Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ironbed válasza aya (#699) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szerintem sehogy. Ezek portolt alkalmazások Pixel telefonokról. Ott működik gondolom.

(#702) ironbed válasza aya (#699) üzenetére


ironbed
aktív tag

Közben kicsit utánaolvastam, nincs Manuális/Pro mód a Pixeleken. Ezért nincs a portolt GCam alkalmazásokban sem.
Volt egy androidauthrity oldal szavazás erről, hogy szeretnék-e a Pixel tulajdonosok: [link]

(#703) Zoo114


Zoo114
csendes tag

Sziasztok,

én evvel az always on Display funcióval nem bírok. Sajna 10 sec után eltűnik.
Tudom, már kipróbáltam, hogy a fejlesztői beállítások alatt a MIUI optimalizálást kikapcsolva meg állandóan be van kapcsolva. De ez meg a másik bajom. Mi a f*sz*n*k aktív, ha nincs elmulasztott esemény? Hogy beégjen a kijelző? Egy Notifications led kb 2 fillér, mi a fenéért indult egy most egy olyan hullám, hogy kihagyják?
Vagy ha már egyszer kihagyják, akkor a kedves Xiaomi miért nem tud optimalizálni egy programot, ami pont úgy működik, mint egy LED? Esemény esetén addig villog, amíg nem nézed meg.
Play áruházban tudom sok progi van rá, de ,,annyi van, mint a szemét, olyan, mint a fos" :)

vkinek vmi ötlet?

(#704) doni


doni
újonc

Sziasztok!

Egy Note 7-ről váltanék Note 11s-re. (Tudom, sikeres ember nem lehetek :(( ) A régit eladnám és a kérdésem az, hogy miként tudok mindent visszaállítani gyárira és tutira legyalulni mindent, hogy az új tulaj semmi adatomhoz ne férjen hozzá? Factory reset elegendő?

(#705) NoMagix válasza doni (#704) üzenetére


NoMagix
addikt

Elég lesz, ha van saomi fiókod, akkor abból léptesd ki a régi note 7-es telódat mielőtt legyalulnád.

[ Szerkesztve ]

(#706) doni válasza NoMagix (#705) üzenetére


doni
újonc

Nagyon köszi! Tehát fiókból kiléptet majd factory reset. Akkor ezzel újra szűz lesz a teló?

(#707) NoMagix válasza doni (#706) üzenetére


NoMagix
addikt

Igen, jó lesz. :K

(#708) doni válasza NoMagix (#707) üzenetére


doni
újonc

Nagyon danke für Te! :R

(#709) rigoberto válasza Zoo114 (#703) üzenetére


rigoberto
őstag

Először sajnálod, hogy eltűnik.
Aztán meg írod, hogy miért aktív ha nincs esemény?
Az hogy miért tűnik el nálad azt nem tudom, de azért "always" a neve, mert állandóan mutatja magát.
..és ha szerinted beég tőle kijelző, akkor gondolkodj el azon, vajon miért változtatja folyton a helyét..

(#710) Joker88


Joker88
őstag

egyik napról a másikra, az Android appoknál kijön a hibaüzenet,hogy az adott alkalmazás nem válaszol. Mit csináljon a rendszer vele? " várakozzon,bezárja,újraindítsa " ?
ez mitől lehet? Másnál is előfordul ilyen? Akára Insta, akár Facebook,de akár a Google térkép, de előjön Gmailnél is Az összes applikációnál. a netbankosnál ( Unicredit) meg kiváltképp bosszantó. .. :o Semm új app nem lett telepítve, az a beépített 'víruskereső' nem talál semmitse..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#711) rigoberto válasza Joker88 (#710) üzenetére


rigoberto
őstag

a rajta lévő "vírus kereső" semmit sem ér.
app törlése, majd újra telepítés ha még nem volt.
ha ez nem jön be, akkor a teló gyári visszaállítása.
előtte képek és videók PC-re mentése, nem felhőbe.

