Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) D1Rect válasza baluka26 (#250) üzenetére


D1Rect
félisten

2 minimálbéres kereső albérletben gyerekkel.

hint:
"How much will a day nursery place cost?
The typical cost of a full-time day nursery place is £177 a week for a child younger than two. In some areas, such as inner London, it may cost a lot more than that. "

[link]

[ Szerkesztve ]

(#252) Jhonny06 válasza dabadab (#249) üzenetére


Jhonny06
veterán

A kereslet annyit jelent, hogy van egy réteg, aki meg tudja fizetni (mint itthon a budai magánovit), semmit többet. Ettől még aki szűkölködik, annak nyilván ugyanúgy nem telik rá.

(#253) tildy válasza emvy (#247) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar miert ne lenne? most is igy volt, egyikunk otthon , es igy volt ennyi bevetel. Vagy te mire gondoltal? Akara franc bolcsit, gyerek eseten 9 honapig en leszek otthon, utana Esm. Vagy tan kevesebbet kapnek ha van gyerekem, tars otthon vele, en meg fulltime melozom? Komolyan nem ertelek.... Itteni junior-mid-level IT fizum van. Legutoljara kb ket minbernek megfelelo osszegben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#254) Dany007 válasza tildy (#253) üzenetére


Dany007
veterán

És mikor lesz már végre? :) Várunk az "apukás" topicban! =)

(#255) emvy válasza tildy (#253) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem rad gondoltam konkretan, hanem arra, amit lentebb, altalanossagban irtal arrol, hogy ket minimalberes kenyelmesen megelhet Londonban. Nalunk se lesz drama, ha a jobbik felem nem dolgozik, de ugye nem errol volt szo :). Azt akartam mondani, hogy havi 1800 font Londonban nem jelent kenyelmes megelhetest egy komplett csalad szamara.

while (!sleep) sheep++;

(#256) dabadab válasza baluka26 (#250) üzenetére


dabadab
titán

Nehezen. (Mondjuk nalunk ingyenes a bolcsode meg az ovoda, csak az etkezest kell fizetni, de arra is lehet szoctamot kerni.) De ez tovabbra sem erinti az eredeti temat.

DRM is theft

(#258) keIdor válasza tiv83us (#229) üzenetére


keIdor
titán

Ilyenkor sajnálom és szégyellem, hogy egy országból származik a csaló meg én is. Remélhetőleg mindig tudni fogják sokan, hogy van magyar és magyar között is különbség, még 180°-osak is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#259) tildy válasza emvy (#255) üzenetére


tildy
nagyúr

ket minbernyi bevetelrol irtam es nem ket, minimalberert dolgozo emberrol:) ;) Olvasd el megint:)

Lehet felreertheto volt, de nem ugy lett szanva.
Egyebkent valoszinuleg nyugdijas szulo, vagy baratno jonne ki, ha egyikunk se maradna otthon... Szoval pont az lenne , amit Kalandor is it.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#260) emvy válasza Kalandor (#257) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, ez jo otlet.

while (!sleep) sheep++;

(#261) Lauda válasza keIdor (#258) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudjak sajnos, amelyik orszagrol szo van, ott azt hiszik ilyenek a magyarok. Nem akarnak dolgozni, budosek, fogatlanok stb. Nem veletlen rinyalnak a kint elo magyarok a sok menekult miatt, de ennek hamarosan vege. ;]

Elnezest, nem fogalmaztam jol. A sok csalo miatt, aki menekultnek adja ki magat.

[ Szerkesztve ]

(#262) Kassadin válasza keIdor (#258) üzenetére


Kassadin
addikt

Az ilyen suttyók miatt ítélnek el minket is sajnos.

(#263) tildy


tildy
nagyúr

Egy esetben lennek hajlando menekultkerelemert folyamodni, ha MAgyarorszagot kiraknak/kilepne az EU-bol .De csak ebben az egy esetben.

Szohoz sem jutok. :( ez a reakciom a linkelt irasra....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#264) #53246592 válasza tildy (#263) üzenetére


#53246592
törölt tag

Angliában terjed a magyarok között ez a ki fogják rakni Magyarországot az EU-ból dolog? Nem te vagy az elsö aki említi.

