Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Szaszabond válasza helixP (#5484) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hasonló a helyzet nálam is. Max 3 óra SOT de akkor már 0 az aksi. 2 hónapos a teló.
....
Igaz van benne egy LIFE 360 és egy AOD notifyer is. De ezen kívül semmi extra. 2 sim kártya mindkettő Telekom, és az 5G kikapcsolva. Fekete mód automatikus. Szóval én sem tudom hogyan tovább...

(#5502) Burt1793 válasza sgeza (#5500) üzenetére


Burt1793
veterán

Bocs, kengyelnek címeztem. S7 topikra gondoltam.

#5501Szaszabond: Próbáltad ugyanezt úgy, hogy wifire van csatlakoztatva a teló napközben?
Azt sajnos simán el tudom képzelni, hogy egy egész napos (18 óra üzemidő) mobilnetes használat és 3 óra keményebb kijelzőhasználat lemeríti. Külső aksi, autóban töltés, qi töltő asztal mellett a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#5503) kengyel válasza Burt1793 (#5502) üzenetére


kengyel
nagyúr

Vettem a lapot, tudtam hog, nekem írtad. :)
Az már régi telefon, és történet volt. Azóta is maradtam a Samsung vonalon, csak ez esik kézre. Sajnáltam az S21U-hogy eladtam, most meg van a plus. Ez is nagyon jó kis gép, nyilván aksiban nem bír annyit. Na nem baj, megszokjuk. :)

kengyel

(#5504) Szaszabond válasza Burt1793 (#5502) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia nem próbáltam még úgy. De igazad van ez full mobilnettel értendő.

(#5505) Burt1793 válasza Szaszabond (#5504) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem az a gyanúm, hogy pl a huaweiek sem bírnak olyan sokat, mint amit mondanak a tulajok, ha mobilneten vannak egész nap, csak huaweit az vesz, aki egész nap wifin lóg és netezget, úgy az s21 és bármelyik samsung is kibír 6-7 órát egy töltéssel.
Én azt sajnálom, hogy dícséri magát az android, hogy így fagyaszt, úgy spórol, de üzemidőben ez nem látszik, csak abban, hogy 1-1 üzenet tud késni 2-3 percet, ha készenlétben van a teló. S7 se bírta jobban/rosszabbul, de ott minden értesítést azonnal megkaptál a 8as androidon.

(#5506) helixP válasza Burt1793 (#5505) üzenetére


helixP
nagyúr

Az én giga üzemidőm végig WiFi-vel értendő. Szóval sajnos nem ez a baj. Értesítésekkel még sosem volt gond nálam.

Mindjárt lehúzok egy bugreportot, és gólok fel BatteryHistorianba. Nekem a Play szolgáltatások gyanús...

Amúgy most vagyok 9%-on, 2,5 h SOT, 14.5 órája vettem le a töltőről. *sírvaröhög*

[ Szerkesztve ]

(#5507) kengyel


kengyel
nagyúr

Most vagyok 50%-aksin, és 3-óra a Sot időm. Éjszaka csak 4%-merűlt. Ha ez így maradna, még barátok is lehetünk.

kengyel

(#5508) ghiottone válasza kengyel (#5507) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sima S21 vagy Plus?
Gondolkodok egy Plus beszerzésén, de lehet már inkább megvárom a 22-es szériát.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5509) kengyel válasza ghiottone (#5508) üzenetére


kengyel
nagyúr

S21+. Mondjuk, most fog majd változni, aktiváltam benne, a második kártyát. ( esim )
Biztos többet fog fogyasztani.

kengyel

(#5510) ghiottone válasza kengyel (#5509) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én is 2 simmel használnám. Egy kicsit tartok a melegedéstől, mert anno az S10 és S10e esetében nem voltak jó tapasztalataim. A 20-as szériát ki is hagytam. S20FE volt nálam nemrég, de ott a pwm értéke a kijelzőnek 120 és 227 HZ között mozog levett fényerőnél, itt ez 231 és 250 között van, amit már bírna a szemem

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5511) kengyel válasza ghiottone (#5510) üzenetére


kengyel
nagyúr

Most így télen ugye nem tapasztalom, majd a nyáron biztos. Az S21U- használtam tavasztól őszig, és bizony volt hogy melegedett. Nem azt mondom hogy eldobtam, de érezhető volt.
Van egy olyan érzésem, az S22- széria sem lesz jobb. Ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5512) Burt1793 válasza kengyel (#5511) üzenetére


Burt1793
veterán

S21plusnál annyi előny lehet az ultrával szemben melegedéssel kapcsolatban, hogy kisebb a kijelző felbontása, de persze a szoftver optimalizálás többet számít. Nekem s21 csak effektes fotózásoknál melegszik érezhetően.

