Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) trialboj válasza st3v3np3t3r (#5950) üzenetére


trialboj
őstag

És mi van az ujjlenyomat vs face id dolgával? Nálam egy 12Pro lenne alternatív amit csak érdekességből próbálnék ki, mivel nincs semmi apple cuccom, ezért annyira nem vonz. De a face unlock érdekes dolog, vajon akkor is felismer, ha napszemüvegben vagy, sisak a fejeden, v éppen este szeretnéd feloldani mikor nincs úgy megvilágítva a fejed?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5952) David3 válasza Omis (#5941) üzenetére


David3
őstag

Olyan kijelzővédő fóliát rendeltem (2 db), amihez adtak 3 db kamera-szigetet (ez a jó kifejezés?) letakaró fóliát adtak. Nem vettem észre minőségbeli romlást.

(#5953) sipoczgabor válasza MrBazsi (#5942) üzenetére


sipoczgabor
tag

hali, merre tudtad megvenni 180ért? most hamargyorsan körbeböngésztem mindent is a hévbe de sehol semmi :(

(#5954) Omis válasza st3v3np3t3r (#5949) üzenetére


Omis
senior tag

ahhoz gondolom másik hardver is kéne.(energiafelhasználás vezérlés javítás,és még sok más)
én nem löttem mellé a plusszal de ettől függetlenül míg az iphone 13 két óra alatt merült 7% addig az s22 24%

Második helyen végzett a plusz, 13 pro max nyert, és a sima 22 volt az utolsó .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5955) fila


fila
senior tag

Nekem itthon sikerült összehozni egy jó Sot-ot, estére sem merül le teljesen a telefon. Mondjuk volt itthon egy router csere, és más eszközöm akksi ideje is jelentősen nőtt.
Pl.ma:

Eddig egy két és féléves RT-AC65P router volt üzemben, legfrissebb gyári firmware rajta. Nemrég cseréltem le egy(vagyis 3) ASUS TUF-AX3000 V2 Routerre.
A telefonon kívül két másik eszköz akksi ideje is nőtt:
1. Eken v7 kapucsengő - csak 2,4 GHz-en működik, eddig 2-3 nap alatt lemerült a benne lévő akksi, most 1 hét után még 68 %-on van. (légvonalban 4 méterre a routertől, egy ablak, és egy fa kerítés közte)
2. Teclast P20HD tablet - minkét sávon működik, eddig 1 napot bírt, úgy gondoltam 2 éves, az akksi már kuka, de az új routerrel ez is "feléledt" , 3 napot bír, ugyanolyan felhasználás mellett.
(a routerrel megegyező szobában használva)

Más eszközön nem tűnt fel változás. Fogalmam sincs miért, de valószínűleg egy router is hibás lehet a rossz akksi időben.

Ha nem csak itthon vagyok, jobb a helyzet mint korábban, de este hat felé már töltőért kiállt. Sokat eszik a két SIM sajna.
Egyébként nem cserélném le ezt a telót semmi másra 😉

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#5956) autotaxmo válasza gordonfreemN (#5940) üzenetére


autotaxmo
őstag

Jaja, ez a 13-as frissites utani mizeriam volt hogy laggolt, beragadtak az appok, aztan fr kellett neki es utana mar kiraly volt

(#5957) st3v3np3t3r válasza Omis (#5954) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

néztem, én is, hogy s22+nak szép akkuja van, 4500as... igazából nem értem, hogy ezen miért nem javít a samsung, biztos lenne rá szoftveres megoldás, amit már korábban is írtam, hogy a teljesítmény magokat nyogodtan lekapcsolhatná a rendszer, ha nincs rá szüksége, mert feleslegesen fogyasztanak... pl. böngészés,videózás,zenehallgatás közben nagyon feleslegesen megy az X2es mag és az A710es magok.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5958) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Vannak itt olyanok, akik P30 Pro-ról váltottak S22+-ra? Szolgáltatónál most szerződésújításhoz jelképes összegért hozzá fogok jutni egy ilyen telóhoz, és nem tudom, hogy eladjam-e majd, vagy lecseréljem a 3,5 éves P30 Pro-t.. Olvastam már mindenfélét.. A telefont telefonálásra (napi 30+ hívás), üzenetküldésre, közösségi médiára, illetve családi fotózásokhoz használom. Ezen kívül autóban Spotify, néha Android Auto-n keresztül navigálás. Ami fontos, hogy napközben ne keljen töltőre tennem. Az S22+ mennyivel roszabb a P30Pro-hoz képest? (igaz ma csak 5 hívásom volt, reggel 8 körül vettem le töltőről, most 3óra 49perc SOT után 65%-on vagyok) Illetve kamerában hozza kb a Huawei szintjét? Előre is köszönöm!

