Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) taranis válasza Markizmark (#22797) üzenetére


taranis
addikt

Én a skvalex félét ajánlom: Call Recorder
Illetve még év elején kísérleteztem vele, nem tudom, változott e azóta valami, de az Xposed frameworkkel a gyári felvevőt is aktiválni lehetett. Annyi bajom volt, hogy néhol úgy éreztem, lassabb a teló a framework miatt.
persnongrat: Ez nem hiányosság, hanem jogi szabályozás miatt nem látod az opciót itthon.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22802) Markizmark válasza persnongrat (#22799) üzenetére


Markizmark
addikt

Szerintem csak azért nincs benne gyárilag ez a lehetőség, mert a beszélgetések felvétele jogi problémákat vet fel. Gondolom én.

(#22801) taranis 2500Ft-ért????? Miért jobb ez?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22803) persnongrat válasza fdisk (#22798) üzenetére


persnongrat
tag

637 öt csillagos és 550 egy csillagos értékelés. Hááááát... nem ez lesz az első szoftver amit megveszek a mobilomra. Pláne annak fényében amit írtál.

(#22804) fdisk válasza persnongrat (#22799) üzenetére


fdisk
őstag

Gyárilag semelyik romba nincs hanghívás rögzítési lehetőség.
Ez vmi személyiségi joggal függ össze.Azt hiszem.
Ha nincs root,akkor nem sokat érnek az ilyen appok.
Mivel root nélkül csak a hangszóróból kihallatszódó hangot veszi fel,ami meg olyan amilyen.Leginkább semmilyen.
Roottal viszont line-in,tehát közvetlenül a vonalból veszi fel a beszélgetést.
Főzöttekbe meg beleintegrálták a romba ezt a funkciót.

Amit taranis ajánl,az az igazi.
Próbáltam,és nagyon jó.
De csak roottal.
Most nincs szükségem külső appra,mert a Hawkish romba bele tette a készítője.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#22805) persnongrat válasza fdisk (#22804) üzenetére


persnongrat
tag

Hát a régi nokiámban, meg az előtt, az azóta is siratott SE k750i-ben volt :(

(#22806) Markizmark válasza fdisk (#22804) üzenetére


Markizmark
addikt

Amit linkeltem az gyönyörűen veszi root nélkül is mindkét felet. Sőt, a távoli fél hangja a hangosabb.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22807) taranis válasza Markizmark (#22802) üzenetére


taranis
addikt

Nem teszteltem amit mutattál, egyszerűen csak azt ajánlom amit mutattam, mert sosem volt vele gondom, ill. a legtöbb helyen ezt ajánlották. Root kell hozzá mondjuk. Az tény, hogy elég drága :(

colorizer.net

(#22808) fdisk válasza Markizmark (#22806) üzenetére


fdisk
őstag

Én kipróbáltam elég sokat,és egyik sem vett line-in.
Szerintem ezt is.
De lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#22809) persnongrat


persnongrat
tag

Egyébként telefonként egyre több korlátba ütközöm.
Külön szoftver kell, hogy csengő profilt állítsak be, de azok sem azt csinálják, amit szeretnék.
Pl. amit legutóbb ajánlottatok - nem ugrik be a neve - automatikusan váltogat attól függően, hogy szerinte hol vagyok fizikailag (adótornyok, GPS, meg a bánat tudja mi alapján).
Olyan, ami nem igényel extra jogokat és csak annyit csinál, hogy átkapcsolok normálról utcai módra, nem találok.
A másik, amibe ma futottam bele: nincs olyan, hogy erősödő hangerő a csengéskor. Illetve van egy olyan, hogy ha a zsebemben van, akkor... de az mellesleg az energiaigényt is növeli, mivel optikai szenzort használ.
Nincs egy normális jegyzetelő programja, csak az S Note, ami elsőre tetszett, de ma pl. rámásoltam egy irományra valami szemetet a clipboardról, megnyomtam a "vissza gombot", amitől kilépett és mentett, ettől kezdve esélyem sem volt a belepakolt szemetet törölni a radírral. :(
Ha sima .txt-t szerkesztenék, akkor megint keressek valami applikációt, ami vagy jó vagy nem (értsd: vagy megelégszik azzal, hogy hozzáfér az SD kártyához vagy még arra is kíváncsi, hogy mikor jártam WC-n :( )

Szóval azért vannak hátrányai az androidos világnak.