(#5513) kengyel válasza Burt1793 (#5512) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha a nyárig megmarad, akkor majd nyilatkozom. :) Aksi : Első feltőltès, 5.5-óra Sot idő, a végén két simmel. Határeset, persze még oktatom. :)

kengyel

(#5514) Litván Zongora válasza Burt1793 (#5505) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Nem jelenteném ezt ki így kerek perec. 3 évig haszáltam Mate 20 Pro-t, most S21-et, pont ugyanúgy. A Huawei egyértelműen tovább birja, a két naponta töltés teljesen megszokott volt, de volt háromnapos is nemegyszer. Az S21-nél ez elképzelhetetlen... Ennek a telefonnak más előnyei vannak.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#5515) Chamoro


Chamoro
tag

Egy-két kérdésem lenne azok felé, akik eSim-el használják a telefont:
Változott bármit az üzemidő? Bármivel jobb lett a telefon?
Vagy egyéb változás?

Eladó 3 db. tok S23+ hoz, egy Pitaka Overture színben, Spigen Liquid Air és egy gyári Clear Case.

(#5516) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, Elnézve a tavalyi új modellt (S21) , szerintem elgondolkodtató, hogy érdemes e beruházni S22+ ra. Az S20+ nálam hibátlan, az akksi kezd pusztulni. Arra gondoltam, hogy hivatalos szervizben rakatok bele újat és bőven elég lesz még egy-két évig. Eddig kétévente váltottam az újra, de már nem lép akkorát a Samsung. Ti hogy látjátok? Mi várható S22 téren?

[ Szerkesztve ]

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#5517) kengyel válasza crane75 (#5516) üzenetére


kengyel
nagyúr

Papíron kicsit jobb kamera, marad nálunk az E2200, nem kapunk Snapist. Kicsit több ramra számítok, de ez sem biztos. Minden S22-telefon, üveg hátlappal érkezik. Ezeket gyorsan szedtem össze, azért hozhat meglepetést. Szerintem, aksiidőben, biztos többet gurít. Még S20+ esélyes is lenne a csere, a 21+, már meggondolandó.
Már nem sok idő van, meg kell várni.

kengyel

(#5518) dnelb válasza crane75 (#5516) üzenetére


dnelb
veterán

3-4-5 évig is jók ezek már

(#5519) Musaka


Musaka
senior tag

Sziasztok.
Beköszönök egy S21 fehér telefonnal. Mi 10T Pro-t váltott.
Volt már S sorozat készülékem. Most is gondoltam hogy megvárom az S22 - őt. De amilyen áron nyitott az S21( kb 340 ezer) inkább hanyagoltam ezt az opciót mert a tavalyira tuti megy majd +20 ezer induló ár.
Most 250 ért ajándék Buds2 vel már megérte.
Egyenlőre tetszik a telefon.

UI: Android 11 en van a készülék és nem dob frissítést Andriod 12 re. Párom 12.12 én vásárolt készüléke már frissítette magát A12 re. Mind kettő MM vásárlás.

(#5520) sgeza válasza Musaka (#5519) üzenetére


sgeza
veterán

Ui-ra: #5477

(#5521) EnterR


EnterR
veterán

Furcsa, bármilyen Galériában vágott videót küldök el WhatsApp-on, az néma. Galériában meg van hang.

PSN ID: marquuard

(#5522) Musaka válasza sgeza (#5520) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszi. Akkor marad a várás mert ezek szerint letölteni se lehet PC - én.

(#5523) Musaka válasza #30662400 (#1879) üzenetére


Musaka
senior tag

Tudom régi hozzá szólás.
De köszi, 1-2 pálcás térerőről felment felment 3-4 pálcásra :R Csak a B20 at állítottam egyenlőre. Telefonálás megy.

Milyen frekvenciát kell még hozzáadni?

(#5524) MadMancs válasza Chamoro (#5515) üzenetére


MadMancs
veterán

Attól függ. Telekom esetén változatlan az üzemidő, Voda esetén jelentős javulást hozott.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5525) sgeza válasza Musaka (#5523) üzenetére


sgeza
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. Ha csak a B20-at (illetve én még a B7-et is) beállítottam, akkor a VoLTE nem jelent meg. Így szerintem azért ennél többet be kell állítani. Én most automatára tettem, kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle.
A működési módja is érdekelne, hogy ez miként piszkít bele a rendszerbe. Egy újraindítás után visszaáll az eredeti állapot, vagy ha beállítok egy értelmetlen sávot, amivel még telefonálni sem tudok, akkor mondjuk az alkalmazás eltávolítása után is úgy marad, és ennyi? Vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#5526) sgeza válasza Musaka (#5522) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem egyébként le van töltve az utolsó kiadott független 12-es. Ha feltennéd, akkor feldobom Megára.

