095) üzenetére


T0mcs
tag

full zavaros az egész...

Ezt külön nem is kell letölteni mert #9076Saccco leírásában szereplők letöltik és telepítik is.
A zavart az okozza hogy ő Powershell be ütötte be adb sort miközben most azt mondjátok parancs sorba kell!
5. ös pont.

(#9098) subset


subset
senior tag

Azért az nehezen érthető, hogy miért cseszték el így ezt a RAM+ dolgot.
Nem úgy lenne értelme, hogy mikor tényleg kifogytál a RAM -ból, csak akkor kezdi el használni a tárhelyet ? No comment.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#9099) Saccco válasza T0mcs (#9097) üzenetére


Saccco
nagyúr

Fel is ment.
Nem tudom számít-e, de Windows 11.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9100) T0mcs válasza Curtain (#9096) üzenetére


T0mcs
tag

parancsablak és a terminál ugyan az ? mert nekem csak az van! :D
Ja látom ott is van PowerShell

----====Siker====---

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.