(#5959) mdraco


mdraco
őstag

Mivel sokszor naponta 2-szer töltöm, így bekapcsoltam, hogy max 85%-ig töltsön az akksi életartam miatt. De elgondolkodtam van-e ennek értelme...Egy új akksi nem olyan drága, ha cserélni kell. Ti használjátok ezt a max 85%-ig töltést?

(#5960) MrBazsi válasza sipoczgabor (#5953) üzenetére


MrBazsi
senior tag

pénteken samsung.hu volt BF akció. ma is akcióban van még, viszont már nincs készleten ahogy látom, nem is rendelhető jelenleg

[ Szerkesztve ]

(#5961) palee69 válasza mdraco (#5959) üzenetére


palee69
senior tag

Én nem használom.

(#5962) Muerte68 válasza mdraco (#5959) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem, nekem még egy aksi sem halt meg 2 éven belül
Pedig én össze vissza töltöm
Van pár dolog ami túl van kicsit tolva mint ez is

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5963) gordonfreemN válasza st3v3np3t3r (#5950) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Remélem beválik akkor.

Azt ne feledd, hogy abban 35%-al nagyobb az akku és maga a készülék fizikai mérete is ami azért nem hanyagolható el. Előfordulhat, hogy rosszul lőtted be a vásárlást és ezert nem a legjobb választás volt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5964) gordonfreemN válasza mdraco (#5959) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na ez egy jó kérdés igen. Ugyanis esetemben (és ez használattól függ erősen) ha felmegy 95-98 vagy akár 100%-ra, kibír két napot, egyébkent 85-re töltve csak másfelet és akkor azon a fél napon vagy reggel töltöm vagy délutánig talán kibírja, ezért sokszor már egy nap után töltöm. Ha azt nézed, a 85% is duplázza az élettartamot, meg a két napi töltés is ha 100ra van töltve, tehát mindegy.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5965) st3v3np3t3r válasza gordonfreemN (#5963) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

éppen ez az... 10%kal erősebb a proci, 35%kal nagyobb akku, fél collal nagyobb oled kijelző és kb.3-3,5szer hosszabb az üzemidő,a sima S22höz képest... mint írtam, nekem 12-13óra volt max 1 töltés,a 12TPro meg eddig 41óra maxot hozott 1 töltéssel.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5966) autotaxmo válasza MrBazsi (#5942) üzenetére


autotaxmo
őstag

180-ert barmikor ujra vennem, annyit siman er a keszulek, azt mondom hogy még 200-at is, de 250 felett mar nem vennek telefont, az mar tureshataron tul van nalam. En februarban vettem elsok kozott 2 evre huseggel. Nekem ugy jott ki anno 130 korulre.

(#5967) autotaxmo válasza trialboj (#5943) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nem fogsz csalodni az s22-ben, ha sikerul akcioban megvenned 200 korul, csapj le ra. Az ujjlenyomat olvaso uvegfoliaval nekem kuka, probaltam no name-el is majd vettem spiegen ez glas fit-et, de ugy is szar, mert szaraz a kezem mindig. Izzados ujjal beveszi

(#5968) Pano válasza mdraco (#5959) üzenetére


Pano
addikt

Nem sok.
Mivel esetünkben az akkura is 3 év gari van.

Csak annyira kell ügyelned, hogy ne merítsd le pár százalékig vagy kikapcsolásig gyakran. 10% környékén már érdemes töltőre dugni, ha tudod

[ Szerkesztve ]

