Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) blueye válasza Buvana (#400) üzenetére


blueye
veterán

(#402) Buvana válasza blueye (#401) üzenetére


Buvana
aktív tag

Köszi, ez van a cikkben: MIUI-ban, továbbra is elérhető marad natívan a hívások rögzítése. Ezekben az esetekben ugyanis a beérkező hangfolyam eléréséhez nincs szüksége az előbbiekben említett API-t használnia a programnak, vagyis nem sérti a Google Play frissített szabályzatát.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#403) blueye válasza Buvana (#402) üzenetére


blueye
veterán

Olvass bele a cikk hozzaszolasaiba, EUban GDPR miatt nem lehet benne :(
Mas ROMot felrakva lehet megoldani.

(#404) bloggiold válasza Buvana (#402) üzenetére


bloggiold
aktív tag

A Xiaomi-nak és az összes gyártónak, aki nem használta a Google semmitérő tárcsázóját, le kellett cserélnie a saját Telefon, Névjegyzék és SMS alkalmazásokat, hogy megfeleljen a GDPR szabályozásnak.
Pluszban a Xiaomi még egy csomó korlátozással megfejelte a Globa és EU piacra szánt telefonjait. Az eredeti és jól működő MIUI az Kínai alapra épül. A Globa és EU piacra szánt verziók nem Kínai alapra épülnek a GDPR miatt, szóval a 2019 óta MIUI nem az a MIUI, amit a felhasználok megszerettek. Olyan ez, mint a mogyorókrém, ha mogyorókrémet akarsz venni, akkor Nutellát veszel nem Nutókát.
Szerencsére a XiaomiEu minden ostoba korlátozástól mentes, minden úgy működik rajta, ahogyan a felhasználók azt szeretik.

https://fontecone.blog.hu/

(#405) Buvana válasza bloggiold (#404) üzenetére


Buvana
aktív tag

Ahh, köszi, kitisztult minden. Akkor indulhat a romolás, mint a régi szép időkben (Mi3) :B

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#406) 84Zsolt84


84Zsolt84
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Redmi Note 11 4/64 vagy 4/128 telefonhoz használható 360 fokos szilikon tokot?

A note 9 -hez és a note 10 -hez találtam csak. De a note 11 egyik változatához sem. Árukeresőben néztem. Kb 1,5 éve vettem note 9 hez valót ahhoz viszonylag könnyű volt beszerezni. Nem értem, hogy note 11-hez miért nincs.

Előre is köszi a segítséget.

(#407) LLKobe válasza bloggiold (#404) üzenetére


LLKobe
veterán

Van esetleg valahol egy step-by-step leírás hogy hogyan kell ezt feltenni? Meg előtte egy full backup ha vissza kéne állni a gyárira :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#408) bloggiold válasza LLKobe (#407) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Más telefonhoz készült a leírás, de az összeshez jó, mindnél ugyanaz a z eljárás. Mentést meg a Google vagy a MI Fiókba is készíthetsz, majd visszaállítod. Karavik fórumtárs tökéletesen leírta, az egész művelt visszaállítással együtt max 1 óra.

https://fontecone.blog.hu/

(#409) LLKobe válasza bloggiold (#408) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó, köszi :R A gyári androidhoz nincs valami olyan backup ami az egész rendszert úgy ahogy van lementi, és egy az egyben vissza lehet állítani? A Google backup csak részleges mentést csinál nem?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#410) ironbed válasza Buvana (#402) üzenetére


ironbed
aktív tag

Na, nem olvastam végig. Mindent megírtak a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#411) ironbed válasza bloggiold (#404) üzenetére


ironbed
aktív tag

Az RN11-re is van már?

(#412) bloggiold válasza LLKobe (#409) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Az egész rendszert úgy ahogy van lementi, és egy az egyben vissza lehet állítani"- Ilyet csak rootolt telefon esetében tudsz kivitelezni, de elég veszélyes, mert a régi rendszerből az új rendszerbe is átkerülnek a hibák, ha meg nem akkor összeakad valami általában. A Google mentés mindent lement, ami kell. Játék mentéseket, banki azonosítókat stb. egyértelműen nem fog lementeni semmi.

https://fontecone.blog.hu/

(#413) bloggiold válasza ironbed (#411) üzenetére


bloggiold
aktív tag

A táblázatban szereplőkre van, Codename alapján keresgélj.

https://fontecone.blog.hu/

(#414) ironbed válasza bloggiold (#413) üzenetére


ironbed
aktív tag

Köszi!
Mennyire stabil a fent lévő rom? Mennyi bug van benne?
Eddig türelmes voltam a Google tárcsázóval/Messages-el, de a sok apró bosszúság kezd összeérni egy ROM cserében :D