[ Szerkesztve ]

(#712) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok. A mai nap beruhaztam en is egy ilyenre.
Eddig a benyomasaim eleg jok. Akksi combos, kijelzo nagy. Idovel azzal is megbekelek. Marmint a meretevel.
A zenei kepessegek atlagosak. :R

Egy dolog viszont zavar. A Discord Android fel lett teve. A sotetebb temat hasznalom. Neha hajlamos nem zavaroan, de vibralni a kijelzo. Ezt, hogyan tudnam esetleg megszuntetni? :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#713) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hol lehet beállítani, hogy a vlc legyen az alapértelmezett videó lejátszó?

(#714) ironbed válasza Sanyi.mTs (#713) üzenetére


ironbed
aktív tag

Alkalmazások menü -> Alkalmazáskezelés -> 3 pötty menü a jobb felső sarokban -> Alapértelmezett alkalmazások -> Videólejátszás

(#715) ironbed válasza LyonnaisFan1 (#712) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nem vagy érzékeny az alacsony frekvenciájú PWM-re? Az AMOLED miatt ebben is használva van, 55% fényerő alatt 90-170 Hz környékén működik (notebookcheck teszt)
Nálam ezek sosem jöttek ki, mert utálom alacsony fényerőn használni, főként sötét módban.

(#716) Sanyi.mTs válasza ironbed (#714) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi, ez nem segített. Online link megnyitásnál ugyanúgy a mi videóval indult (ami sajnos reklámos).

Viszont a mi video app-ban (alkamazás kezelés) töröltem az alapértelmezett hozzárendeléseket és mikor újra elindítottam a linket, rákérdezett, hogy mivel játsza le.

(#717) doni


doni
újonc

Üdv!

Napok óta keresgélek a hívásrögzítésre valami használható megoldást, mivel a munkámhoz nagyon fontos lenne. Note 7-el még ugye megoldottam. Nagyon megköszönném, ha tudnátok valami olyan mgoldást amit hétköznapi felhasználó is tud alkalmazni!

(#718) ironbed válasza doni (#717) üzenetére


ironbed
aktív tag

A tuti megoldás a xiaomi.eu rom lenne, de az romolás (mégha nem is túlzottan bonyolult, de nyitni kell a bootloader-t). De nem tudom mennyire jó most a xaiomi.eu rom, nekem sok volt a laggolás ezért visszatértem a sima Global ROM-hoz mielőtt eladtam.
Itt egy gyűjtés (ha még nem láttad....): [link]

(#719) apszi válasza doni (#717) üzenetére


apszi
őstag

Ha találsz szólj nekem is. Ez kb. a mission: impossible. :)

(#720) rigoberto válasza doni (#717) üzenetére


rigoberto
őstag

Kell rá egy olyan romot felpakolni, amin rajta van alapból.
Az a legjobb megoldás.

(#721) ironbed válasza apszi (#719) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nem az, de romolni kell... A kínai Global rom-ra épülő romok mind tartalmazzák az eredeti tárcsázót, aminek része az ACR. Elvileg a Google tárcsázóban is benne lehetne, de az EU-s GDPR szabályozás tiltja a rögzítést... :W
A Bootloader nyitás és gyári MiFlash viszonylag könnyen és biztonságosan használható.
A Redmi 3S-emmel minimális tudással, de szép részletes leírással elsőre meg tudtam oldani. Persze minimális informatikai tudás kell azért hozzá

(#722) LyonnaisFan1 válasza ironbed (#715) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:F :F
Na az egy jo kerdes. De igazad lehet, es ez lehet a hatterben. :R :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#723) apszi válasza ironbed (#721) üzenetére


apszi
őstag

Köszi az infókat. Tudsz esetleg ötletet Mediatec-es csippekre? Tudomásom szerint azok nem támogatják az EU romot.