(#265) proci985 válasza tildy (#263) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azzal nagyon (előre) nem kell számolni. jogszabályszinten én úgy hallottam, hogy az állam tárgyal sokat, vár két évet, aztán utánna lehet kilépni. hosszú folyamat, bár pontosan nem ismert, mert még nem került rá sor.

mivel Magyarország jobban jön ki úgy, hogy bent van, ez a forgatókönyv nem esélyes.

berci: ezek szerint Te már nem olvasol magyar újságokat, pl origot/indexet sem. jól teszed, nekem is le kéne szoknom róluk:). megjelent a retorikában egy olyan elem, hogy az EU a hibás.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#266) Kassadin válasza #53246592 (#264) üzenetére


Kassadin
addikt

Az az ország végét is jelentené akkor.

(#267) #53246592 válasza proci985 (#265) üzenetére


#53246592
törölt tag

Sajnos olvasok, mégsem látom jelenleg ennek veszélyét. Nem Mo. fáj legjobban az EU-nak.

(#268) tildy válasza #53246592 (#264) üzenetére


tildy
nagyúr

Megkovetem magam, pontatlanul fogalmaztam, ugyanis nemcsak az az eset all fenn, ha Magyarorszag kerul ki az Eu-bol, hanem UK is....

Ugyanis nem csak Magyarorszag lephet ki, hanem a britek kozt is eleg nagy az EU-szkepticizmus. Akarmelyik is lesz, remelem nem 3 even belul :( :(

Sajnos elkepzelheto, hogy lesz szavazas arrol, hogy a Kiralysag kilep az EU-bol, tobb ujsag is irt arrol, hogy 40%-os a fuggetlenedes tamogatottsaga :(

Guardian cikk felig-meddig ezzel kilepesdivel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#269) dabadab válasza tildy (#268) üzenetére


dabadab
titán

"a britek kozt is eleg nagy az EU-szkepticizmus"

Is?... Az EK, kérlekszépenalássan, az EU-szkepticizmus fővárosa.

(#265) proci985: "megjelent a retorikában egy olyan elem, hogy az EU a hibás"

Nekem úgy tűnt, hogy az összes EU-tagállamban népszerű időtöltése a politikusoknak a "nemisénvoltam, az EU a hibás!".

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#270) baluka26 válasza dabadab (#269) üzenetére


baluka26
veterán

Ahogy én ismerem a történelmet, sosem álltak rettentően pozitívan hozzá.

UK valahogy sosem akart Európa lenni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#271) tildy válasza dabadab (#269) üzenetére


tildy
nagyúr

Is... Van meg 1-2 orszag, pl. Magyarorszag is, eleg csak kinezni a multkori "bekemenetre"...

Ezt talaltam meg:
UK Independence Party MEP Paul Nuttall - whose party campaigns for Britain to leave the European Union - accused Mr Cameron of "capitulating" in the face of EU demands. Forras:bbc
illetve : [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#272) #53246592 válasza tildy (#271) üzenetére


#53246592
törölt tag

érdekes ez a UKIP, általános választasokon sose szereztek valami sok szavazatot, EP választásokon meg igen :)

(#273) proci985 válasza dabadab (#269) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svédeknél ilyenről nem hallottam. lehet ez és a sufficites gazdaság/csökkenő adósságállomány között összefüggés van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#274) emvy válasza tildy (#268) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent ahogy Magyarorszagon, itt is erdemes tobb lapot olvasni. A Guardian az igazi balos-szoci ujsag, ha meg mellecsapod az Independentet meg a Times-t, akkor kicsit komplettebb kepet kapsz.

while (!sleep) sheep++;

(#275) tildy válasza emvy (#274) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvasok en mindenfelet, bar leginkabb Metrot(valahol kozepen van) , meg Evening Standardot ( az meg elegge jobbos) , mivel pont raerek a metron nezegetni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#276) keIdor


