Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) kali válasza Kkromer (#3100) üzenetére


kali
legenda

Más terhek hárulnak ott adott termékekre, itt többet kell ráfizetni a forgalmazóknak is az eltérő áfa, tárolóra kivetett jogdíj...stb. miatt, ezért nem sok értelme van összehasonlítgatni az árakat.

(#3102) icecave válasza Dave69 (#3099) üzenetére


icecave
nagyúr

Lebeszélni, de az érvek mik? Hogy nagy a telefon :D Meg hogy Note 9 nem fér el a zsebben, leülni nem lehet benne, kényelmetlen, de bezzeg a Mate 9 PRO az mennyire okés. Ekkora méreteknél baromira számít az a 4-5 mm.... Tessék megnézni, hatalmas a különbség méretek között :D

(#3103) ollie válasza Kkromer (#3100) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne kezdj saját vállalkozásba, mert hamar tönkremensz.

***

(#3104) Dave69 válasza icecave (#3102) üzenetére


Dave69
tag

Not9 Érvek:

Nagyon JÓ az AOD
15-éve samsu vagyok
tetszik a szín világa olyan egyedi számomra stb,, :D

Mate 20 Pro:

Tetszik a hajlított kijelzője egyben a noccsal
Mate 10 proval-meg voltam elégedve az AOD kivételével
tetszik a oda vissza vezeték nélküli töltése
és nem utolsó sorban ip68 lett ez is
és a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó is bejön :D
meg a 4200-zas aksi is jó dolog :D

szóval nem tudom :D egyelőre egyik se kapható a vodánál :D csak a huawei ami előrendelős csak várnom kel párnapot még vele ha arra jut a döntés... de passz... a lényeg hgy 2 évre kell jól döntenem most!!!

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3105) icecave válasza Dave69 (#3104) üzenetére


icecave
nagyúr

Oda-vissza vezeték nélküli töltés nekem is tetszik, csak az a baj,hogy ha belegondolok, kb. sosem használnám, max. megmutatnám másnak, akinek képes a telefonja a vez.nélküli töltésre,hogy az én telefonommal még az övét is tudom tölteni.

(#3106) Dave69 válasza icecave (#3105) üzenetére


Dave69
tag

igen ez igaz ;) nem tudom még vacillálok van 1 hetem hogy döntsek :)

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3107) icecave válasza Dave69 (#3106) üzenetére


icecave
nagyúr

Nyilván nem próbáltam mindkettőt, de ami igazán megrémített, az, hogy erősebb a lekerekítés a széleken és keskenyebb a telefon. A tartalom fogyasztás szempontjából nem mindegy.

(#3108) ollie válasza Dave69 (#3104) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó lassú és pontatlan, mert optikait használnak. A hajlított kijelző ronda a hajlított részeknél, nem kalibrálták a kijelzőt a hajlításhoz, min ahogy a Samsung csinálja.

***

(#3109) mjani1172 válasza HaliGab23 (#3031) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne haragudj de itt a második is krikán aluli.
Nincs rajta egy éles rész, mintha nem fókuszált volna.

(#3110) HarleyCustom válasza Dave69 (#3104) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A Note 9 szerintem egyszerűen jobb.
Csak egyet említek:
Például a kamera.
Van videó teszt mindkettőről(Tekbetyár)
A Huawei hangrögzítése borzalmas,de más kínai telefoné is az. Legyen az bármi.
A minőségi különbség itt is látszik,a részletekben bújik meg a lényeg(és nem az ördög) :D. A legapróbb dolgokban,amik nem is olyan aprók.

Nekem volt már minden gyártó minden telefonja szinte. Egyet megtanultam évek alatt:
Kínait nem veszek soha csak maximum üzleti céllal,vagy átmenetileg.Sajnos lehet az Huawei,Xiaomi,vagy mittudomén egyéb híresebb márka,mindig elvérzik a kamerán,a hangminőségen,satöbbi.
Azt is megtanultam,hogy a Samsung csúcs telefonjai és az iPhone a legjobb minőségű alkatrészekből összerakott készülékek.(ja és a régi BB-k,meg az utolsó LG G7,V30,V40) Persze hibák vannak,de a minőség az kiváló.
Én a kettő közül egyértelműen a Note 9-cet venném.
És hogy miért? Mert a Huawei egy “kínai”telefon,rohadt drágán.

