Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Mikulásbá válasza csubííí (#10150) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze mindent meg lehet, de nem olyan könnyű. Direkt igen.

[ Szerkesztve ]

(#10152) TomPack válasza fahrii (#10148) üzenetére


TomPack
őstag

Ez jól hangzik. Nekem most Outflitters fólia van, de borzasztóan gumiszerű.

(#10153) balintka


balintka
addikt

A telefon bekapcsolása után nálatok is világít, pulzál a toll ikon fent az értesítési soron kb. 10 másodpercig?

[ Szerkesztve ]

(#10154) szkutyi válasza balintka (#10153) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen!

(#10155) balintka válasza szkutyi (#10154) üzenetére


balintka
addikt

Köszi a választ! Gondolom teszteli magát.

(#10156) BaDaBoo


BaDaBoo
csendes tag

Sziasztok!

Már egy jó ideje Huawei vonalon mozgok (P20 Pro, Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20x, P30 Pro, P40 Pro, Mate 40 Pro, P50 Pro), de hajt a kíváncsiság a Samsung irányába.

Egyszer már volt két hétig egy S20 Plus-om, de az nem tetszett benne, hogy viszonylag gyorsan merült (ugyanúgy használtam, mint a P40 Pro-t), nem húzta ki töltés nélkül az egy napot, így végül visszaváltottam.

Viszont lejárt a 2 évem a szolgáltatómnál és nagyon vacilálok egy S22 Ultra kihozatalán. Van esetleg itt olyan fórumtárs, aki hasonló cipőben jár és Huawei-ről váltott Samsungra? Mik a tapasztalatok? A Huawei GMS mentességétől most tekintsünk el, nekem nem jelent gondot, már jó ideje HMS-re rendezkedtem be. Jelenleg P50 Pro-t használok, érdemes váltani? Leginkább a kamerás képességek miatt "aggódok", mert viszonylag sokat fotózok (nyilván hobby szinten). Néztem teszteket, összehasonlító videókat a két telefonról, talán esti/éjszakai módban "gyengébb/másabb" az S22 Ultra, mint a P50 Pro.

Illetve az Exynos processor miatt tényleg viszonylag gyorsan merül a készülék, vagy azért aktív használat mellett az egy nap azért hozható vele?

Válaszokat előre is köszönöm! (akár privátban is jöhet) :R

"You Are Your Maker."

(#10157) Remiel válasza BaDaBoo (#10156) üzenetére


Remiel
őstag

Én Mate20 Pro-ról jöttem át.

Ugye ez nagyobb, hamarabb is merül, de alapvetően nem bántam meg (mondjuk teljes áron nem vettem volna meg) . Sok alternatíva nem volt ha előre akartam lépni és mindig ki akartam próbálni egy Note jellegű telefont. Mondjuk nekem a Huawei UI jobban bejön, de majd megszokom. Fotó téren passz, annyire nem vagyok nagy fotós és a P50 Pro sem ismerem, mondjuk ez szubjektív de az S22 sokkal jobban néz ki, a mostani Huawei-ek borzalmasak. Ezzel együtt ha nem lenne a szarakodás a GMS-el lehet ismét azt vettem volna.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10158) BaDaBoo válasza Remiel (#10157) üzenetére


BaDaBoo
csendes tag

Még a Oneplus 9 Pro / 10 pro vonal lehet érdekes, de már a Oneplus vonal se a régi. Élőben még nem nyomkodtam S22 Ultra-t, lehet hazafele benézek a MM-ba és lecsekkolok egyet, bár 20 perc nyomkodás nem fogja ugyanazt az élményt adni, mint a valós használat, de egy próbát megér! :DD

"You Are Your Maker."

(#10159) Taci válasza BaDaBoo (#10156) üzenetére


Taci
addikt

Sosem volt Huawei telefonom, de mindig úgy láttam/hallottam, hogy akksiban jobb(an bírja), mint a Samsungok. Itt egy teszt pl. amiben benne van a P50 Pro és az S21U (S22U-val összehasonlítva így hirtelen most nem találtam): [link]

Jelentős különbség, kevesebből jóval többet hoz ki a P50Pro, ráadásul ez a Snapdragonos változat a Samsungban (SD888), nem is az Exynos, ami még gyengébb (volt? Lehet, fejlesztettek azóta bőven rajta - ezt nem tudom. De tény, hogy a kezdeti tesztekben azonos telefongenerációban az Exynos mindig el van verve ilyen téren, néha csúnyán. Aztán lehet, később javítják). Az S22U-ban lévő processzorok elvileg takarékosabbak, szóval talán nincs ekkora különbség, de ha ugyanezt a tesztet csinálná, nem hiszem, hogy 1 óra alá csökkenne a különbség a 2 telefon között.

