Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) kaciokos válasza tibbike01 (#4241) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha már kint van az akku százalék, akkor felesleges az ikon is, az ébresztőóra ikont is feleslegesnek tartom, mert úgyis mindig van ébresztő beállítva, de a legfontosabb számomra, hogy vissza lehet tenni az órát jobbra. A bal oldal az értesítéseknek van, nem tudom, melyik nagyokos találta ki, hogy oda jó dolog állapot ikonokat parkolni, de sajnos több gyártó is ezt teszi.

(#4252) tibbike01 válasza kaciokos (#4251) üzenetére


tibbike01
őstag

Anno én is ilyen típus voltam, hogy szét customizáltam a telómat, mindig arra törekedve, hogy úgy legyen, ahogyan azt megszoktam, elképzeltem. Ma már vevő vagyok az új dolgokra, elrendezére és képes vagyok megszokni őket, mint pl az óra a bal sarokban :) nekem kifejezetten bejön a gyári stock kinézet/szívnilág/elrendezés. De hát mások vagyunk.

Az ébresztő ikon megnyugatat, hogy be van kapcsolva az ébresztő és nem kell minden lefekvés előtt csekkolnom a beállításokban... :K

[ Szerkesztve ]

(#4253) trialboj válasza DanielLong (#4250) üzenetére


trialboj
őstag

A hegyen nem sok térerő van, ez már a jel keresés miatt is gyorsabb meröléshez vezet, de ha te a netet id belőtted akkor érhető hogy leszopkodta. Strava mellé én nem használok mobilnetet, főleg azért mert nincs mit csináljon közben a telefon a neten, illetve mivel hamar megdögölne ha az isten háta mögött kavirnyászok. A lényeg hogy kiderült a hiba, és orvosohlható.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4254) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Beléptem az s10e tulajok táborába :) Bixby-t lehet magyarul használni valamire?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4255) trialboj válasza Rigormortiis (#4254) üzenetére


trialboj
őstag

Nem hiszem, még angolul sem túl népes a rajongótábora, viszont a legnagyobb előnye, hogy miatta van még 1 extra gomb a telón, amit a bx actions nevű appal, átállíthatsz másvalamire, sőt az app lehetőséget ad, hogy kb 4 különböző parancsot indíts csak azzal az 1 gombbal. (illetve a hangerő gombok is átállíthatóak, habár ezt nem javaslom, mert kínos helyzetben nem sikerült majd gyorsan némítani a telót :P )

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4256) Bibby válasza Nimda (#4248) üzenetére


Bibby
addikt

Szerintetek lesz még egy áresés, mondjuk az S20 széria bemutatása után?

Ελευθερια η θανατος

(#4257) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Miután levelesítette magát a telefon 9es androidról 10-re, érdemes teljes rendszervisszaállítást csinálni? Egy gyakorlatilag szűz telefonról van szó.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4258) Lalikiraly válasza LustaDick123 (#4249) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Oké, szuper és szuper vagy, köszönöm szépen! Nekem ez untig elég... :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4259) Nimda válasza Bibby (#4256) üzenetére


Nimda
addikt

Tutit nem tudok, de száz alá biztosan nem esik be az ára, mint anno pl. az S7-nek. Jóval magasabb áron kezdett. De hát ez megy már generációk óta.

(#4260) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Azért a bekapcsoló gomb (és vele együtt az ujjlenyomat- szenzor) piszok kényelmetlen helyen van, pedig teljesen átlagos méretű kezem van.

Egy kicsit lehetett volna lejjebb tenni főleg, hogy pont azért tetszik ez a teló, mert ezt leszámítva egy kézzel is élhető.