Hogy mit használok?(iPhone Xs) :K

Szerintem nem lehet márka fanatizmussal vádolni.:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3111) szilasz007 válasza Dave69 (#3099) üzenetére


szilasz007
aktív tag

A notehoz a cerkát és a jegyzetelést is tedd hozzá. Amíg nem telefonálsz kihangosítva, akármit is egyeztetve, és közbe kényelmesen jegyzetelsz amit kell a híváshoz kapcsolódóan, na az egy olyan extra, amit nem sok tel add meg neked. A Note egyszerűen többet nyújt.

(#3112) #24536576 válasza Dave69 (#3104) üzenetére


#24536576
törölt tag

Kijelzőjük között azért van különbség, hiába ajnározzák a Mate-et. Abbam dzsunka kínai van, ebben az amoled "atyjának" a kijelzője, több évnyi tapasztalattal, tökéletesítéssel.

AOD szép meg minden, de sokat fogyaszt szvsz.

Annyit árulj el, hogy miéet jó, ha valamit töltesz vezeték nélkül, aztán addig nem tudod használni a telefonod? Ez tipikus példája a Huawei kínai mivoltára. Beletesznek mindent, hogy verhessék magukat, hogy világelsők, közben semmi értelme. Mint régebben a 6GB RAM, vwgy most a 10...

IP68 ez is az, + katonai elismervénye is van.

Ujjlenyomat-olvasó szintén a tipikus kínai, belerakják de f*s minőségű.

Aksit szerintem kivégzi a töltési mechanizmusuk, legalábbis nekem 1 évet bírt a Mate9ben, ez meg még brutálisabban tölti.

Note mellett szól még a processzor támogatottsága is... A fejlesztők a Snapdragont és az Exynost támogatják, max az MTK-t, Kirinre nem egy app volt ami rosszabbul ment, többet fogyasztott.

Ceruza sem elhanyagolható.

Kamera pedig akkor jó a Huaweiben, hq állítgatod. Gyors pillanatok megörökítésére alkalmatlan. Dual pixel verhetetlen benne. Videót meg se említem. :D

+ a Note9 egy kiforrott koncepció(Note9 tökéletesítve), ezért is szeretem jobban a 2. szériás Samsungokat.

[ Szerkesztve ]

(#3113) Ati007


Ati007
őstag

Mostanában az aksi menüben ha optimalizálom csak 90%-t ír és azt írja a 100%-hoz kapcsoljam be a vírus keresést. Nektek be van kapcsolva?

(#3114) kali válasza Ati007 (#3113) üzenetére


kali
legenda

Nálam nincs bekapcsolva, de annak ellenére ugrott már fel 100%-ra, ezért nem csak attól függ szerintem.
Most nekem is csak 90%-ot ír, de direkt nem optimalizáltam néhány dolgot egy ideje, például nem ürítem a memóriát, mert kíváncsi vagyok rá, hogy fogyasztásban mennyit számít - úgy néz ki, valóban jobb, ha nincs manuálisan kitisztítgatva.

LosBlancosrm: Biztos nem nézted akkor a kapcsolódó teszteket, mert mindenhol külön kiemelik, hogy jelenleg a Mate 20 Pro-ban lévő kijelző az egyik legjobb.
Vannak hibái/hiányosságai az új Huawei csúcsoknak, de az biztos nem a kijelző.
Videózásban továbbra sem csúcsok például, egyértelműen és nem kicsivel jobbak például a Note9 videóim, mint a Mate 10 Pro-val készítettek.
A Huawei szuper töltési módjával sincs semmi gond, ráadásul a Mate 9 óta fejlesztettek is rajta, már a Mate 10-es szériában is jobb.
Megjegyzem, nálam a Note9 sem sokkal lassabb gyorstöltéskor, mint a Mate 10 Pro volt szuper módban.

[ Szerkesztve ]

(#3115) ollie válasza kali (#3114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig de, a vírusirtó miatt ír csak 90%-ot. Első bekapcsolás után 100% volt, 1-2 hét múlva esik 10 százalékot, és ott is marad factory resetig.