Szóval szerintem (amit így vakon ki tudok következtetni) az akksi terén csalódni fogsz az S22U-ban a P50Pro-hoz mérten. A többi pedig egyéni preferencia kérdése. Kinek-mi tetszik jobban kamerában. De ha megszoktad és megszeretted a P50Pro képeit, valószínűleg akkor valamelyik pontján a kamerának itt is "csalódni" fogsz - legalábbis más lesz egészen biztosan, aztán vagy csalódásként éled meg, vagy elkönyveled annak, hogy más cég másként dolgozza fel a képeket, és megszokod.

[ Szerkesztve ]

(#10160) balintka válasza BaDaBoo (#10156) üzenetére


balintka
addikt

Nekem volt P30 Pro és S20+ 5G egyszerre, ezeket eladtam és június körül vettem az S22U-t és az akksi miatt S20 FE SD-t második telefonnak. Szoftveresen én sose tudtam Samsung után megszeretni a Huawei-t, emiatt nem bántam meg cserét.

Az Ultrának érezhetően jobb az üzemideje mint az S20+nak, megvan vele az 1 nap. Az idei Exynos jobb merülés szempontjából, mint a Snapdragon, kivételesen.

A kamerát nem tudom, milyen a P50-hez képest. Néha tud hibásan fotózni ez is, mint minden telefon.

(#10161) Remiel válasza BaDaBoo (#10158) üzenetére


Remiel
őstag

Én is nyomkodtam MM-ben, ott nem győzött meg, de úgy voltam vele mivel kb féláron tudtam megvenni max eladom. Használva egész más élmény, most már a megtartás felé hajlok inkább.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10162) BaDaBoo válasza Remiel (#10161) üzenetére


BaDaBoo
csendes tag

Én is ebben a cipőben járok, mármint hogy kb. féláron kapnám meg. Ha már itt tartunk, milyen tokkal használod?

"You Are Your Maker."

(#10163) Remiel válasza BaDaBoo (#10162) üzenetére


Remiel
őstag

Jön vagy 5 féle tok az aliexpressről, de addig vettem az Ázsiában kemény 200ért ezt (egyébként bőven megérte, teljesen jó tok, a széle gumi jól véd)

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10164) BaDaBoo válasza Remiel (#10163) üzenetére


BaDaBoo
csendes tag

Spen-t mennyire használod ki? Néztem összehasonlító videókat fényképek terén és jópár képnél szebbnek látom az S22 Ultra képeit. :))

Játszani nem sokat játszom, viszont navigálásra használom azért a telefont többször is. Az is elő tudja hívni a melegedés problémát?

Gyári hívásrögzítő van benne, vagy alkalmazással megoldható? Mert a Huawei-ben azt szerettem, hogy az rendesen működött/dik a mai napig, mindkét fél hangját lehet érthetően, tisztán hallani.

"You Are Your Maker."

(#10165) Remiel válasza BaDaBoo (#10164) üzenetére


Remiel
őstag

EU szabályok tiltják az automata hívásrögzítést, ezért van a feleségemnek Xiaomi telefonja, mert ott van eu rom és az még nem google tárcsázót használ. Valahogy itt is meg lehet oldani, de mókolni kell amit nem akarok.

A tollat még tanulom, szokni kell.

(Ja a tok természetesen 200 hanem 2000 volt)

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10166) adamklark válasza BaDaBoo (#10164) üzenetére


adamklark
senior tag

Európában hívás rögzítés alapjáraton nincs remek törvények miatt. mókolással megoldható

(#10167) BaDaBoo válasza Remiel (#10165) üzenetére


BaDaBoo
csendes tag

Sokszor pedig jól jön, főleg egy hosszabb "ezt meg ezt meg ezt hozd a boltból" beszélgetésnél. :D

Viszont ami meglepett, hogy már 300 körül lehet találni fórumon.

"You Are Your Maker."

(#10168) fahrii válasza BaDaBoo (#10164) üzenetére


fahrii
őstag

M20 Pro-t használtam 2,5 évig, pár hónapig volt P40 Pro-m is. Röviden a tapasztalataim az Ultrarol:
- Az akkuidő átlagos, érzésre hozza a M20 Pro üzemidejét.
- Kamera nem fog okozni csalódást, szerintem csak éjszakai fotóknál marad el a huawei-től. - - Szoftverben sokkal jobb a samsung, de ezt gondolom nem kell részletezni.
- Teljesítményben nincs gond az exynos-al, egyedül játékoknál lehet próbléma (pl. nekem fájó volt, hogy a Diablo Immortal rosszabbul futott, mint az S21-en).
- GPS néha csinál érdekes dolgokat, ez nem tudom mennyire általános.
- A gyors töltés a 45Wos töltővel nem igazán gyors.. 1%-ról kb 20 perc alatt tölt fel 50%-ra, 1 óra alatt 100%.
- Ceruza hasznos tud lenni, de én ritkán használom. PDF-ben jegyzetelni és szerkeszteni, illetve a fordítót néha.
- Izlések és pofonok, de szerintem a piacon lévő legszebb telefon. :)
- Teljes árat semmiképp sem érte volna meg nekem a váltás, de 90k ráfizetéssel megérte nekem az S21+ról váltani 256-os Ultrara.