(#5527) szasza_1 válasza Burt1793 (#5505) üzenetére


szasza_1
senior tag

P20 Pro-ról jöttem át, a 3 éves telefonomat ugyan ilyen használattal 2 naponta töltöttem, az S21 egy napot is nehezen bír ki. Nem nyomkodom többet, már 1 hónapos az S21... Ha videózásban nem lenne jobb, mint a P20 Pro, már rég visszamentem volna. :(

(#5528) Musaka válasza sgeza (#5525) üzenetére


Musaka
senior tag

Én a link alapján beállítottam az össze magyarországi 2-3-4 G opciót kivéve a Band 3-at. Nekem a VoLTE (Telekom) előtte se jelent meg a telefonon, míg a párom másodlagos céges sim kártyája mutatja ami, Vodás. De teszteltem és hívásnál maradt a 4G és ment a telefonhívás. Nem váltott le 2G re.

Gondolom ami nincs a telefonban arra nem is tudod beállítani mert nincs mögötte a hardware így, így szerintem arra be sem tudod állítani.

(#5529) Musaka válasza sgeza (#5526) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszi. Ha nem jön karácsony után akkor lehet igényt tartanék rá. Majd irok.

(#5530) denes04

Sziasztok. .
Olyan gondom lenne hogy adott egy új s21 ultra de usb kábellel nem tudom gépre kötni, képeket szeretnék átmasolni de egyszerűen nem ismeri fel a pc a telót...
( Nem samsung kábel nem tudom ez számít e)

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#5531) Burt1793 válasza szasza_1 (#5527) üzenetére


Burt1793
veterán

Az kemény és azért furcsa is. Nekem most este pl 1 óra kijelzőidővel 9%ot mert az s21. Wifin, 20%os fényerőn.
Használat közben sztem elég jól bírja, fényereje magasabb, így olyankor jobban tud merülni.
Nekem az egy nappal sose volt igazán gondom, az már tényleg durva használat, azt nem hiszem, hogy több, mint 2szer annyit bír egy p20pro.

(#5532) Maxxy10 válasza EnterR (#5521) üzenetére


Maxxy10
addikt

WhatsApp a hibás. Android 12 óta kb minden videóban van valami hiba

(#5533) sgeza válasza Musaka (#5529) üzenetére


sgeza
veterán

Okés!

(#5534) sgeza válasza Musaka (#5528) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi, átnézem majd részletesen.
A Telekom egyébként nem jeleníti meg a VoLTE ikont, de attól még lehet az. Nekem Vodafone van így látnom is kellene kijelezve. Viszont ha babrálok ezzel az alkalmazással, és csak néhányat állítok be, akkor eltűnik a VoLTE ikon.

(#5535) #30662400 válasza sgeza (#5525) üzenetére


#30662400
törölt tag

A működési módja annyi, hogy a beállításokban levő hálózatkezelési módokhoz képest (2g/3g/4g vagy 2g/3g/4g/5g) van egy részletesebb menüje a samsungnak, azt hozza elő.

Nem emlékszem már pontosan, de megmarad újraindítás után is. Talán a legcélszerűbb automatára visszakapcsolni eltávolítás előtt és akkor biztos jó lesz. Illetve valahol van hálózati kapcsolatok alapértelmezettre állítása menüpont és az is helyrerakja.

Én már jó ideje nem használom, javult a helyzet. Azt hiszem most már könnyebben elengedi a gyengébb torony (Telekom).

#5523 Musaka : #5528 linkjét használtam én is

(#5536) PACSA75 válasza szasza_1 (#5527) üzenetére


PACSA75
őstag

Nekem sem bírja ki az 1 napot töltés nélkül, de én hardcore felhasználó vagyok, tehát nevezhetném normálisnak. Aku szempontjából, nekem is volt már jobb telefonom, de azért nem rossz cucc ez.
Az viszont, hogy egy Pro készüléket hasonlítassz egy sima modellhez, talán nem reális. A Huawei Pro t, talán az S+ hoz kellene viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#5537) PACSA75 válasza Burt1793 (#5531) üzenetére


PACSA75
őstag

A fogyasztás egy szubjektív dolog, nem lehet összehasonlítani egyik vagy másik felhasználó szokásait. Nem mindegy, hogy a kijelző hogy van bekapcsolva (pl csak nézel képeket, vagy olvasol, vagy akár már hang is jön vele: yt, film, játék- milyen játék, milyen felbontású film, stb...).
Kár is belemenni, hogy "de nekem ennyit bírja, neked miért nem? Vidd szervizbe ,stb...

