Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) gordonfreemN válasza bkri (#5499) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Amúgy ai ide, kamera oda, tetszik ez a kép :)

Na de lőttem én is 3 képet:


Mi a kakukk tojás?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5502) David3 válasza Tuomas (#5480) üzenetére


David3
őstag

Igen, nagy tutiság lenne, ha ezt be lehetne állítani, mert gyakorlatilag csak akkor van szükség(em) 4G-re ha mobilneteznék. Ilyen beállítás nagyon hiányzik. Szerintem sokat dobna az üzemidőn, legalábbis nálam.

(#5503) Omis válasza gordonfreemN (#5496) üzenetére


Omis
senior tag

megtaláltam neked [link]

(#5504) autotaxmo válasza David3 (#5502) üzenetére


autotaxmo
őstag

Van ilyen beallitas, mar megirtuk neked egy par hozzaszolassal elobb :U

(#5505) undercover


undercover
senior tag

Ha aktív a volte akkor a hivás idejére felvált 4G-re a telefon míg addig ha az alap beállítás az akkor 2g módban fut?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#5506) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Hát...4óra SoT lett a mai nap vége

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5507) gordonfreemN válasza Omis (#5503) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi. Fú de jól néz ki, mondjuk az árát is emészteni kell.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5508) Omis válasza gordonfreemN (#5507) üzenetére


Omis
senior tag

Nincs mit.Igen láttam neked drágább , nekem csak 6000ft annyit bőven megér.
Majd beteszek róla egy képet ha megjött.

(#5509) David3 válasza autotaxmo (#5504) üzenetére


David3
őstag

Lehet, hogy időközben megvakultam, de nem találom. Be tudod linkelni a hsz-t?

(#5510) David3 válasza David3 (#5509) üzenetére


David3
őstag

Na, megtaláltam nagy nehezen. :DDD Viszont mivel van már a WiFi-re egy rutin beállítva (ha erre a WiFi hálózatra csatlakozik, akkor ne kérjen jelkódot/jelszót), ezért nem engedi. Komolyan nem lehet vagy csak én bénázok?

Csak a tisztánlátás végett: Mikor rámegyek arra, hogy mentés, jön a szürke buborékban a lent olvasható üzenet.

(#5511) gordonfreemN válasza David3 (#5510) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Meg tudnád igyanígy mutatni a másim rutint is amire hivatkozik?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5512) Pano válasza st3v3np3t3r (#5506) üzenetére


Pano
addikt

ESET jó sokat zabál.

(#5513) gordonfreemN válasza bkri (#5499) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Eljátszottam ezzel a kepszerkesztővel, mondjuk én totál analfabétq vagyok fotózáshoz

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5514) David3 válasza gordonfreemN (#5511) üzenetére


David3
őstag

(#5515) gordonfreemN válasza David3 (#5514) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jah, hát ehhez a routinhoz add hozzá a második feltételt is. Lent a kis plusz jel.
Szerkeszted ezt a rutint és ott hozzáadod hogy mit csináljon utánna, nem csak a feloldva tartás, hanem a 2G is

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5516) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

A mai: [kép] és a frissítés után egy nappal készült akkustat: [kép] . Nagyjából azonos használat, azonos beállítások.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5517) gordonfreemN válasza Sir Riccio (#5516) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Vírusirtód van?
Tényleg, nem lehet hogy virusirto, esetleg a konkrég gyáro app okozza ezt?
Nálam nincs ilyesmi.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5518) st3v3np3t3r válasza Pano (#5512) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Lehet azért mert nem ingyenes verzió :U

Amúgy azt megfigyeltem,ha a feldolgozási sebességet maxra teszem, és minden be van kapcsolva,mobilnet 4G-n, akkor is hozza a 4óra SoT és akkor is, ha Bixby rutinokkal kordában tartom a funkciókat és a fogyasztást,és érdekes módon,a világos téma használata sem befolyásolta eddig...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5519) autotaxmo válasza Sir Riccio (#5516) üzenetére


autotaxmo
őstag

Akkor ez jo hir, nalad is segitett a szoftver frissites ahogy nalam is :K

(#5520) Pano válasza st3v3np3t3r (#5518) üzenetére


Pano
addikt

Sejtettem. :)
Nekem is van licenszem, de telefonra nem raktam fel. De ahogy nézem a fogyasztási adatodból, nem is fogom. :D