(#10169) minilego válasza BaDaBoo (#10156) üzenetére


minilego
senior tag

P20 Pro-rol valatottam. Rendben van az S22Ultra,de oszinten szolva nem estem hasra tole. Uzemido elfogadhato,casual fenykepeszkent nem latok hatalmas valtozast. Anno a p20 is flagship telefon volt es en ugy latom,hogy hatalmas valtozasok mar nem tortennek a csucskategoriaban. Mondjuk en nem jatszok egyaltalan telefonon, igy elfogadhato. Osszesegeben nekem csak a nagyobb kijelzo miatt erte meg valtani, de az en felhasznalasi modomnak eleg lett volna egy 6.8 inches kozepkategorias telefon is. :R

(#10170) Remiel válasza BaDaBoo (#10167) üzenetére


Remiel
őstag

mert 280 körül el lehetett hozni nemrég a Samsung store-ból

aki nem akarta megtartani, vagy aki nem tudta eladni 350-370 körül az lehet nem akar vele annyit szórakozni... vagy nem bontatlan... meg jön az S23 és aki olyan az már arra vár és nincs akkora kereslet, a fene tudja

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#10171) surgery válasza adamklark (#10166) üzenetére


surgery
senior tag

Sajnos ez így van mokolni kell a telefont nem is kicsit.

(#10172) TomPack válasza fahrii (#10148) üzenetére


TomPack
őstag

Vettem ma én is gyári fóliát, de ahogy nézem nem ér ki a széléig! :( Szerintem nem fogom feltenni.
Szóval egyelőre marad az Outflitters, ami amúgy szinte teljesen kiér, kb 0.1mm-re van a kerettől.
Ja, és megjött ma a 9 napja Aliexpressről rendelt kevlár tokom!
Nagyon kényelmes a fogása, már nem csúszkál, és mintha nem is lenne rajta semmi!


(#10173) surgery válasza TomPack (#10172) üzenetére


surgery
senior tag

Nem èr ki a széléig de szerintem azért hogy a tok ne szedje fel a fóliát.

(#10174) szkutyi válasza TomPack (#10172) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerintem a fólia teljesen vállalható, a tok pedig így majdnemhogy el veszti a miértjét..gyakorlatilag nem védi a telefont.
Nekem clearplex van fent, kb az is ennyire ér ki, mint amit fotóztál, de azt a részt ahol nincs fólia, védi a tok.....

(#10175) TomPack válasza szkutyi (#10174) üzenetére


TomPack
őstag

Szerintem zseniális ez a tok!
Nekem elég, hogy védi az oldalát és a hátulját. Elől meg ugye ott a fólia, és így kézbevéve megmaradt a prémium érzet.
Dobálni nyilván nem ebben fogom.

(#10176) TomPack válasza surgery (#10173) üzenetére


TomPack
őstag

Flippes, gyári tokban tartottam amíg meg nem jött a kevlár.
Több mint egy hetet volt benne a telefon, de nem szedte fel az Outflitters fóliát!

(#10177) surgery válasza TomPack (#10176) üzenetére


surgery
senior tag

Akkor jól fel volt tève :O de azt hiszem abban is van tokbaràr verzió.

(#10178) szkutyi válasza TomPack (#10175) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem képről úgy tűnt, hogy oldalt egyáltalán nem.vedi a a telefont.bocsi

(#10179) zoli8814 válasza TomPack (#10172) üzenetére


zoli8814
tag

Nekem bejön az a tok, tudsz dobni hozzá egy linket?

Samsung Galaxy S24 ultra

(#10180) TomPack válasza szkutyi (#10178) üzenetére


TomPack
őstag


Nem sokat véd, az igaz! :D

(#10181) TomPack válasza zoli8814 (#10179) üzenetére


TomPack
őstag

Tessék; [link]

HUF 10,405.37 39%OFF | YTF-Carbon Real carbon fiber case For Samsung Galaxy S22 Ultra lens protection Aramid fiber Anti-fall Galaxy S22 Plus cover
https://a.aliexpress.com/_mM5Ad88

[ Szerkesztve ]

(#10182) gyuri81 válasza TomPack (#10172) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Pedig nagyon ajánlott a gyári fólia. :) Ez az outfitters fólia szörnyen néz ki szerintem, tiszta narancsos az egész felülete.

