Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) kengyel válasza HarleyCustom (#5800) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagy hülyeséget csináltam hogy eladtam, nagyon jó telefon volt. Most a Plust használom, ez is szépen muzsikál, csak lehetne nagyobb. :)
Nem baj, megvárom majd a 22U-és eldöntöm. Bár amire használom, ezt is simán tudom. :)

kengyel

(#5802) HarleyCustom válasza kengyel (#5801) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mondtam neked, ott volt az enyém, jó vétel lett volna számodra. :)
Mindegy most már.
Nekem itt az új 13pm, imádom. De hozzá teszem, a samut is szeretem. :D(Az a baj)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5803) kengyel válasza HarleyCustom (#5802) üzenetére


kengyel
nagyúr

Maradok a jól megszokott android rendszeren, és a Samsung telókkal megyek tovább. Az a bajom, mindig megcsap az újdonság, és meg kell vennem. Nem egyszerű ez a telefon biznisz, és hány éve megy már. :D

kengyel

(#5804) HarleyCustom válasza kengyel (#5803) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Sajnos tudom én is :D Bár egy évig nyugton voltam egy 12 mini vel…annyira bejött…
De most akartam mást is…One+, s21, a végén megint iphone lett :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5805) kengyel válasza HarleyCustom (#5804) üzenetére


kengyel
nagyúr

Egyszer élünk, majd megállok egyszer. :D

kengyel

(#5806) HarleyCustom válasza kengyel (#5805) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5807) gainwardgs válasza csorbajeno (#5796) üzenetére


gainwardgs
addikt

Biztos nem, páromnak csak a sima 13 van és már ott is látszik a különbség :K

(#5808) csorbajeno válasza kengyel (#5799) üzenetére


csorbajeno
veterán

A DeXPad és a DeX Station aktív hűtéssel rendelkezik, így azokban abszolút nem melegedik, talán, ha sima adaptert használsz abban melegedhet, de abban sem gondolnám, hogy túlmelegedne.

(#5809) csorbajeno válasza gainwardgs (#5807) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor jó, nem ismerem, nem használtam még. Ezt csak az egyszerű paraszt logikámra alapoztam. Egy nagy szenzor lenne jó és akkor sokkal rövidebb záridővel is lehetne fotózni, amivel még tovább lehetne javítani ezeket a bemozdulásokat. Vagy növelni az érzékenységet... Mindenesetre köszönöm az infót :R

(#5810) Burt1793 válasza Mark88V (#5790) üzenetére


Burt1793
veterán

Kikapcsolhattad volna a jelenetoptimalizálót. Semmi baj nincs a kamerával.

(#5811) ShadowX válasza Burt1793 (#5810) üzenetére


ShadowX
őstag

Én kikapcsoltam, mégis azt tapasztalom amit írt. ;)

(#5812) Burt1793 válasza ShadowX (#5811) üzenetére


Burt1793
veterán

És nem okos felvételt lőtök, ugye?
Régebben nekem is lőtt kéz nélküli fotókat, de találtam olyan üzemmódot, amiben ellövi a képet, amikor kéred és nem babrál vele.
Pro módban biztos jó, de a simában is.

(#5813) dnelb válasza ShadowX (#5811) üzenetére


dnelb
veterán

ultra is ilyen, mindig direkt hosszabb záridőt akar = kéz mosódás. este beltérben elég használhatatlan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5814) ShadowX válasza Burt1793 (#5812) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem okos mód.
Lehet az én kezemmel van a baj... :DDD

(#5815) Mark88V válasza csorbajeno (#5796) üzenetére


Mark88V
lelkes újonc

Az nem ok ha valaki lassan felemeli a kezét, homályos a karja minden képen. Olyan nincs. A fókusszal is voltak problémák, arc teljesen korrekt de a haj egy homályos folt (beállítások után is). GYENGE minőség mondom ezt úgy, hogy Samsungjaim voltak. Ez meglátszik a flagship eladásokon is a mostani évben...Szerintem sokan átmennek az Applehoz.

(#5816) kengyel válasza Mark88V (#5815) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez inkább beltérben, gyenge fényviszonyoknál jön elő, kültérben elég jó a kamera. Azért nézd meg a fotós topikot, vannak fent nagyon jó képek, és sok a Samsungal készültek. Az biztos, bent lakásban a fiamról, kevés jó képet tudok készíteni, mert tényleg mosottak.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5817) Mark88V válasza kengyel (#5816) üzenetére


Mark88V
lelkes újonc

100%-ban egyetértek. Beltérben nagyon feltűnő.

(#5818) kengyel válasza Mark88V (#5817) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos, majdnem minden Samsung ilyen. Ebben a másik oldal jobb, de az nem minden. Három hónapot rágtam az almát, jöttem is vissza androidra. Az nekem kevés volt, hogy jó fotókat készít. De kinek mi.

kengyel

(#5819) Karcub


Karcub
senior tag

Hali. Nem tudja valaki, hogy mit állíthattam el, mert a YouTube nem jelenik meg egyáltalán az értesítési sávon, se lezárt képernyőn. Tehát megy a YouTube de nem jeleníti meg sehol, így meg se tudom állítani és következőt videót se tudok váltani mert nincs ott az értesítési sávon, be kell lépjek, jah és buds-al se tudok váltani emiatt videót meg megállítani se. :F

(#5820) Burt1793 válasza Karcub (#5819) üzenetére


Burt1793
veterán

Beállítások, Értesítések, Youtube. Kapcsold vissza.