[ Szerkesztve ]

(#5538) Ceree válasza denes04 (#5530) üzenetére


Ceree
senior tag

Érzékeny a kabelre, en is szivtam ezzel: gyari huawei kabellel sem megy, nehany random kinaival meg igen. Termeszetesen gyari samuval is.

Másolat_eredetije

(#5539) Burt1793 válasza PACSA75 (#5537) üzenetére


Burt1793
veterán

Persze, mindenki azt csinál, amit szeretne. Én 85%ig töltöm este qi padon a korlátozás segítségével, a napi átlag használatot pedig 60% alá írja, szóval kibír egy napot. És látom, hogy ésszel, kemény felhasználás mellett is jól tudja nálam az egy napot (ez egész napos túra, navigálás, fotózás, mobilnetezés).

[ Szerkesztve ]

(#5540) EnterR válasza Maxxy10 (#5532) üzenetére


EnterR
veterán

Ez mondjuk jó hír. :D

PSN ID: marquuard

(#5541) sgeza válasza #30662400 (#5535) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt így felhasználói szinten tudom, hogy így működik, most fent van kíváncsiságképpen. Mélyebben érdekelne, pont az, hogy konkrétan mit és hogyan állít el.
De majd ha lesz időm rá, akkor utánaolvasok, hátha találni róla valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5542) kengyel válasza Burt1793 (#5539) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam nem bírja a napot, bár rendesen használom. Wifin van 5.5-óra kijelzőidőm, mobilneten, olyan 4.15, 4.30. Nagyon sokat netezek, meg mindent ezen intézek.
Azt azért hozzáteszem, még tanulómódban van az aksim.

kengyel

(#5543) Musaka válasza Burt1793 (#5539) üzenetére


Musaka
senior tag

Azt a 85 százalékos korlátot hol/hogy állítod be? Nekem is van hozzá QI töltőm.

(#5544) slice14 válasza denes04 (#5530) üzenetére


slice14
veterán

A csatolt telefon megoldás lehet erre.

Más: A samu fájlkezelője tud ftp szerverként működni, hogy pc-vel (pl total commanderrel) tudjak rá kapcsolódni?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5545) Seraph 16


Seraph 16
őstag

A további akkumulátor beállítások menüpontban Akkumulátorvédelem megnevezéssel.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5546) Seraph 16


Seraph 16
őstag

A tegnapi nap úgy éreztem, hogy egy mérföldkőhöz érkezett az információtechnológia. Történt ugyanis, hogy délelőtt nem volt nálam a laptopom, volt viszont hozzá egy multiport adapterem. Hát gondoltam egyet, és úgy voltam vele, hogy max. 10 percet rászánok, hogy kipróbáljam élesben a DEX-et, ha nem megy, akkor hagyom. Nagyon pozitívak a tapasztalataim. Levelezésre kiváló, böngésző is, bár kicsit kevésbé állt kézre, mint az asztali. Van, amiben még a windowsnál is jobban tetszik pl. lapok görgetése, így a délelőttöt kibírtam gép nélkül. :)
Vannak persze, amikben megakadtam, amikre kész megoldásaim voltak win-en (excel, a céges hálózat elérése, kezelése, konténeres fájlok, stb.), itt külön programokkal kellett volna kísérleteznem, kicsit körülményesebbek is.
Összességében nem hagynám még el a windows-t, de nagyon sok funkcióban képes lenne teljesen kiváltani azt az S21, nem állna meg a világ akkor sem, ha csak az lenne, csak egy kicsit körülményesebb használni. Ez így elsőre nagyon jó benyomást tett. Ha hozzáveszem, hogy az MS elhozza a felhős windowst, lehet, hogy hamarosan a legtöbb megoldásra elég lesz a mobil is.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5547) csorbajeno válasza Musaka (#5543) üzenetére


csorbajeno
veterán

Beállítások->Eszközkarbantartó->Akkumulátor->További akku.beállitasok. Ezen belül legalul lesz.

(#5548) csorbajeno válasza Seraph 16 (#5546) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha van a cégednél Office365, akkor DeX módban az is 100%-ban olyan lesz, mint Windows alatt. A ceges halózathoz nem ertek, az összes többivel viszont egyetértek :C

(#5549) Musaka válasza csorbajeno (#5547) üzenetére


Musaka
senior tag

Nekem sajnos nincs ilyen ott, vagy nagyon béna vagyok.

Android11 sima S21-es készülék.

[ Szerkesztve ]

(#5550) csorbajeno válasza Musaka (#5549) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor meg is van a hiba oka. Az A12 hozza el ezt a feature-t, azért nem találod :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.