[ Szerkesztve ]

(#724) ironbed válasza apszi (#723) üzenetére


ironbed
aktív tag

Akkor a tiéd a "spes" kódnevű? Elvileg ahhoz is van: [xiaomi.eu]
Ahogy nézem a spes is Snapdragon 680.... :(

És a válasz a fórumon: [link]
-> sajnos nincs Mediatek procis RN11-hez xiaomi.eu rom

[ Szerkesztve ]

(#725) ironbed válasza ironbed (#724) üzenetére


ironbed
aktív tag

kifutottam a szerkesztési idővől...
tervbe van véve, de nem tudni lesz-e belőle valami: [Mediatek xiaomi.eu rom ]

(#726) apszi válasza ironbed (#725) üzenetére


apszi
őstag

Nagyon köszi az infókat. :R

(#727) doni


doni
újonc

Köszönöm azoknak, akik időt szántak a kérdéseme! Belenyúlni nem akarok, mivel garis, meg egyáltalán nem értek az informatikához.

(#728) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hello!

Volt már 3 Xiami telefonom, és mind3 esetében a GCam default beállításokkal mérföldkövekkel jobb képet lőtt, mint a gyári kamera.
Pár hete vásároltam egy Note 11 Pro 5G-t, és az előző telefonom (Note 8T) sokkal jobb képeket lőtt GCammal, mint a Note 11 gyárival (nem meglepő), ezért felraktam erre is a GCamot. Több próba és keresgélés után ezt a verziót: [link] . Köszönet is az ajánlásért :R

A problémám hogy gyári beállításokkal, egyedül HDR bekapcsolva, véleményem szerint kb a gyári kamera szoftver szintjét hozza, sőt a fókusz még gyengébb is, a képek homályosabbak.
Érdekelne, hogy én cseszek-e el valamit, vagy ez ilyen?

(#729) rigoberto válasza doni (#727) üzenetére


rigoberto
őstag

Kérj segítséget olyantól, aki ért hozzá.
A rom csere ugyanis nem jár garancia vesztéssel.

(#730) ironbed válasza MATEO6600 (#728) üzenetére


ironbed
aktív tag

Én tudtam a GCam-mal jobb képeket kihozni. Több volt a részlet a háttérből, a sötét részeknél főként. A jomályosság szerintem a kamera szenzor hibája. Én nem voltam kibékülve vele és egy Poco M3-al összehasonlítva gyengébb fotókat készített. Pedig ugye abban is Samsung ISOCELL szenzor van, de nem 1/2,7"-es, hanem 1/2"-es méretű.
NEm tudom, hogy esetleg egy nagyobb frissítás szoftveresen javítana-e rajta

(#731) MATEO6600 válasza ironbed (#730) üzenetére


MATEO6600
őstag

Itt szerintem valami szoftveres hiba lesz, akár beállítás kérdése, mert látni nem találja a fókuszt.
Jelenleg a Redmi 4X-em jobb fotókat lőtt GCammal :))

(#732) ironbed válasza MATEO6600 (#731) üzenetére


ironbed
aktív tag

Másik kamera app? (Open Camera)
Esetleg egy másik ROM vagy full wipe?
Ha azok is rossz eredményt adnak, akkor hardveres gond lehet...

(#733) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Nem működött az FM radio app, uninstalláltam, hogy majd találok valami másik programot, de csak valami kínai nyelvűt talál ami ráadásul online rádiókat játszik. Valaki elküldené vagy feltöltené az övét a redmi note 11 telójáról? Már ha lehet olyat :F

(#734) handrash


handrash
őstag

A saját korábbi xiaomi modellemet hasonló okból adtam el, de most a nejem kapott egy 11-est.
Problémám az, hogy a watsup és Messenger üzeneteket nem kapja meg ha hosszabban tétlen a telefon. Például éjszaka után reggel.
Amiket csináltam eddig, de nem segítettek:
Biztonság alatt zároltam az appokat.
Akkumulátor kimélönél nincs korlátozást állítottam be.