keIdor
titán

Nem kell attol tartani, hogy kilepunk az EU-bol, majd ha a zaszloegetos ''rosszabbik" hatalomra jut, majd akkor. (Isten ovja az orszagot azoktol...)
UK sem fog kilepni, kell neki a kozos piac. A kirakasra meg kisebb eselyt latok, olyat jelenleg nem is lehet tudtommal. Mindenesetre sajnalatos, hogy a XXI. szazadi Europa, vagyis egy resze meg mindig ott tart, hogy fuggetlenseg... Most is az mindenki, egy-ket dologba beleszolnak, nem nagy dolog. Ha belepsz egy klubba, ott is be kell tartani a szabalyokat. Mellesleg Albania vagyott nagy fuggetlensegre, ma Europa legszegenyebb orszaga. Ez kell nekunk is? Szelsojobb szerint igen...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#277) tildy válasza Lauda (#261) üzenetére


tildy
nagyúr

A masik topikban leirtam, mik szamitanak valodi oknak a menekultstatusz keresenel. Anyagi okok nincsenek kozte, marpedig irta, hogy hat max ha nem sikerul, akkor hazajon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#278) #53246592 válasza proci985 (#273) üzenetére


#53246592
törölt tag

a finnek inkább csak a márka visszajövetelét várják, csak aztán nehogy Soros György is jöjjön vele ;] kissé tele van a hócipöjük a meg kell segítenünk x (x eleme PIIGS) országot dumával.

egyébként minden kivándorolni kívánót szeretettel várok, ma reggelre 9 fokot tévedett az idöjaras elörejelzés, így nincs olyan hideg, csak -21 :)

(#279) Lauda válasza tildy (#277) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, hogy nincs benne, ezert mondom az elejetol fogva, hogy nem fogja megkapni. Masreszt kinyilatkoztak, hogy magyarorszag biztonsagos ilyen szempontbol es unios tagallam raadasul, tehat innen nem kerulhet ki egyik kategoriabol sem menekult es ez igaz is.

[ Szerkesztve ]

(#280) emvy válasza #53246592 (#278) üzenetére


emvy
nagyúr

Mostmar Torokorszag es es Magyarorszag is koztuk van, a rovidites ezentul PIGSHIT.

while (!sleep) sheep++;

(#282) Lauda válasza Kalandor (#281) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy nincs ilyen, nem is lesz, ezert szetszedne a tobbi orszag kanadat. De olvasd el legyszi mirol beszeltunk. Fogadnak menekulteket, akik eletveszelyben vannak, politikai uldozotteket stb. Az elso kategoria barhonnan kikerulhet, a masodik elvileg nem lehet unios orszag polgara. De olvasd el az ezzel kapcsolatos kanadai cikkeket ha erdekel.

Eleg csak ezt ertelmezni: Magyarország, mint alkotmányos demokrácia és az Európai Unió tagja, feltehetően rákerül majd a listára, amit az is valószínűsít, hogy a bevándorlási miniszter épp a magyar menekülthullámot szokta negatív példaként emlegetni. Létrehozzák a "nyilvánvalóan megalapozatlan kérelmek" kategóriáját is: az elutasítás menete ilyenkor még egyszerűbb lenne.

Tehat nem rugja fel az egyezmenyeket, egesz egyszeruen fityiszt mutat a csaloknak, teljesen jogosan.

De azt is kanadaiak irtak, hogy a magyarokra foleg jellemzo az, hogy a nyitott ajto helyett be akarnak maszni az ablakon, mert ezt szoktak meg a sajat orszagukban, hogy legtobbszor a keruloutakat kell jarni, mert az egyenes ut igencsak gorongyos es nem is igazan szokott celt erni. Csak ott teljesen mas az eljaras, nem tudod lefizetni az embereket, a rendoroket, a munkaadot, a birot stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#283) Lenry válasza keIdor (#276) üzenetére


Lenry
félisten

nem akarok veled vitatkozni, de a Jobbikról tájékozódva légyszíves kissé alternatívabb forrásokból is táplálkozni, ne csak az Index/Népszabi/MNO, stb vonalról (de ne is a kuruc és hasonló szennyekből), mert említettek hajlamosak baromira átszabni az elhangzottakat, mondatokat kiemelni a környezetükből, és kész is vérnáci párt, akitől félnek a zsidó kisnyuggerek.
ami viszont úgy baromság, ahogy van.

de igen, a zászlóégetés tagadhatatlanul fasság volt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#284) baluka26 válasza Lauda (#282) üzenetére


baluka26
veterán

Ahogy néztem, kibúvó lehet, ha valaki homoszexuálisnak vallja magát, de romaként is lehet üldözöttet hazudni.
Az a baj, hogy a magyar megoldja. :(

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#285) Kassadin válasza baluka26 (#284) üzenetére


Kassadin
addikt

Az a baj, hogy az ilyen férgek miatt ítélnek minket az emberek. A negatív példa által lehet a legkönnyebben általánosítani.

