Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) adolfo01 válasza johnnyjungle (#2598) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Ezzel megy a DEX és a síma képernyőmegosztás is?Valamint egérnek használható a készülék is?
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2602) icecave


icecave
nagyúr

Nagyon jól vizsgázott a telefon akkuja. Tegnapelőtt este töltöttem fullra, majd ma reggel 30%-al tettem töltőre. Bár sokat használva nem volt, mert dolgoztam, aztán céges buli, de készült vele fénykép elég sok, volt skype hívás és sima is, ment spotify bluetooth-on 2 órát, végig konnektelve volt a Gear sport, és még kihangosítva hallgattunk zenét is egy fél órát. A legtöbb tehát a készenlét volt, de nagyon megnyugtató volt számomra, hogy így bírja, mert voltak rossz tapasztalataim ilyen téren (Note 8).

(#2603) kali válasza icecave (#2602) üzenetére


kali
legenda

Még csak egy bő hete használom a Note9-et, de már beállítottam mindet részletesen és be is állt, így merem mondani én is, tényleg korrektül bírja, nagyon jó az akkumulátoros üzemidő.

(#2604) tipuka válasza kali (#2603) üzenetére


tipuka
addikt

Nem akarsz itt is topikgazda lenni mestör? :D

(#2605) tomee007007


tomee007007
őstag

Youtube-nál nálatok is felveszi a fényerőt magától kb a kétszeresére? Ki lehet valahogy kapcsolni? :R

(#2606) Joe.36 válasza adolfo01 (#2579) üzenetére


Joe.36
addikt

Felraktam én is a

SPIGEN "GLAS.TR CURVED" SAMSUNG GALAXY NOTE 9 TEMPERED GLASS HAJLÍTOTT KIJELZŐVÉDŐ FÓLIÁT.

Most csak 4990.-

Jobb mint vártam, nagyon megéri ennyiért, rendesen érzékel, meglelően jó ! :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2607) Helltak válasza kali (#2603) üzenetére


Helltak
őstag

Olvasom itt, hogy sokaknak tök jó üzemidejük, nekem nem akar jó lenni, pedig én is beállítgattam sok mindent..
Volt egy durva napja, 4,5 SOT után lemerült (1 óra 20 perc navigációval), 16 óra használattal.. Nálam a készenléti fogyasztással van bajom, lehet az AOD harap 2-3%-ot belőle óránként. Most fix fényerőre állítottam az AOD-t, hátha így jobb lesz.
Te használsz package disabler-t?
Pixel 2 XL jobban bírta sajnos

Vivo X100 Pro

(#2608) #24536576 válasza tomee007007 (#2605) üzenetére


#24536576
törölt tag

Videójavítást kapcsold ki.

(#2609) tomee007007 válasza #24536576 (#2608) üzenetére


tomee007007
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

(#2610) Joe.36


Joe.36
addikt

A bixby gombot át lehet állítani valahogy másra, pl zseblámpa ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2611) adolfo01 válasza Joe.36 (#2610) üzenetére


adolfo01
tag

BxAction apk telepíted a marketből és azzal be lehet állítani.Bár ahhoz le kell tölteni zseblámpa alkalmazást,mert alkalmazást be lehet állítani de a gyári lámpát nem.Én home gomra tettem.

[ Szerkesztve ]

(#2612) kali válasza Helltak (#2607) üzenetére


kali
legenda

Az AOD fogyasztása passz, nem próbáltam, mert az okosóra mindig rajtam van és amellett felesleges lenne.
Miután a Google beállításokban kilőttem a számomra felesleges funkciókat, meg még néhány apróságot, ma reggelre már csak 3%-ot merült egy éjszaka úgy, hogy a 4G(+) és a bluetooth folyamatosan ment, meg néhány szinkron (időjárás, e-mail...stb.), ez már egész jó szerintem.

tipuka: Kell még valamennyi idő, hogy a megfelelő szintem visszarázódjak a Samsung rendszerébe és a szükséges szoftveres környezetbe, meg annak ugye más feltételei is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2613) icecave válasza kali (#2612) üzenetére


icecave
nagyúr

"Google beállításokban kilőttem a számomra felesleges funkciókat"

Fejtsd ki kérlek, amit lehet én is tiltanék, de hol és mit, az mindig is érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#2614) ollie válasza icecave (#2613) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, ez engem is érdekel, hátha van valami új, amire nem gondolunk vagy amit nem ismerünk.

***

(#2615) Joe.36 válasza adolfo01 (#2611) üzenetére


Joe.36
addikt

Értem, köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2616) kali válasza icecave (#2613) üzenetére


kali
legenda

Ezekre nincs szükségem, vagy nem szeretném ha aktívak lennének:

- fiókilag kijelentkezek a Google keresőből, ne rögzítse, szinkronizálgassa és jelentgesse minden kapcsolódó tevékenységemet
- a Google készülékkeresőjét kikapcsolom, ne fusson párhuzamosan és feleslegesen a Samsung megoldása mellett - utóbbit jobbnak is tartom
- a tevékenységvezérlőknél a legtöbb előzmény mentését és szinkronizálását kikapcsolom
- a Google helyzetmegosztást és a helyelőzményeket kikapcsolom

Lehet, hogy van még más is, holnap átnézem majd részletesen.

