Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

alt="" title=""

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) pomm válasza pomm (#2791) üzenetére


pomm
tag

Megoldva. Amikor törlöm az újlenyomatokat, majd újra hozzáadom, azt a banki appok nem tolerálják. Megoldás: App töröl, feltesz, megint beregel a netbankba és megy.

üdv: pomm

(#2802) pomm válasza Injun (#2796) üzenetére


pomm
tag

Oprendszer?
Driverek fent vannak?

üdv: pomm

(#2803) viktorhu válasza Zoli bácsi (#2800) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy egy reset aktuális volna nálad. Mondjuk főverzióváltáskor úgyis kelleni fog.

(#2804) koshmar válasza Zoli bácsi (#2800) üzenetére


koshmar
őstag

Na akkor látom, másnak is ilyen ez.
MIUI 12-esről beszélsz? Mikorra várható?

viktorhu Igazad van, ez így járható. Nem PC amúgy, laptop, csak torrentről töltésnél nyomom LAN-on, hogy kihozzam a maxot belőle :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2805) Zoli bácsi válasza koshmar (#2804) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Elvileg napokon belül, de legrosszabb forgatókönyv szerint is max. 1-2 hét. Ahogy én látom..... :)
viktorhu: Igen, így gondoltam, ha megjön az új droid, gyári alapra állítok. :)

(#2806) Injun válasza pomm (#2802) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi,megoldódott

(#2807) koshmar válasza Zoli bácsi (#2805) üzenetére


koshmar
őstag

Értem!

Egyébként van valami jó tippetek, hogy készítsek vele viszonylag elfogadható képeket? :D

Mert olvasom, hogy a 48MP-es módben rosszabbat csinál, mint 12-esben. :F
Mit érdemes, ki/bekapcsolni még, hogy jobb színek legyenek és élesség?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2808) Zoli bácsi válasza koshmar (#2807) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hogyne.... :K
Asszony mindig homályos képeket készít a telefonnal, én hozzá képest szuper fotókat lövök. Neki jelenleg A2 Lite van. Múltkor én fotóztam a telefonjával, és csodák csodájára szép képek készültek. Nagyon egyszerű a "titkom". Ahányszor fotózni szeretnék, az optika lencséjét megtörlöm, ha mással nem a ruhám szélével. A telefon kamerája mindig zsíros, még ha nem is látványosan. A képek már kissé homályosak lesznek.
Nekem ennyi a titkom. Gyári kameraszoftver, annyit állítottam hogy oda bökök ahova a fókuszt és a középre súlyozott fénymérést szeretném, aztán a fehér körre nyomva exponáljon....azt hiszem gyárilag nem így volt.
Szerk: Utólag jut eszembe, lehet a kamera szoftverben a telítettségre is ráállítottam, alapból elég fakó képeket készített, de mást biztos nem buzeráltam. Néha a Google fotókba feltöltött képekre engedem rá az automatikus javítást.
Itt egy kép, a Google fotó feltöltés, és az ide feltöltés is rontotta....De szerintem így is látszódni fog a lényeg..Én elégedett vagyok vele. :)
VAn egy Nikon D90-es tükrös gépem..Szinte elő sincs véve...

[ Szerkesztve ]

(#2809) Adamis válasza koshmar (#2807) üzenetére


Adamis
őstag

Én nem nagyon szoktam fotózni a gyári szoftverrel - miután megtudtam, hogy mindenféle mókolás nélkül felmegy rá a GCam, azt tettem fel.

Jelenleg:

[ Szerkesztve ]

(#2810) koshmar válasza Adamis (#2809) üzenetére


koshmar
őstag

És ez a Gcam tud valami jobbat, amit a gyári nem? Konkrétan?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2811) cidalain válasza koshmar (#2810) üzenetére


cidalain
veterán

mindent tud, amit a gyári, csak jobban. a fényképezőtől érkező jelet sokkal jobban dolgozza fel, mint a gyári app. szóval a képfeldolgozó mesterséges intelligencia nem igazán jó a gyári programban. azért lesz homályos, csúnya, hibás, pixeles a kép bizonyos esetekben.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2812) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg kint van a Miui 12 frissítés.
Ota még lehet nem dobja majd fel.

link

(#2813) steyer9094 válasza aprokaroka87 (#2812) üzenetére


steyer9094
tag

Valóban, már OTA is kiadja :)

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#2814) Lacopapi válasza cidalain (#2811) üzenetére


Lacopapi
addikt

Én ennek a legújabb verzióját raktam fel,de sajnos a telét nem tudja (nincs 2x nagyítás),csak a wide-ot. Egyébként részletgazdagabb,színhelyesebb képeket csinál,kis pluszként van gömbpanoráma is :))

(#2815) Joe1 válasza Adamis (#2809) üzenetére


Joe1
tag

Nagyon jó a kép amit a Gcam-al lőttél. Én is ezt a GCam 7.3 018-at használom nagy megelégedésel #2553 miqlas42 ajánlásával, Wichaya portja alól lehet letölteni. Ami különösen előnyös benne, hogy más Gcam-al ellentétben ez nem csak a fő kamerát tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#2816) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Ezt a készülékkeresést hogy lehet kikapcsolni?Frissítettem miui12-re és android 10-re,de nem engedi a gyári adatok visszaállítását,mert azt írja a készülékkeresést nem lehet kikapcsolni

köszi

(#2817) viktorhu válasza steyer9094 (#2813) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem még nem adja az ota.

