Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Köszönöm a segítséget a Game Launcher volt a probléma.
dobolson
Nekem ment szépen a játék, (3 kört mentem, majdnem végig) nem melegedett a telefon fel, nem laggolt, nem akadozott.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#1702) dobolson válasza kiezTe90 (#1701) üzenetére


dobolson
senior tag

Nem tudom, lehet tényleg az enyémmel van valami baj, mert nekem nagyon forró és laggos már negyed óra után. :((( 120 hz? Milyen grafika?

[ Szerkesztve ]

(#1703) kiezTe90 válasza dobolson (#1702) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Igen 120hz-en használom. A beállítás smooth és ultra felbontás. Én kb. fél órát mentem, semmi baja nem volt a telefonnak.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#1704) dobolson válasza kiezTe90 (#1703) üzenetére


dobolson
senior tag

Köszi!

(#1705) Tsebacsi válasza PeteePeti (#1689) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Istenem kész vagyok tőled :C
Nem tudom mit engedsz el, de ne a párkányt, mert nagyot esel...
Miért ne lehetne az a véleményem, ami? Leírtam a buktatóit, a modern világ nem arról szól, hogy Pistike mázolmányát teszem ki a Louvre nagytermébe mert olyan rohadtul büszke rá, holott a macskám szebbet fest otthon vízfestékkel... Erre igen gyenge érv a helyi tradíció és szokás, mégha olyan nagyra is tartják egyesek a keleti munkakultúrát.
Engem igazol a Samsung sales döntése is, valamiért mégis az SD verziót árulják náluk, nem az agyondícsért Exynos-t. :U

"állítása szerint a piaci logika diktálja, hogy melyik régióban milyen hardverrel forgalmazza a készülékeket"

Ennyi, a mérnök uraknak kis pofon, talán jövőre jobbat sikerül tervezni. :U

És tévedtél, 5 és fél éves vagyok, izgatottan várom a sulit...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1706) Pythoncobra válasza Dare2Live (#1693) üzenetére


Pythoncobra
tag

Te bizonyára nagyon okos és tájékozott vagy.
Legalábbis annak gondolod magad.
Van fogalmad arról, hogy a huawei mennyit költ arra, hogy a konkurrenseivel kapcsolatban ellen reklám cikkeket, "teszteket" írasson?
Tudod, hogy a Samsung millószámra ad el telefonokat, és a vevők jó része később is Samsungot vesz?
Tudod hány kvalifikált, jómódú, tanult ember marad folymatosan Samsung mellett?
Te leragadtál egy telefon tulajdonság mellett, amiben vagy igazad van, vagy nem, de nem is lényeges, mert másnak valószínűleg teljesen lényegtelen tulajdonság a többi között.
De maradj csak meg a saját "én vagyok a legokosabb, mindenki más agyatlan" álomvilágodban.
(Elárulom neked, egy BMW például az autók 80 %-nál többet fogyaszt. Egy fogyasztásfétises sose venne. De én pl leszarom)

(#1707) dobolson válasza Pythoncobra (#1706) üzenetére


dobolson
senior tag

Azért nehogy már ne rakhasson ki ide egy cikket, amiben ekézik az exynost. Oké, volt már, unja pár ember (aki ezt mindig el is mondja), de attól még tény ami tény. Nem egy szakmai oldal hozta már le, h jobb a snapi. Szóval nem értem a kiakadásodat egyáltalán. A személyeskedés részét meg végképp nem értem. Te fejlesztetted a lapkát, hogy ennyire fáj a dolog, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#1708) GaS- válasza dobolson (#1707) üzenetére


GaS-
aktív tag

Szerintem teljesen jogos reakció egy ilyen stílusú hozzászólásra.

(#1709) MikeWazowski válasza Pythoncobra (#1706) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:))

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1710) dobolson válasza GaS- (#1708) üzenetére


dobolson
senior tag

De kit sértett meg vele, vagy kinek szólt be ezzel? Néha olyan érzésem van, mintha egyesek személyes sértésnek vennék, ha valaki ekézi a telót. Mondjuk nem új dolog ez a fórumozás történetében, de itt mintha hatványozottan igaz lenne.

