Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) KZP válasza icemad (#21650) üzenetére


KZP
őstag

Ha nem statikus tartalmat nézel rajta, hanem mindig változót, akkor hogyan veszed észre, hogy beég?

(#21652) vg válasza icemad (#21650) üzenetére


vg
addikt

Azért elég szomorú ilyeneket olvasni egy 3-4-500e forintos terméknél...

(#21653) sgeza válasza icemad (#21650) üzenetére


sgeza
veterán

Én konkrétan az 1-1,5 év alatti beégésre írtam, hogy nem garantált, hogy megtörténik ennyi idő alatt. Egyébként elméleti szinten sem törvényszerű, hogy valamikor beég (vagyis gyengülnek a pixelek). Csak akkor, ha aránytalanul több ideig vannak adott pixelek ugyanabban az állapotban. Ha valaki úgy használja, hogy ez az eset nem áll fenn, akkor akár sokáig lehet az, hogy nem "ég be".

[ Szerkesztve ]

(#21654) Land


Land
veterán

Pont arról beszélgettek, amely jelenleg a dilemmám.
Jelenleg 140-170k Ft között mozognak a használt 6-12 hónapos, gyártói garanciás, karcmentes, egyéb kiegészítőkkel/tokokkal árult S10 Plus telefonok.
Új vagy 1-2 hónapos telefonok pedig 180-190k Ft körül mennek.
Ha feltételezem, hogy 1 évig kíbírom vele, akkor minimum 1.5 év garisat vennék, hogy garival adjam el. Kérdés egy 1.5 éves aksi letérdel-e és a kijelző beég-e... És ezek kockázatának elkerülése megér-e minimum 30k Ft-ot...
Mondjuk jelenleg itt aprón használtan sem látok nekem tetsző ajánlatot. Azokat hamar eladják.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#21655) icemad válasza sgeza (#21653) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem lehet úgy használni (mint pl egy oled tévét), mindig van valami fix tartalom. Van navigációs sáv, értesítési sáv, billentyűzet, GPS programok fix piktogramjai, stb.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21656) icemad válasza KZP (#21651) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bármelyik kijelző tesztprogram megmutatja. Ameddig nem veszed észre, addig nincs nagy gond, de ha igen, akkor folyton azt fogod figyelni. Sajnos az oled ilyen.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21657) icemad válasza vg (#21652) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

3 milliós oled tv is beég, és ott még garancia sincs rá. Annak örüljünk, hogy a Samsung cseréli a beégett kijelzőket a telefonokban.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21658) sgeza válasza icemad (#21655) üzenetére


sgeza
veterán

Azért írtam, hogy elméletileg. A navigációs sáv eltüntethető, a talán leginkább beégést produkáló GPS-t pedig nem mindenki használja. Én például amíg telefonon navigáltam, kinyomtam közben a kijelzőt. Most Android autót használok, így megintcsak nem játszik ez nálam szerepet. Ráadásul én nem szeretem, ha erős a kijelző fénye. Ezek mind csökkentik a beégés esélyét. Persze ettől nyilván megtörténhet, én sem azt állítom, hogy nem. Visszatérve a kiindulási ponthoz, én alapvetően az 1-1,5 évre reagáltam, hogy azt simán ki lehet húzni beégés nélkül.

(#21659) icemad válasza sgeza (#21658) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Navigációs sáv nélkül és GPS használat nélkül lehet, szerintem úgy kibír akár 3-4 évet is. De sokan használják a messengert, vibert, whatsappot, ott meg a billentyűzet ég be könnyen. Mondjuk én a 2 év jótállás lejárata előtt mindig cseréltetem a kijelzőt, alaplapot és az aksit. (Hollandiában élek, itt 2 év a garancia, aksira is) A fiaim öröklik a telefonokat, ők meg ne kapjanak már egy leharcolt szart. :)

Egyébként miért teszed offba a hozzászólásodat? Teljesen témába vág, és te vagy itt az egyik "nagy öreg". (remélem nem sértelek meg vele, nem sértésnek szánom.) :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21660) vg válasza icemad (#21659) üzenetére


vg
addikt

Hogy tudod garanciába kicserélni ha semmi baja?

(#21661) bedibazsa válasza icemad (#21659) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Magyarországon is 2 év az aksi gari, ha beépített. Ha kivehető, akkor 1 év.