(#5821) Burt1793 válasza Mark88V (#5815) üzenetére


Burt1793
veterán

Pedig az még fényképezővel is előfordulhat. Tél van, sötétebb van a házban is, lámpafény kevés lehet. Én egész jó képeket lőttem Karácsonykor a telóval a mozgó emberekről. Tisztában kell lennie az esti mozgós fotózás korlátaival. Nem hiszem, hogy egy iphone többet ki tud hozni magából. Vagy akkor zajosabb a kép és rövidebb a záridő, de ezt a samsunggal is meg lehet csinálni.

(#5822) LoGeN90 válasza Burt1793 (#5821) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

:K igy van, kedvezotlenebb viszonyok mellett, pont, hogy a Samu pro modja lehet a megoldas.

(#5823) sgeza


sgeza
veterán

Csak mégegy akksis hozzászólás.
Ne haragudjatok, de egyszerűen nem tudom, hogy mitől táltosodott meg a készülékem. Sima S21, igaz, jellemzően wifin (bár volt benne mobilnet is), de akkor is! 50%-on vagyok, és így állok az időkkel:
SOT - 4h11m
Szumma - 12h13m
Mégegyszer: 50%-on vagyok, és nem töltöttem közben.

Ha ez jelent valamit, én nemrég kidobtam a Chrome-ot, és Firefoxot használok helyette. Nem gondolnám, hogy feltétlenül ez segítene, de akár számíthat is. Persze fb mélyaltatásban.

[ Szerkesztve ]

(#5824) helixP válasza Burt1793 (#5821) üzenetére


helixP
nagyúr

Túl sokat várnak az emberek a telefon optiláktól.
A fényképezéshez alapvetően FÉNY kell. Ha nincs, akkor jönnek a kompromisszumok. Záridő, ISO stb.
Beltér, lámpafény még szifonnal is problémás. (De a DSLR-emmel is, 1.8-as objektívvel)

(#5825) kutga válasza helixP (#5824) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem már szemmel is. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#5826) Seraph 16 válasza LoGeN90 (#5822) üzenetére


Seraph 16
őstag

Azt jól látom, hogy pro módban nincs zoom kamera vagy én állítottam el valamit?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5827) ShadowX válasza helixP (#5824) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem a pixel 3a xl-em belterben is jó fotókat lőtt, de összességében meg ez a telefon a jobb.

Természetesen a pixelekben komoly szoftveres utómunka zajlik a képet feldolgozását tekintve, szóval nem egy kategória.

(#5828) Luigi962 válasza sgeza (#5823) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem ugyanez van, de 50% -on SOT 3h7m, Szumma 15h 30m és legnagyobb fogyasztók:
One UI Home 6,8%
Chrome 6,4%
Samsung Internet Beta 3,5%
Amazon Alexa 3,5%
YT 3,4%

(#5829) Seraph 16 válasza ShadowX (#5827) üzenetére


Seraph 16
őstag

A pixelek híresen jók ezen a téren. Ahogy te is írtad a sw utómunka nagyon sokat számít. A raw fotók a legtöbb telefon estében elég "furák" a feldolgozotthoz képest.
[Vakteszt eredmény "elvileg"]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5830) helixP válasza Seraph 16 (#5829) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, a telefonoknál már többet tesz hozzá az algoritmus, mint a HW.
Viszont a bemozdult kéz az RAW-ban is bemozdult lesz.

(#5831) hódmaci válasza helixP (#5824) üzenetére


hódmaci
senior tag

Mindig az a legjobb fényképező ami nálad van. A többi nem ér sz@@r@ se. ;)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#5832) csorbajeno válasza Seraph 16 (#5829) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt a vaktesztet én is megnéztem, de az vele a problémám, hogy nem lineáris a pontozás, nincs sorrend, hanem kieséses rendszer van más-más témában. Pl., ha az S21 gyengébb képet csinál beltérben, mint az i13Pro, akkor már a szabadtéri képeken nem is mérettetik meg az S21, és ez így, ilyen formában nem jó, szerintem.

(#5833) helixP válasza hódmaci (#5831) üzenetére


helixP
nagyúr

Chase Jarvis, true Story :)

Ezért hülyeség az az érv egy telefon kamera tesztjének, hogy 'nem fontos a kamera minősége, mert van nekem van DSLR'-em is.

Tök jó, nekem is, de az nincs mindig a zsebemben. Eg jó DSLR mellé kell egy jó telefon is.

(#5834) Karcub válasza Burt1793 (#5820) üzenetére


Karcub
senior tag

Nincs kikapcsolva, még sem jelenik meg, ahogy most nézem a yt music sem. :F

(#5835) bkri


bkri
tag

Egyre jobb lesz ez...
"Sima S21"

Maradt még 14% :R

(#5836) mtekormend válasza Karcub (#5834) üzenetére


mtekormend
csendes tag

Hali!

