Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) csorbajeno válasza helixP (#6598) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem erdekelne szerintem semmit, csak hirtelen más nem jutott az eszembe :B

(#6602) sgeza válasza Litván Zongora (#6600) üzenetére


sgeza
veterán

Nem.

(#6603) Ceree válasza Litván Zongora (#6600) üzenetére


Ceree
senior tag

Nem, ez sem igaz, nalam az egy ocska regi micro-usb kabellel es egy huawei micro-usb-c adapterrel is megy, az meg messze nem 3.2. De gyari huawei usb-c kabelekkel nem, kozben noname kinaival bezzeg ok...

Másolat_eredetije

(#6604) sgeza válasza Ceree (#6603) üzenetére


sgeza
veterán

Ráadásul a gyári Samsung, amit mellé adnak, az is csak USB 2.0.

(#6605) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Összességében ez így teljes káosz...
Hogy a gyári kábel 2.0, azt értelmezni sem tudom, és hogy milyen kábelt érdemes venni pluszban, azt meg pláne nem. :(((

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#6606) sgeza válasza Litván Zongora (#6605) üzenetére


sgeza
veterán

A gyári kábelen USB-C a csatlakozó kialakítása, de csak 2.0, mert csak 4 eret használ (2-2 táp és adat). A 3.x jóval több eret használ.

[ Szerkesztve ]

(#6607) janosibaja válasza Litván Zongora (#6581) üzenetére


janosibaja
őstag

Nálam a PC-vel csak a saját kábelével hajlanó kommunikálni, én gyári kábelt vettem pluszba, nem olyan nagy árkülönbség, viszont biztosan működik.

[ Szerkesztve ]

(#6608) sgeza válasza janosibaja (#6607) üzenetére


sgeza
veterán

Csak lassú. 3.x-et érdemes venni! Bár gondolom az is van gyári Samsung kivitelben.

(#6609) s.Oliv3r válasza sgeza (#6608) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Én nem találtam gyárit. Anker márkából viszont van 3.0-ás, 5Gbps usb-a to usb-c, 0,9 méter. 3000 huf Ali-n. Amúgy, én a Baseust is tudom ajánlani, elég minőségi. Itthon minden töltőnk/kábelünk az. Az Ankert csak a géphez használom.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#6610) sgeza válasza s.Oliv3r (#6609) üzenetére


sgeza
veterán

Lehet ezer félét kapni. Én például az Alzán vettem.

[ Szerkesztve ]

(#6611) EnterR


EnterR
veterán

Van bármi negatív hatása akksira, ha a céges Telenoros kártyát dualsim-ben átrakom S21-be? Anno volt duálban Digi, de ott eleve erőlködött a teló a gyenge lefedettség miatt. Normál esetben jelentősen befolyáoslja az akksiidőt a dualsim?

PSN ID: marquuard

(#6612) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

nem találkoztam a problémámhoz hasonlóval a fórumba, de ha valakinek van ötlete, megköszönöm a segítséget.
Az S21-hez (Android 12) egy Huawei Freebuds 3-at, egy JBL TUNE500BT-t használok, de híváskor, valamint bejövő hívás fogadásakor a telefon nem teszi át a kapcsolatot a BT eszközre, hanem simán csak a telefonon szól a normál hangszóró. Manuálisan (rákoppintok a hívásmenüben) kell áttennem a kiegészítőre a hívást.
A kocsiban a BT ugyanezt csinálja, kivétel, ha a telefonról indítok hívást, akkor a kocsi BT rendszerén megy a hang.
Android autónál szinte nem is működik a kihangosítás, kiválasztom a menüből a BT-ra való csatlakozást, de nem teszi át.
Hétköznap, melóban használok még egy Huawei GT2-t, azzal fel tudom venni a hívást és működik is. Sokszor az autóban is kénytelen vagyk az órával felvenni a hívást és azon keresztül telefonálni.

Beállítási hiba?
Mit gondoltok. Eléggé idegesítő, főleg, hogy így az autóból nem is tudok telefonálni...

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6613) helixP válasza EnterR (#6611) üzenetére


helixP
nagyúr

Ahogy írod: leginkább attól függ, hogy milyen a második kártyaslothoz kapcsolódó szolgáltató térereje, milyen hálózaton használod (2G - 5G) melyikről megy az adatforgalom, stb.
Ki kell próbálni.
Én dualsimesen használom, mindkettő Telekom, kettes SIM GSM only, nincs eget verő üzemidőm, de ez egySIM-mel sem volt máshogy.