(#286) Lauda válasza baluka26 (#284) üzenetére


Lauda
félisten

Nem ertitek sokan most sem ugy latom.

Ha Te odamesz es bemondod, hogy refugee, Veled is ugyanaz tortenik, mint ha odamegy a roma/hajlektalan/barki, csak ember legyen. A birosagi dontesig mindenki egyforman megkap mindent. Aztan ha rabolintanak, hivatalossa valsz es allando lakos leszel kanadaban. Ha nem, akkor hazadeportalnak es papiron ugyan nem (tehat ez sincs leirva), de soha nem teszed a labad tobbet kanadai foldre, se turistakent, se munkaskent, se mashogy. Olvasd el mik a kriteriumok, hogy valaki jogosan menekult lehessen. Nincs olyan kozte, hogy szegeny vagyok a sajat hazamban. Ugyan politikai menekult lehetsz, de unios orszagban az elvileg kizart, tehat meg lehet saccolni, hogy hany magyar kap jogosan menekult statuszt. Gyakorlatilag nulla, kivetel ha valoban uldoznek, ez lehet egy bunszervezet vagy akarmi mas, ami miatt veszelyben vagy a rezidens orszagban.

[ Szerkesztve ]

(#287) baluka26 válasza Lenry (#283) üzenetére


baluka26
veterán

Ne érts félre légyszi, tapasztalataim szerint, hogy a jobbik a buta emberek pártja, akiknek fogalmuk nincs semmiről.

Kassadin: Gond az, hogy ezeknek az általánosításoknak van valóságalapjuk bőven.

Lauda: Tökéletesen értem. Azért is hoztam ezt a két példát, mert innen K-E-ből csak ezek lehetnek max indokok.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#288) Lenry válasza baluka26 (#287) üzenetére


Lenry
félisten

mert csak a bakancsos, bepálinkázott kocsmanácikkal találkoztál. sajnos.
azok meg...
azok meg pont arra jók, hogy elriasszák azokat, akik a Jobbik céljaival egyetértenek. én se akarnék közéjük tartozni, és pont miattuk nem lesz a Jobbikból soha semmi.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#289) Kassadin válasza baluka26 (#287) üzenetére


Kassadin
addikt

Attól még mi nem leszünk gerinctelenek.

[ Szerkesztve ]

(#290) baluka26 válasza Kassadin (#289) üzenetére


baluka26
veterán

Célom is, hogy ne legyek az.
Lenry: Látod, ez az. Másmilyennel még nem találkoztam, pedig sok embert ismerek :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#291) proci985 válasza #53246592 (#278) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, elhiszem elegük van.

itt épp csak -4, de holnapra -11et mondanak. egyébként fura is, idén még nem volt -10foknál hidegebb, tavalyhoz képest (-28) nagyon enyhe az idő. kötöttpulóver pl még nem is kellett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#292) keIdor válasza baluka26 (#290) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj sajnos en sem...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#293) D1Rect válasza keIdor (#292) üzenetére


D1Rect
félisten

Én igen.

Mondjuk az érvelés kb. annyiból állt a Jobbik mellett, hogy "a többit már próbáltuk egyik se jött be". :D

(#294) baluka26 válasza D1Rect (#293) üzenetére


baluka26
veterán

A elempét még tuti nem próbálta!!44!!négy!! ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#295) moha21 válasza baluka26 (#290) üzenetére


moha21
addikt

Pedig a Balczó Zoltán az OE-n tanít.:P

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#296) D1Rect válasza baluka26 (#294) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet Magyarország Palesztina? ;] :DDD

(#297) JColee válasza tildy (#275) üzenetére


JColee
őstag

Nem tudom kinnt milyen a metro, de itthon bulvárshit az egész. Anno a Japán katasztrófa után mindenki izgult az atomerőművek miatt, és ami a Metroban ment, na az valami borzasztó. Egyébként én is olvasgatom. :)

