Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) gingerbalm válasza Bertiee (#550) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

ha nem ragaszkodsz a szolgáltatóhoz, ennyi pénzért 4/128-ast vehetsz Spanyolból, egy hét alatt itt van

(#552) Bertiee válasza gingerbalm (#551) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi! Véginéztem/olvastam sok tesztet, asszem nem ez lesz a mi telefonunk. A kamera néha fontos lenne (tanárként iskolai programok megörökítése leginkább), és a legtöbb tesztelő lehúzta a kamerát. Tartalom fogyasztásra javallott készülék, de előállításra vannak jobb opciók.... :((

(#553) NoMagix válasza Bertiee (#552) üzenetére


NoMagix
addikt

Nálunk is ez lesz az utolsó xiaomi, helyette realme vagy samu esetleg.

(#554) -Zerg-


-Zerg-
tag

Űdv 11-esek! 2 napja lettem gazdája egy ilyennek, azóta ismerkedünk.
Teccik meg minden, de pár anyázáson már túl vagyok. Gondoltam, vannak régi Xiaomi, tulajok és tudnak tanácsot adni (Eddig egy Android 6-os Vernee Apollo lite-n laktam)
No 1. A fájlkezelője nem tecc. Elöször még csak csak, de raktam bele egy SD kártyát attól összevissza mutatja a fájlokat, mappákat. Egy másikkal sokkal jobb, logikusabb.
No 2. A címlistát a Névjegyek ikonnál angolosan mutatja , utónév, vezetéknév és nem is látom hol kéne megfordítani. Ez azért probléma mert ABC-be rendezve nem a nevek valódi sorrendje van. A hívás ikonnál jók a nevek és engedi is cserélni.
No 3. saját csengő és egyéb hangokat a igen körülményes megetetni vele, nem is mindig sikerül
No 4. Az Android 6.oson alul van egy fehér ikon kis pöttyökkel, onnan tudtam kirakni ikonokat a kezdőképernyőkre. Itt nincs, hogyan kell?
Egyelőre ennyi, majd még jövök. Nehogy egy új típusnál már elsorvadjon a topic.
Köszönöm, ha időt szán rám valaki.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#555) eboostr válasza -Zerg- (#554) üzenetére


eboostr
aktív tag

No 4. Hosszan kell nyomni a kezdokepernyot

(#556) ironbed válasza -Zerg- (#554) üzenetére


ironbed
aktív tag

Az 1 és 2 a Google alap szoftverei miatt van.
Az elején nagyon zavart, még a xiaomi.eu romot is feltettetm, de mindenre van alternatív szoftver a Google Play-ben. Mondjuk én a névjegyzéket megszoktam. Illetve a neveket mindig csak a vezetéknév mezőbe egyben írtam be még régen.
A 3-as szerintem kell hogy működjön, ha nem valami extra formátumban van a zene.

(#557) ironbed válasza baltasar (#547) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szia!
Én ezt használtam: [link] (BSG/MGC változat.)
A listán a másodikat tedd fel
Egész szépen használható.
Sajnos éjjel ez sem fog kevesebb zajjal dolgozni

(#558) -Zerg- válasza ironbed (#557) üzenetére


-Zerg-
tag

Köszönöm mindenkinek. A lényeg: ha nem tecc egy app, van máááásik, :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#559) gergejly


gergejly
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek ötlete, hogy kössem hozzá windows 7-es gépre usb-vel
ezt a fantasztikus - fostalicska- telefont?
Már teleszemeteltem szegény pcmet mtp meg adb driverekkel ill.
xiaomi pc suittal de nem látja/ nem ismeri fel....
És hiába túrom a netet mindig ugyanazokat a témákat találom meg...
minden választ örömmel elolvasok :)