A 2ds arcfelismeres tökéletesen fölösleges, amennyire pontatlan és átverhető...ennyi erővel egyszerűbb kikapcsolni bármilyen más biztonsági lépcsőt, hacsak nem akarunk minden alkalommal pinnel prüntyögni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#4261) Khelben válasza Rigormortiis (#4260) üzenetére


Khelben
nagyúr

Különösen nagy élmény, mikor bekapcsoláskor ellentartasz neki a hangerő gombon és rögtön csinálsz egy képernyőképet is :D

(#4262) Atlantis válasza Rigormortiis (#4260) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez szubjektív, nekem tökéletes helyen van. Biztos nem jól fogod... :))

Az arcfelismerő tényleg semmirevaló, kár is ezzel szégyenkeznie a Samsungnak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4263) Samott válasza Khelben (#4261) üzenetére


Samott
addikt

Ja, nem egyszer fordult mar elo. A Sonyaimon (z1c, z5c) jobb helyen volt. Es a hangerogomb is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4264) DanielLong válasza Khelben (#4261) üzenetére


DanielLong
senior tag

+1 :)

(#4265) trialboj válasza Khelben (#4261) üzenetére


trialboj
őstag

No offens, de ha rendesen fogod, nem pedig tatáskodsz semmi ilyesmit nem történik meg :P. Sosem nyomtam meg véletlenül a hangerőgombot, igaz nekem samu tokom van, azon erősen kell nyomni hogy kattanjon.
Az arcfelismerés meg kva gyors, egyetlen valós hátránya, hogy ha az asztalon van és nem hajolsz tökéletesen a telefon fölé, nem old fel.
Én pont letojom mennyire átverhető, jó minőségű kép kell hozzá, ha csak nem vagy népszerű celeb, senki nem tudja kinek a telefonja, hogy találna rólad képet? Még ha el is lopják a telefonodat, honnan lesz képük rólad, olyan közelről, hogy át lehessen verni vele a telót?
Ok, talán fesztiválon érdemes kikapcsolni, de a hétköznapokban szerintem semmi esély nincs rá hogy ellopják, majd képet szerezzenek rólad és azzal oldják fel.
De mondjuk azt megértem ha valaki ezt nem meri bekapcsolni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4266) sfefe válasza Atlantis (#4262) üzenetére


sfefe
őstag

Szerintem is tok jo ( helyen ) a bekapcs/ujjlenyomat gomb...
Ujjlenyomatot is szerintem jobb is igy hasznalni mintha hatul lenne.
( nekem )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4267) kaciokos válasza sfefe (#4266) üzenetére


kaciokos
őstag

A hátsó ujjlenyomat olvasó nekem sem jött be másik telón, ez pedig tényleg kicsit magasan van, de megszokható, nekem az segített, hogy beállítottam, hogy a feloldáshoz ne kelljen lenyomni,csak megérinteni.

(#4268) trialboj


trialboj
őstag

Ezzel a telefonnal is hamar eljutottam arra a szintre ahol 15% alatt. már szinte percenként merül 1%ot. És ez nem túl high tech :( éjszaka alig merült, 13%on keztem olvasgatni reggel és néhány perc alatt 5%on volt.

Más nem tapasztalt ilyen hírtelen merülést 20%alatt?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4269) Khelben válasza trialboj (#4265) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha asztalon van a telefon és a bal hüvelykujjaddal vagy a jobb mutatóujjaddal akarod kikapcsolni, akkor 10 esetből 7-szer készül egy képernyőkép is. Nekem ez a két ujj esik kézre ilyen helyzetben.

(#4270) DanielLong válasza Khelben (#4269) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én már rájöttem, hogy felesleges is ezt magyarázni másoknak. Sokan még a hátlapon lévő ujjlenyomatolvasónál leragadtak. Akinek nem volt még mondjuk olyan Sony-ja, amiben tökéletesen kézre esik a bekapcs gomb, az úgysem érti.

(#4268) trialboj
Nálam is reggel 7%-ról 3%-ra kb. egy perc alatt leesett. Alacsony szint esetén vigyázni kel.

(#4271) undersance válasza trialboj (#4268) üzenetére


undersance
tag

Nálam is ugyanezt csinálja, kerülöm is, hogy 15% közelébe menjek. Ilyet még egy telefonom sem csinált, sőt, jellemzően az alsó százalékok tartottak legtovább. Szerintem valami szoftveres gond lehet...