***

(#3116) kali válasza ollie (#3115) üzenetére


kali
legenda

Azért nem állítom vissza gyári állapotra, de még a vírusirtót sem kapcsolom be - így is kitűnőt ír, meg annyira nem is mérvadó dolog -, viszont annak ellenére is volt már 100%-on 3 hét után is.

(#3117) gyuri81


gyuri81
veterán

A Gsam app mutatja, hogy 195x ébresztette fel másfél alatt a telefonon a Google app. Lehet ezzel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#3118) Kkromer válasza kali (#3114) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Megerősítem.

A Mate 20 Pro bár nekem nem tettszik, de élőben látva, bizony a legjobb Amoled, amit valaha láttam.

Nem Samsung gyártmány.

(#3119) kali válasza gyuri81 (#3117) üzenetére


kali
legenda

Nem írtad, hogy milyen érték lenne az a másfél, így nincs viszonyítási alap, hogy az sok vagy kevés.
Ezeket szoktam kilőni a Google kapcsán, utána már nem sok felesleges ténykedést eszközöl: [link]

Kkromer: A BOE szállította a Mate 20 Pro és a Mate 20 RS Porsche Design kijelzőjét.
A Mate 10 Pro-ét még a Samsung adta.

[ Szerkesztve ]

(#3120) gyuri81


gyuri81
veterán

Uhh bocsi, másfél nap alatt:)

(#3121) kali válasza gyuri81 (#3120) üzenetére


kali
legenda

Az úgy valóban elég gyakorinak tűnik, érdemes átnézned a Google beállításait és amire nincs szükséged, azt kikapcsolni.

(#3122) joey04 válasza Kkromer (#3100) üzenetére


joey04
titán

Van is ahol már 240k itthon is. persze nem gyári garival.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3123) mjani1172 válasza kali (#3116) üzenetére


mjani1172
addikt

Hogy alakul az üzemidő a Mate 10 hez képest?

(#3124) Dave69 válasza mjani1172 (#3123) üzenetére


Dave69
tag

[link] itt egy link nagyából be lehet lőni az üzem idejét a not9 nek

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3125) Dave69 válasza kali (#3121) üzenetére


Dave69
tag

neked not9 van :D egy kérdésem lenne hogy most látom a videóba hogy bal felül vibrál a not 9nek valami ledes villanója, hogy ennyire le lett kicsinyítve ledes vissza jelző????

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3126) Joe.36 válasza baladam86 (#3068) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen jó a fólia minden spigen tokhoz, biztos nem fogja felnyomni, és méretben is szépen illeszkedik, pont jó.
Én is ezért vettem.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3127) tylerddd válasza #24536576 (#3112) üzenetére


tylerddd
veterán

Én annyira meg vagyok elégedve az üzemidővel, hogy az a néhány százalék az AoD részéről nem okoz gondot. Nagyon jó megoldás. Régóta kerestem pl. olyan órát az éjjeliszekrényre, ami nem égeti ki éjjel a retinám, nem zavar a fénye, erre tessék, ez is letudva a Note 9-cel :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3128) Dave69 válasza kali (#3121) üzenetére


Dave69
tag

tárgytalan a ledes kérdés :D találtam olyan videót amibe mutatja :D kicsit meg ijedtem :D huawei-be olyan picike ledes jelző ...

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3129) Teal'C válasza Dave69 (#3124) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez a videó eléggé nem fedi a valóságot többen is vagyunk akinek simán megy a 6,5 óra sot szóval az 5,5 az elég fura. Hozzáteszem semmit nem mókoltam a telóval sőt 2 sim van benne, állandó wifi, mobilnet (3g), helyadatok stb...

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3130) Dave69 válasza Teal'C (#3129) üzenetére


Dave69
tag

persze hogy nem fedi a valóságot oda is írtam hogy Nagyából lehet belőni hogy mit tud :) de ha nézted a videót akkor az 5.5 óra az folyamatos kijelző idő úgy hogy nem kapcsolják le egyszerese :) +1 óra vagy 1.5 óra az ott jön meg ahol épp nem nyomkodod a telefont szerintem :)

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3131) seger válasza Dave69 (#3130) üzenetére


seger
addikt

Ha nem nyomkodod a telefont, akkor a kijelző idő nem nő. Szerintem akkor nincs plusz 1, 1.5 óra....