Nekem ez segített, bár nálam csak a lock screen-ről hiányzott a kezelő felület YT Music alól.

Beállítások - Zárolt képernyő - Widgetek -- Zenét tedd aktívvá.

Remélem segít! :)

(#5837) csorbajeno válasza bkri (#5835) üzenetére


csorbajeno
veterán

:C

(#5838) MadMancs válasza bkri (#5835) üzenetére


MadMancs
veterán

Még több lenne ha nem Chrome al böngésztél volna. Szegény nem egy akksibarát app.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5839) bkri válasza MadMancs (#5838) üzenetére


bkri
tag

Rajta vagyok, de az "egész életem " a Google kezében van. :R
Ezáltal az a legkényelmesebb...

(#5840) sgeza válasza bkri (#5839) üzenetére


sgeza
veterán

Én is pont ezért vaciláltam. De most Firefoxot használok. Lehet, hogy ez is hozzájárul a kiváló kijelzőidőhöz.
Mellesleg ha a Samsung böngészővel értelmesen lehetne szinkronizálni, még az is lehet, hogy azt használnám. Most kipróbáltam, és kimondottan tetszik a beállíthatósága és bizonyos funkciói.

[ Szerkesztve ]

(#5841) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Olvasom, hogy a natív hívásrögzítés csak rom csere esetén érhető el. A kérdésem az, hogy elkerülhető a csere, ha mondjuk egy külön appot használok erre a célra? Pl. anno az S7-en hibátlanul működött az ACR call recorder. Illetve ez a Rom csere jár garanciavesztéssel vagy más egyéb hátránnyal?

(#5842) Luigi962 válasza sgeza (#5840) üzenetére


Luigi962
őstag

Én kb. fél éve átálltam a Samsung gyárira és kimondottan jó, jól beállítható, jó a beépített fordító is.

(#5843) sgeza válasza krisi047 (#5841) üzenetére


sgeza
veterán

Külső app sem vesz fel natívan, ha GDPR körzetben vagy.

[ Szerkesztve ]

(#5844) sgeza válasza Luigi962 (#5842) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem csak annyi a bajom vele, hogy nem tudok szinkronizálni asztali böngészővel, ami például oly sok másik esetén rendelkezésre áll (Chrome, Firefox, Opera, Edge stb.).

[ Szerkesztve ]

(#5845) ateszapa748 válasza HarleyCustom (#5804) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Sajnos nálam is ez a szitu… IPhone-Samsung-stb.,pl.Huawei, Xiaomi- iPhone-Samsung-iPhone… Most decemberben pl. I12pro - Xiaomi Mi11- S21U - I12pro, de már megint nézegetem az S21 Ultrát :D
Nekem is egy 12 Mini volt meg a legtovább, igaz csak 3 hónapig :)

[ Szerkesztve ]

(#5846) Nick Beam válasza Seraph 16 (#5829) üzenetére


Nick Beam
kezdő

Ritkán fotózok, de most karácsonykor beltéreben az enyémmel próbálkozott a család, mégiscsak ez a legjobb telefon a repertoárban. Hát ritka szar képek készültek, égett a pofám. Szemetes, homályos szar lett az összes, ha bárki megmozdult egy millimétert, akkor már elmosódott az a testrész... Van valami megoldás erre? Hogy a záridő kevesebb legyen, vagy ilyesmi? De ne kelljen 20 percig állítgatni a pro módban. Egy kicsit is mozgó dolgot így lehetetlen normálisan elkapni, hogy előkapod és nyomod :/

(#5847) kutga válasza Nick Beam (#5846) üzenetére


kutga
nagyúr

Pro mód vagy vaku?

Let the Zone take me if I am.

(#5848) Burt1793 válasza Nick Beam (#5846) üzenetére


Burt1793
veterán

Kapcsolj több fényt, próbáld éjszakai módban.
Nekem nagyon szép képeket lőtt automatán Karácsonykor beltérben. Jók a színek, kevés a bemozdulás. Még a zoom kamerával is tudtam értékelhető képet lőni. Sztem itt fontosabb, hogy ki fotóz, mint a telefon, nincsenek csodák.

Amúgy a pro módban se kell sokat bénázni. ISO-t valamennyivel feljebb veszed, záridőt meg csökkented, vagy csökkenti magának, hogy ne legyen túl világos a kép.

[ Szerkesztve ]

(#5849) helixP válasza Nick Beam (#5846) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy kicsit is mozgó dolgot így lehetetlen normálisan elkapni, hogy előkapod és nyomod :/

Ez így igaz: lehetetlen. Ezért dolgoznak a Pro fotósok atom lámpákkal, vagy vakuval beltéren. Ne várjuk egy telefontól olyat, amit "nagyfotógép" sem tud. Pláne, ha még Pro modot sem akarsz használni.

[ Szerkesztve ]

(#5850) helixP


helixP
nagyúr

Aki használ Gcam-et, melyiket hsználja?
Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.