(#1711) GaS- válasza dobolson (#1710) üzenetére


GaS-
aktív tag

Azzal, hogy kárörvendő, pökhendi stílusban "beleböfög" a topicba? Nem hinném hogy bárkit megsértett vele. Én csak azt mondtam, hogy teljesen jogos a reakció amit írtak rá.

(#1712) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Valahogy lehet hívószámokat tiltani, hogy ne hívhassanak? Pl. ismeretlen szám, feleségem stb..
Köszi előre is

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#1713) glacious válasza dobolson (#1710) üzenetére


glacious
addikt

Az az is érdekes, hogy nálad pl. hasonlóan "rossz" a készülék, másnál pedig valamivel "jobb".

A kiadók is hibásak, hogy nem optimizálják az appokat.
Én egy játékkal játszom. Unreal engine-re épül, de a mali g77-et valami ócskavasnak titulálja, mert a fejlesztő nem képes felvenni a nagy teljesítményű GPU-k listájára (az s9+-ban lévő G72-t 3 év alatt sem sikerült nekik, úgyhogy nem várok csodát). Ezért 30fps-re van korlátozva, dinamikus árnyékok, tükröződés stb.. nélkül. De ha felteszem hozzá a maximum grafikai beállításokat tartalmazó modot, akkor hibátlanul fut.

(#1712) Kölyök1990:
A telefon appon belül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1714) Pythoncobra válasza dobolson (#1710) üzenetére


Pythoncobra
tag

Kicsit olvasgass a kb 10 legutóbbi beírásában itt, és a másik topicban.
Pl engem.
Kvázi leostobáz mindenkit, aki ilyen "vacakért" ilyen sok pént kidob az ablakon.
Engedd meg, hogy ezzel kapcsolatban legyen véleményem.

(#1715) dobolson válasza glacious (#1713) üzenetére


dobolson
senior tag

Nem tudom, nálam mi volt a gond, de már nem próbálkoztam azzal, h megfejtsem, nem játszom rajta inkább, és így bajom sincs a telóval. :) De hogy másnál simdn fut, nálam meg laggol, az fura. Legalábbis aki írta, hogy megnézte, rajtad kívül asszem nem próbálta a gfx toolt.

Többieknek: :R

[ Szerkesztve ]

(#1716) fogtunder válasza dobolson (#1715) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én egyedül Hearthstone-t játszok, az kb ugyanolyan, mint egy HiSilicon, vagy SD chipseten, igaz nem is túl nagy valami és az, hogy ugyanolyan, azt jelenti, hogy ugyanolyan csapnivaló az optimalizálása.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1717) horvi0813


horvi0813
tag

Ha valaki le akarná cserélni a gyári 25W töltőt egy 45W Sansung töltőre ne tegye! Semmi értelme 6 perccel tölti fel gyorsabban a telefont 0-100 mint a gyári...

(#1718) dobolson válasza horvi0813 (#1717) üzenetére


dobolson
senior tag

A 45W-ot amúgy is csak az ultra támogatja, a sima s20 és s20+ nem.

(#1719) Timeola


Timeola
aktív tag

Végigolvastam a topikot, volt itt minden a telóval kapcsolatban, kb. kapott hideget-meleget, de összegezve inkább hideget :U . Mivel ennyire eltérő vélemények vannak róla, ezért kérdezem érdemes megvenni? SIMA S20 készülék a kinézett. Amire használnám (telefonálás mellett nyilván :DDD): folyamatos wifin lenne jelenleg, közösségi appok: fb, insta; levelezés (gmail, messenger, viber), fotózás. Játékra abszolút nem. Szóval úgymond alap felhasználó lennék, nem gamer. Az aksi ilyen módon bír kb. egy napot szerintetek? Csak a sima S20 érdekel, plusz és ultra tapasztalat emiatt, annyira nem. Női kézben lenne, nem lesz ütve-verve, tuningolva stb...:D. Ja és az olvasottakra reagálva leszarom, hogy milyen chip van benne. ;]

(#1720) ZiZo


ZiZo
csendes tag

Én is elolvastam a hozzászólások nagy részét, és nem tudom, hogy meg szabad-e vennem? Átlagos felhasználásra keresek új telefont. Leginkább autós és túrázós navigálásra, fényképezésre és zenehallgatásra használnám. Engem leginkább a + verzió érdekelne.
Az ára nagyon komoly mértékben csökken a kiskereskedőknél, lassan utoléri az 1 éves Huawei P30 Pro-t. Vajon miért van ez?
Mi a véleményetek?