(#560) gingerbalm válasza gergejly (#559) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

ha ennyire nem csíped a telefont, miért erőlteted? :F

(#561) gergejly válasza gingerbalm (#560) üzenetére


gergejly
aktív tag

Örömmel olvasom, de nem ez volt a kérdés :)
Ha már egyszer végig csináltam a megrendelés/várás folyamatot meg egy hét majdnem benne van a beállításokba adok neki még egy esélyt mert a saját beletett időmet sajnálom már.
a történet annyi hogy egy lenovo yoga tabrol akartam váltani, android 5-ös, rootolt, reklámok száműzve.
Egyedüli bűne, hogy kicsit már lassúska és az új appok nehezen települnek rá a régi os-re.
Meg elszállt benne a microSD és gondoltam akkor nem SD-t veszek hanem kipróbálok egy új eszközt.
Amilyen örömmel vártam, akkora csalódás ez a redmi.

(#562) aprokaroka87 válasza gergejly (#559) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

magát a hardvert felismeri?
pl töltés...

(#563) gingerbalm válasza gergejly (#561) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

ha ennyi androidverziót ugrottál, akkor winből is lehet, hogy nem ártana upgrade, talán megkönnyítené a telóval való kommunikációt (és ezt most úgy mondom, hogy tavalyig xp-n toltam, akkor váltottam win10-re, tehát én is baromira tudok ragaszkodni :DDD )

(#564) Joker88 válasza gergejly (#559) üzenetére


Joker88
őstag

az egyik nem netre kötött gépen, nálunk W7 fut.. simán rádugtam a kábellel, semmi probléma nem volt,mint háttértár ismerte fel.. ;)
a hiba nálad lehet.
( amúgy ha meg nálad a neten lóg a W7-es gép, szerintem gondolkozz el a váltáson,már régóta nem támogatott rendszer)

**
Hogy aktív is legyen a hozzászólás..
Összehasonlítottam a Note 9 kamerájával, nem sokban különbözik a képek minősége. Csak itt jobban kell szöszmötölni a beállításokkal. Ott valahogy az automata beállítások sokkalta jobbra sikerültek. ( Gcam szoftvert meg nem is próbáltam,de ha jól tudom le lehet tölteni erre is.. :U )
De ellenben, amit eddig még sosem tapasztaltam,hogy a normál Facebook alkalmazás, olykor háttérben marad és kidobja a rendszer hogy mi tévő legyen,mert nem válaszol az applikáció..
És ekkor másodpercekre beakad a telefon..

de ezt a néha előforduló hibát leszámíva,korrekt telefon. A mindennapokban használható, minden másnap töltöm csak :D ( ez pedig nálam nagy szó )

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#565) Fruityloops válasza Joker88 (#564) üzenetére


Fruityloops
tag

"Összehasonlítottam a Note 9 kamerájával, nem sokban különbözik a képek minősége. Csak itt jobban kell szöszmötölni a beállításokkal. Ott valahogy az automata beállítások sokkalta jobbra sikerültek. ("

Páromnak note 9 pro-ja van, volt nálam note 11 pár napig, szebb képeket lő a note 9 pro, és ez a fura. Volt note 8-am is, na az gyönyörű képeket csinált, de sajnos nagyon lassú volt a proci benne viszont.

(#566) Pityu. válasza Fruityloops (#565) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem releváns egy sima redmi note verziót egy pro verzióhoz hasonlítani :F

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#567) ironbed válasza Joker88 (#564) üzenetére


ironbed
aktív tag

Bocsánat, hogy "belepofázok", de szerintem jelentős különbség van a Redmi Note 11 és 9 kamerája és fotós tulajdonságai között.
A családban van RN9 és RN11 (nekem is volt) és szemre is látszik, hogy szebb képeket csinál az RN9. Ez szenzor méret/paraméterek miatt van. Képtelenség, hogy ugyanolyan minőséget hozzon egy olyan szenzor, ami 38 százalékkal nagyobb... és a pixel méret különbségről még nem is beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#568) ironbed


ironbed
aktív tag

Senkit nem szeretnék lebeszélni a telefonról, mert nappal szép képeket készít, de sajnos a zajjal kellene valamit kezdenie a Xiaominak.
A Poco M3-nak ugyanaz a szenzora mint az RN9. Kb ugyanazzal a beállítással a GCam ilyen különbséggel dolgozik:
[minta1 POCOM3] [minta1 RN11]
[minta2 POCOM3] [minta2 RN11]
[minta3 POCOM3] [minta3 RN11]
[minta4 POCOM3] [minta4 RN11]