[ Szerkesztve ]

(#21662) icemad válasza icemad (#21659) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam 1.5 év után mindig beégett a kijelző, szóval az cserés.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21663) Keem1 válasza icemad (#21650) üzenetére


Keem1
addikt

Anyám használja a 2014-ben vett S4-emet. A kijelzőtesztek (több homogén szín) tanulsága szerint nincs beégés.
Nyilván beéghet, de nem menetrendszerű, hogy ami AMOLED az be is fog.
Az S7 edge telefonom 4 éves lesz nemsoká, szintén nincs beégve.

[ Szerkesztve ]

(#21664) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv Urak!

Most megyek megnézni egy S10+-t. 115k-ért odaadná az ember. Gari nincs már rá, doboza, töltő, papírok megvannak. Számla már nincs meg. Media Markt vásárlás elvileg. Valamit meg tudok rajta nézni, hogy elkerüljem a lyukra futást? Imei-t beírva valahova, kapok róla adatokat stb?
Vagy csak azt tudom, hogy kipróbálok rajta mindent alaposan?

[ Szerkesztve ]

(#21665) Keem1 válasza Tomi0703 (#21664) üzenetére


Keem1
addikt

Ha tényleg MM, akkor arra elvileg 2 év gari lesz. Sőt, ha 1 év lenne, akkor ha csak nem a legelsők között vette az embered, akkor még amúgy is kellene lennie garinak.

Csak kipróbálva. Tegyél bele saját sim kártyát, a szervizmenüben kijelzőt, egyebeket nézz meg.

[ Szerkesztve ]

(#21666) Tomi0703 válasza Keem1 (#21665) üzenetére


Tomi0703
őstag

Szervizmenü hogy jön elő? Xiaominál a kernel verziót kell ütni. Itt is?

(#21667) bedibazsa válasza Tomi0703 (#21664) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Számla nélkül ne vedd meg! Ki tudja, lehet, hogy szolgáltatói telefon és semmi nem garantálja, hogy nem tiltják le. Lehet, hogy megbízható az eladó, de pl. olyan élethelyzetben lesz, hogy a telefonszámla lesz az utolsó, amit fizet, lesz fontosabb kiadás (hitel, gáz stb.). Legalábbis én számla nélkül nem vennék ilyen - kvázi új - telefont.

[ Szerkesztve ]

(#21668) zzola válasza Tomi0703 (#21664) üzenetére


zzola
félisten

Felejtős

(#21669) icemad válasza Tomi0703 (#21664) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd meg azonnal! Jó lecke lesz! :DDD
Viccet félre téve, szerintem ne vedd meg. Ilyen árral valami biztos nem oké. Nagyon gyorsan akarja eladni...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21670) sgeza válasza icemad (#21659) üzenetére


sgeza
veterán

Dehogy sértődöm meg! :) Amúgy sem szoktam igazán. :D
Azért tettem csak offba, mert gondoltam, hogy kezd sok lenni ide. Igazából kitárgyaltuk.

(#21671) sgeza válasza Tomi0703 (#21664) üzenetére


sgeza
veterán

Még az lehet, hogy ugrasztotta a Knox-ot, és ezért akarja eladni olcsóbban. Ezenkívül akár az is lehet, hogy amúgy mindene oké, de így ugyebár már nincs gari. Mondjuk ha így van, illene ezt megemlíteni, mindjárt másképp festene a dolog, mert lehet, hogy valakit ez nem érdekel, és így olcsóbban hozzájut egy ilyen készülékhez. Ez csak tipp, bármi lehet persze.

(#21672) Tomi0703 válasza icemad (#21669) üzenetére


Tomi0703
őstag

Váltott S20-ra azért adja el. 125-ért volt fent, mondom bepróbálkozok 115-tel, úgyis elhajt. De nem, simán belement.
Köszi, valószínű így most el sem megyek megnézni (100 km oda-vissza nekem). Facebookon hirdetett.

(#21673) dkovizoli válasza Tomi0703 (#21672) üzenetére


dkovizoli
addikt

100 km oda-vissza megér annyit. De ha mm, akkor tényleg 2 év gari kell legyen. Azt viszont nem tiltják. Ha szolgáltatós, akkor is 2 év a gari. Ott viszont tilthatnak. Valami nem kerek. Vagy tényleg ugrott a knox.