(#1721) dobolson válasza Timeola (#1719) üzenetére


dobolson
senior tag

Szerintem amire neked kell, tökéletes, és ki fogja elégíteni az igényeidet. Gyors, mint a villám, kamera bőven jó, kijelző nagyon szép, a sima s20 mérete női kézbe (de nekem is, a kis kezemnek hála :)) tökéletes. Nekem 120 hz-en egész nappos használat mellett (közösségi appok, böngészés, yt stb) olyan 3,5-4 óra kijelzőidőt produkál. Ami bár nem annyira acélos, de a 120 hz kárpótol. Mikor legutoljára telót vettem, a p20 pro már fél éves volt, kiforrott, optimalizált szoftverrel, nem is igazán volt mibe belekötnöm. Valszeg itt is ez lesz, ha még valami nem oké, remélhetőleg szoftveresen hejreteszik. :)

(#1722) jacis válasza ZiZo (#1720) üzenetére


jacis
nagyúr

Az emberek nagy része elvesztette a munkahelyét egy másik része meg el fogja veszteni így gondolom a vásárlási kedv is alább hagyott ebből fakadhat hogy a kereskedők az árral probálják az érdeklődést fent tartani valamilyen szinten.....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1723) glacious válasza Timeola (#1719) üzenetére


glacious
addikt

Ezekre mind megfelel, fótózás hosszabb távon mélyen harap az akksiba. Nekem ilyen jellegű, egész napos felhasználás mellett az s20+ bírta 8%-ig.

[ Szerkesztve ]

(#1724) Juhaszatti válasza ZiZo (#1720) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem abszolút érdemes megvenni ezt a telefont. Nem olyan rossz ez mint amilyen vihar kerekedett körülötte, szoftveresen pedig jó eséllyel még javulni is fog.
Viszont ha a navigálás sarkalatos pont nálad, lehet hogy bevennék a lehetséges jelöltek közé egy IPS-es alternatívát is.

(#1725) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Én személy szerint azt mondom, hogy akinek a Huawei P30/Pro kielégíti fotózás terén az igényeit, inkább vegyen azt, ár/érték arányban sokkal jobban jár.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1726) ZiZo válasza Juhaszatti (#1724) üzenetére


ZiZo
csendes tag

Naponta 2,5 - 3 órát ingázok és közben navigálok. Hasonló képességű IPS telefonról nem tudok. A Honor újabb típusai lennének esetleg jók, de azokat nem árulják nálunk. De miért lenne jobb az IPS kijelző a navigáláshoz?

fogtunder:
Igazából a P30 Pro volt a kiválasztott, de az S20 +-nak annyira lecsökkent az ára, hogy már beleférhet a költségkeretbe.

(#1727) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Jöhetne már az áprilisi frissítés. Egy napot nem bír ki konnektor nélkül S20+ teljesen átlagos vagy még az alatti használattal. 4500 mA akkuval ez röhej!

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1728) Juhaszatti válasza ZiZo (#1726) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Navigáció alatt sok lehet a statikus elem a kijelzőn, ráadásul sok esetben magas fényerőn kell járatni hogy lássa az ember napfényben is. Ez azért még mindig kritikus lehet beégés szempontjából.
Tavaly nyár eleje óta használom az S10-em, ezalatt nincs nyoma beégésnek (le is kopogom gyorsan), de nálam a navigáció nagyon ritka. Előtte az S7 Edgem ugyanennyi idő alatt már csúnyán beégett, szóval biztosan fejlődik a technika ilyen szempontból is, de én napi színtű folyamatos navigációra még nem biztos, hogy amoledet vennék. Pedig én is sokkal jobban szeretem egyébként, mint az IPS-t.
Persze az is igaz, hogy a 2 év gari a beégésre is kiterjed.

