Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) blueye válasza wihay (#350) üzenetére


blueye
veterán

Milyen SD kartya? Mikor volt utoljara formazva (ha lehet a telefonban)?

(#352) wihay


wihay
tag

Pedig azt írja, folyamatosan amikor "lecsatlakozik" magától, hogy formázom le.. Valami Kingstone 8GB-s SD Kártya.

Egyszer megjártam, mert véletlenül nem figyeltem és formáztam még a Redmi 8A-ban.. Amióta a Note11-ben van nem formáztam (lekopogom).. Azért ez életveszély, most gondold el rajta van csomó kép,emlék,zene,szöveg stb erre egyik napról a másikra "lecsatlakozik" és letörli őket.. Nagyon szép dolog mondhatom..

[ Szerkesztve ]

(#353) blueye válasza wihay (#352) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz tegyel bele egy ujabb microSD kartyat, formazd a telefonban es remelhetoleg igy nem lesz gondod.

(#354) ironbed válasza wihay (#352) üzenetére


ironbed
aktív tag

Milyen idős ez a memóriakártya? Mennyire minőségi?
Egyik memóriakártyát, pendrive-ot sem tartom önálló mentésének.
Képeket a belső memóriába készítek és időközönként átmozgatom a memóriakártyára (mentéssel párhuzamosan másik 2 helyre, legalább)
De ha amit leírsz megtörténne azt a memóriakártyát én kukáznám.
Soha egy telefonom sem történt ilyen. Egyszer nem tudta olvasni az egyik új telefon, mert más volt a fájlrendszer. De akkor is tudta olvasni a számítógép. Mentés és telefonban formázás után az is jó lett

(#355) Victoryus válasza wihay (#350) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mindig legyen backup... Hasonlót csinált a Redmi 3s, Mi 9 lite is, egyik percről a másikra volt nincs sd, de általában újraindítás után újra látta a kártyát meg a tartalmát is.
Én most azon akadtam ki, hogy a letöltött srt fájlokat nem mutatja semmilyen fájlkezelő, de ha újra letöltöm akkor meg írja, hogy ezek már le vannak töltve. Végül sd/download mappába töltöttem ott egyből látszanak. Fura.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#356) K.Bandesz válasza ironbed (#348) üzenetére


K.Bandesz
újonc

Minden be van állítva e szerint, mégis elsötétül

(#357) ironbed válasza K.Bandesz (#356) üzenetére


ironbed
aktív tag

Érdekes. A múltkor VLC-vel néztünk rajzfilmet és nem kellett nyomkodnom a kijelzőt hogy aktív maradjon...
Tesztelek egyet. Bár attól hogy nálam jó lesz nem kapsz megoldást a tiédre.

Az akkumulátor kímélő ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#358) ironbed válasza K.Bandesz (#356) üzenetére


ironbed
aktív tag

Több mint 40 percet ment a film amit elindítottam VLC-vel mielőtt kiléptem belőle.
Valami más beállítás zárja a kijelzőt nálad

[ Szerkesztve ]

(#359) wihay válasza Victoryus (#355) üzenetére


wihay
tag

Üdvözlett, Szia..

Akkor tényleg nem tudom mi a probléma, az SD 2016-ban Kingstone márkanév alatt lett vásárolva.. Nekem azért furcsa, ők is tisztában vannak evvel szerintem, csak nem javítják ki a hibát..

Azért az jó hangzik, ha távol vagyok kell legyen nálam sim tű, hogy ki tudjam szedni az SD-t.. :DD

(#360) gingerbalm válasza wihay (#359) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Hát, ha valóban Kingstone és nem Kingston márkanév alatt fut, akkor nincs is miről beszélni. :U

(#361) K.Bandesz válasza ironbed (#357) üzenetére


K.Bandesz
újonc

Az akkumlátor kímélő is ki van kapcsolva. Feleségem note 9 projával összehasonlítva a beállításokat minden megeggyezik. Neki sem kapcsol alvó üzemmódba :F

(#362) ironbed válasza K.Bandesz (#361) üzenetére


ironbed
aktív tag

Na ez az a szitu, amikor már csak a legfájdalmasabb ötletet szoktam ajánlani: gyári visszaállítás :(
Lehetne angolul keresgélni miui 13-al kapcsolatban, de tegnap próbáltam és semmi ide kapcsolhatót nem találtam