(#21674) dkovizoli válasza bedibazsa (#21661) üzenetére


dkovizoli
addikt

Erről a szervizek is tudnak? Mert itthon nem nagyon szoktak 1 évnél öregebb akksival foglalkozni.

(#21675) Keem1 válasza dkovizoli (#21674) üzenetére


Keem1
addikt

Nem tudnak, mivel a kolléga tévesen tudja. Egy év van az akkura. Ugyanis a 2 év se két év, hanem 1+1.

"Mobiltelefonok esetén a kiterjesztett Samsung jótállás nem terjed ki a készülékkel együtt értékesített tartozékokra, és a beépített akkumulátorra."
Forrás

(#21676) dkovizoli válasza Keem1 (#21675) üzenetére


dkovizoli
addikt

Valahogy így tudtam én is. Ezért tettem fel kérdésként. :)

(#21677) dancsuri válasza Tomi0703 (#21666) üzenetére


dancsuri
veterán

Tárcsázóba beírni: *#0*#

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#21678) bedibazsa válasza dkovizoli (#21674) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Akkor bocsi, én anno még a Huawei oldalán olvastam ezt (kb. fél éve), ott ez volt leírva, de akkor téves, sorry.

(#21679) Ateszpapa válasza bedibazsa (#21678) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Jól tudtad, a Huaweinél az akksira is 2 év van, a Samsungra egy.
Igaz szokták kijelzővel az akksit is cserélni, de hivatalosan csak 1 év van rá.

(#21680) Indian74


Indian74
senior tag

Akkor most mennyi is a garancia,ha pl a akkumlátor tönkre menne??

NAGYPAPA

(#21681) icemad válasza Indian74 (#21680) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Magyarországon aksira 1 év. (néha méltányossági alapon cserélik, ha pl a második évben kijelzőt kell cserélni, akkor lehet, hogy aksit is cserélnek, de ez elég ritka.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21682) Indian74 válasza icemad (#21681) üzenetére


Indian74
senior tag

Akkor az nem fö daradnak számit??
De jó,és kösz az infót :R
Eddig úgy volt hogy 2 év a telefonra,akksira is,a tartozékora pedig 1 év...
Ez igy kicsit számomra...érdekes... :((( ennyit a samsungról

NAGYPAPA

(#21683) sgeza válasza icemad (#21681) üzenetére


sgeza
veterán

Eddigi tapasztalatom szerint a kijelző csere esetén az akksit is automatikusan cserélik, mert egyben van az egész. Nyilván szétszedhető, de ez egy egység. Legalábbis S8-nál így volt. Gondolom itt is.

[ Szerkesztve ]

(#21684) icemad válasza Indian74 (#21682) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért érdekes a Samsungtól? Azt csinálják, amit az adott ország megenged. Hollandiában pl 2 év van az aksira is, mert házilag nem cserélhető. Magyarországon 1 év, mert... Franc tudja miért... :)
Sgeza: a hardveres résszel nem vagyok képben. Youtube videók alapján cserélhető külön is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21685) sgeza válasza icemad (#21684) üzenetére


sgeza
veterán

Igazából nem tudom, hogy miért cserélték együtt, de mindig cserélték az akksit is. Pedig valóban, ott is külön lehetett választani a kettőt.

(#21686) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok, call recording hogyan lehetseges?
regen ment tobb app is, android 9-en letiltottak, majd android 10-en elvileg ujra mennie kene.
jelenleg egy ures file-t keszit minden app.
[link] https://www.androidbeat.com/2019/03/galaxy-s10-record-calls/, de ez a menu nem erheto el az enyemen (EU verzo nyilvan)

koszonom :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#21687) GmailOutlook válasza Sigma7 (#21633) üzenetére


GmailOutlook
tag

Utána olvastam. A Turbado is maga intézi a szervizt a garancia alatt. Ingyen elviszi futárral a készüléket tőlem, szervizelteti, majd ingyen visszaküldi. Valószínűleg külföldön javíttat.
Samsung márkaszervizhez én közvetlenül nem vihetem.

