Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) Teal'C válasza Joe.36 (#3398) üzenetére


Teal'C
addikt

Észrevetted hogy fordítva forog :DDD Eszement volt a szerkesztő. Megtaláltam youtube-on az erederi videót ott is fordítva van. Ha valakinek van tehetsége hozzá picit gyorsíthatna rajta meg megfordíthatná persz 4K ban. :DDD Max 15mp lehet!

[link]
Egy másik
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3402) baladam86


baladam86
aktív tag

Sziasztok,

Csak azért írok, mert eddig nem nagyon ajnározta senki a kijelzőt, illetve a sztereó hangszórókat a Dolby Atmossal együtt :)

Mindenki nézett már 1440P HDR videókat Youtube-on videójavító bekapcsolása mellett? Valami elképesztő vizális élmény!

A sztereó hangszórótól nem vártam nagy durranást, de nagyon hamar meggyőzött, azóta bármilyen mono hangszórós telefon hangja furcsa, hogy csak egy irányból jön a hang, rájöttem, hogy a jóhoz nagyon könnyű hozzászokni, az ilyen fícsörök miatt értem és fogadom el, hogy sok pénzt kérnek a telefonért, mert látom mögötte a valódi tartalmat és fejlesztéseket, amik nem csak a parasztvakítás miatt vannak.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3403) ollie válasza baladam86 (#3402) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én szoktam HDR filmeket nézni, bár nem youtube-on, hanem netflix-en. És igen, óriási élmény nem HDR kijelzők után.

***

(#3404) tomee007007 válasza baladam86 (#3402) üzenetére


tomee007007
őstag

A Dolby Atmos eszméletlenül szól az biztos, a videójavító viszont ahogy néztem kvázi csak a fényerőt veszi feljebb...

(#3405) Anulu79 válasza kali (#3399) üzenetére


Anulu79
addikt

Végülis akoor teljesen mindegy, hogy honnan van felrakva csakbakkor be kell lépni a Galaxy Appsba, hogy hátha van frissebb.

(#3406) #24536576 válasza baladam86 (#3402) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a Dolby Atmos csak marketing duma. Tényleg nagyon jó a telefon hangja, de max egy YT videó erejéig, hosszab idő után hallatszik, hogy jóval erősebb a fő hangszóró. Vizuális élmény meg egyértelmű... A világ legjobb telefonos kijelzője van a Noteban. :)

(#3407) baladam86 válasza tomee007007 (#3404) üzenetére


baladam86
aktív tag

Lehet, hogy a szemem átvág, de ha a videojavító ki van kapcsolva, a HDR videóknál Youtube-on hiába húzom fel a max fényerőt manuálisan, nem lesznek annyira "vivid" színek, úgyhogy szerintem a színek telítettségéhez is hozzájárul, nem csak a fényerő emelésében.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3408) baladam86 válasza #24536576 (#3406) üzenetére


baladam86
aktív tag

Nyilván nem csupán marketing csak a Dolby Atmos, valami produktum van mögötte, én nem azt állítottam, hogy bármilyen hangszórót lever a telefon hangja, hanem hogy más ezt hallani, számomra sokkal kellemesebb, mint egy mono hangszóró :)

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3409) #24536576 válasza baladam86 (#3408) üzenetére


#24536576
törölt tag

Lényeg a mono vs stereo. Az Atmoshoz 8 hangszóró dukál, a telefonban 2 van. Nem gondolnám, hogy jobban szól a telefon, mint pl a régebbi HTC mobilok, pedig azok nem voltak Dolby Atmos-osak. Mondjuk a TVm is DA hangzású, ott van valami szoftveres okosság, amivel átverik a fülünket(térhangzást ér el), lehet, hogy itt is alkalmaznak valami hasonlót. Én még nem vetemedtem rá, hogy egész estés filmet nézzek rajta. :D Főleg olyat, ami támogatja is a Dolby Atmost(magyar szinkronnal pl nincs 1 se)