[ Szerkesztve ]

(#5521) st3v3np3t3r válasza Pano (#5520) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az android rendszerében meg nincs realtime vírusírtó... sem pedig a böngészőkben, így ezt be kell vállalni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5522) Pano


Pano
addikt

Segítségeteket szeretném kérni.
Rendszeresen belefutok egy nagyon kellemetlen problémába (éreztem, hogy hiányzoni fog az apple pay):
Ha kártyával akarok fizetni boltban, elindítom az alkalmazást (RaiPay, raiffeisen appja), akkor gyakran megjelenik egy üzenet, hogy az NFC ki van kapcsolva, be akarom-e kapcsolni -> Igen ->app pin kód -> adja meg az ujjlenyomatot, aztán lehet fizetni. Közben meg ez annyi időt vesz el, hogy még a terminál várakozási ideje is lejár.

Miként lehet az valahogy beállítani, hogy ne kapcsolja ki -vagy altassa- az NFC funkciót a telefon? Mert ez így nagyon nem user-friendly dolog.
Nézegettem a beállításokat, de én nem találtam. Akku optimalizáció alatt meg nem tudok NFC-t kiválasztani.

(#5523) Tuomas válasza Pano (#5522) üzenetére


Tuomas
addikt

Elvileg az NFC nem alszik el, és nem is kapcsol ki magától.
RaiPay helyett esetleg próbáld meg a google féle wallet-et, hátha az felhasználóbarátabb.

We were here

(#5524) Pano válasza Tuomas (#5523) üzenetére


Pano
addikt

Próbáltam, de sajna a Raiffeisen nem támogatja a google pay-t/walletet. :( Vicces, hogy minden mást meg igen, csak ezt nem.

[ Szerkesztve ]

(#5525) Tuomas válasza Pano (#5524) üzenetére


Tuomas
addikt

Oh ezt nem tudtam. :(
Nincs esetleg valami fintech regisztrációd? Revolut vagy wise? Azok működnek wallet-tel.

We were here

(#5526) kutga válasza Pano (#5522) üzenetére


kutga
nagyúr

Érdekes, mert én is RaiPayt használok, de sosem volt gondom vele. A Beállítások-Kapcsolatok-Nfc alatt ugye be van kapcsolva az nfc? Egyébként nem kell elindítani az alkalmazást fizetéshez, feloldod a telefont és odatartod a terminálhoz, nálam legalábbis így működik.

Let the Zone take me if I am.

(#5527) David3 válasza gordonfreemN (#5515) üzenetére


David3
őstag

Ez így azért nem jó, mert ha nem itthoni WiFi-n vagyok, akkor kérjen jelkódot. Nem mintha szanaszéjjel hagynám a telefonom, de járok sokfelé.

Amúgy este még valahogy sikerült megcsinálnom: most ha lekapcsolom a WiFi-t, akkor berakja magát 2G-be. Valamit félrenéztem szerintem, de most működik. :C Éjjel nem is merült annyit..

(#5528) Pano válasza Tuomas (#5525) üzenetére


Pano
addikt

De van.
Most állítottam be rutint hozzá, hátha segít. Van Revolutom, vészmegoldásként marad majd az.

#5526 kutga:

Én vonzom amúgy a bugokat, lehet ez is az. :D
Persze, be van kapcsolva az NFC. Beállítottam appot oldalsó gombra és mindig indítottam.
Köszi a tippet, legközelebb kipróbálom így!

(#5529) Tuomas válasza Pano (#5528) üzenetére


Tuomas
addikt

Sajnos nekem a rutin nem működött NFC-vel. Azt próbáltam, hogy ha megnyílik a wallet alkalmazás, kapcsolja be az NFC-t, de nem aktiválódott a rutin. RaiPay esetén nem tudom hogy működik-e ugyan ez.