(#22810) aicon válasza taranis (#22801) üzenetére


aicon
senior tag

Ez nálam az alsa-val szétcseszte teljesen a hangot, telefonáláskor elment a hang. Teljes törlés után újra kellett tenni a romot.
Felvenni pedig csak a hívott felet vette, bármit csináltam, saját hangom nagyon halk volt. Mindez gyári rom+ root.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#22811) taranis válasza aicon (#22810) üzenetére


taranis
addikt

Fura, itt is gyári rom + root, alsa is fent van, és minden oké.

colorizer.net

(#22812) aicon válasza taranis (#22811) üzenetére


aicon
senior tag

Milyen beállítással megy nálad? Minőség?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#22813) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

sziasztok
ma meg lett a note2-őm:))
s3 lte-t váltotta,azt neki adtam az asszonynak...igazábol leginkább a méret miatt váltottam,ez már elég lesz szerintem:) és nagyon tetszik egyelőre..

ami azért egyből szembetűnő,a kijelző picit tompább mint az s3-nál.(ha jol emlékszem,ugyanaz a felbontás,kicsit nagyobb méretben)

ja...a toll elhagyására figyelmeztető funkciót nem találom,hol keressem?

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#22814) taranis válasza aicon (#22812) üzenetére


taranis
addikt

Pontosan hol nézzem? Készüléknek az N7100 van beállítva, de amúgy N7105-öm van. Felvételi módnál az ALSA van kiválasztva. WAV-ban veszek fel, és rendesen hallom mindkét felet.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22815) Bélaaaa válasza Dr_Senkihazi (#22813) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Tompább??? Jól nézd csak meg, ennek élesebb a képe, lévén, jobb technológiát használ... :)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#22816) AliceWake válasza Dr_Senkihazi (#22813) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Beállítások - S Toll - S Toll tulajdonosa -> pipa!

Non omnis moriar.

(#22817) Markizmark válasza Bélaaaa (#22815) üzenetére


Markizmark
addikt

Többen is mondták már h tompább. Nem hülyeség.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22818) Dr_Senkihazi válasza Bélaaaa (#22815) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

nekem egyértelműen tompább 2 s3 van mellette,simán látszik...viszont nem zavaró,csak át kell szokni a szememnek.

más...s-pen oldalán az a kis gomb mire jó?

@AliceWake: Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#22819) aicon válasza taranis (#22814) üzenetére


aicon
senior tag

Köszi, ez érdekelt. Az enyém N7100 és nálam azt produkálta amit már írtam ezzel a beállítással is.
Ki tudja mivel akadt össze...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#22820) persnongrat válasza Dr_Senkihazi (#22818) üzenetére


persnongrat
tag

Leírást kellene megnézned a gomb összes funkciójához.
Amikről tudok: ha nyomva tartod és
- rajzolsz egy kisebb jelet ("<") a képernyőre, az ugyanaz, mintha a vissza gombot nyomnád meg
- húzol egy függőleges vonalat alulról felfelé, az valami gyorsmenüt hoz be, ahonnan mindenféle applikációkat lehet futtatni.
Bővebben a beállítások közt az S Pen beállításai alatt az oktató menüben.

(#22821) AliceWake válasza Dr_Senkihazi (#22818) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ha nyomva tartod, és hosszan hozzáérinted a kijelzőhöz, képernyőfotót csinál. Pl. De tényleg olvasd el :K Elég sok lehetőség van benne.

Azért mondom, hogy olvasd el, mert nem jut eszembe több :P

#22822 Normális. Az olyan. Mindig olyan, mintha parázslana.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#22822) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

észrevettem egy apróságot,de zavar...a képen a hangszórótol jobbra az első érzékelő (vagy nem is tudom mi),pirosan világít halványan.ujraindítottam,de akkor is.ez mi lehet?

Közben rájöttem,a jedi ficsőrt bekapcsoltam,annak az érzékelője:)))

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#22823) Dr_Senkihazi válasza AliceWake (#22821) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

elfogom,csak ma kaptam meg,reggel óta dolgozok,arra még nem volt időm,hogy tanulmányozzam.sorry..

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#22824) persnongrat válasza Dr_Senkihazi (#22822) üzenetére


persnongrat
tag

Mozgásérzékelő infravörös "lámpája" ha jól tudom.
Ha kikapcsolod a mozgás figyelést és esetleg rebootolsz, akkor lekapcsol. (nem biztos, hogy újra kell indítani, van amikor a figyelés kikapcsolása is elég)
Alapállapotban csak akkor kapcsol be, ha sötét van ahhoz, hogy világítás nélkül "lásson" a készülék, de elég gyakran bekapcsolva felejti.
Én ezért is iktattam ki a mozgásérzékelést rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22825) Markizmark válasza persnongrat (#22824) üzenetére