(#6614) sgeza válasza artid (#6612) üzenetére


sgeza
veterán

Ez azért roppant érdekes, mert az Android autónál ráadásul semmit nem kell és nem is tudsz csinálni, teljeskörűen maga veszi át a kihangosítási részt. Automatikusan párosítja is az eszközt, ha esetleg még nem lenne. Leválasztod, utána vissza rakja egyből.
A többi esetén pedig nézd meg a BT menüben az eszközöknél, hogy áll a csúszka a telefon opciónál. Annak be kell lennie kapcsolva, amikor kapcsolódtál az adott eszközhöz.
Fejlesztői beállításban nem piszkáltál el valamit?

(#6615) EnterR válasza helixP (#6613) üzenetére


EnterR
veterán

Céges GSM only-ra állításával nyerek/vesztek valamit? Próbálom minél inkább "butítani" a céges SIM kezelését. Csak hívást indítok és fogadok.

PSN ID: marquuard

(#6616) helixP válasza EnterR (#6615) üzenetére


helixP
nagyúr

Igazából a 2G-vel annyit érsz el, hogy nem váltogat a 3G-4G-5G hálózatok közt, mert általában GSM mindenhol van.

[ Szerkesztve ]

(#6617) Hzi válasza artid (#6612) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, nálam is szórakozik, de csak az uccsó (vagy előtti) frissítés óta.
Rajtam van a GT2, plusz az Android Auto és nem a kocsi hangszóróból jön a hang.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#6618) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Egy számomra új dolog:
2 simem van, de az egyiket nem használom, ki is kapcsoltam a menüben.
Gondoltam, most bekapcsolom. A pint persze fejből nem tudtam, mondom akkor majd otthon megnézem a kártyán.

Viszont a teló nem engedett tovább, kvázi befagytam a pinkérő menübe.
Emlékeim szerint a Huawei-nél volt "mégsem" opció, de itt semmi. :F

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#6619) sgeza válasza Hzi (#6618) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem most csak azt tudod, hogy kiveszed addig.

[ Szerkesztve ]

(#6620) EnterR válasza helixP (#6616) üzenetére


EnterR
veterán

Belövöm, több nem is kell. :R

PSN ID: marquuard

(#6621) PACSA75 válasza artid (#6612) üzenetére


PACSA75
őstag

Az Android Autóval nekem is volt hasonló problémám. Minden nagyobb frissítés után ajánlom, hogy töröld a párosítást az autó fejegységével, majd párosítsd újra. Nekem ez mindig megoldotta a problémát.
Talán érdemes ugyanezt megpróbálni a fülessel is.
Én Huawei FreeBuds 4i t használok, és minden rendben vele. Egyetlen problémám, hogy ha az asztalon hagyom a fülest én pedig eltávolodok (azaz ki megyek az épületből), ha újra akarom használni, manuálisan kell csatlakoztatni. Na ez a rész néha jó, majd egy újabb frissítéssel megint szar. De megoldottam egy szilikon snúrral, azaz mindig a nyakamban fityeg (az irodában), igy nem távolodok el😁.

(#6622) valeno


valeno
tag

Sziasztok,

Eddig nem raktam még fel a 12-es droidot, mert amikor utoljára olvastam még elég sok baj volt vele. Most mi a helyzet, mik a tapasztalatok összességében? :)
Nem használok dual simet, kocsim sincs, tehát az ottani dolgok nem érintenek.

(#6623) ShadowX válasza valeno (#6622) üzenetére


ShadowX
őstag

Milyen bajok? Mióta kijött azt használom. Semmi baja. :N

(#6624) PACSA75 válasza valeno (#6622) üzenetére


PACSA75
őstag

Valóban voltak gyerek betegségi az A12 nek pl kidobtak az apk k (Facebook, Outlook, WhatsApp, Viber) és ezen kívül is voltak egyéb problémák (már nem emlékszem), de mostmár minden rendben van vele, nyugodtan felteheted.

[ Szerkesztve ]

(#6625) sgeza válasza PACSA75 (#6624) üzenetére


sgeza
veterán

Mondjuk ezek sem voltak általánosak, mert például én nem emlékszem, hogy bármi gondom lett volna.

(#6626) PACSA75 válasza sgeza (#6625) üzenetére


PACSA75
őstag

Több csatornán is olvastam ezekről, és mivel én is tapasztaltam, mertem általánosítani.
Megjegyzem, hogy gyári visszaállítâst nem csináltam frissítés után, ami valószínűleg megoldotta volna az anomáliákat. De a lényeg, hogy ezek már nincsenek jelen.

(#6627) sgeza válasza PACSA75 (#6626) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem nagyon nem volt ez általános, inkább az lehet, hogy azokat hallani inkább, akiknek gondja van. Akiknek nincs, azok nem mondják.
Egyébként én sem csináltam gyári visszaállítást.
Próbáltad azt, hogy csak az adott alkalmazások adatait törlöd?