(#4272) Atlantis válasza Khelben (#4269) üzenetére


Atlantis
veterán

Tudom, nem vagyunk egyformák, de miért kell kikapcsolni? Pár másodperc után elalszik magától is...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4273) Teal'C válasza Atlantis (#4272) üzenetére


Teal'C
addikt

Sporolás :D

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#4274) ratcache


ratcache
aktív tag

kép link

változást nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#4275) migabi24 válasza ratcache (#4274) üzenetére


migabi24
nagyúr

Óvatosan a frissítéssel panaszkodnak a másik topikba

(#4276) Teal'C válasza migabi24 (#4275) üzenetére


Teal'C
addikt

Én már feltettem délelőtt ota-ból, semmi változás eddig sem jó sem rossz értelemben

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#4277) migabi24 válasza Teal'C (#4276) üzenetére


migabi24
nagyúr

(#4278) ratcache válasza migabi24 (#4275) üzenetére


ratcache
aktív tag

éreztem én, hogy azt a 600-as lemaradást le kellene dolgpzni :DDD

(#4279) yuri88


yuri88
újonc

Szerintetek huawei gt 2 okosórával tud normálisan kommunikálni? Van valakinek tapasztalata?

(#4280) trialboj válasza Khelben (#4269) üzenetére


trialboj
őstag

Nem tudom hallod, én jobb kézzel szépen tudom kikapcsolni, közelébe sem kerül az ujjam a hangerő gombnak, ballal meg úgy fognám meg hogy jó legyen, HA nem használnám a leghasznosabb appot, a glimpse után, a one hand operation. Oldalról indított gesztusokkal bármit tudsz csinálni a telefonon, pl nekem "balra és le" húzva kikapcsol a képernyő, sokkal de sokkal jobb érzés így kikapcsolni pl asztalon, mint egy fizikai gombot megnyomni. Feloldani is jobb érzés ha csak érinted az ujjlenyomat olvasót, de nem nyomod meg. Balra fel pedig elő jön a navigation bar, mert a gesztus hiába szép és, jó, néhány appnál bekrepál és nem tudsz kilépni.
-
"Nálam is ugyanezt csinálja, kerülöm is, hogy 15% közelébe menjek. "
Hát ez nem túl high tech, előző telefonom ugyan ezt csinálta, és tényleg pont fordítva kellene legyen, mert ha 15 alá meríted az ltalában pont akkor fordul elő, mikor valami extrémebb eset történt, és lehet nagyon fontos lenne az az utolsó 10% valós töltöttség, de kb 7-10 percre elég már csak, még akkor is ha semmit nem csinálsz ha lapozol v olvasol egy oldalon.
Remélem ez javítható, mert az elmúlt napokban siralmas teljesítményt nyújtott emiatt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4281) szabonagyur válasza yuri88 (#4279) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne tudna? Nekem almás telefonnal vannak összekötve (egyelőre, lusta vagyok költöztetni) és nincs gond vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4282) yuri88 válasza szabonagyur (#4281) üzenetére


yuri88
újonc

Igazából próbáltam fordítva hogy a samsung healtet felraktam huawe p20 pro ra és nem nagyon frissültek az adatok.Ezért fordult meg a fejemben :DD

(#4283) Teal'C válasza migabi24 (#4277) üzenetére


Teal'C
addikt

Most meghalgattam mindkét csengőhangot + a bt hangját semmi változás szerintem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#4284) sfefe válasza kaciokos (#4267) üzenetére


sfefe
őstag

Nem kell megnyomni csak erinteni. A magassag pedig szerintem jo helyen van mert nem tudod veletlenul megnyomni/erinteni...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4285) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Olvasgatom itt, hogy 15% alatt gyorsan lemerül...
Most direkt kipróbáltam, kb 15%-ról indulva meghallgattam Spotify-n egy 69 perces podcastet, bluetoothon, wifi, meg közben nyomogattam is, és simán kibírta...