[ Szerkesztve ]

(#569) -Zerg-


-Zerg-
tag

Hát nem teccik. Egyszercsak nem működött az FM rádió. Hiába nyomtam a bekapcs ikont, semmi. A füles be volt dugva mert jelezte. Visszaállítottam gyárira az egészet, akkor működött de pl a játékoknál 1 db volt (először vagy 5) A Google csoportban nem volt Drive, pont az az 1 kellett volna a Gmail mellett. Felraktam a Gplay-ról, felment de az ikonja sehol. Pedig fent van mert az appok listáján látszik. Valami körülményesen el lehet indítani, nade nemár... Öreg vagyok én ehhez. Ja és azóta CSAK a saját töltöjével tölt mind állat, melexik is keményen, ami ugye nem használ neki. Próbáltam a Vernee gyorstöltőjével, este 10-től reggel 6-ig keményen tartotta a 19%-ot!! Esetleg próbálnék egy másik launchert? Pl Poco m3, Nova??

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#570) Joker88 válasza ironbed (#567) üzenetére


Joker88
őstag

valahol úgy olvastam, hogy ua a kamera/lencse van a kettőben.. :F

In loving memory of Garrett Lockhart

(#571) ironbed válasza -Zerg- (#569) üzenetére


ironbed
aktív tag

A Nova jó, bár én nekem mindig túl sok a beállítás. Régen a Zeam Launcher-t használtam, ami nagyon minimalista.
A "gagyi" (bocs Vernee) töltőkkel régebbi telefonokkal is gondom volt, a családban ezért van egy dupla Bliztwolf QC4-es töltő. Na az mindent (Xiaomi, Huawei, stb.) tölt rendesen.
De a gyenge minőségű kábel is le tudja rontani a töltést. A gyári amit adnak a telefonhoz teljesen jó minőségű.
A Google 1 alapból fent kellett hogy legyen, nekem legalábbis az EEA szoftver része volt.
Milyen módon használod a telefont? Külön alkalmazásmenüvel vagy klasszikus (minden az "asztalon") módon. Az alkalmazásmenüs módon minden kell látszon és ráadásul nem kell az asztalon keresgélni.

Nagyon sajnálom, hogy ennyit szívsz a telefonnal és teljesen megértem, ha ezek után megválnál tőle.

(#572) ironbed válasza Joker88 (#570) üzenetére


ironbed
aktív tag

Lencsékről nem tudok nyilatkozni, de a képfeldolgozó chip az biztos, hogy a Samsung S5KGM1 48 MPixeles chip-je a Redmi Note 9-ben és az újabb Samsung S5KJN1 50 MPixeles a Redmi Note 11-ben

(#573) -Zerg- válasza ironbed (#571) üzenetére


-Zerg-
tag

Kösz a részvétet és a választ, azóta feltöltöttem a Vernee töltővel, szépen ment, nem olyan őrült tempóban mint a sajátja, de jó lett. Most még vacilálok, az is kérdés, visszaveszik-e? Az eMag 30 napot ír majd érdeklődöm. Most már csak az érdekel, hogy kell egy fentlevő app ikonját elővarázsolni. 1 ébként se az alkalmazásmenüben se a klasszikusban nincs Drive ikon. :W

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#574) gingerbalm válasza -Zerg- (#573) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

ha neten vetted, nyomsz egy gyári visszát, és visszaküldöd minden tartozékával, ennyi, elállsz indoklás nélkül, no para :K