[ Szerkesztve ]

(#6628) PACSA75 válasza sgeza (#6627) üzenetére


PACSA75
őstag

Persze próbáltam mindent "is". Az Outlooknál pl az volt a megoldás, hogy töröltem az appot (amit anno Play Storeból töltöttem le), majd újra letöltöttem a Samsung Storeból, és így működött. A többinél lassan egy - egy frissítés megoldotta a hibákat.
Azt se felejtsd el, hogy A12 megjelenése után, szinte hetente jöttek a frissítések, majd egy időre fel is lett függesztve az A12. Valószínűleg nem véletlenül.
De engedjük el és felejtsük el ezt a storyt.
Elhiszem azt is, hogy nem mindenkinél jelentkeztek ezek a hibák.

(#6629) sgeza válasza PACSA75 (#6628) üzenetére


sgeza
veterán

Érthetetlen, hogy ilyenek egyébként miért fordulnak elő.
Ráadásul nekem pont fent volt már az a verzió, amit visszavontak. :)

(#6630) PACSA75 válasza sgeza (#6629) üzenetére


PACSA75
őstag

Valószínűleg nagy a nyomás rajtuk, mégiscsak egy erős brand a Samsung, elsők között akartak lenni, akik kiadják az 12 fő verziót. Azért ez nagy marketing fogás. De ez most balul sült el. Van ilyen.

(#6631) csorbajeno válasza PACSA75 (#6630) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az is lehet, hogy egyes appok nem voltak azonnal kompatibilisek az A12-vel, nem tudom.
Én anno megvettem az SONY QX-10-et az S3-hoz, amivel hibátlan volt végig. Viszont az S6-tól kezdve minden főverzió valtásnál várnom kellett az app frissitését, hogy kompatibilis legyen az új rendszerrel.

(#6632) artid válasza sgeza (#6614) üzenetére


artid
aktív tag

@Hzi, @ Pacsa75
Köszi mindenkinek a segítséget.
Én is úgy vettem észre, mintha a legutóbbi nagy frissítés óta szarakodna.
Próbáltam már a kocsival újrapárosítani, de nem segített.
Megpróbálom újra.

A fejlesztői menübe nem nyúltam bele...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#6633) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Valaki használ itt buds2-őt? Eddig buds+ fülesem volt, az a legkisebb gumiharanggal stabil volt, de a buds2 ugyan azzal a gumival kiesik a fulemből. Elég érdekes. :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6634) RockCNC válasza MikeWazowski (#6633) üzenetére


RockCNC
senior tag

Én is a legkisebbet használom, nekem nincs bajom vele!

(#6635) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Nekem lassan csúszik ki és általában csak a jobb, pedig a legkisebb van már rajta.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6636) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Mindegy, kicsi furcsa hogy a későbbi buds nem olyan jó mint az előbbi. Legalábbis számomra. Bár most át tettem a közepes gumiharangot, talán jobb.

Amúgy elérhető a januári bizt. csomag a Google-hoz. 50 mega.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#6637) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Most tervezem hogy ilyen készüléket veszek. Az lenne a kérdésem, hogy releváns különbség van az S21 és az S21plus akkumulátor teljesítménye között? Megéri a különbség?

(#6638) helixP válasza Tacsilaci (#6637) üzenetére


helixP
nagyúr

Tesztek szerint 15-20%-kal jobb a 21+, itteni kommentek szerint annyival nem bírja jobban.

[ Szerkesztve ]

(#6639) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Köszönöm szépen.

(#6640) Burt1793 válasza Tacsilaci (#6639) üzenetére


Burt1793
veterán

Mindkettő gyengusz az A52s-hez képest. Ezek az exynos procik sokat eaznek készenlétben, vagy szarabb az optimalizálás.
Sebességben sincs különbség normál felhasználásnál (játékkal nincs tapasztalatom).

(#6641) Kabu


Kabu
tag

Sziasztok,

Csatlakoztam én is a közösseghez egy S21 8/256Gb-os készülékkel, ami egy 2.5 éves S10-est váltott ( aminek az akksija már néha elég gyengusz volt, de nem is kímeltem soha ).
Ekkora dilemmában talán még soha nem voltam készülék csere előtt, mivel jelenleg sajnos alig van a piacon számomra még elfogadható méretű androidos készülék.
Sok S-szériás telefon fordult meg nálam az elmúlt évtizedben, talán az S7 volt a legnagyobb kedvenc ( méret, szin, akkori tudás... ), de igazából mindegyiket szerettem, most mégis megfogalmazódott bennem, hogy újítanék, szívesen kipróbálnék újra más márkát.
A Zenfone 8-hoz nem voltam elég bátor az olvasott megbízhatósági problémák miatt, a Sony Compact-okat anno szintén nagyon szerettem, de a mostani Sony telefonok szerintem ár/érték arányban ( és méretben ) már meg sem közelítik azt a szintet, így maradt a fejfájás mentes megoldás: S21.
Két kártyával használom, az üzemidő nekem így is komoly előrelépést mutat az S10-hez képest, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az AOD-t ezen a készüléken még nincs beállítva ( lehet nem is lesz ).
Azok közé tartozom, akiket egyáltalán nem bosszant a műanyag hátlap, sőt kifejezetten örülök, hogy nem csúszik úgy a készülék, mint az S10.
Az eddigi benyomások alapján szerintem megéri S10-ről váltani, remeljem ezt később is így gondolom majd :DDD .