(#2617) Plazmacucci válasza kali (#2616) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezeket ehy halandó meg sem találja :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2618) voncci válasza kali (#2603) üzenetére


voncci
aktív tag

Huawei-hez képest milyen?

(#2619) nbukta77 válasza Anulu79 (#2581) üzenetére


nbukta77
addikt

Kollega. Meg mindig nem hasznalsz semmi vedo uveget? Raktam fel oldalan tapadot, de megy ala a por ahogy latom.

Van aki vedelem nelkul hasznalja? Mennyire karcolodik a gg5?

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#2620) Teal'C válasza nbukta77 (#2619) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem lett rajta egy karc, nem tudom mikor hogyan és mitől. Nem szoktam abba a zsebembe semmit rakni mégis sikerült. Az ideg megevett először de ez van raktam fel egy fóliát biztos ami biztos.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2621) mtm800 válasza Plazmacucci (#2617) üzenetére


mtm800
senior tag

Dehogynem.... ;] aki spórolni akar kicsit készenlétben, ezekkel kezdi kb

(#2622) kali válasza Plazmacucci (#2617) üzenetére


kali
legenda

Annyira nincsenek azért eldugva, ott van minden a; Beállítások -> Google -> Keresés/Biztonság/Helyadatok...stb. menükben.

voncci: Jó ez is, de mint bármelyik/minden csúcstelefonnak a másik ellenében, a sok előny mellett, vannak persze hátrányai is - ilyenekkel viszont sűrűn szoktam találkozni, ez annak a velejárója, hogy igénylem a változatosságot és emiatt ugrálok a (számomra megfelelő) gyártók között, így megszoktam már.
Vannak elvárásaim és prioritásaim, ha azoknak megfelel egy adott készülék, akkor amellett probléma nélkül lemondok olyasmiről, amit egyik vagy másik gyártónál megkaptam - még akkor is, ha megszerettem adott funkciót -,, de máshol épp nem.

(#2623) kali válasza mtm800 (#2621) üzenetére


kali
legenda

Nem csak és kizárólag az akkumulátoros üzemidőről van itt szó - bár számomra az is fontos szempont -, hanem arról is, hogy amit nem muszáj, azt nem osztom meg csak úgy a Google-el (és mással sem), ráadásul így két legyet is ütök egy csapásra.

(#2624) mtm800 válasza kali (#2623) üzenetére


mtm800
senior tag

Persze, nyílván...én pl a releváns hirdetéseket is kibököm egyből,ne gyűjtögessen mindent..... ezek nélkül is bőven csepegteti nekik az adatokat.

(#2625) Anulu79 válasza nbukta77 (#2619) üzenetére


Anulu79
addikt

Semmi nincs még a kijelzőn. Igaz én "beledugos" tokban hoedom. De gondolkodom sima fóliát rendelni kintről. Hátha találok erre is jót.
Oldaltapadós használtam egyszer az S7 edgen de pár nap után elkezdett "ropogni" a közepe ahol nem ragadt. Le is szedtem.

(#2626) Teal'C válasza Anulu79 (#2625) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ebből rendeltem 5 párat (első hátsó), jó minőség könnyen felrakható és kb 1 nap alatt a maradék bubi is eltünt. A cerkát is jól viseli és nem befolyásolja az érintést.
[link]

Valamint mejött a Baseus tok is ami állítólag nem fog elszineződni (ez majd kiderül) ami már biztos hogy hátul nem szivárványos és full passzol mindenhol. Extra minőség.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2627) Teal'C


Teal'C
addikt




"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2628) Teal'C


Teal'C
addikt



"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2629) tipuka válasza Teal'C (#2626) üzenetére


tipuka
addikt

valami paint szerűségben megnéznéd kérlek végig az oldalt az ív mentén miyen? :D pöttyök meg vonalak pl.
nem szivárványos a közepe? :)
bocsi a hülye kérdésekért, csak túl jó ára van.
a tok is tetszik, bár a bixby gombot kár kiemelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2630) Teal'C válasza tipuka (#2629) üzenetére


Teal'C
addikt

A bixby gombot már be lehet állítani hogy csak 2x i nyomásra induljon az elég szerintem mert az már nem véletlen nyomás.