(#415) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mi 9 Lite-on elvileg el voltak mentve a dolgaim, egy wifi jelszót nem hozott át a Google erre a telefonomra. Appokat végül Play-ből raktam vissza. Telefonszámok meg sms az megvolt. Most is minden vacak be van piálva mentésre, de nem bízok benne, hogy tényleg menti is. Valóban ki kéne próbálni végre az eu romot, csak nem érek rá soha. Apropó, abba milyen a kamera? Ezzel a nyamvadék YT-bal is kéne valamit kezdeni, mert iszonyat sok a reklám. Egyedül st22 Lacikát szoktam nézni, de a legutóbbiban több reklám ment le, mint tartalom. Előző telón fent volt a Vanced, csak az meg megszűnt gyakorlatilag. Azt a dns átírós trükköt beállítottam, de a YT tojik bele, nyomja a reklámokat orrba szájba.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#416) eboostr válasza Victoryus (#415) üzenetére


eboostr
aktív tag

Most 2 hónapig díjmentes a Yt prémium

(#417) bloggiold válasza Victoryus (#415) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Az előző két hozzászólásra válaszolva, bár már írtam egyszer
,,Olyan ez, mint a mogyorókrém, ha mogyorókrémet akarsz venni, akkor Nutellát veszel nem Nutókát.
Szerencsére a XiaomiEu minden ostoba korlátozástól mentes, minden úgy működik rajta, ahogyan a felhasználók azt szeretik." Magyarul a Xiaomi az EU és a Global piacra Nutókát küld és nem Nutellát (értsd, GDPR előírásoknak megfelelő MIUI ROM verzióval ellátott telefonok), mert az jó nekünk.
Teljesen stabil, nincs bug, ja és a Vanced is fut rajta jelen pillanatban is.
A kamera verziószáma 4.3.003580.3, hogy mi volt a gyári azt már nem tudom. A Poco M4 Pro 5G-be ma költöztem be, ott a kamera verziószáma 4.3.002750.3, de azon még csak MIUI 12.5.8 van, XiaomiEU nincs rá, mert MediaTek Dimensity 810 proci van benne, a Dimensity meg már jobb, mint a Snapdragon.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#418) ironbed válasza bloggiold (#417) üzenetére


ironbed
aktív tag

Köszi! Most fut a fastboot flash :D
Az elején belefutottam abba, hogy nem tudja nyitni a MIUI unlock oldalról letöltött program.
A Poco-khoz letöltött Batch_unlock meg a hivatalosra terelt volna, mint kiderült azért mert nem frissítettem. Utána már jó lett.
Meglátjuk milyen lesz a készenléti idő. A Poco-kon kicsit rosszabb lett. Itt most a rekord 11-14 óra Kijelzőidő a mérvadó.

(#419) ElektrikusDE válasza Buvana (#400) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Erre a pár napra már minek?

Május elsején úgyis lelövik őket!

Ui:

Egy lappal lemaradtam...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#420) LLKobe válasza ironbed (#418) üzenetére


LLKobe
veterán

Majd írd meg mindenképp milyen lett, érdekelne a dolog. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#421) ironbed válasza LLKobe (#420) üzenetére


ironbed
aktív tag

Sikerült, fent van. Alkalmazás indítási sebesség szerintem gyengébb itt.
Érezhetően lassabban tölti be a programokat. Remélem ezt majd optimalizálják a srácok.
De végre Xiaomi tárcsázó, üzenetküldő van :D A betűtípus picit szögletesebb, nekem bejön.
Majd ha használtam pár napot írok még róla.

(#422) LLKobe válasza ironbed (#421) üzenetére


LLKobe
veterán

:R Átlagosan mennyi a szabad memória?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#423) ironbed válasza LLKobe (#422) üzenetére


ironbed
aktív tag

Eddig nem nagyon néztem. Most csináltam egy pár párhuzamos indítást.
1-1,3 GB attól függően hogy épp mit lő ki automatikusan a korábban megnyitott alkalmazások közül.
(Az Extra +1GB-ot én kikapcsoltam, mert szerintem lassabb azzal)

Ha csinálok egy összes futó alkalmazás bezárást akkor 1,8-ra ugrik vissza.

(#424) LLKobe válasza ironbed (#423) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi. Valszeg én maradok a gyári ROM-on, nekem megfelel a google tárcsázó meg messages is, nincs miért váltsak. Letiltottam a felesleges appokat, így 1,8-2-3GB között van a szabad memória.