(#3410) Teal'C válasza #24536576 (#3409) üzenetére


Teal'C
addikt

Az Atmosnak nyilván akkor van sok értelme ha egy jó fejhalgatón halgatod vagy kocsiban aux on halgatod pl bőven érezhető a különbség.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3411) baladam86 válasza #24536576 (#3409) üzenetére


baladam86
aktív tag

Szoftveres okosság van, itt is észlelhető egy kis átverés a fülnek. A régi HTC-k valóban jól szóltak, bár a Note 9-hez hasonlítva inkább csak hangosa(bba)k voltak, amin meglepődtem még, hogy Note 9-él a mélyeket is egész jól hallani a sztereó hangzásnál.

Ismételten, nem állítom, hogy annyira über-brutál lenne a hangzás, hogy mindent lever, de amit kihoztak ebből a két 3,14csányi hangszóróból, az számomra tetszik.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3412) #24536576 válasza baladam86 (#3411) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ez tény. Én is nagyot pislogtam a hangján. :D

(#3413) ollie


ollie
MODERÁTOR

Olvasmány a BT-s fülesekről: [link]

***

(#3414) Tybike81


Tybike81
őstag

Note 8hoz képest mennyire jobb már a Note 9ben az élő fókusz mód? Note 8nál már elég zajos félhomályban. Kamerában sokkal jobb mint egy Note8?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#3415) donceleger8 válasza Ákkk (#3299) üzenetére


donceleger8
őstag

Nos úgy nézki nem gyenge pont a teló e téren.
Éna tévére gyanakodtam pontosabban a hálókártyára mint gyenge pont. Tv vezetékkel volt a netre kötve de gondoltam kipróbálom a vezeték nélküli megoldást is.
A tévé látta az 5GHz-es hálózatot is. Természetesen arra csatlakoztam. Sebességnek ki is írta hogy 867 mbps.
Azonnal kipróbáltam egy filmmel.
Telón elindítottam a filmet a videolejátszóval, majd megjelenítés a tévén. Tv ki is írta hogy hdr jel és simán le is játszotta a filmet. Megakadás nélkül néztük végig a hotel transzilvánia 3-at.
Elindítás után már a tévé távirányítójával is lehet vezérelni a filmet. Pause, előre hátra tekerés. Felirat ki-be, nyelv választás.
Ez nagyon durva szerintem. Számomra most már biztosan hogy ez a világ legjobb mobilja.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#3416) torma99


torma99
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy 4K videó rögzítéshez a telefonnal szükséges-e az U3-V30-A2 besorolásnak megfelelő sd-kártya? Jelenleg van egy U1-esem, de nem a felvétel visszanézésekor szeretnék rájönni, hogy valami nem kerek, inkább rendelek egy újat, 4K-hoz gondolom úgyis elkél legalább 200 GB, ha nem akarom állandóan leszedetetni.

Köszönöm!

(#3417) torma99 válasza torma99 (#3416) üzenetére


torma99
aktív tag

Bocsánat, rosszul tudtam, megnéztem a mostanit rendesen és ez is U3-V30-A2-es kártya és az adatlapján írják is a 4K videót(Sandisk Extreme Pro, igaz, csak 64-es, de erre is ráfér azért 2 órányi, próbának tökéletes lesz). Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#3418) Joe.36 válasza Teal'C (#3401) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem, nem vettem észre :) De nagyon illik ehhez a telefonhoz szerintem.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3419) tylerddd


tylerddd
veterán

Instagram néhány napja azt játssza nálam, hogy ha fut a háttérben és előhozom, akkor néhány húzás után kifagy és ki kell lőnöm, majd újraindítanom, hogy működjön. De később ugyanez előjön. Letöröltem, de hiába raktam újra.