Markizmark
addikt

Az mindig 'világít', ha be van kapcsolva a röpke pillantás.
Ha az általa kibocsájtott fény valamiről visszaverődik, akkor tudja, hogy ott van valami és felvillan a kijelző. Telefonálás közben is működik, mert akkor azt figyeli közel van-e a fejed és zárja-e le a kijelzőt.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22826) persnongrat válasza Markizmark (#22825) üzenetére


persnongrat
tag

Akkor pontosítsunk: nálam, ha be van kapcsolva a mozgásérzékelés, akkor a "röpke pillantás" is, szóval nem tudtam, hogy csak az utóbbi miatt.
Viszont az tény, hogy általában ha bekapcsolom a készüléket, akkor az az infra(?) LED kikapcsol. De csak általában, mert néha úgy felejti magát és a rebootig nem is kapcsol ki.
Nekem úgy tűnt, hogy a sötét-világos környezethez van valami köze, de most megnéztem: sötétben világosban is bekapcsol (vagy az éjjeli lámpa nem ad elég fényt ahhoz, hogy kikapcsoljon?)

(#22827) Markizmark válasza persnongrat (#22826) üzenetére


Markizmark
addikt

A fényérzékelő tőle jobbra van, nincs hozzá köze.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22828) persnongrat válasza Markizmark (#22827) üzenetére


persnongrat
tag

???
Ezt nem értem: egy IR LED-nek, ami megvilágít(hat)ja sötétben a környezetét, miért ne lehetne köze egy mellette lévő érzékelőhöz?

(#22829) Markizmark válasza persnongrat (#22828) üzenetére


Markizmark
addikt

Mert a bal oldali (szerintem) önmagában a közelség érzékelő, ha megfigyeled akkor fényesebb amikor az ujjad vagy akármi közel van hozzá, a jobb oldali cucc meg simán a fénymérő ami ugye ha kell automatán szabályozza a kijelző fényerejét. Miért kéne, hogy közük legyen egymáshoz?

Nagyon egyszerűen bizonyítható. Csúsztass egyik s másik fölé szorosan egy papírlapot. Meglátod mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22830) SimonJanos válasza KTibxx (#22776) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Jó, ez olyasmi (de nem ua.) mint a Griffin híres Survivor tokja az iPhone-omhoz.
Az túráknál, MTB, főleg extrémebb esetekben használom, esős időben végképp: egyszerűen "törhetetlen" (tesztben végül áthajtanak rajta és még úgy is használható marad a készülék!), mindentől véd.
http://griffintechnology.com/survivor/original
Van itt Note-okhoz, stb. is...

A Note II viszont nálam más kategória: bőrtokban, 2.000 Ft-ért sikerült beszerezni egy tényleg szépet: nem könyvszerűen nyitható, hanem felülről, alul gumírozott részbe fekteted, felülről ráhajtod (belső rész ott puha bőr) és akkor fólia sem kell, ráadásul könnyű. :K

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#22831) dancsuri válasza persnongrat (#22826) üzenetére


dancsuri
veterán

a mozgásérzékelőt csak akkor lehet bekapcsolni ha legalább 1 funkciót engedélyezel neki

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#22832) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért a Note II után majd évek múlva nem lesz könnyű választani:

- jó akksi, nem kell aggódni, ha mondjuk 30%-nál akarok még játszani vagy utaznom kell és épp nincs kéznél töltő
- nekem a toll sokat segít, screenshotot kivágni, illetve swype-olva írásnál sokkal gyorsabb, mint az ujjam, egyszerűen, mert kisebb az ellenállása és pontosabban lehet az egyes betűkhöz húzni
- a mérete pont megfelelő, mint egy kézikonzol, két kézzel lehet tapicskolni adott esetben
- multimédia dokkoló kapható hozzá, tévére lehet kötni, filmezni rajta

Mondjatok még valamit. :K :D

(#22833) persnongrat válasza dancsuri (#22831) üzenetére


persnongrat
tag

Fordítva: csak akkor tudod kapcsolgatni a mozgásérzékelő egyes szolgáltatásait, ha előbb a mozgás figyelést aktiváltad. :)

(#22834) KTibxx válasza SimonJanos (#22830) üzenetére


KTibxx
aktív tag

köszi a tippeket, talán pont ilyen Griffin volt amit kinéztem, csak lemaradtam róla az egyik aukciós portálon. Én is elsősorban a terepen való használat miatt vettem, de erről a Griffin - ről még nem mondtam Ie, főként mert a kijelző is használható a tokon keresztül. Az enyémből ki keII húzni, hogy lásd a kijelzőt.

(#22835) persnongrat válasza Markizmark (#22829) üzenetére


persnongrat
tag

Ha a kettőből az egyiket eltakarom, akkor pl. a "gyors pillantás" (ki volt, aki ezt megmagyarta? :( ) nem működik. Bármelyiket takarom el.