(#575) -Zerg- válasza gingerbalm (#574) üzenetére


-Zerg-
tag

Nem neten, eMag Pécs személyesen. De már alakul :) Feltettem egy icon packot, az felrakatta a Nova launchert, abban meg ha alulról húzom fel, ott az összes ikon, a Drive is. Elöször alig volt valami, de egyenként felhúzkodtam, ami kell és Háváj van. Nincs sok felesleges. A MIUI launherben a felhúzáskor az összes Google keresési előzményem volt, azok is amiket az asztali gépen kerestem. Még megnézem. én voltam-e béna (esélyes, lehetett volna állítani?) :D

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#576) ironbed válasza -Zerg- (#575) üzenetére


ironbed
aktív tag

Igen, szerintem a gesztusok miatt nem jött fel az alkalmazás lista

(#577) ironbed válasza ironbed (#576) üzenetére


ironbed
aktív tag

Gondolom a Kezdőképernyő menüben a Kezdőképernyő almenü nem Klasszikusra, hanem Alkalmazás listára van állítva. A kis "háromszög"-et felhúzva látnod kellett volna


(#578) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Most melyik a rossz, a Google calendar, vagy a telefonon az app? Vannak olyan események, amik látszódnak böngészőben, és van ami meg nem, csak a telefonon. De a telefonon is a Google Calendar-t használom. :F
Szinkronizálás elvileg megy, meg nyomogatom a telefonon a fissítést.

A telefonon alapból account-name-local-lal vesz fel minden eseményt... :W Át kell állítgatni.
Még véletlenül se azért használom a Calendart, hogy minden eszközön ugyanazt lássam..

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#579) -Zerg- válasza Victoryus (#578) üzenetére


-Zerg-
tag

Odáig sikerült eljutni.hogy MIUI-nál is feljön az alkalmazás lista. Csak éppen a Drive ikon nincs köztük :))Ha Novával indítok akkor jó de annál meg képtelen vagyok egy órát tenni a kezdőképre. Közben sikerölt egy analóg clock widgetet

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#580) micro


micro
addikt

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy a Wayteq által forgalmazott telefonban nincs NFC?

A beállításokban nem találom. Az adatlapon ott van.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#581) gingerbalm válasza micro (#580) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

tehát nincs a kapcsolat és megosztás menüben, sem az értesítési függöny ikonjai közt?

[ Szerkesztve ]

(#582) micro válasza gingerbalm (#581) üzenetére


micro
addikt

Így igaz. Egyik helyen sem látom. Most letöltöttem egy NFC Check nevű programot, az sem látja.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#583) gingerbalm válasza micro (#582) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

és a doboz, amiben a teló volt, NFC-t ír? ha igen, akkor még ha nem tudatosan is, de átvertek

[ Szerkesztve ]

(#584) micro válasza gingerbalm (#583) üzenetére


micro
addikt

A dobozon nem látok NFC jelzést.
Olyan van, hogy:
Redmi Note 11 Star Blue
6GB RAM 128GB ROM

Product model: 2201117TG

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#585) gingerbalm válasza micro (#584) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

a doboznak a tetején van, a sarkában, az enyémen ilyen:

a modell meg 2201117TY, nekem 4/64-es van

[ Szerkesztve ]

(#586) micro válasza gingerbalm (#585) üzenetére


micro
addikt

Köszi. Ezen nincs ilyen. Holnap hívom őket.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#587) ironbed válasza micro (#586) üzenetére


ironbed
aktív tag

Van NFC nélküli változat. Elvileg itthon nem kellene forgalmazni.
És igen: a doboz biztos pont.
Ha nincs NFC felirat, akkor az nem EU-s változat.
Milyen a szoftver? Xiaomi tárcsázó van benne? Ha igen, akkor kínai verzió.
Vissza kell vinni.