Ha folyamatosan használod, akkor sokkal több sot tud lenni. Én ezt tapasztaltam....

(#3132) #24536576 válasza kali (#3114) üzenetére


#24536576
törölt tag

A pénz nagy úr, elég csak a MA-ra gondolni. Kérdés az is, hogy meddig lesz szép az a kijelző. LG telefonos oledje is szép, de gyorsan beég. Én nem hiszek benne, hogy egyik napról a másikra kijön valaki egy szebb/jobb kijelzővel. Volt valami cikk, talán pont a kijelzőnél, hogy az Apple mennyire magas elvárásokat követel meg, amit csak a Samsung tud teljesíteni, addig a Huawei beéri kevesebbel... Az is közrejátszhat, h az ember olvassa, hogy mennyivel szebb, és szebbnek látja. Egy 150K-s OP-nál meg is értem, de egy 330K-s telónál nem.

A töltési technológia lehet, hogy jó, de tuti jobban nyírja az aksit. A két legnagyobb mobilgyártó vajon miért nem kínál ilyet?

Mindenesetre majd meglátjuk, hogy muzsikál a Hüvely. Note7 is jó telefonnak ígérkezett.

[ Szerkesztve ]

(#3133) Dave69 válasza seger (#3131) üzenetére


Dave69
tag

lehet :) már 1 éve nincs samu telefonom :) mate 10 pro-t használtam ott nekem nem volt gond a akkumulátor idejével :) átlagos felhasználással ha dolgoztam akkor 2 napot bírt ha meg ithon voltam 1 nap vagy 1.5 :) nem volt vele bajom :) épp van 1 hetem tanakodni hogy mate 20 pro lesz a kövi vagy not9 :) bár 3 hete nincs a vodánál sehol not9 :(

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3134) Teal'C válasza Dave69 (#3130) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem ez a rekordom a Note 9 el folyamatos sot-al wifi treaming és az előzőleg említett felhasználással. Persze ez extrem felhasználás de a minap is volt 7 óra 3g youtube, navi, hívás stb... én mindenképp a note 9 re voksolnék.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3135) Teal'C válasza Dave69 (#3133) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha elindul a Mate forgalmazás lesz. Csak gondolom üzleti húzás mert ha veszel Mate-et nem kell Note9 gondolom jól berendeltek a Mate ből.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3136) Dave69 válasza Teal'C (#3135) üzenetére


Dave69
tag

szép kijelző idő :D meg győző bár nekem ez mind1 mert kb minden este rá rakom töltőre a telomat :) hát most írtam a Samsungnak hogy ez elég gáz hogy 3 hete nem kapható a készülékük úgy hogy valami érdembe való választ kértem erre a jelenségre...

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3137) Teal'C válasza Dave69 (#3136) üzenetére


Teal'C
addikt

A Samsungnak mi köze hozzá hogy a Voda nem forgalmazza???

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3138) Dave69 válasza Teal'C (#3137) üzenetére


Dave69
tag

hát nem tudom... a szállítás esetleg?? a vod itt habizik össze vissza hogy most azért nincs 2 nap múlva meg amazért nincs de nemsokára lesz... tele van a puttonyom vele hogy van egy készülék ami 2 hónapos lesz és nem lehet meg venni???? persze hogy elgondolkodik az ember hogy inkább előrendel egy mostani bejövő készüléket a not helyet... igazából lehet hogy semmi köze de várom a választ hogy ők mit gondolnak erről hogy nem kapható a készülékük pedig lenne rá felhasználói igény :)

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3139) baladam86 válasza Joe.36 (#3126) üzenetére


baladam86
aktív tag

Tegnap végül Dome Glass került fel, egy Spigen Tough Armor tokkal használom, és szerencsére a tok sehol nem ér hozzá az üvegfóliához, így nem nyomja fel.