Sehol nem szivárványos és mindenhol full párhuzamos nincs semmi eltérés. Sajnálom ha a képek nem adják vissza de több képet nem akartam feltenni.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2631) tipuka válasza Teal'C (#2630) üzenetére


tipuka
addikt

Még nem láttam a képeket mikor írtam, mert f5-öt nem nyomtam... :DDD (bocsi)
Ennek örülök, ha ennyiért tényleg ilyen jó.
Elméletileg majd csak szerdán jön meg az enyém, majd akkor beállítom ezt is gyors, jó, hogy mondtad köszönöm. :D

(#2632) voncci válasza kali (#2622) üzenetére


voncci
aktív tag

Az akuidőre lettem volna kíváncsi, hogy tud-e annyit Note9, mint a Mate 10 pro

(#2633) ollie válasza voncci (#2632) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A tesztek szerint nagyjából ugyanazt tudják: [link]

A táblázat végén van a Battery Endurance Rating.

***

(#2634) kali válasza voncci (#2632) üzenetére


kali
legenda

Nagyjából azt tapasztalom, amit az ollie által behivatkozott tesztben is kihoztak, összességében egálban vagyok a vegyes használat során, mert telefonálásban többet bír s Note9, böngészésben meg kevesebbet.
Kíváncsiságból kipróbáltam, ha a Mate 10 Pro kijelzőjének az FHD+ szintjére butítom a Note9 kijelzőjét, akkor böngészésben és egyéb kijelzős használatokban sem igazán marad el, más kérdés, hogy minimális fogyasztási különbözet miatt nem szeretek/szoktam teljesen lebutítgatni mindent, ha már adott a jobbság.

(#2635) ollie válasza kali (#2634) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, az alacsonyabb felbontás igazából csak játékok alatt (meg talán GPS) ér sokat, arra meg amúgy is ott van a Game Launcher, lehet vele butítani a felbontást.

***

(#2636) kali válasza ollie (#2635) üzenetére


kali
legenda

Erre a kettőre meg nem igazán használom a telefont, de főleg játékra nem, a Game Launchert ki is kapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2637) voncci


voncci
aktív tag

ollie, kali Köszönöm

(#2638) nbukta77


nbukta77
addikt

Hat en oszinten szolva semmi kulonbseget nem latok fhd+ es a wqhd+ kozott. Az en szemem nem lat kulonbseget a kijelzon. Alapbol fhd+ ra volt allitva. At kapcsoltam. De e miatt vissza is huztam fhd+ ra.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#2639) ForRedGlory válasza nbukta77 (#2638) üzenetére


ForRedGlory
félisten

En meg eletemben nem pakoltam fel a felbontast maxr. Sosem ereztem hianyat. (Mondjuk abban sem hiszek, hogy az uzemidore erezheto hatassal lenne.)

(#2640) tylerddd válasza nbukta77 (#2638) üzenetére


tylerddd
veterán

Pedig látható különbség van köztük. Nagyon sokk app-ben kisebbek lesznek a karakterek, ha nagyobbra veszed a felbontást. Az persze igaz, hogy pl. ikonokon nem sok mindent veszünk belőle észre. Ha kisebbre veszed viszont, szerintem az is látszik.

@ ForRedGlory A youtube-on ugyanaz a gyerek (Mrwhosetheboss) csinált akkutesztet, ahol először FHD+ -on tette oda a Note9-et a többi mellé, ahol nyert a teló. Utána jött az iXS, aminek a felbontása miatt a Note9-et is felhúzta WQHD+ -ra és hamarabb megfeküdt, mint az előző tesztnél, összességében. Az iXS-sel szemben is vesztett, de a korábbi magához képest is rosszabbul teljesített a nagyobb felbontáson.

Nálam egyébként FHD+ -on megy.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#2641) ollie válasza nbukta77 (#2638) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézzél fényképeket, észrevehetően több részletet látsz nagyobb felbontáson. Persze nem a pixeleket látod, hanem egyszerűen csak részletesebbek a képek.

***

(#2642) Anulu79 válasza ForRedGlory (#2639) üzenetére


Anulu79
addikt

Én az S7 esge-emet tettem fel max. felbontásra. Én láttam a különbséget. Sokk szebb volt ott a kijelzőn minden.

(#2647) kali válasza ollie (#2635) üzenetére


kali
legenda

Ahogy nézem, ha az energiatakarékos módnál WQHD+ <-> FHD+ átkapcsolást csinálok, az akkumulátoros üzemidőre 14 - 30 perc közötti különbségeket ír a rendszer a használati tényezők függvényében.
Nem olyan sok ez, bár a legtöbb esetben valóban elég az FHD+ is, böngészésnél és hasonlóknál legalábbis biztos, fényképeknél és videóknál viszont jól jön a nagyobb felbontás.

(#2649) Anulu79


Anulu79
addikt

Hát gyerekek én még csak most fedeztem fel az értesítési sáv ujjlenyomat olvasóval való mozgatását. Marha jó. :D

(#2650) icecave válasza Anulu79 (#2649) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt tudod, hogy be lehet állítani, hogy bárhol swipe-olsz lefelé a homescreeneken, ott is lejön?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.