(#21688) GmailOutlook


GmailOutlook
tag

Ez a kijelző "beégés" ez Samsung telefon vagy Amoled panel sajátosság? A QHD Amoled esetleg hajlamosabb a beégésre mint egy FHD Amoled?
Ha más típusú Amoled paneles telefont veszek, Huaweit vagy Xiaomit, annak is beég a panelja 2 éven belül?

Ez tényleg eléggé elkeserítő, hogy nagy értékű telefonnál az említett hibák vannak 2 éven belül (kijelző, akku)... Azt hittem, ha egy ilyen (S10+) minőségű készülékért kiad az ember egy valag pénzt, akkor azzal jó darabig nem lesz gond.

(#21689) zzola válasza GmailOutlook (#21688) üzenetére


zzola
félisten

Az Amoled sajátossága.
De nem kell ezt a beégést ennyire túllihegni. Olyan sok beégett panel azért nincsen...

(#21690) mihail38 válasza GmailOutlook (#21688) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ha olyan rossz lenne az Amoled kijelző akkor Apple sem venne belőlle, persze hogy beéghet, de nem általános....

(#21691) bandi0000 válasza icemad (#21684) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Cserélik az akksival együtt, mert össze van ragasztva, nyilvàn szét lehetne szedni, de sztem olyan kis ősszeg egy akksi, hogy több a szopás vele, ezért nem foglalkoznak a szervizben vele

És/vagy az új kijelzőre eleve rá van ragasztva már egy akksi

Xbox One: bandymnc

(#21692) mihione válasza GmailOutlook (#21688) üzenetére


mihione
őstag

Barmilyen telot veszel 2. ev vegere jo eselyel cserelhetsz benne akkut,nyilvan ez hasznalattol is fugg,meg attol ki mennyire ellenorzi a telo allapotat.Altalaban csak azt fogod eszrevenni hogy pl 32%-rol egybol leugrik 26%-ra,vagy 15%-alatt hirtelen kikapcsol mert mar nem tud leadni annyit amit kene.

Tegnap frissult ota a marciusi secu patchre a telom es azota nem mukodik a fokepernyos lefele simitasos ertesitesi panel lehuzas.
Beall-kijelzo-kezdokepernyo-ertesitesi panelert huzza le be van kapcsolva,ez lenne az a kapcsolo ami engedi nem?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#21693) tibbike01


tibbike01
őstag

Srácok nektek is eljátsza a teló minden reggel 2-3szor, hogy nincs mobilinternet? Mobilinternet kikapcsolása, majd újra bekapcsolása megoldja a dolgot, de néha el kell ezt játszani 3szor is, mire észhez tér. Csak reggelente csinálja.

(#21694) bedibazsa válasza tibbike01 (#21693) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem egyfolytában ezt csinálta 10-es frissítés óta. Azóta már nincs meg a telefon.

(#21695) dkovizoli válasza tibbike01 (#21693) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem még egyszer sem csinálta. Pedig sokat vagyok külföldön roamingban is, ahol nem igazán jellemző a wifi elérés sem. Két kártya van benne, de nem jelentkezett ilyesmi.

(#21696) dkovizoli válasza Konflikt (#21686) üzenetére


dkovizoli
addikt

Miért kellene mennie? Az eu szabályok nem változtak e téren. :F
A megoldás továbbra is a megfelelő régió használata, amiben nem tiltott,( ILO, THL) vagy a galaxy store-os ACR használata. Utóbbi is többünknél jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#21697) tibbike01 válasza dkovizoli (#21695) üzenetére


tibbike01
őstag

Milyen szolgáltatónál vagy? Én Telekom.

[ Szerkesztve ]

(#21698) dkovizoli válasza tibbike01 (#21697) üzenetére


dkovizoli
addikt

Telenor és voda kártya.

(#21699) hanti válasza tibbike01 (#21693) üzenetére


hanti
senior tag

A hozzáférési pontokat állítsd vissza alapállapotba. A szolgáltatónál van a probléma a 4G+ - al. A Telekomnál mostanában kezdődött, a másik két szolgáltatónál már megoldódott. Az S10, Note10-ben van a piacon egyedül 2GB-os 4G ezt nem tudják lekezelni.

[ Szerkesztve ]

(#21700) tibbike01 válasza hanti (#21699) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi, megcsináltam. Meglátjuk reggel hogy viselkedik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.