De a lényeg, nekem nincs hiányérzetem semmivel, működik, jó ahogy van :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#425) Buvana


Buvana
aktív tag

Már csak 124 órám van hátra a feloldhatóságig... :(((

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#426) eboostr válasza Buvana (#425) üzenetére


eboostr
aktív tag

Mit kellett elkövetni hozzá? :C

(#427) ironbed válasza LLKobe (#424) üzenetére


ironbed
aktív tag

Lehet én is visszatérek. Kezd nagyon idegesítő lenni az 1-2 másodperces várakozás :W
Van valaki aki xiaomi.eu romot használ az RN11-en?
Milyen a sebesség?

(#428) Buvana válasza eboostr (#426) üzenetére


Buvana
aktív tag

Fejlesztői beállításokban engedélyezni kellett az oem unl0ckot, mi fiókban hozzá kellett adni a készüléket, és a letöltött feloldó programot el kellett indítani PC-n (ott is bejelentkezés a fiókba), miután fastboot módban indítottam a telefont, és usb-n cstlakoztattam a pc-hez. Ekkor a feloldó program közli veled, hogy mennyi idő múlva lehetséges.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#429) ElektrikusDE válasza ironbed (#423) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

(Az Extra +1GB-ot én kikapcsoltam, mert szerintem lassabb azzal)

Nagyon Köszönöm! (ki is kapcsoltam)

Nem is értettem hogy miért reagál az utóbbi időben lassan a telefonom, ez volt az oka! :W

Ui:

64/4 MIUI Global 13.0.5 (én sem váltok "kínaira")

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#430) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv, segítséget szeretnék kérni.
Asszonyomnak vettem egy ilyen csodát és az értesítéseknél van egy pici gondja.
Gmail új email jelzése nem jelenik meg és nem is jelez mobiladaton, wifi-nél minden rendben.
A levelek megérkeznek mobiladaton, de csak akkor ha ráfrissít az alkalmazásban.
Hol kell még bármit is bekapcsolni ami segíthet?
Gmail alkalmazáson belül minden ok, engedélyeknél is minden rendben, újraindítás is megvolt.
előre is köszönöm a segítséget :R

(#431) LLKobe válasza NoMagix (#430) üzenetére


LLKobe
veterán

Erre kíváncsi vagyok, mert nekem is ugyanez van :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#432) gingerbalm válasza NoMagix (#430) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Esetleg az aktuális gmail verzió bugos?

(#433) NoMagix válasza gingerbalm (#432) üzenetére


NoMagix
addikt

Erre nem is gondoltam, köszi.

(#434) kbyte1024 válasza NoMagix (#433) üzenetére


kbyte1024
addikt

A gmail mindig szarakodik.outlok mindent jelez. Probaljatok ki.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#435) NoMagix válasza kbyte1024 (#434) üzenetére


NoMagix
addikt

Kipróbáljuk, köszi.

(#436) gingerbalm válasza NoMagix (#433) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Kábé minden harmadik frissítés elkúrja az értesítést. :DDD

(#437) LLKobe válasza kbyte1024 (#434) üzenetére


LLKobe
veterán

LOL, ez nem megoldás :D
Egyébként megtaláltam a probléma okát, miután széttúrtam minden rohadt jogosultságot meg beállítást, ez volt a hiba:

Beállítások / Fiókok és szinkronizálás.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#438) NoMagix válasza gingerbalm (#436) üzenetére


NoMagix
addikt

Akkor nálam azért működik mert talán tavaly frissítettem utoljára! :DDD

(#439) kbyte1024 válasza LLKobe (#437) üzenetére


kbyte1024
addikt

Outloknal nem kell mokolni meg szatturkalni a beallitasokat. Telepited es megjelenik monden egybol.a gmail app egy rakat kaka :B

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#440) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hogy lehet közvetlen "hívás ikont" kirakni kezdőképernyőre?
Widgetek alatt nincs névjegy csoport, ami másik telónál van.

(#441) szucs2


szucs2
tag

Üdv mindenkinek - Redmi Note 11 NFC 6 / 128 -amra frissítés kínálkozott szombat hajnalban,

MIUI-V13.0.5.0.RGKEUXM - ről - V13.0.10.0.RGKEUXM - re update

sajnos a MÁV várt nem akartam kockáztatni a jegyemet - azóta sem kínálkozik.

van esetleg valakinél - tapasztalat ??