(#5969) mdraco válasza Pano (#5968) üzenetére


mdraco
őstag

Más országban nincs 3 év :D

(#5970) Pano válasza mdraco (#5969) üzenetére


Pano
addikt

Ott nincs, de nem is érdekel. :D

(#5971) gordonfreemN válasza st3v3np3t3r (#5965) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tehát? Még mindig az van, hogy az s22 kicsi, eleve az volt amikor megvetted, az akku kapacitása hozza azt ami elvárható tőle.
Tudtommal nagy fejlesztések ezen a téren nem történtek az elmúlt időben, tehát ez kb egyenesen arányos tényező, lehet kalkulálni.
Én is vaciláltam igaz én csak az s21 meg e közt. Az s21-el nyertem volna 300mAh-t, de végül elengedtem mert úgy voltam vele, az én használatomban az s8 3000mAh-ja is elég volt, ez meg nem lehet rosszabb.
Neked mi volt a viszonyítási alap, amiből azt vontad le, hogy a 3700mAh elég lesz?
Illetve az kiderült már, hogy hibás-e? Mert talán nálad volt az is tervben, hogy megy gariba.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5972) cstibikeee válasza Aksomatic (#5912) üzenetére


cstibikeee
csendes tag

Nálam is ez a probléma. Megbolondul a kijelző. Az alábbi telefonokkal próbáltam. Huawei p20 pro, galaxy a72, s20 fe, s21. Olyan helyről rendeltem ahonnan már bő 10 éve rendszeresen, megbízható ismert hely. De a töltő tuti rossz, vissza is fogom vinni. Próbáltam másik kábellel is a töltő fejet, semmi változás. SAMSUNG EP-TA800EBE PD3.0 + EP-DA905BBE TYPE-C

[ Szerkesztve ]

cstibikeee

(#5973) ClioRS


ClioRS
őstag

Rendeltem egy Cellect üvegfóliát, teljesen hibátlanul működik az ujjlenyomat felismerése is, de azért biztos ami biztos újraregisztráltam mindegyiket. 1690ért vettem eMAG-ról, bőven megérte az árát.

(#5974) csubííí válasza Pano (#5968) üzenetére


csubííí
senior tag

Ha jól tudom az akkumulátora csak 1 év garancia van.
Ezt találtam...
Samsung jótállás nem terjed ki a termékkel együtt értékesített tartozékokra, és a beépített akkumulátorra.

(#5975) Rinocerosz válasza csubííí (#5974) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igen jól tudod. Viszont nagyon sok esetben kicserélik ennek ellenére is ha más hibához lehet köze. Én az s7,s9+-t az első évben cseréltettem és nem is kötözködtek. Az s20 már nem vittem el az első évben hanem mondtam, hogy a kjlező így meg úgy, meg merül, kikapcsol... szóval mindent is ;] a garancia lejárta előtt. Gond nélkül cseréltek benne kijelzőt és akkumulátort is.

(#5976) Pano válasza csubííí (#5974) üzenetére


Pano
addikt

Kb 2 éve még úgy volt, hogy a beépített akkura ugyan annyi a garancia, mint a készülékre. De majd utána megyek, kíváncsi vagyok.

(#5977) Dnalorr válasza Rinocerosz (#5975) üzenetére


Dnalorr
tag

+1
Én még az előző Huawei telefonom vittem kijelzőbajjal gariba, és a kijelzőn kívül még akksit, hangszórót, és usb-c csatlakozót is cseréltek, pedig azokra nem is panaszkodtam :D

(#5978) csubííí válasza Rinocerosz (#5975) üzenetére


csubííí
senior tag

Abban az estében biztos cserélik az akkut (ha nem azzal van a gond) ha az eredeti hiba végett ki kell venni. Mivel ragasztva van, ezért amikor kiszedik sérül/deformálodik, így már nem rakják vissza.

(#5979) Pano válasza csubííí (#5978) üzenetére


Pano
addikt

Akkor ha szar az akksid, ki kell találni valami olyan hibát, amiatt szét kell szedni és mindenképp cserélik az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#5980) S@c@ válasza Pano (#5979) üzenetére


S@c@
őstag

Mint pl?

[ Szerkesztve ]

(#5981) Rinocerosz válasza csubííí (#5978) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igen gondolom ez lehet a fő ok, de minden esetre az a lényeg hogy cserélik :). Mondjuk szerintem sok függ a szervizestől is... lehet nem mindegyik esne így neki.


Dnalorr
tag

Nagyon helyes! Szerintem meg is éri elvinni mert legalább egyszer ránáznek a telefonra, hogy más gond nincs e... az akis csere meg amúgy se árt :). Nekem a Galaxy s7 családban maradt és 6-7 éven keresztül üzemelt és mai napig gond nélkül teszi a dolgát (tartalék telefonnak megtartom)... egyszer járt szervízben akkor azt hiszem kijelző, akkumulátor, csatlakozó és valami csavarokat is cseréltek :). Az s9+ is megy mai napig, az s20 nem tudom ki fog ez húzni ugyan annyit mint az s7 :DDD

(#5982) Rinocerosz válasza S@c@ (#5980) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nagyon fontos, hogy "Néha, vanhogy, időközönként..stb, egyszer csak" szót használni :DD és akkor valószínűleg nem próbálják reprodukáni a hibát és inkább cserélik. pl a kijezlző hiba lehet jó ok vagy valami kikapcsolásos dogolog.