(#363) ironbed válasza wihay (#359) üzenetére


ironbed
aktív tag

A Kingston-al mint márkával nekem voltak rossz tapasztalataim. Van olyan kártyám amit talán régebb óta használok, de volt egy ami pont ilyen 5 éves időtartam után nem tudott jól olvasni előbb a teló aztán a számítógép sem.
Ha tényleg Kingstone, akkor viszont ahogy gingerbalm írja nem márkás. Volt a KingMax ami szintén árulták, az is gyengébb volt.
Nálam az A-data, még ha drágább is, inkább vettem
Amúgy régen, amikor nem élettartam garanciás volt egy memória, akkor 5 évet vállaltak rá

[ Szerkesztve ]

(#364) K.Bandesz válasza ironbed (#362) üzenetére


K.Bandesz
újonc

Az valóban fájdalmas lenne. Meghagyom későbbre ezt az opciót.

(#365) FeRkE válasza ironbed (#363) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem meg jok, meg Canonos idoszakbol egy bulin egyszer rosszul raktam be egy Sandisk CF kartyat a 30D-be es elhajlitott 1-2 tut a CF slotban, viszont volt egy Kingston CF kartyam ami igy is mukodott, a joisten tudja hogy nem hasznalta azokat a pineket, mindenesetre megmentette azt az ejszakat es be tudtam fejezni a melot :D A Sandisk kartyaim kozul egyik se ment, haha.

(#366) ironbed


ironbed
aktív tag

Jó, igazad van. Lehet hogy elfogult voltam. :R
De még a legjobb minőségű memórikartyáról is érdemes másolatot készíteni

(#367) Pipi75 válasza Firka30 (#323) üzenetére


Pipi75
tag

MI Átköltözés App.

(#368) wihay válasza ironbed (#363) üzenetére


wihay
tag

Szerintem itt a MIUI-val van valami probléma, lehet különböző a fájl formátum vagy nem tudom.

Note 11 előtt, egy Motorola volt ott semmi probléma nem volt az SD-vel.. Majd ha megint "lecsatlakozik" akkor lefényképezem és leírom a nevét mert fejből nem tudom..

Emígy ha tudtam volna, hogy ilyen hibák vannak akkor inkább a 128 GB-s verziót vettem volna.. 32GB elég kevéske, most vagyok valahol 27GB körül..

(#369) TGYI válasza NoMagix (#335) üzenetére


TGYI
csendes tag

SMS Backup and Restore heti mentésből pár perc alatt az SMS-eket is (kb 6000 db) és a híváslistákat is hiba nélkül áttette.

(#370) TGYI válasza wihay (#368) üzenetére


TGYI
csendes tag

Nekem sosem volt gondom egyetlen MIUI-s telefonon sem: Redmi3, Redmi Note3, Redmi6, Poco F1 és most ez. Van vagy 6-7 vándorló mikroSD-m. Az elmúlt erős évtizedben egyetlen egy db 32 GB-os mikroSD purcant ki egy tabletben, Wayteq Xtab 8x quad. De ez végleg. A 2006-ban a Garmin GPS-hez vett 64 MB-os kártya is még működik.

[ Szerkesztve ]

(#371) TGYI válasza LLKobe (#343) üzenetére


TGYI
csendes tag

Kedves LLKobe, hiszek neked, de nálam az akkukímélőnek semmi hatása sincsen. Én is észrevettem egy hete az akadozást, és játszottam kicsit, és arra jutottam, hogy a kikapcsolhatatlan digitális képstabilizátor a bűnös. Ezt arra alapozom, hogy a GCam-on viszont állítható ennek a jellege és ki is kapcsolható és kikapcsolt állásban amikor svenkelek, nem ugik a kép. Amúgy szépen vonaglik oldalra ami felettébb idegesítő. És igen, én sem értem, ha egy cég egyszer már legyűrt egy gyártmányában egy problémát, akkor miért kell felbukkannia annak ismét. Péládul a Poco F1 és F2-ben kifejezetten jól működik a digitális képstabilizálás.

A GCam-mel nekem a fehéregyensúly a problémám, ha valaki tud erre jó megoldást, tegye közkinccsé.

Megtenné valaki, hogy elpróbálgatja amiket írtunk, megerősíti vagy cáfolja?

[ Szerkesztve ]

(#372) mucsi07


mucsi07
csendes tag

Melyik appot töltsem le a redmi note 11 4/64 gobáltelefonra hogy összetudjon kapcsolódni a Mi Smart Band 6 okosórával. Ha lehetőség van rá jó lenne Magyar nyelvű. Köszönöm ha valaki tud segíteni.