-

https://drive.google.com/file/d/131RrCI61YEGpdVMznLe-bcE5ob972-_k/view?usp=drivesdk

[ Szerkesztve ]

(#442) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Másnál is probléma, hogy milyen kábellel tölti a mobilt (note 11)?

A meglévő C-s kábellel és töltővel töltöm a samsung a52s 5g telefonom. Ez a kínai csoda 30 perc alatt 1%-ot merült töltőn úgy, hogy azt mondta gyorstöltésen van. A dobozából kivett kábellal és töltővel meg elindult a "hiper-gyors" töltés.

Illetve a gyorstöltést hol lehet kikapcsolni?

(#443) eboostr válasza Sanyi.mTs (#442) üzenetére


eboostr
aktív tag

Amit hozzákapsz Gyári kábelt kell használni, vagy minőségi ut. gyar.

Korán van még sry de mi is a problémád?

(#444) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

a gondom, hogy mit problémázik a note11 a meglévő kábelemmel. minek írja ki, hogy gyorstöltés, mikor fél óra alatt 1% merül, ahelyett, hogy töltődne. samsung s52s 5g nem problémázik.

sőt, ha megmondjátok, hogy hol lehet, akkor ki is kapcsolnám ezt a gyorstöltés funkciót, jó nekem a normál töltés is.

(#445) eboostr válasza Sanyi.mTs (#444) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nem lehet kikapcsolni, ez nem samsung
Kisebb tolto adapterrel próbálkozhatsz (melegedesre figyelj, adapteren) vagy usb portal ami lassan tolt eleve. Pc laptop stb.

(#446) TGYI válasza FeRkE (#326) üzenetére


TGYI
csendes tag

Kedves FeRkE!
Sikerült megoldani a wifi problémát?

Az én telóm ma megtalált egy frissítést, letöltöttem, feltettem és a wifi-t nem lehet bekapcsolni. A kis húzókapcsolót látszólag be lehet kapcsolni, de nem látja a hálózatokat, a saját wifi-met sem. Újraindítás megvolt, a wifi router pedig biztosan működik (most is azon keresztül írok). Az új ROM a MIUI Global13.0.10. ezelőtt at 5-ös végű volt fent, probléma nélkül.
Emellett a frissítés alatt a telefonban pihenő SD kártyát sem ismeri fel, holott laptop, és asztali gép tökéletesen kezeli. Más SD kártyát sem ismert fel, csak akkor használható SD kártya, ha "megjavíttatom", magyarul formázom.

És még egy kérdésem lenne, a xiaomi.eu romot szeretném feltenni. hátha az jobb lesz, mert sajna annyi kisebb hibája volt az 5-ös végűnek is, hogy az számomra használhatatlan. Tehát kellene a xiaomi.eu_multi_HMNote11_V13.0.9.0.RGCMIXM_v13-11-fastboot.zip file. Igen ám, de minden link az ...RGKMIXM... nevűre mutat, képtelen vagyok a C-betűset megtalálni. A 326-os hozzászólásban levő linkre azt válaszolja, hogy a keresett ROM nem elérhető, válasszak másikat. Hol lehet hozzájutni a xiaomi.eu ROM-hoz? Egyébként a HMNote-ból hogyan derül ki, hogy ez épp a Redmi Note 11-re való ROM?

(#447) TGYI válasza TGYI (#446) üzenetére


TGYI
csendes tag

Csináltam egy gyári visszaállítást, a wifi látszólag elindul,de egyetlen hálózatot sem lát. Van egy hardver tesztet (CIT Test) és a wifi ott sem éledt föl. Meg több más dolog sem, pl. a gyorsulásmérő, mágnesen szenzor, giroszkóp, stb. A teszt az összes jellemző - kernel verzió sokszori érintése után jön elő.
Még sose ment tönkre telefonom, főleg egy saját updater-es frissítéstől. Kipróbálná valaki ezt a hardver tesztet?

(#448) ironbed válasza TGYI (#446) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ez a link a 13-as stabil xiaomi.eu fórumhoz: [link]
Ezt pedig a letöltés linkje: [link]
És itt legfrissebb(13.0.7) RN11 Rom linkje: [link]

Én csak stabil változatot tennék fel, engedd el a 13.0.9-et

A HMNote11 a kódneve:

[ Szerkesztve ]

(#449) ironbed válasza TGYI (#447) üzenetére


ironbed
aktív tag

Elég gyanús....
A telefonhoz való ROM-ot tettél fel? Rossz ROM elronthatja a rádiós partíciót

(#450) ironbed válasza ironbed (#449) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem működik, de ez várható volt. Kellene egy teljes ROM frissítés nálad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.