(#2818) aprokaroka87 válasza viktorhu (#2817) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Rn7-re sem egyenlő módon jött ki az Ota update, valaki megkapta még aznap, én pl később.

Szóval ez ilyen...

(#2819) viktorhu válasza aprokaroka87 (#2818) üzenetére


viktorhu
veterán

Itt ugye nincs szolgáltatós rom, mint a samsungnál? A telenortól vettük a telefont.

(#2820) aprokaroka87 válasza viktorhu (#2819) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudom, de szerintem nincs.

De a telefonról menüpontban látható hogy milyen firmware verzió van fent.

(#2821) Gery1987 válasza viktorhu (#2819) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Nincs. Egy ideje minden készüléket kártya függetlenül kell a szolgáltatónak is árulnia függetlenül mindentől. Nincs különbség. Hogy a Samsung ezzel még a mai napig bütyköl az a saját marhasága.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#2822) viktorhu válasza Gery1987 (#2821) üzenetére


viktorhu
veterán

A kártyafüggetlenség meg a szolgáltatói rom az két külön történet. Inkább történelmi oka van a hagyományos gyártóknál a szolgáltatói szoftvernek, amikor még mindenki szolgáltatón keresztül vette a telefonját, a szolgáltatók kedvében próbáltak inkább járni a gyártók, mint a végfelhasználókéban. Ma már tényleg nincs értelme, de a kártyafüggőséggel nincs kapcsolatban.

(#2823) Cyrin


Cyrin
addikt

na alakul ez, már csak a xiaomi. eu rom hiányzik és szetcsapom a telót. mindent egyszerre, egy gyaluval...

(#2824) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Kipróbáltam ezt a Gcam-ot. Készítettem képet ezzel, és a gyári szoftverrel is. Én nem látok akkora eget verő különbséget, viszont valóban, korrektebbnek tűnnek a képek. Nem ég be olyan hamar a fehér felhős égbolt.Alapból szép, telített színeket ad.Van a beállításokban olyan hogy "mozgás". Gondolom ennek az érdeme volt, hogy olyan képeket fotóztam, ami visszanézve egy nagyon rövid videónak tűnt.... Dörzsölgettem a szemem, hogy mozdulnak a képen a falevelek..... :D Ezt kikapcsoltam, azóta úgy tűnik sima fotókat lő..... :)

(#2825) Tökimanó válasza Joe1 (#2815) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Felraktam a Gcam-ot én is. Most próbálgatom . Egész jónak tűnik. De szeretném hogy egy nevet és a dátumot is rakja rá a képre. Nem találom hol lehet ezt beállítani. Van rá lehetőség?

(#2826) Lacopapi válasza Cyrin (#2823) üzenetére


Lacopapi
addikt

Xiaomi.eu már eléggé régen megvan.... én is azt használom. [link]
A mienkre csak stabil van, a weekly csak a 8-ra elérhető,de ez eddig is így volt. Remek rom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#2827) Cyrin válasza Lacopapi (#2826) üzenetére


Cyrin
addikt

bocs, régen néztem a listát...)

(#2828) Aurig@ válasza Joe1 (#2815) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!
Az ".xml" kiterjesztésű config fájlt, hogyan tudom betölteni a Gcam alkalmazásba?
Decemberben feltettem a 7.2-es verziót és nem tudom, hogyan töltöttem be.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2829) Adamis válasza Aurig@ (#2828) üzenetére


Adamis
őstag

(#2830) Aurig@ válasza Adamis (#2829) üzenetére


Aurig@
őstag

Ez az! Köszi :R

Viszont lenne még egy kérdésem:Az opciók közti /Éjszakai mód, Portré, Fotó, Videó, Továbbiak/ rezgő visszajelzést ki lehet kapcsolni valahol?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2831) koshmar


koshmar
őstag

Nekem most még a MIUI 11.0.9.0 frissítést dobta fel.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2832) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én letöltöttem a netről a hivatalos android 10, MIUI 12 EU ROM-ot. [link]
A Xiaomi update Hungary Fb oldalról lopom a hozzászólást, ami szépen leírja a teendőket:
"Telepítèsi menet:Beállítások > A telefonról > Rendszerfríssítèsen belül a nagy 11 -es logóra többször koppints rá amig nem irja hogy új lehetőségek kerültek hozzáadásra. Akkor pedig a 3 pont alatt lesz a Frissítőcsomag kiválasztása ott betallózod a letöltött fájlt utána követed a készülék utasításait.A letöltött csomagot nem kell kitömöríteni."