Ilyenkor azt lehet tudni, hogy a teló, rendszer vagy app szintjén van a hiba?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3420) icecave


icecave
nagyúr

Kombinált arcfelismerés esetén van olyan, mint iOS-en,hogy felismer, felold, de nem dob be a főképernyőre?

Csak annyit csinál,hogy felold és megmutatja az adott esetben olyan értesítés szövegét, amit lock alatt rejtve mutatna csak a tartalma miatt? Pl. sms, banki, stb.?

(#3421) Ákkk válasza ollie (#3403) üzenetére


Ákkk
addikt

Ekkora kijelzőn hatalmas lehet az élmény :) Mondjuk min 55 col és egy jó hangcucc ott már talán.
A telefon csak végszükség a buszon vonaton meg a köztereken meg mindegy minek nevezik ezt a hangzást oda fejhallgató való.

Icecave
Nincs ha rejted a záróképernyőröl az értesítéseket csak a teljes feloldás után tudod megnézni az nem megy úgy mint ios esetén.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#3422) Saccco


Saccco
nagyúr

Ha jól néztem, még nem volt szó az automatikus újraindításról. Hasznos lehet, ha az ember elfelejti időnként újraindítani az eszközt. Sajna csak kikapcsolt SIM PIN-nel megy + 1-2 megkötés.

Beállítások > Eszköz karbantartása -> 3 pötty -> Automatikus újraindítás

A futási idő a telefon névjegyében az állapot menüben látható.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3423) tylerddd válasza Saccco (#3422) üzenetére


tylerddd
veterán

Én a biztonsági megkötések miatt nem kapcsoltam be, egyébként jó lenne.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3424) icecave válasza Ákkk (#3421) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor nem szórakozok vele, ha úgy lenne, mint iOS-en, tehát a lockscreenen rejtett üzeneteket megjeleníti akkor, ha felismeri az arcom és felold, de nem dob egyből emiatt a homescreen-re, akkor jó lett volna.

(#3425) Anulu79 válasza Saccco (#3422) üzenetére


Anulu79
addikt

Én minden reggel újraindítom a készüléket mert otthon folyamatosan megy az utorrent. Reggel amikor elindulok melóba akkor kikapcsolom egy restartal. Amúgy ha nem restartolok akkor pár nap után szoktak lenni érdekességek a telefon működésében.

(#3426) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Ez a sabs blokkoló pontosan mire jó, illetve használ-e még valaki?
Előre is köszönöm.

(#3427) Freezee válasza Teal'C (#3352) üzenetére


Freezee
senior tag

Hol/hogyan rakod be ezt csak zárképernyőnek? Ehhez kell AOD vagy anélkül is megy?

(#3428) thebear007 válasza Hitch (#3426) üzenetére


thebear007
aktív tag

Arra jó, hogy előidézz egy jó kis rendszer-összeomlást:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3429) baladam86 válasza Anulu79 (#3425) üzenetére


baladam86
aktív tag

Csak kíváncsiságból kérdezem: Idővel a torrentezés (a letöltés, nem a feltöltés) nem eszi meg a belső memóriát?

Más: Ha valaki szeretné még gyorsabbnak érezni a telefont, van egy ősrégi trükk, biztos sokan ismeritek, de hátha lesz, akinek újdonságként hat. A fejlesztői beállításokat először is elő kell varázsolni a következő módon:
Beállítások/A telefon névjegye/Szoftver adatainál a Build számra kell 7-szer koppintani, így a megjelenik a fejlesztői beállítások menüpont a Beállítások legutolsó pontjaként.
Megnyitva fejlesztői beállításokat, a lista vége felé kell görgetni, ahol van 3 beállítási lehetőség egymás alatt:
- Ablakanimáció skálázása
- Áttűnésanimáció skálázása
- Animátor időtartamának skálázása

Az összes alapértelmezett érték 1x-esre van beállítva, ezeket átállítva 0,5x-re, vagy kikapcsolva, mintha minden azonnal történne a kijelzőn. Ettől nem kell tartani, ez nem mókolás, nem "illegális" módosítás.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3430) Teal'C válasza Freezee (#3427) üzenetére


