Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Dany007 válasza finest (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm :)
Valójában nagyon nehéz volt megfogalmazni amit mondani akartam. Ez biztos érződik is. Legalább 30x szerkesztettem át, mire kikerült a végleges változat, de még ez is nagyon káoszos. Neked pl. sokkal jobbak a megfogalmazásaid, már abban a pár sorban is amit leírtál. Nekem még nőnöm kell hozzá :) ( demost komolyan)
A betegséggel szembeni ellenállást nagyban segítették a gyógyszerek. Amik az immunrendszernek mutatták meg mi a kártékony mi nem, és amik segítettek is az átvészelésben.

Az Isten témát direkt nem akartam belekeverni. Az talán majd egy következő cikk lesz :) Gondolatban már megvan, csak nagyon összekuszállt.
Az emberek korlátozottsága tényleg sokszor érződik. Minden áron ragaszkodnak a berögzött, tanult elméletekhez. Pedig néha egy kis józan paraszti ésszel is rá lehetne jönni, hogy nem minden úgy van, ahogy párszáz éve gondolták.
Elvégre párszáz éve még a lapos Föld, meg a nap forog a Föld körül teória is nagyon elfogadott volt.
Szeretném ha az emberek nyitottabbak lennének. Persze nem minden marhaságra, de legalább azt vegyék észre ami a szemük előtt van, ami nyilvánvaló, és amit ők maguk, mindenféle tudományos előképzetség nélkül is fel tudnak ismerni!
Túl sok nép foglalta mítoszaiba az isteneket. Ezzel nem csak a számukra ismeretlen dolgokat próbálták magyarázni. Ennél sokkal több ok is volt rá. De kitudja mi.
Az emberek korlátozottságából következtetve akár az is lehet, hogy már rég felfedeztek valami nagyot, ufokat, vagy valódi isteneket stb...Csak nem hozzák nyílvánosságra, mert az embereknek jobb az egy ügyü tudatlanság. Túl nagy káoszt, és zavart okozna.
Belegondolni se merek, ha mondjuk az USA-nak bizonyítékai lennének arra, hogy egy idegen faj hozott minket létre, génmanipulációval felgyorsítva a természetes evolúciónkat, kísérleti / egyéb célokból, és azóta is járkálnak felénk ellenőrizni.
Egy ilyenre vajon hogy reagállna a nép ? Bele sem merek gondolni.
Azért nem merik hangoztatni az ilyen teóriákat, mert az alapjaiban rengetné meg a saját magunkról alkotott képet. Amit ma nehéz elfogadni, ráadásul elég nyomós bizonyíték is kéne hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.