(#6642) Burt1793 válasza Kabu (#6641) üzenetére


Burt1793
veterán

Üdv itt,
engem sem zavar a műanyag hátlap, de azért az s20 a finom hátlapi lekerekítéssel (mint az s7-en is) és az előlapi edge kijelzővel kompaktabbnak, szebbnek hat. Igaz, hogy ez csak most derült ki számomra (van a családban s20), amikor összetört és kikerült a gyári samsung flip tokból. Abban a tokban semmivel sem szebb, mint az s21-em.
Én s7-ről se váltottam volna, de visszanézve nagy volt az ugrás. :D

(#6643) Kabu válasza Burt1793 (#6642) üzenetére


Kabu
tag

Köszönöm!

Talán másfél éve láttam utoljára az feleségem S20-asát tok nélkül, ezek után megnézem én is, hogy hogy mutat, ha kiveszem belőle :D .
Nekem amúgy az S21 férfiasabb telefonként hat, talan a kamerasziget miatt.
A kijelző lekerekítése sem hiányzik, valószínűleg az anno rosszul megválasztott tok miatt, mert az Edge panelt így sokszor alig tudtam előhívni az S10-esen.
Amennyiben lehetne kapni S7-est nagyobb akksival és 256Gb memóríaval, akkor biztos, hogy annak lennék a boldog tulaja most is :B .

(#6644) Burt1793 válasza Kabu (#6643) üzenetére


Burt1793
veterán

Az s21 kameraszigete nekem is jobban tetszik, de amúgy sztem szebb az s20, csak tokban nem látszik, aksija meg még az s21nél is gyengébb. Készenlétben, mobilnettel merülnek. A52s nem. Csak a procira tudok gondolni.
Azért 85%ra töltve is bírja az egy napot az s21, de zavaró ez a különbség, 2szeres árért főleg...

(#6645) csorbajeno válasza Burt1793 (#6644) üzenetére


csorbajeno
veterán

Próbáld meg az S21-et energiatakarékos üzemmódban. Akkor sem közelíti az A52s szintjét?

(#6646) sgeza válasza Burt1793 (#6644) üzenetére


sgeza
veterán

A 2x-es árkülönbséget nem az akksi tulajdonságai miatt fizeted, hanem mert teljesítményben és egyéb tulajdonságaiban többet nyújt.
Nagyobb teljesítmény több energiát igényel. Nyilván ez összetettebb kérdés, de nem ez az összehasonlítás alapja.

[ Szerkesztve ]

(#6647) Tacsilaci válasza Burt1793 (#6640) üzenetére


Tacsilaci
tag

Köszönöm a választ!

(#6648) Burt1793 válasza sgeza (#6646) üzenetére


Burt1793
veterán

Átlag felhasználásnál nincs sebességkülönbség. Jó az a snapdragon. S21 energiatakarékosban vállalhatatlanul akadozósabb lesz.
Van Dex, Qi töltés az s21ben és szebb a kijelző (de ez csak egymás mellett látszik). Viszont az a52s-ben van makró kamera.
Én azért vettem s21et (meg akkor még nem volt a52s 😃), mert kisebb, de nem annyira, mint kéne, s20 jobban kézbe illik. Néha kicsit bánom, hogy az iphone 12 mini csak minimálisan volt olcsóbb, így az s21et választottam. Amúgy nagyon jó telefon, de az a52s nagyon pozitív csalódás.
Van itthon s21plus is (igaz, már 1 éves), majd összehasonlítom azt a kettőt jobban, azok méretben is egyeznek.

(#6649) sgeza válasza Burt1793 (#6648) üzenetére


sgeza
veterán

Akinek átlag felhasználásra kell, vegyen A52-t! Épp ezért van ennyi féle készülék. Ha az akksi a fontos, azt kell venni.

(#6650) Burt1793 válasza sgeza (#6649) üzenetére


Burt1793
veterán

Benchmark pontokban kemény 15% plussza van az s21nek. Pár éve még nagyobbak voltak a különbségek. Az s7 a nála 3 évvel fiatalabb középkategóriás telókkal is pariban volt. Most meg ez az a52s hozza az s20 teljesítményét.

Maximum egyes játékoknál jön ki ez a kis különbség.
Annyit akarok mondani, hogy a felár változatlan minden évben, viszont a tudás nagyon közel került.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.