(#22836) SimonJanos válasza BomiBoogie (#22832) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Az akksi idő engem nem ver oda (kb. úgy teljesít mint az iPhone 4S-em új iOS 7-el - "ott is és itt is" nem tett jót a frissítés! :U ), de szerencsés hogy cserélhető - rögtön vettem is egyet pluszba'... Amúgy karcsún egy napot bír ki ha eléggé kihasználod a kütyüt. :F
A toll miatt váltottam rá eleve - nekem fontos a rajzolás és tényleg remek átmenet a tablet között.
Viszont ami ott (7") szépen "kifér" és optimalizált a felbontás, az itt sajnos néha nem jelenik meg: pl. a Total Commander álló helyzetben 720 pixel a felbontáson bazi ikonokat jelenít meg - és még sorolhatnám: jó lenne több optimalizált program!
Az írás rajta valóban egész jó, de ha lenne modern készülék hardveres billentyűzettel... ;]

A multimédia dokkoló nagyon nagy, nemsokára veszek és akkor tényleg akár egy PC-t is helyettesíthet (bizonyos szintig) :K

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#22837) kali válasza SimonJanos (#22836) üzenetére


kali
legenda

akkor nem sokat telefonálsz, mert abban sokkal gyengébb az iphone, úgy a felét bírja, ezért ha a használat jelentős részét a telefonálás teszi ki, akkor pláne érezhető az iphone (4s) gyengesége.

(#22838) BomiBoogie válasza SimonJanos (#22836) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vannak egyébként olyan appok, amik kényszerítik a fekvő üzemmódot, azért olyat próbálj ki. :K

Én mondjuk nem is akarom, hogy az asztali gépet helyettesítse, de all-around megbízható társnak tökéletes, nyilván mindenből engedni kell egy keveset.

Az elején tényleg nagynak tűnt, de ahogy telik az idő, egyre kisebbnek látom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22839) MurdR válasza BomiBoogie (#22838) üzenetére


MurdR
veterán

Én is bekönnyeztem, amikor megláttam a Galaxy Megát a maga 6.3as kijelzőjével. Elfogadnám, Note2es hw-el :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22840) F1DO válasza MurdR (#22839) üzenetére


F1DO
senior tag

Szerintem az a készülék is egy ilyen 'early bird' vásárlókat megszondáztató cucc, lemérve hogy érdemes-e fejleszteni a későbbiekben. Ha elkezdenék vásárolni, biztos lehetsz abban hogy tolnának alá egy izmosabb vasat.

Egyébként a hajlított kijelzős Samu cucc, a Note 3 hardverével fut ha jól tudom, nyílván más készülékbe is elsüti a samu egy-egy ütősebb konfigját. (és az adott hardverhez - kivitelezéshez ugye készülékházbeli méret is kell, ami egy Mega-nál ugye adott..)

(#22841) AliceWake válasza F1DO (#22840) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Arról van valakinek sejtése, hogy miért is jó nekünk a hajlított kijelző? A flexibilis az világos, de a hajlított?

Non omnis moriar.

(#22842) F1DO válasza AliceWake (#22841) üzenetére


F1DO
senior tag

Design, esetleg jobban kézreáll / kényelmesebben kezelhető, egyébként semmi értelme véleményem szerint..

Főleg, hogy nem követi a hajlékonyságot semmi más a készülékben (készülékház, elektronika). Így aztán végképp értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#22843) Markizmark válasza AliceWake (#22841) üzenetére


Markizmark
addikt

Visszatér a csöves tv gömbölydedsége. Kis nosztalgia.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#22844) zsolt501 válasza AliceWake (#22841) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sok esetben az íves felület hátrány, mert nehezebb pl. a rajzolás, illetve a tükröződése is más a felületnek, ami fotózás esetén elég zavaró lehet, illetve olvasáskor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22845) fujifilm1 válasza persnongrat (#22809) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hello,

persnongrat irta:
>Nincs egy normális jegyzetelő programja, csak az S Note,

A freenote sokkal jobb mint az Snote.

Gyors és kicsi. és vagy 50szer tobbet tud. (Ez is az egyetlen baja hogy annyimindent tud... :)

[ Szerkesztve ]

(#22846) persnongrat válasza AliceWake (#22841) üzenetére


persnongrat
tag

Imax? ;)

(#22847) MurdR válasza fujifilm1 (#22845) üzenetére


MurdR
veterán

Az is S-penre van optimalizálva?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22848) zsolt501 válasza persnongrat (#22846) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért az egy kicsit más méret, ott szinte benne ülsz az ívben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22849) Bailey


Bailey
senior tag

Üdv,

Van valami információ arról hogy az LTE nélküli Note 2 támogatja-e a Telekomnál a hd-hangot? A honlapjukon csak az LTE verzió szerepel, de a már nem kapható modellek nincsenek azon a listán.

(#22850) MurdR válasza Bailey (#22849) üzenetére


MurdR
veterán

Ugyan úgy támogatja.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.