Közben már töltőre dugtam, azért 7%, amúgy 2%-ig ment le.

Egész napra 4 óra 30 perc a kijelzőidő, reggel ugye valamivel 50% felett indult.

[ Szerkesztve ]

(#4286) trialboj válasza S. Szabi (#4285) üzenetére


trialboj
őstag

Nana, azért a spotify lezárt képernyővel, még úgy sem nagy fogyasztó, ha Bluetoothon keresztül megy a fülesbe.

--

Írják itt páran, hogy nem szokták egyből felrakni a frissítéseket, nekem be volt pipálva hogy magától töltse le, és most 5 percenként felugrik hogy indíthatom a frissítést, ha szeretnék várni vele egy hetet, ezt az értesítést nem lehet kilőni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4287) Teal'C válasza trialboj (#4286) üzenetére


Teal'C
addikt

Már nem. De nekem már 1 napja fent van hsználom is a telefont semmi baja.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#4288) S. Szabi válasza trialboj (#4286) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ezt írtad:

"Hát ez nem túl high tech, előző telefonom ugyan ezt csinálta, és tényleg pont fordítva kellene legyen, mert ha 15 alá meríted az ltalában pont akkor fordul elő, mikor valami extrémebb eset történt, és lehet nagyon fontos lenne az az utolsó 10% valós töltöttség, de kb 7-10 percre elég már csak, még akkor is ha semmit nem csinálsz ha lapozol v olvasol egy oldalon.
Remélem ez javítható, mert az elmúlt napokban siralmas teljesítményt nyújtott emiatt."

Szerintem a másfél óra Spotify, úgy, hogy nem végig lezárt képernyővel ment, mert nem úgy ment, ahogy írtam is, kimeríti azt amit írtál... :) Meg ott a képen, mennyi volt a képernyő idő az utolsó kb 20%-ra. Nem fülesbe ment, hanem egy kompakt erősítőre, de az már nem lényeges végül is.

És nem 10 perc alatt merült le 15-ről, hanem egyenletesen.

[ Szerkesztve ]

(#4289) undersance válasza S. Szabi (#4288) üzenetére


undersance
tag

Nálam ezt úgy csinálta, hogy reggel ébredés után még elolvastam volna a híreket, de 10 percem sem volt rá, úgy merült. Ez 2-3x fordult elő, nem szoktam engedni 20% alá. Most kipróbáltam megint, lassan 10 perce nyomogatom a telefont, 11%-on volt, és 1%-ot esett a töltöttség. Szóval ez tuti valami szoftveres gond lehet, mert nem mindig fordul elő. (Mindig szobahőmérsékleten, nem kint a fagyban jött elő.)

(#4290) Bibby


Bibby
addikt

Valakinek nincs a háztartásban samu a40? Az érdekel ahhoz kepest milyen az akku teljesítménye?

Ελευθερια η θανατος

(#4291) kalolaci


kalolaci
senior tag

Be lehet úgy állítani, a: "világító szélek" jelzést, hogy addig jelezzen, míg meg nem nézem az üzenetet? Nekem, nem sokkal jelzés után, kikapcsol.

(#4292) kátú válasza kalolaci (#4291) üzenetére


kátú
őstag

Aodnotify vel igen és ráadásul bármelyik alkalmazáshoZ :K

It still works!

(#4293) kalolaci válasza kátú (#4292) üzenetére


kalolaci
senior tag

Úgy látom, ez csak a: "pro" verzióval működik.

(#4294) kátú válasza kalolaci (#4293) üzenetére


kátú
őstag

Hmm, az lehet, de én 300 forintot fizettem azt hiszem érte, annyit mindenkeppen megért :DDD

It still works!