We were here

(#5530) kutga válasza Pano (#5528) üzenetére


kutga
nagyúr

Én nem állítottam oldalra. Bekapcsoltam az nfc-t, a fizetési módoknál alapértelemzettnek adtam meg a RaiPayt, és ott kivettem a pipát a 'Fizetés megnyitott alkalmazás' elől.

Let the Zone take me if I am.

(#5531) pető bá' válasza Pano (#5528) üzenetére


pető bá'
őstag

OTP-s Simple-t használok évek óta több telefonnal - ha be van állítva rendszer szinten NFC fizetésre az app és be van kapcsolva az NFC, akkor feloldás után azonnal lehet vele fizetni, nem kell semmit elindítani.
Ha percek óta fel van oldva a telefon (olvasgatok a kasszánál várakozás közben) és nem zárom le, akkor kér újra egy ujjlenyomatot.

"... and I hope you have a great day!"

(#5532) Pano válasza kutga (#5530) üzenetére


Pano
addikt

Áhááá. Akkor lehet ez lesz a megoldás, mert nekem be van a megnyitott alkalmazás kapcsolva. Most kikapcsoltam, majd tesztelem. Alapértelmezettnek már megadtam

+ #5531 pető bá'

Köszönöm mindegyikőtöknek a segítséget!

(#5533) David3 válasza David3 (#5527) üzenetére


David3
őstag

Na, én végképp elvesztem a rutinokban... tegnap este működött, ma már nem akar. Fogalmam sincs mi zavarhat be neki. Valakinek ötlet?

Az egyik rutin ugye, ha itthoni WiFi hálózaton vagyok, ne kérjen jelszót a kijelző feloldásakor. A másik rutin lenne az alábbi képen látható. Ha lekapcsolódok az itthoni WiFi-ról, akkor a hálózati módban váltson 2G-re. Viszont állandóan hibaüzenetet dob. :F

(#5534) Tuomas válasza David3 (#5533) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért nem veszed be a feloldós rutinba azt is, hogy ha a wifi hálózaton vagy, akkor átváltson 2g-re? :F
Egy rutinnal megoldható a két parancs, és nincs galiba. Mivel ugye ugyan az a feltétel mindkét parancs esetén.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5535) Tuomas válasza David3 (#5533) üzenetére


Tuomas
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből, bocsi a duplikáció miatt.

Így kellene megcsinálnod:

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5536) David3 válasza Tuomas (#5535) üzenetére


David3
őstag

Hidd el, próbáltam, és valamiért hibát dob erre is. Ugyanúgy jön a piros felkiáltójel, hogy valamilyen művelet megakadályozza a hálózati mód 2G-ben való használatát. De látom Nálad simán megy, legalábbis hibát nem dob rá. Nálam valamiért nem...

(#5537) Tuomas válasza David3 (#5536) üzenetére


Tuomas
addikt

Milyen más rutinjaid vannak ezen kívül?

We were here

(#5538) David3 válasza Tuomas (#5537) üzenetére


David3
őstag

Töröltem a másikat direkt, nehogy bezavarjon.

Egyébként, amit írtál az nem teljesen az, amit én szeretnék. Amikor az itthoni WiFi-re kapcsolódik, akkor maradhat rendes (2/3/4G-n) hálózaton, viszont amikor a WiFi inaktív, akkor tegye magát 2G-be. Mondom is, hogy miért: éjszaka - amikor nem kell WiFi - folyamatosan keresi a 4G hálózatot, viszont 2G-n maxon van.

Tesztelgetem és próbálom mindenféle módon, de nincs rá egyelőre megoldás.

(#5539) gordonfreemN válasza Tuomas (#5535) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt irtam neki en is de valamiért nem jó nála azt irja.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5540) Tuomas válasza David3 (#5538) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt most így nem teljesen értem, hogy ennek így mi értelme van.
Én azt tartanám logikusnak, hogy amikor a wifi be van kapcsolva, akkor pont nincs akkora szükség a 4g-re (hacsak nem a volte miatt), mert a mobilinternet akkor inaktív.