[ Szerkesztve ]

(#5983) Pano válasza Rinocerosz (#5982) üzenetére


Pano
addikt

Nem akarok tippeket adni, de az usb aljzat azért kényes tud lenni. :U :DDD

jaj te, annyira "magyar" tudok lenni néha. :D

[ Szerkesztve ]

(#5984) Rinocerosz válasza Pano (#5983) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hmmm ezt megjegyeztem... legközelebb ez bele lesz írva. Biztos ami biztos alapon ;] :R .

Jó ezeket tudni azért. :K

(#5985) Dnalorr válasza Rinocerosz (#5984) üzenetére


Dnalorr
tag

Egy hosszabb GPS navigáció után (mondjuk több, mint egy óra), nektek is alig akar észhez térni a rendszer? Szaggat a görgetés, animációk... Perceknek kell elteljen, hogy megint kisímuljon.

(#5986) kutga válasza Dnalorr (#5985) üzenetére


kutga
nagyúr

Olyan messze még nem vittem. Gondolom túlmelegszik.

Let the Zone take me if I am.

(#5987) Dnalorr válasza kutga (#5986) üzenetére


Dnalorr
tag

Nyáron egy 10 órás út után csinálta ugyanezt, úgy hogy végig fújta a hátát a klíma (hideg volt a telefon konkrétan), és akkor újra is kellett indítsam a telefont, mert nem akart helyreállni, viszont az újraindítás megoldotta. Most egy egy órás út után szintén, csak akkor magától pár perc után normalizálódott...
Szerk.: Nem eget rengető probléma igazából, csak érdekel, hogy másnál is produkál-e hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#5988) autotaxmo válasza Dnalorr (#5987) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nyaron kanikulaban plusz a telefon hotermelesere nem a legjobb dolog jeghideg klimat csapatni. :U

(#5989) kutga válasza Dnalorr (#5987) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálam nem, de eddig csak max fél órát navigáltam vele, Android Autoval.

Let the Zone take me if I am.

(#5990) Aksomatic válasza Dnalorr (#5985) üzenetére


Aksomatic
senior tag

nekem két 2 és fél órás volt nem volt semmi gáz utána (se Waze, se Maps)

(#5991) Shyciii válasza Dnalorr (#5987) üzenetére


Shyciii
veterán

Nyárról nem tudok neked nyilatkozni, mert akkor még Samsung Note 10-esem volt, bár az csa egy picivel nagyobb, de nem volt ilyen probléma. Melegedni melegedett rendesen az is, de nem állt leszaggatni vagy ilyesmi. Az S22-essel vezettem már több, mint 1 órát is, csak az már kora ősszel volt, így a megszokott melegedésen kívűl nem volt semmi gondom.

(#5992) kaciokos válasza autotaxmo (#5988) üzenetére


kaciokos
őstag

Teljesen őszintén kérdezem: miért nem? Szerintem a klíma annyira nem tudja lehűteni, hogy bármelyik alkatrész működését hátrányosan érintené.

(#5993) dnelb válasza autotaxmo (#5988) üzenetére


dnelb
veterán

en evek ota igy nyomom, szerintem jobb mintha 50 fokos lenne az akksi és kikapcsolna magától.. Egyszer voltam fenn 3000 méteren -18 fokban, na ott kikapcsolt és a 80% kapacitásból lett 0. De ennyire nem tudja lehuteni a klima szóval nem gáz ez..

[ Szerkesztve ]

(#5994) Rinocerosz válasza dnelb (#5993) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Mondjuk -18 fok az nem egy nagy hideg még. Nem túl jó előjel :(
Az s20 az bírta mert az kezdetben lángolt mindentől. ;]

(#5995) acqua8


acqua8
csendes újonc

Túl vagyok az FR-en, talán nem laggol már annyira görgetéseknél, bár nem olyan sima mint az előző android verzió mellett. A Viber összeomlás viszont változatlanul fennál, eszméletlenül idegesít mivel elég gyakran használom. Továbbra is a Rendszer UI leállt üzenet jön, van, hogy újra is indul a készülék. Valakinek volt hasonló problémája, és talált rá megoldást?