(#1729) zetecR válasza Juhaszatti (#1728) üzenetére


zetecR
addikt

Az S9+-szal 25000 km-t autóztunk a Waze-val éjjel-nappal és sehol egy beégés. :)

(#1730) Juhaszatti válasza zetecR (#1729) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Örömmel hallom. :R

(#1731) fogtunder válasza ZiZo (#1726) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem áfacsaló helyeken azért van egy jó 100K a kettő között, szerintem ennyivel nem jobb egy P30 Pronál. A kamerán egyértelműen érzem a váltást, de ez szerintem nem ér meg ennyivel több pénzt. Szürkeimportból meg elvből nem vennék elefont ilyen áron, mert ha valami baja van, az tud fájni erősen, a bolt meg vagy bevállalja, vagy nem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1732) Timeola válasza fogtunder (#1725) üzenetére


Timeola
aktív tag

Néztem azt is, de sajna a Huawei telók nekem személy szerint nem jönnek be (annyira).

(#1733) Timeola válasza fogtunder (#1731) üzenetére


Timeola
aktív tag

Ha egy ilyen bolt 2 év garit beígér, akkor az kamu? Tényleg nem tudom, sosem vettem még ilyen helyről (Turbado, Firstphone ilyenekre gondolok, 100K a különbség :U ).

(#1734) hroberto válasza Timeola (#1733) üzenetére


hroberto
veterán

A Turbado a megbízható boltok közé tartozik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1735) Ramito válasza hroberto (#1734) üzenetére


Ramito
csendes tag

én is onnan szereztem be a telefont

[ Szerkesztve ]

(#1736) Timeola válasza hroberto (#1734) üzenetére


Timeola
aktív tag

Jó de, debreceniként is :) ? Ha vmi baja van, vigyem Pestre? Vagy ez hogy működik náluk? Bocs ha nagyon hülyék a kérdések :DDD.

(#1737) fogtunder válasza Timeola (#1733) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Itt is van több réteg. A teteje a MM, Emag, szolgáltatók, akik a gyártó hazai képviseletétől veszik a cuccot, ezekre van hivatalos garancia itthon. Vannak a nagyobb szürkézők, általában külföldi anyacéggel, akik nem itthon veszik, az Áfát se itt fizetik, viszont hivatalos forrásból van a telefon, valszeg kiküldik a származási országba, ahol rendesen garizzák, aztán vissza. Ez kicsit már spekuláció, ez a szegmense aránylag új a piacnak, nem foglalkoztam vele komolyabban. Aztán vannak a bolti garis helyek. Megveszik külföldi forrásból, ami gyakran EU-n is kívül esik, az áfáról a könyvelőjük se hallott, bolti gari van, ami annyira megbízható, mint maga a hely.
A Turbadot hallottam már itt, hogy állítólag megbízható, mint piaci szereplő nem ismerem őket komolyabban, nem tudom, hogy dolgoznak. Én alapvetően pártolom a hivatalos forrást, ezt ismerem és mivel kockázatkerülő a természetem, ezt szoktam ajánlani másoknak is. Simán lehet, hogy valamelyik operátornál beragadt párezer darab és azt öntötték rá a piacra, ami letolta az árakat, de ettől ez még a hivatalos magyar gari hatályán kívül fog esni, mert ennyiért itthon a Samsung senkinek nem adott el S20-at.
Ennek a tudatában lehet tovább gondolkodni.

De amúgy egy Honor 20 perpill 100K hivatalos forrásból, az kevesebb, mint a fele egy Firstphone-os S20-nak és gyakorlatilag egy P30. Én személy szerint azt vennék.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1738) hroberto válasza Timeola (#1736) üzenetére


hroberto
veterán

Futár... ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1739) Timeola válasza fogtunder (#1737) üzenetére


Timeola
aktív tag

Köszi a részletes választ! Igen, én is hivatalos helyről vettem eddig mindig és azt adom, hogy nem éri meg játszani a garival.. csak ne lenne ilyen cefett húzós az ára :U. Akkor lehet Telenor marad, ott huszonX ezer forintot talán lehet vele spórolni. Honor 20 már van, Nova 5T formájában.. megszoktam a Samsungot, visszahúz a szívem :B.