"éjszaka - amikor nem kell WiFi - folyamatosan keresi a 4G hálózatot, viszont 2G-n maxon van."

Ezek szerint éjszakára kikapcsolod a wifit és a mobilinternet aktív?

We were here

(#5541) Tuomas válasza gordonfreemN (#5539) üzenetére


Tuomas
addikt

Én teszteltem, nálam működik. Valami más rutin vagy egyéb beállítás bezavarhat.

We were here

(#5542) gordonfreemN válasza David3 (#5527) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kérne jelkódot, csak az otthoni wire csatlakozáskor nem lérne. Ezért irtam, hogy a meglévő, otthoni wifi csatlakozáskor ne csak jelkódot ne kérjen (4 óráig) hanem még váltson 2g-re is ugyanekkor.

De ezek szerinte nem ez lett volna a feladat, viszont én igy értelmeztem amit írtál:
Igen, nagy tutiság lenne, ha ezt be lehetne állítani, mert gyakorlatilag csak akkor van szükség(em) 4G-re ha mobilneteznék. Ilyen beállítás nagyon hiányzik. Szerintem sokat dobna az üzemidőn, legalábbis nálam.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5543) Tuomas válasza gordonfreemN (#5542) üzenetére


Tuomas
addikt

Én is pont így értelmeztem. Annak én személy szerint nem látom értelmét, hogy ha kikapcsolja a wifit, akkor vált 2g-re. :F

We were here

(#5544) David3 válasza Tuomas (#5540) üzenetére


David3
őstag

Lehet félreérthetően fogalmaztam.

Éjszaka mindent kikapcsolok. A térerő erősségére gondoltam, korábbi hozzászólásokban írtam, így nem emeltem ki ezúttal. 2G-n maxon van a térerő, ezért nem keres hálózatot, viszont ha 4G-n van, akkor folyamatosan keresi a hálózatot. Mobilnet ebben az esetben nem szükséges.

Szerintem valami hálózati beállítás lesz a ludas. Más rutin nincs beállítva.

(#5545) gordonfreemN válasza David3 (#5544) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor fussunk neki ujra.
Mit szeretnél és miért?
Megpróbálok megoldást írni rá.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5546) David3 válasza gordonfreemN (#5545) üzenetére


David3
őstag

Két rutint.

Az egyik, ha itthoni WiFi-n van, ne kérjen a képernyő feloldásához jelszót. Ez pipa, működik.

A másik ettől független, mivel más feltételekhez kötött: Ha kikapcsolom a WiFi-t, akkor rakja a hálózati módot 2G-be. Nem a mobilnetről van szó, hanem a hálózatról. Hívásokhoz elég lenne az is. Ha mobilnetet bekapcsolom, akkor nyilván 4G/LTE kell.

Túlbonyolítom, inkább felejtsem el? :DDD

(#5547) Tuomas válasza David3 (#5546) üzenetére


Tuomas
addikt

Magyarán akkor szeretnéd aktiváltatni a 2g-t, ha a mobilinternet is és a wifi is ki van kapcsolva?
Ezzel az lesz a baj, hogy én nem találtam a mobilinternet kapcsolódási állapotára vonatkozó feltételt, csak a wifi ki/be státuszra.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5548) David3 válasza Tuomas (#5547) üzenetére


David3
őstag

Igen.

Ilyet én sem találtam. Mindegy, egyelőre hanyagolom a kérdést, hátha későbbi frissítéssel kerül be majd ilyen opció.

(#5549) Tuomas válasza David3 (#5548) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért várjuk meg majd gordonfreemN fórumtárs észrevételét is, hátha tud valami turpisságot :)

We were here

(#5550) Sir Riccio válasza autotaxmo (#5519) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nono, a frissítés óta a felére csökkent.

gordonfreemN :
Nincs vírusírtó.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.