(#298) moha21 válasza JColee (#297) üzenetére


moha21
addikt

A sodoku miatt azért megéri. ;]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#299) baluka26 válasza moha21 (#298) üzenetére


baluka26
veterán

Igy van :)
És ingyen van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#300) #53246592 válasza proci985 (#291) üzenetére


#53246592
törölt tag

18+

(#301) JColee válasza moha21 (#298) üzenetére


JColee
őstag

Keresztrejtvény is jól jön egy uncsi előadáson. :)

[ Szerkesztve ]

(#302) tiv83us válasza #53246592 (#300) üzenetére


tiv83us
veterán

[link] ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#303) emvy válasza JColee (#297) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanaz a szar itt is.

while (!sleep) sheep++;

(#304) #53246592 válasza tiv83us (#302) üzenetére


#53246592
törölt tag

télen +13 az meg milyen már? valahol a kettö közötti értékkel kiegyeznék :P

(#305) Lauda válasza tiv83us (#302) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#306) tiv83us válasza #53246592 (#304) üzenetére


tiv83us
veterán

Hogy-hogy milyen? Fantasztikus! :DDD :))

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#307) #53246592 válasza tiv83us (#306) üzenetére


#53246592
törölt tag

májusban tényleg az :D

(#308) proci985 válasza #53246592 (#300) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, az már emberes.

egyrészt örülök, mert egész jó idő van, másrészt meg olyan jó téli pulóvereim vannak:)

egyébként szerintem nem olyan rossz ez, nyáron pont kellemes az idő.

egyébként így belegondolva épp az időjárásról beszélünk egy fórumon... azt hiszem kezdjük átvenni a helyiek szokásait :DDD (svédek nagyon benne vannak a témában, bár mondjuk ezt valahol érthető is)

más, plusz 13 fok télen: és gondolom a nap se megy le fél5kor. hogy lehet ezt bírni?:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#309) tildy válasza JColee (#297) üzenetére


tildy
nagyúr

Masabb. Van itt is bulvar benne, de eleg sok erdekes cikk is.
Latom emvyvel megint mas kovet fujunk. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#310) emvy válasza tildy (#309) üzenetére


emvy
nagyúr

Na nehogy abban ne ertsunk egyet, h az Evening Standard meg a Metro nem szar bulvarlap :).
Pont ugyanaz, mint otthon. Nagyreszt bulvarcikkek, meg egy par kozeleti, ami ugyanaz a szinvonal, mint otthon a negyedhasabos velemenycikk a Blikk meg a Metro (az uj neve nem jut eszembe) oldalain.

Arra, hogy elusd vele az idot a metron, persze oke. De akkor mar vihetnel konyvet is. :)

while (!sleep) sheep++;

(#311) Kassadin válasza emvy (#310) üzenetére


Kassadin
addikt

Metropol

(#312) emvy válasza Kassadin (#311) üzenetére


emvy
nagyúr

Az. A wikipedia meglehetosen pontos leirasa szerint:

"The newspaper was designed to be read in 20 minutes. The features section contains a mix of articles on travel, homes, style, health and so on, as well as extensive arts coverage and entertainment listings."

Az utazas, haztartas, divat, egeszseg az jellemzoen bulvarkontent, tekintve hogy az egvilagon barmit le lehet irni (tipikusan: ki kivel jar a celebek kozul, milyen ruhat hord (divat), milyen dietat kovet epp (egeszseg), hol nyaralt (utazas) es milyen gadgetet (tech) vett a hazaba (haztartas)).

Egyszeruen nem tartalmaz hasznalhato informaciot, mas baj nincs vele. :) (De nem alpari, mint pl. a Sun.).

while (!sleep) sheep++;

(#313) Kassadin válasza emvy (#312) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem ez a metropol egy db sz*r. Akárcsak a blikk meg társai. Nálatok gondolom, meg a Sun és társai. ;]

#314: Könyv inkább. Ezerszer. Csak néha sikerül tovább menni a metróval miatta, mint ahogy eredetileg terveztem. xd

[ Szerkesztve ]

(#314) emvy válasza Kassadin (#313) üzenetére


emvy
nagyúr

Metrot en is olvastam mar parszor, ahogy Evening Standardot is. Az ingyenes magazinok kozott itt a City AM mondhato viszonylag jonak egyebkent.