Teal'C
addikt

Összecsíped a kezdőképernyőt kikálasztod beállít.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3431) Freezee válasza Teal'C (#3430) üzenetére


Freezee
senior tag

ÓÓ vazz teljesen másra asszociáltam :) Köszi

(#3432) tylerddd válasza baladam86 (#3429) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam is felesen van mind, sokat dob a sebességérzeten, de mégse olyan, mintha nem lenne animáció.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3433) Anulu79 válasza baladam86 (#3429) üzenetére


Anulu79
addikt

Fogalmam sincs! :D Eddig egyik telefonomnál se volt semmi gond. Ha meg mégis lenne akkor ott a garancia. :)

(#3434) baladam86 válasza Anulu79 (#3433) üzenetére


baladam86
aktív tag

Oké, akkor ezt lehet egy nem-nek is venni, ha eddig nem volt ebből gond :)

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3435) Anulu79 válasza baladam86 (#3434) üzenetére


Anulu79
addikt

Talán ez a negyedik vagy ötödik készülékem amin ezt használom. Igaz huzamosabb ideig egyik sem volt meg. :DDD De a Note-ot most hosszú időre tervezem.

(#3436) #24536576 válasza Anulu79 (#3435) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hát, akkor a háttértárnak nem biztso, hogy jót tesz a torrent. :D

(#3437) Dave69


Dave69
tag

Na gyerekek 2 óra és note9 tulaj leszek én is :D vettem egy sima fliptokot gyorsba hozzá hát jónagy lesz a telo meg kell hagyni :D mate 10 pro csak 6" volt az s7 edge 5,5" fura lesz megszokni :D

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3438) Teal'C válasza #24536576 (#3436) üzenetére


Teal'C
addikt

Én sosem értettem ezt a torrent fanatizmust, az ftp százszor gyorsabb nem függ másoktól és nem kell feltölteni. Igaz másrészt évi 5-6e be kerül egy előfizu de ugyan már kinek pénz ez cserébe.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3439) ollie válasza Dave69 (#3437) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább csak hosszában nagyobb a Note9: [link]

***

(#3442) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

A kikapcsolt kijelzore iros jegyzet irasi szinet merre lehet valtoztatni?

(#3443) ollie válasza SütiGTi (#3442) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Advanced Features -> S Pen -> Screen off memo, de csak 2 szín közül választhatsz, az S pen színe, meg a fehér között.

***

(#3444) Teal'C


Teal'C
addikt

Nos csak 720p ben van meg a sorozat de használjátok egészséggel. Teljes mértékben a telefonon szerkeztettem vágtam meg.

Stargate Atlantis Tunel

[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3445) Dave69 válasza ollie (#3439) üzenetére


Dave69
tag

Valóban, nekem még pont jó egykezes használatra 😀

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3446) icecave válasza tomee007007 (#3400) üzenetére


icecave
nagyúr

Kikapcsoltam a google proptect-et és ha jól látom, a Samsung beépített ellenőrzője alapból vizsgál, anélkül, hogy bármit is bekapcsolnék itt: [link]

(#3447) Dave69


Dave69
tag

Valaki esetleg tudja hogy a goggle fotokat hogy lehet vissza rakni a teló galériájába? Mert egyesevel mentegetni elég szar...

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3448) Saccco válasza SütiGTi (#3442) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha a mentett a kérdés, akkor Samsung notes > 3 vonal > fogaskerék > toll színe a mentett feljegyzésekhez.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3449) Anulu79 válasza Dave69 (#3447) üzenetére


Anulu79
addikt

Nincs olyan, hogy megjelítendő tartalom?

(#3450) Anulu79


Anulu79
addikt

Valaki vett most a memóriakártyás akcióval Note-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.