(#4295) Pocok256 válasza S. Szabi (#4288) üzenetére


Pocok256
veterán

Teljesen elbeszéltek egymás mellett.. akkor merül le utolsó 10 vagy 15% ban a telefon hirtelen gyorsasággal, ha az akksi már megadta magát vagy degradálodott. Az logikusan az utolsó százalékokba jön ki. Nálam is ez van utolsó 15% már kb nincs is. Mikor megvettem 1 éve akkor még semmi baja nem volt szépen merült folyamat. De ugye én csak qi gyorstöltőn töltöm a telót mióta csak megvan, az pedig nem a legkimelobb megoldás.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4296) trialboj válasza Pocok256 (#4295) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem csak 6-7 hónapja van meg, és igyekeztem vigyázni a töltés leknél, 20-90%között mozofva főleg.
Azért ne mond már hogy ennyi idő alatt tönkre megy az akku, mert ez rém kínos, és elméletileg gariban cserélni kellene.

Aod. notify - on kívül nibcs más megoldás ami legalább a nem fogadott hívást mutatja állandóan? Nekem az aod összekutyult vakamit a rutinokkal, és most bedöglött a bx routines is;(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4297) S. Szabi válasza trialboj (#4296) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nekem is 6 hónapja van meg, nem figyeltem a töltésre, éjszakára leteszem magam mellé a töltőpadra, azon van reggelig, ez kb egy hónapja sima töltésre van állítva, de van amikor kábelen töltöm, az gyors töltés.

(#4298) Khelben


Khelben
nagyúr

Na, másodszor csinálja meg ez a fos, hogy este lerakom 60-70%-on, reggelre kikapcsolásig lemerül. Az akkuhasználat természetesen nem ír semmit, a legnagyobb a Play Szolgáltatások 6%-kal. Ez mitől lehet?

(#4299) migabi24 válasza Khelben (#4298) üzenetére


migabi24
nagyúr

A 6% elég durva ott valami nem ok

(#4300) trialboj válasza Khelben (#4298) üzenetére


trialboj
őstag

Kicsi az esélye hogy a telefon a hibás. Van egy appod ami beakad és nem engedni deep sleepbe menni a telót. AccuBattery app, talán tud segíteni, ott mutatja mennyit volt a telód a különböző fázisokban. Habár sajnálatos módon ez sem mutatja hogy a wifi, a mobilnet, a 4g hálózat, a bluetooth, mennyit szívott le az akksiból, pedig ez is igen fontos lenne.

Legrosszabb esetben gyári visszaállítás, és teljesen új appok, ha teheted pár napig használd minimális appokkal, ha úgy is előjön akkor a telefon hibája, próbáld gariztatni.

Ha esetleg tudod milyen appokat toltált fel azóta hogy először elkezdte akkor azokat gyaluld le.
PL aod Notify, nekem okés, de van akinek brutálisan szívja az akkut. (de nekem is összeakadt másik appal, csak nem a merülésben csúcsosodott ki a gond.)

Én szeretem a testre szabhatóságot, viszont ennek ott az igen nagy hátránya, hogy olyan dolgokhoz is hozzápiszkálhatsz amikhez nem értesz. Pl az USB debugginng, is valami ilyesmi, de sok más beállítás van, amit ezek az appok kérnek hogy kapcsolj ki v be, hogy működhessenek, és ezekről aztán elfelejtkezel, miután törlöd az appot, már nem állítod vissza, majd nem érted miért hülyül meg a teló.

TOvábbra is óriási fekete pont a samunak amiért a legújabb one UI-ban nem javította a 2 legnagyobb hátrányát a telónak, a felvillanó képernyő, értesítésnél, és az edge lighting, csak 4mpig aktív, holott addig kellene villogjon amíg észre nem veszed, ennek az opciónak jelenleg 0 haszna van.
És ahogy fent leírtam, ezeket te csak sufni tunningolt appokkal tudod visszahozni, amit nem egy komoly mérnöki csapat fejlesztett a telefonhoz, tehát előfordulhat hogy azokkal az appokkal amiket te használsz nem megy olyan tökéletesen mint a kb gyári appokkal amit másvalaki.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.