Sunt viszont nem vagyok hajlando a kezembe fogni, otthon sem olvastam se Borsot, se Blikket. (Es a Sun sokkal lejjebb van mindkettonel.)

while (!sleep) sheep++;

(#315) tildy válasza emvy (#312) üzenetére


tildy
nagyúr

Sulikrol, emberek velemenyerol, politikarol nekem szokott tartalmazni ujdonsagot. Igen, a tobbi hasznalhatatlan info mellett is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#316) emvy válasza tildy (#315) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, van benne info, de altalanossagban eleg megbizhatatlan. Tehat ne nagyon tamaszkodj ra, mert olyan, mintha Magyarorszagon a Blikk cikkei alapjan akarnal kepben lenni a napi politikaval kapcsolatban. Lehetseges, de egy vegletekig leegyszerusitett kepet kapsz -- es sok esetben a felinformacio rosszabb, mint a semmi. Szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#317) tildy válasza emvy (#316) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahogy esm mondja , meg te is easy-reading. Nekem meg ez kell , nem vagyok profi angolbol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#318) emvy válasza tildy (#317) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, valoszinuleg igazad van, nem gondoltam a nyelvi reszere, csak a tartalomra.

while (!sleep) sheep++;

(#319) #53246592 válasza proci985 (#308) üzenetére


#53246592
törölt tag

a napkelte-napnyugta idöpontokat elcserélném vele, de télen legyen tél: hó és 0 fok alatti höméséklet :)

(#320) proci985 válasza #53246592 (#319) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, bár hóval az se vészes, meglepően világos van. nyáron viszont a pirkadat éjszaka helyett szerintem remek:).

jaja, a tél legyen tél. egyébként tegnap elkiabáltam: -16 fok, lapok meg hókáoszoznak. mondjuk 40 centi hónál többet egy délután alatt még nem láttam, az meg helyiek szerint is már erős volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#321) #53246592 válasza proci985 (#320) üzenetére


#53246592
törölt tag

Igen, a havat itt is nagyon várja ösz vége felé, pont azért mert sokat enyhít a sötétségen. 40 centit rövid idön belül én itt még nem láttam, meg szerencsére ritkán jön erös széllel a hó szóval általában kezelhetö.

(#322) proci985 válasza #53246592 (#321) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

felétek hány hétig van teljesen sötét? mi azt megússzuk, bár a téli legrövidebb időszakban pár napig gyakorlatilag késői pirkadat van csak, legrosszabb esetben is kb fél10 és fél3 között. hó tényleg sokat segít, meg helyiek telerakják kis égőkkel az ablakaikat, úgy sokkal elviselhetőbb. meg szerintem nem véletlenül akkor van a glögg szezonja:).

40 centi elég erős volt, bár a rekord 10-15 éve egy éjszaka alatt kb másfél méter volt. mesélik, hogy reggelre betemette a hó az autókat. erős szél+hó tényleg ritka, hála égnek. tavaly volt egy ilyen, 30 centi magas hóátfúvások voltak az úton (hókotrók kint voltak), hólapátunk meg nem volt a kocsiban... -20 fokban, este 11kor, na ott végig tartottam, hogy ha valahol fennakad a kocsi, akkor ottmaradunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#323) tildy válasza proci985 (#322) üzenetére


tildy
nagyúr

hm, glo:gg. -.-
Kellett neked eszembe juttatni, imadom :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#324) #53246592 válasza proci985 (#322) üzenetére


#53246592
törölt tag

Teljes sötétség nincs, a sarkkör még vagy 500km innen. A legrövidebb nappal kb 5 óra.
From timenddate.com:

22 Dec 2011 09:44 14:47 5h 02m 51s 12:15 4.5° itt
22 Dec 2011 08:46 15:06 6h 20m 49s 11:56 8.3° Linköping (ez volt legközelebb)
22 Dec 2011 07:29 15:55 8h 26m 26s 11:42 19.1° Budapest

A fokok azt mutatják hogy milyen magasan delel a Nap.

Tavaly Helsinkiben volt ilyen 40 centi egy éjszaka alatt, lehetett röhögni a hülye nagyvárosiakon hogy egy kis hó milyen kalamajkát okoz ;] Nem mintha itt nem okozna ha egyszerre leesik annyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.