Nekem azt írja hogy a frissítések ellenőrzése sikertelen. Ahogy utána olvasgatok, azoknak megy fel, akiknek a legújabb .11 végű MIUI van fent. Én minden frissítést feltettem, nekem 9-es végű van.
Na, ezt a 11-es végű EU-s MIUI-t is le lehet szedni: [link]
Jelenleg itt tartok. (Ráérek, bezártak, kontakt miatt karantén).
Még nem tudom felrakom-e, vagy várok idővel mit dob fel a teló. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2833) Ramo


Ramo
tag

Sziasztok!
Miui 12 alatt az alsó gesztus vonalat hogyan lehet elővarázsolni? Köszönöm!

(#2834) koshmar


koshmar
őstag

A QuickPic helyett nem tudtok valami mást? A gyárit nem szeretem, mert listanézetben mutatja a képeket rács helyett- a régi telefonomono teljesen oké volt a QuickPic, viszont most, amint belépek, KETTŐ reklámot kell végignézzek, hogy eljussak a képekig. :W

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#2835) kisspall


kisspall
aktív tag

QuickPic Gallery Mod
[link]

(#2836) cidalain válasza koshmar (#2834) üzenetére


cidalain
veterán

nekem rács nézetben mutatja a gyári a képeket:
listaszerűen dátum szerint, adott napon viszont rács nézet van 3 oszloppal

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#2837) eron009


eron009
tag

Miui12 frissítést feldobja a telefon, ha a régiót átállítom svájcra. Ez a QCX... verzió miben különbözik vajon mint a most fent lévő PCX...?

(#2838) eron009 válasza Zoli bácsi (#2832) üzenetére


eron009
tag

https://amp.reddit.com/r/Xiaomi/comments/hkgbjj/miui_12_remove_white_line_bottom/

(#2839) Cyrin


Cyrin
addikt

és vajon miben különbözik a korábban kiadott globál QCXMIXM és a most kiadott EAA QCXEUXM rom?

(#2840) Olavi válasza eron009 (#2837) üzenetére


Olavi
tag

Érdekes, átállítottam Magyarországról Svájcra én is, nekem is bedobta a frissítést, de még csak a 11.0.11.0-t, ugyanis még azt sem kaptam meg. Ezen felül egyből bedobott 6 rendszeralkalmazás frissítést is.

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#2841) Zoli bácsi válasza eron009 (#2838) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ezt nekem akartad....? :)
Nem tudtam tegnap feltenni az új rendszert, nem települtek azok a dolgok (ROM-ok), amiket leszedtem. Végül is úgyis csak unalmamban kínlódtam vele. Ami miatt kíváncsi vagyok az új rendszerre, hogy unom ezt a hibát, hogy jelenleg a wifit bekapcsolva több mint fél perc eltelhet mire aktív lesz az ikon, illetve csatlakozik a hálózathoz a teló.
Most várom hogy hivatalosan, saját régiómban is felajánlja a frissítést a telefon... :)

(#2842) eron009 válasza Zoli bácsi (#2841) üzenetére


eron009
tag

Hopp,bocsi :) egyel lejjebb Ramo-nak, az alsó vonal kikapcsolása

Cyrin
Tipp ,de talán az EU-s verzióban benne van a GDPR, a globálban pedig nincs

[ Szerkesztve ]

(#2843) MATEO6600 válasza eron009 (#2837) üzenetére


MATEO6600
őstag

Belgiumban élve nekem is ma dobta fel a frissítést, kíváncsi vagyok most települ

(#2844) Blamazs válasza MATEO6600 (#2843) üzenetére


Blamazs
senior tag

Én tegnap letöltöttem az itt linkelt helyről. Felraktam, eddig gondot nem tapasztaltam vele. Factory reset nem volt. Remélem nem is fog kelleni, de eddig talán egyszer úsztam meg, 5 éve xiaomi telefont használok.

(#2845) gacsoi


gacsoi
senior tag

Én semmit nem állítottam. Magyar a régió, és most dobta fel :)
Jön lefelé, aztán meglátjuk :)

(#2846) Flowtation válasza gacsoi (#2845) üzenetére


Flowtation
őstag

Miről frissül neked? Nekem még 11.0.9.0 van de eddig semmi.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2847) gacsoi válasza Flowtation (#2846) üzenetére


gacsoi
senior tag

11.

(#2848) MATEO6600 válasza Blamazs (#2844) üzenetére


MATEO6600
őstag

Érdemes-e egyáltalán ilyenkor factory reset, vagy ez csak egy régi berögződés, és manapság már az update gondoskodik a takarításról?

(#2849) tachikoma válasza eron009 (#2837) üzenetére


tachikoma
aktív tag

PCX -> QCX: Tippem szerint az előző Abdroi 9 alapú (Pie), ez meg már Android 10 (Q következett volna)

(#2850) Blamazs válasza MATEO6600 (#2848) üzenetére


Blamazs
senior tag

Én addig nem szoktam ameddig olyan hiba nem jön elő ami miatt megéri a teljes gyalulás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.