A gyári fólia azért nem ér ki a széléig, hogy a tok ne szedje fel...mint ahogy surgery is írja.

(#10183) szkutyi válasza gyuri81 (#10182) üzenetére


szkutyi
őstag

Lehet narancsos.viszont szvsz egy clearplex többet véd mint a gyári.

(#10184) zoli8814 válasza TomPack (#10181) üzenetére


zoli8814
tag

Köszönöm :C

Samsung Galaxy S24 ultra

(#10185) TomPack válasza gyuri81 (#10182) üzenetére


TomPack
őstag

Én is utálom miatta, de félek hogy a gyári fóliába mindig beleakadna az ujjam a lekerekítésnél.
Egyelőre marad, aztán ha nagyon megunom, felteszem a gyárit.
Ha már megvettem. :U

(#10186) surgery válasza TomPack (#10180) üzenetére


surgery
senior tag

Viszont baromi jól néz ki :O

(#10187) bbsofficial válasza TomPack (#10185) üzenetére


bbsofficial
tag

Nekem is ez volt a bajom, Edge-panelnél bele is akadt mindig.
Feltettem egy alisat, tökéletesen illeszkedik, érzésre viszont túl puha, rugózik rajt az ujjam..

(#10188) aTe014


aTe014
aktív tag

A SIM1 és SIM2 sorrend ennél hogy van? A SIM1 a baloldali vagy a jobboldali a térerő jelzésnél?

i14Pro

(#10189) Teal'C válasza aTe014 (#10188) üzenetére


Teal'C
addikt

Bal az 1

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#10190) Pythoncobra válasza surgery (#10186) üzenetére


Pythoncobra
tag

Kicsit ellentmondanék.
Valóban jól néz ki, jó a fogása, de komolyan véd is.
Az enyém kevlár tokban egyszer betonlécsőre esett kb 2 méter zuhanás után, egyszer pedig a kocsiból kb 40 km-es tempónál kirepült a nyitott ablakon, és pattogott az aszfalton.
A tokon mindkét esetben maradt nyoma, de a telo effektív karcmentes maradt.
Egy balesetnél az élek ritkán kapnak behatást, főleg a sarkok, illetve ha már csúszik, akkor az első-hátsó felület, az meg védett a fólival, illetve a tokhátlappal.

(#10191) cinikis


cinikis
tag

Használati tapasztalat valakinél?
[link]

(#10192) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Tok [kép] ringke x fusion fekete terepmintás.( Fekete a telóm.)
Üveg [link]
Elég biztonságosnak gondolom.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#10193) Grawens válasza ShadowLac (#10192) üzenetére


Grawens
senior tag

Szerintem ez biztonságosabb.
Ebben 1000%, hogy nem lesz karcos a kijelző és nem is fog összetörni a készülék. Sőt a megjelenését sem rontja. :DDD

(#10194) zoli8814 válasza ShadowLac (#10192) üzenetére


zoli8814
tag

Ez az üveg verhetetlen. Tokból én évek óta UAG-t használok, kedvencem. Néha kipróbálok más márkát, de mindig ehhez térek vissza.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#10195) xhege válasza zoli8814 (#10194) üzenetére


xhege
addikt

:K UAG Monarch Carbon

(#10196) subset


subset
senior tag

Egy ekkora teló uag tokostól belefér a zsebetekbe, úgy hogy nem korlátoz a mozgásotokban ? :) Vagy hogy szállítjátok..? :)
Bocs :B ;)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#10197) xhege válasza subset (#10196) üzenetére


xhege
addikt

Nálam farzsebben ok. Nem vagyok pici. :K

(#10198) subset válasza xhege (#10197) üzenetére


subset
senior tag

Persze...nem szeretnék senkinek a zsebében turkálni....Csak úgy érdekességképp...hogy Ki hogy oldja meg ? Hova teszi a jól bebugyolált péklapátját ? de ennyiért tényleg be is kell... :K

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#10199) zoli8814 válasza subset (#10196) üzenetére


zoli8814
tag

Nekem simán belefér a zsebembe.
Nem vagyok kis méretű, 188cm vagyok.
Egyébként farzsebben félek, hogy egyszer leguggolok, és eltörik/elhajlik. 😂

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 ultra

(#10200) szkutyi válasza subset (#10196) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem munkában fent van a hasamnál meló zsebben, civilként pedig simán zsebbe, ott picit zavaró néha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.