(#5996) David3 válasza dnelb (#5993) üzenetére


David3
őstag

Ezt a hidegtől való parát nem tudom hova tenni. Nekem is légkondi megy rá nyáron a kocsiban ( igaz csak 20°C-ra szoktam hűteni, alá nem, bármilyen meleg is legyen). Télen snowboardozás közben ugyanúgy a zsebemben van, volt, hogy -28°C volt kint (igaz ez rekord hideg volt). Eddigi telefonjaimnak nem lett baja, az S22+ -t idén decemberben fogom tesztelni ennyire hideg környezetben.

(#5997) Dnalorr


Dnalorr
tag

Köszi a válaszokat! :R Érdekes ez, ahány telefon sokszor, annyiféle random hibajelenség.

#5992kaciokos; #5993dnelb: Én is így érzek, de nem akartam vitába bocsátkozni. :K Amióta okostelefonjaim vannak, csapatom a klímát rájuk a kocsiban, hogy véletlen se melegedjenek túl a nyári melegben. (igaz, eddig csak a céges iphone 6s-em volt rá hajlamos :U )

(#5998) autotaxmo válasza kaciokos (#5992) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nem a klimaval lehet a baj, hanem azzal amikor fullba ranyomod a jeghideg klimat a keszulekre (jol mukodonel ez 6-7 fok) mikozben a telefonod gps navigalas kozben siman utheti a 40 fokokat, ez a 40 fok vs 6 fok nem szerencses. hosszu tavon tuti nem tesz jot. Az utasteret lehet huteni de nem direktbe ra a telora. Ugyanez vonatkozik az emberekre is, keringtetni kell nem direktbe magadra. Hangsulyozom, hosszu tavon, de ez ugyanaz mint amikor valaki ossze vissza toltogeti a telefonjat,annak is elobb utobb meg van a kovetkezmenye. :U persze vannak kivetelek mindig

[ Szerkesztve ]

(#5999) Peathee válasza Geri89 (#5958) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia! Én P30ról váltottam S22+ra.
Nekem szokatlan volt pár dolog a menüben, meg bizonyos dolgok hiányoznak is a Samsungnál amit a Huawei tud. (de már nem emlékszem...)
Én egyik telefonon sem játszottam, sőt irodista vagyok, bármikor tudom tölteni. Vagyis akksi tesztet ne tőlem kérj. Kamerában kb egy szinten vannak szerintem, szépek az S22 képei is.
Az Android Auto nálam konkrétan nem megy, 5-10 percenként eldobja a kapcsolatot a gyári kábellel is. Carplay-re váltottam miatta. Ezt elvileg egy FR megoldaná, de ahhoz lusta vagyok.
Telefonálásban se számíts a huawei szintjére, ebben gyengébb az antenna (vagy a jel erősség) amit a neten elérhető SAr érték is megmutat. Konkrét példával élve, A Székesfehérvár Tata útvonalon a Huawei P30 végig talált térerőt igaz Gánt körül csak 2G-t de nem szakadt meg soha ha hívtak. Az S22+ már Székesfehérvár után a a dombon eldobja a hívást. A másik térerő mentes zóna neki az erdő Zámyoly után. (Ott ahol a P30 még talált 2G-t és a párom iPhone XR-je is.)
Vagyis nekem volt a váltással több csalódásom is.
Arra hogy egyedi csengőhangot mp3ból felmásolva, hogy a fenébe kell beállítani máig nem jöttem rá.
Ja nyári meleg. Baromira melegszik a telefon nyáron a töltőn is és a kocsira dugva is ha navigálni kell. Visszavettem a CPU teljesítményt 70%-ra az picit segít rajta. Azóta úgy van. nem hiányzik a 100%.

[ Szerkesztve ]

(#6000) z.z válasza Peathee (#5999) üzenetére


z.z
csendes tag

"Arra hogy egyedi csengőhangot mp3ból felmásolva, hogy a fenébe kell beállítani máig nem jöttem rá."
Egyszerűen létrehozol egy Ringtones nevű mappát és abba bemásolod. Annak a tartalmát pedig belistázza a csengőhangok kiválasztásakor. Elfogad mp3-at, ogg-t, aac-t és még midi-t is. (Lehet hogy mást is, én csak ezeket próbáltam.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.