(#373) blueye válasza mucsi07 (#372) üzenetére


blueye
veterán

(#374) Hermiod82 válasza ironbed (#307) üzenetére


Hermiod82
újonc

Üdv. Nálam működött minden,mikor feltettem ezt a Google kamerát, még azt a pixel3/pixel4 kombót is próbáltam. De akárhogy állítom, a Google kamera még rosszabb képeket és videót csinál. Ultra homályos életlen minden. Pedig a gyári kamera is egy nagy szar,videónál is állandóan akad, hiába veszem ki az akkukimélésből. A régi note 5 kenterbe veri, de még az asszony redmi kilencese is.
Ami viszont tényleg jó képeket csinál az a nokia hmd kamerája. Viszont a videó ennél is ultra életlen. A note 5-ön ezen csináltam 4k videókat. Ezen a 11-en már csak az 1080/60 fpst dobja fel, de ez se ér semmit. Állandóan élesít.
Ezzel a telefonnal képtelenség videót készíteni.

(#375) Fruityloops válasza Hermiod82 (#374) üzenetére


Fruityloops
tag

Na ezért nem vettem meg többek közt ezt a hulladékot, meg a 10 mp-es értesítés eltűnése miatt, amit mai napig képtelenek és direkt javítani. Egy X3 NFC-vel sokkal jobban jár az ember mai napig minden téren.

(#376) AryGi


AryGi
csendes tag

Sziasztok,

Kerestem de nem találtam ilyet.

Másnál is van olyan hiba, hogy nem csatol emailhoz semmit? Próbáltam képet, pdf-et is de egyiket sem. Gmail app-ból küldenék üzenetet, kiválasztani engedi, de nem teszi az emailhoz.
Ötlet, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi.

(#377) bloggiold válasza AryGi (#376) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nálam nem volt ilyen hiba, a gyári, lebutított MIUI verzióval, ami most van fent azzal meg pláne. Teljesen más egy normális, butításmentes XiaomiEu ROM verzíós Poco X4 Pro-val a telefon használata.

https://fontecone.blog.hu/

(#378) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Xiamomi redmi note 11-hez van már valahol gcam?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#379) eboostr válasza Pityu. (#378) üzenetére


eboostr
aktív tag

Olvass vissza

(#380) ironbed válasza Fruityloops (#375) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem semmi ilyen problémám nincs. Gcam-al meg érdemes kísérletezni.
Az igaz, hogy ez nem egy X3 NFC (az volt előtte), de nekem a méret számított inkább.
Tudom mikor, hol érdemes képet/videót készítenem. Persze kompromisszumok vannak, míg az X3-al nem (vagy csak minimálisan) voltak.

(#381) ironbed válasza Pityu. (#378) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem ez vált be teljesen jól:
[MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_MGC.apk]
Ez egy stabil verzió. Van belőle újabb, de nem kísérletezek.
Jó lehet még erről az oldalról az Nikita féle NGCam, de nekem valamiért nem működött jól.
A többit az oldalról kipróbálta, de nagy része el sem indul

(#382) ironbed


ironbed
aktív tag

A Gcamnal vigyázni kell, nehogy elmozdítsd ezt a csuszkát:
Ha nem az 1.0 van beállítva, akkor nagyon rossz képek készülnek
Az EIS-nél meg az alapbeallítás elég gyatra, erre kell állítani:

(#383) ironbed


ironbed
aktív tag

Pár kép GCammal:

(#384) wihay


wihay
tag

Ezek a custom Romok mit takarnak tulajdonképpen?
gyorsabb lesz tőle a rendszer vagy megszabadulunk a sok felesleges előretelepített alkalmazástól: Google segéd,gmail meg ilyen dolgok?

(#385) bloggiold válasza wihay (#384) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ezt egy másik hozzászóláshoz írtam, de ide is passzol.
[link]

https://fontecone.blog.hu/

(#386) wihay válasza bloggiold (#385) üzenetére


wihay
tag

Köszi szépen, pacsi!

(#387) Pityu. válasza ironbed (#381) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi.Ez a lentebbi kép a kamerák közötti váltás? Nekem igaz nem ilyen telefonom van hanem poco de nekem az 1.0 a főkamera mondjuk két verzió is fent van a telón az egyik részletesen beállítható az újabb meg kevésbé.Egy ismerősöm telójára kérdeztem amúgy,hogy van e erre google camera.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#388) ironbed válasza Pityu. (#387) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nem, ez nem a kamerák közötti váltás. Legalábbis szerintem nem, mert nem változik a látószög, de zajosabb, életlenebb lesz a kép. Ha mégis az lenne akkor remélem valaki megcáfol.