Más ötlete van valakinek?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#735) handrash válasza handrash (#734) üzenetére


handrash
őstag

WhatsApp természetesen

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#736) ironbed válasza handrash (#735) üzenetére


ironbed
aktív tag

Akkor sem, ha a képernyőt aktíválod? Ha akkor megjönnek, akkor deep-sleep módban volt a telefon. akkor kvázi semmi nem fog megjönni. Nekem is akkor érkeznek az emailek, amikor kinyitom a képernyőt.
Használsz energiatakarékos módot? Az ne legyen bekapcsolva. De azt nem tudom, hogy lehet a deep-sleep -et hogy lehet elkerülni

közben megtaláltam mi kell még: van egy olyan menü az Alkalmazások->Engedélyeknél hogy Autostart. Az is legyen bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#738) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok

Melyik a legfrissebb szoftver (vodafone vásárlás)?

Köszi

Gábor

(#739) ironbed válasza perzeus (#738) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nem hiszem, hogy a Vodafone-nál külön szovtver verzió lenne.
Szerintem a Global EMEA verzió kell rajta legyen.

[spes] (no NFC)Az utolsó Global OTA verzió: 13.0.12.0.RGCMIXM

[spesn] (NFC) Az utolsó Global OTA verzió: 13.0.8.0.RGKMIXM
Az utolsó Global EU OTA verzió: 13.0.10.0.RGKEUXM

[ Szerkesztve ]

(#740) perzeus válasza ironbed (#739) üzenetére


perzeus
tag

Miui Global 13.0.11 (RGKEUXM) stabil van rajta most. Gyári minden a telón, nincs mókolva.

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#741) ironbed válasza perzeus (#740) üzenetére


ironbed
aktív tag

A linken amit küldtem a tiédnél 1 alverzióval régebbi van megadva, gondolom a legutolsó security patch van 13.0.11-esben.
De a legfrissebb rom a 12-es androiddal a 13.0.1.0.SGKEUXM, viszont az csak Fastboot és Recovery módban frissíthető kézzel. Magától nem fogja felajánlani
Ha letöltöd a telefonra, az Szoftverfrissítővel el lehet indítani a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#742) ElektrikusDE válasza Mikiller (#733) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Elküldhetem neked.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#743) Joker88 válasza perzeus (#740) üzenetére


Joker88
őstag

Itt megtalálod a legutolsót a telefonodhoz.
[link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#744) Joker88 válasza ironbed (#741) üzenetére


Joker88
őstag

ezt amugy sosem értettem :D
ilyen firmware-t nem is láttam semmi oldalon..
NFC-s verzió,független, MM-os vásárlás.. a héten jelezte hogy elérhető egy frissítés..


In loving memory of Garrett Lockhart

(#745) handrash válasza ironbed (#736) üzenetére


handrash
őstag

Köszi!
Most napközben állítólag jó volt, reggel meglátjuk.....

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#746) handrash


handrash
őstag

Más....
Dupla koppra felébred, de nem kapcsol ki, miért?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#747) NoMagix válasza handrash (#746) üzenetére


NoMagix
addikt

Dupla koppos ébresztés és alvás csak zárolt képernyőn van, van képernyő kikapcsoló gomb azt kirakhatod az asztalra.

(#748) handrash válasza NoMagix (#747) üzenetére


handrash
őstag

Ezt konkrétan kipróbáltam és működött míg nem raktam fel egy háttérképet.
Írja is hogy "ha alapértelmezett vagy klasszikus téma van kiválasztva". De hogy, hogyan kell visszaállítani azt nem.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#749) Mikiller válasza ElektrikusDE (#742) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Küldtem privátot, köszi.

(#750) ironbed válasza Joker88 (#744) üzenetére


ironbed
aktív tag

Pedig ott van a linken amit írtam ;)
Az a link amit te adtál az eredeti kínai xiaomi oldal a legutoljára kiadot verzióval(ahogy néztem az már a 12-es androidos).

Az első betű a MIUI (és az android) verzió után is a fő verzióra utal.
R(GKEUXM) - MIUI 13 Android 11
RKQ1 - R aka Red Velvet
S(GKEUXM) - MIUI 13 Android 12
SKQ1 - S aka Snow Cone

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.