[ Szerkesztve ]

(#588) ironbed válasza ironbed (#587) üzenetére


ironbed
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből.
Itt az adatlapja a TG-nek: [link]
A neve spes-el végződik, az a nem nfc-s
Az NFC-s kódneve spesn. Az N a végén az NFC-t takarja

(#589) gingerbalm válasza micro (#586) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

kíváncsi vagyok a fejleményekre, szó nélkül ki kellene cserélniük

(#590) micro válasza gingerbalm (#589) üzenetére


micro
addikt

Beszéltem a Wayteq-kel.
Utána jártak, kellene benne lennie NFC-nek, de úgy tűnik rossz szállítmányt kaptak. Visszaveszik szó nélkül, de ebből a modellből nincs jelenleg NFC képes verziójuk, csak a 4 GB RAM-os verziókból.
Mennyire érződik, hogy 6 vagy 4 GB a memória?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#591) ironbed válasza micro (#590) üzenetére


ironbed
aktív tag

A memóriában lévő nagyobb programok közötti váltás után újra fogja indítani a régebbit.
De ez alkalmazásfüggő. Nekem a játékoknál mindig újraindítás volt az eredmény.
De adott program futása közben nem éreztem lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#592) Pityu. válasza ironbed (#587) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az a durva én pl hivatalos vásárlásból török verzióba futottam anno bele pl poco x3 pro-val, egy ismerősöm meg hivatalos helyről vásárolva gyanúsan olcsón kapva vadi új xiaomi redmi note 10 pro telefont indiai verziót kapott kézhez. Szóval fura,hogy hivatalos de itthon még sem forgalmazott termékeket kiadnak hivatalos boltok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#593) ironbed válasza Pityu. (#592) üzenetére


ironbed
aktív tag

Igen, ez elég érdekes.
Én Gooboo-tól(spanyol raktár) és Gshopper-től(cseh raktár) rendeltem 1-1 példányt, de mindkettő EEA változat volt és mindenben megfelelt a hivatalos magyar xiaomi bolt által forgalmazott tulajdonságoknak. Igaz csak 4/64-es változatok voltak.
Amúgy a hivatalos bolt amit írsz nagyobb elektronikai lánc vagy "kisebb" mobil bolt?

(#594) Joker88


Joker88
őstag

Képernyő - védő üvegfólia kérdésben fordulok hozzátok..
Amit küldött a kicsi kínai , üvegfólia, passzol is a készülékre,de ugye a kijelző sarkai lekerekítettek, ezért mellékelt hozzá ilyen ragasztó bizbasz,. ami ugye kitölti a széleket az üvegfóliánál.
rámerjem tenni ezt a löttyöt, vagy inkább rendeljek másfajta fóliát ? :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#595) Pityu. válasza ironbed (#593) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A srácot most nem emlékszem hol vette,én árúkeresőn rendeltem egy bolttól hivatalos bolt csak a garancia nem mert 3 évet adtak de attól még nem török ek meg indiainak kéne lenni,mondjuk az indiaival B20 hiánya is gond törökön meg rom csere de ugye nem azért vettem,hogy romot cserélgessek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#596) Pityu. válasza Joker88 (#594) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Itthon is lehetett ilyen löttyöseket venni azt hiszem azért adják hozzá mert ezeknek a szélén nincs ragasztó csak a közepén. Lehet már kapni ilyen 5,6D meg sok D-seket azokhoz már nem kell lötty.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#597) -Zerg-


-Zerg-
tag

Üdv. Újabb kérdésem: Ha leállítok egy app-ot, az a háttérben csücsül néha van már 20-25 is. Nem lehet ezeket egy gombnyomással/érintéssel kilőni, csak egyenként kihuzigálva?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#598) Joker88 válasza -Zerg- (#597) üzenetére


Joker88
őstag

kezdőképernyőn megnyomod a "menü gombot - alias a kis négyzet gomb - és rámész az X-re alul,akkor minden futó programot elméletileg be kell hogy zárjon..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#599) -Zerg- válasza Joker88 (#598) üzenetére


-Zerg-
tag

Köszi tényleg :) Ilyen vaksi vagyok

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#600) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
A páromnak van egy Poco F1 készüléke. Kezdi megadni magát az akkumulátora. Kérdés. Mivel járna jobban aksi cserével, vagy ezzel a készülékkel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.