Fél nap után lenyűgöz a telefon sebessége, a kijelző, és a biometrikus azonosítások gyorsasága, az íriszszkenner arcfelismeréssel együtt, még félhomályban is kiválóan teszi a dolgát, bár az ujjlenyomat olvasó gyorsabban oldja fel a képernyőzárat.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3140) Teal'C válasza Dave69 (#3138) üzenetére


Teal'C
addikt

Mindenhol máshol kapható a hivatalostól a gsm ig akkor gondolod a Samu nem szállít. A Vodának egyszerűen ez üzlet valszeg a Mate en többet keresnek berendeltek jó nagy mennyiséget és azt akarják azt vedd. "Persze hogy elgondolkozol" ez a lényeg szépen terelgetnek neked még nem tünt fel sosem :DDD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3141) Dave69 válasza Teal'C (#3140) üzenetére


Dave69
tag

lehet igazad van :) nem még nem tűnt fel mert nem volt még ilyen gondom a szolgáltatónál... mind1 egyelőre 28-dikán tudok hosszabbítani addig remélhetőleg lesz samu is már

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3142) Teal'C válasza Dave69 (#3141) üzenetére


Teal'C
addikt

Tarts ki és nem fogod megbánni :DD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3143) tylerddd válasza Dave69 (#3141) üzenetére


tylerddd
veterán

Most komolyan az alapján választasz majd, hogy melyik lesz készleten?! Én biztosan várnék arra a készülékre, amelyik tetszik, tök mindegy, mikor tudok előfizetést hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3144) Dave69 válasza Teal'C (#3142) üzenetére


Dave69
tag

köszi köszi :D igyekszem :D 2 évre kell most terveznem készüléket nem akarok szart választani ha nem muszáj :D

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3145) Dave69 válasza tylerddd (#3143) üzenetére


Dave69
tag

3 hete várok rá ,) abból ha levonod hogy 2 hónapja jelent meg a készülék akkor az elég problémás hogy kb 1 hónapig volt elérhető a palletán ...

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3146) rstwingo válasza Dave69 (#3136) üzenetére


rstwingo
tag

És ezt miért a Samutól kérded :F Nem sok köze van hozzá, hogy a voda mikor ,mit és kitől rendel

Más:

Az xda-n már az S8 óta meg egy unistall lehetőség, ami a nem rootolt telefonokon meglehet csinálni.
Kipróbálva és müködik az eljárás.
Nem végleges unistall, mert factory vagy wipenél ,minden visszakerül, de mig ezek nem kerülnek elvégzésre , addig nincs jelen a telefonon az alkalmazás

ami kell hozzá:

adb : mondjuk innen link

letölt >kicsomagol > mappa megnyit
mappán belül > shiftgomb nyomni és jobb egérgomb > parancsablak nyitása itt sort választani

telefonon fejlesztöi menüben az usb hibakeresést bekapcsolni > usb-re csatlakoztatni > kijelzőn emgedélyezni a PC hozzáférést

a cmd ablakba beirni adb devices > azonositó számot kell látni > beirni adb shell > crownlte:/ $ ha ezt látod akkor lehet beirni a parancsokat
ami a következő : pm uninstall -k --user 0 xxx.xxxxxx.xxxxx pl.: pm uninstall -k --user 0 com.facebook.appmanager > enter és ezt látod succes
és igy tovább
Én a törölni kivánt alkalmazások neveit a package disabler pro alkalmasással olvastam ki de jó az App Inspector alkalmazás is

Az általam letörölt 114 alkalmazás nevei itt vannak link , ugy irtam meg, hogy már a parancsal, igy elég bemásolni a cmd ablakba és már csinálja is
átlehet nézni is akár és amit nem akartok törölni azt a sort kilehet venni és utána a maradékot akár egyszerre is belehet másolni és szépen megcsinálja egymás után, nem kell egyesével beirkálni vagyha valaki még akar hozzá irni azt is lehet és utána már egyszerü egy visszaállítás után megint megcsinálni

[ Szerkesztve ]

(#3147) ollie


ollie
MODERÁTOR

Linus kifakadása az iPhone Xs-ről.

Csak akkor nézd meg, ha tudsz angolul, és nem zavar, ha valaki az iPhone-t szidja.

[ Szerkesztve ]

***

(#3148) joey04 válasza ollie (#3147) üzenetére


joey04
titán

ennek aztán sok köze van a Note 9-hez, még csak nem is off topicnak jelölve...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3149) Teal'C válasza ollie (#3147) üzenetére


Teal'C
addikt

Erre csak ezt lehet lépni, úgysem számit a fanoknak.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3150) Teal'C válasza joey04 (#3148) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha figyeltél elég sok szó esik a Note 9 ről.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.