(#1740) fogtunder válasza Timeola (#1739) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egy S-es tarifával már odaadják 250-ért, ha nem tervezel szolgáltatót és telefont cserélni, akkor az nem rossz ár. nyilván felhasználótól is függ, hogy mennyire keresi az új ajánlatokat, de ha nem variálsz sokat a tarifákkal, akkor megéri operátornál aláírni két évre.
van ez az általános tévhit, hogy a szolgáltatók keresnek a mobiltelefon eladáson, na ez nem igaz, komoly pénzek vannak benne, hogy az emberek aláírjanak egy hűségszerződést.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1741) Timeola válasza fogtunder (#1740) üzenetére


Timeola
aktív tag

Nem előfizuval gondoltam, csak kártyával. 2 év hűséget nem fogok bevállalni csak azért, hogy olcsóbban megvegyem ezt a telót, meg ott ha kiszámolod mennyit fizetsz így vissza a végén, az már nem bejövős.. az csak úgy érné meg ahogy te írtad, ha amúgyis annál a szolgáltatónál vagy és pont lejárna a hűség vagy ilyesmi. Na meg az én 225/hó céges előfizumat egyik sem fogja überelni, úgyhogy nálam ez kizárt, hogy elkötelezzem bármelyiknél is magam.

(#1742) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Használt vagy használ valaki mágneses usb kábelt? Vélemények érdekelnének róla, nem tartom ördögtől valónak, hogy betennék állandóra egy csatit, és akkor az autóban AA közben és este a töltőre rakáskor se "gyilkolnám" a csatlakozót.
Aliexpress-en megvehetőre gondoltam, pl. Baseus

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1743) fogtunder válasza Tsebacsi (#1742) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Gondolkodtam rajta sokat én is, de végül inkább wireless töltő lett a vége. Ott van az asztalon, beleállítom a telefont ha épp nem használom, szépen tölt, egy másik van az éjjeliszekrényen, este csak rárakom a telefont és kész. Kocsiba szintén van megoldás, ott mondjuk kábelezek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1744) horvi0813 válasza Tsebacsi (#1742) üzenetére


horvi0813
tag

(#1745) polonic


polonic
félisten

Vasárnap este lett feltöltve a telefon 90% ra.
A két nap alatt 3:35 képernyőidő jött ki 120hz-en.
Volt ezalatt tegnap egy bicajozás meg legfőképp az AR funkciókat csesztettem.
Szerintem ez nem olyan rossz.

(#1746) Lajtorja válasza Tsebacsi (#1742) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Van itthon több is, főleg azokhoz a cuccokhoz használjuk amihez nincs wireless charging (Galaxy A50, Surface 3, Arctis 7). Telefonnál picit idegesítő hogy kilóg 1-2 mm, de egy vastagabb tokkal talán nem zavaró.

Kocsiba viszont egy Nillkin mágneses vezeték nélküli töltőpadot használok. Sok naftát nem enged át, de arra jó hogy navi közben szinten tartson. Szerintem kultúráltabb módja nem létezik jelenleg a kocsiban való töltésnek :D Talán Baseus is gyárt hasonlót, de az nem mágneses hanem "karmos".

--- ---

(#1747) Tsebacsi válasza Lajtorja (#1746) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszi Szépen, sajnos az autóba nekem mindenképpen kábel kell mert csak azon megy az android auto.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1748) Lajtorja válasza Tsebacsi (#1747) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Nem tudtam, hogy adat is menne rajta. Akkor viszont 360 fokos kábelt ne vegyél, azok nagyrésze csak tölteni tud. (Biztos nem megy AA vezeték nélkül?)

[ Szerkesztve ]

--- ---

(#1749) Tsebacsi válasza Lajtorja (#1748) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos nem, elég kevés autó támogatja még a vezeték nélküli AA-t.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1750) MrTwister válasza Tsebacsi (#1749) üzenetére


MrTwister
őstag

Mik azok a márkák tudod esetleg, most nézegetek autómárkákat mint jövendőbeli autóm, mert akkor olyat veszek?!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.