(#389) Fruityloops


Fruityloops
tag

Értelek én titeket, hogy gcam így meg úgy..de én emlékszem amikor a note 8-al (azon kivül, hogy rohadt lassú volt a proci szép telefon volt tökéletes kamerával) képeket lőttem Szentendrén vagy bármerre kirándultunk, patakról, erdőről, Budai várról, egy menyország volt a kamerája ehhez a 11-hez képest alapból, a note 9 pro is jóval szebbeket készít mint ez, az X3 NFC is, a 10 és 11-es széria nagyon leadta a mércét minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#390) Pityu. válasza ironbed (#388) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én váltások között direkt el|tettem a kamerák elé az ujjamat és az 1.0 nál takarta ki a főkamerát a többinél nem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#391) ironbed válasza Fruityloops (#389) üzenetére


ironbed
aktív tag

Igazad van, de az X3 NFC azért nekem jobb képeket készített, mint a Redmi Note 8. Igaz nem Pro-m volt, de az a telefon rekord rövid ideig(1 hét) maradt csak nálam....

(#392) Pityu. válasza Fruityloops (#389) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem mindig a kamerákkal van a baj hanem a szarul meg csinált kamera szoftver lehet azért is van,hogy legyen különbség az ár kategóriák között. Én most poco x3 pro val meg vagyok elégedve gcamot használva meg raw-ot is szoktam kidolgozni. De tudok minta képet mutatni pl redmi note 7 gyári vs gcam rendesen látszik a különbség és nem a kamera a szar hanem a gyári kamera szoftver. Sokan sok érzékelőt lenéznek de kis hozzáértéssel jó képeket lehet kihozni. Nekem pl a több százezres telefon felesleges lenne értem én nagyobb kijelző meg ilyen ilyen zoom meg anyám kínja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#393) Heraldry


Heraldry
tag

Samsungok után váltottam Redmi Note 11-re. Nem találok Notification Led beállítást. Lehet hogy nincs rajta? :F
Ha ez így van, hogyan értesültök pl. nem fogadott hívásról, ha nem oldjátok fel a telefont?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#394) blueye válasza Heraldry (#393) üzenetére


blueye
veterán

"az AMOLED kijelző miatt van always-on megjelenítés, ha már értesítési LED nincs"

(#395) Fruityloops válasza blueye (#394) üzenetére


Fruityloops
tag

Ja, ami hulladék módon 10 mp-ig tart, azt ha vagy valahol és jössz vissza, nem látod az értesítést, hogy jött e valami. Na többek közt ezért sem vettem meg, maradok a led-es note 9 pro és X3 nfc-nél.

(#396) Fruityloops válasza Heraldry (#393) üzenetére


Fruityloops
tag

Nincs rajta, ez volt az első amikor kijött, hogy utána néztem, a note 10-en se volt. Sehogy máshogy, fel kell oldani idióta módon sajnos mindig.

(#397) blueye válasza Fruityloops (#395) üzenetére


blueye
veterán

Sok megoldas van erre pl. [Always On Edge]

(#398) Fruityloops válasza blueye (#397) üzenetére


Fruityloops
tag

Tudom, de ez már az aksit meríti, külön app, és vagy működik az adott típuson vagy nem. Anno ezt végig játszottam már egy két Xiaomi telefonon sajnos.+ Már elnézést kérek, de azért, mert a gyártó lusta, vagy direkt nem akarja megcsinálni a 10 mp-es "bug"-ot, miért is van ez így rendben, hogy használjunk akkor más appot? Kötelessége lenne működőképessé tenni az értesítést, note 10-en dettó ez van, azóta direkt nem javítják.

[ Szerkesztve ]

(#399) Pityu. válasza Fruityloops (#395) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És még ezen kívül hány más márkás telefonon nincs semmilyen visszajelzés,igaz ha megszokja az ember kicsit rossz érzés ha nincs de régen is meg voltak valahogy led vagy egyéb dolog nélkül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#400) Buvana


Buvana
aktív tag

Hi! Jött ma egy nfc-s note 11. Miui 13.0.5.0 ra frissítette magát. Csalódtam, mert volt már redmi note 5 öm, de ebben nincs a beállítások között call recording. Mit honnan tegyek fel, hogy legyen?

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.