Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Gsx-rr válasza enginev3.0 (#4650) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az hol talalhato?

(#4652) enginev3.0 válasza Gsx-rr (#4651) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bele mész a filmbe, és fent a három pont jobb sarokban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4653) Keksz válasza enginev3.0 (#4652) üzenetére


Keksz
senior tag

Ami ilyen "magyar" cucc, azt tvmaze agentre kapcsolva szoktam inkább megkeresni, jobbak az infók. Szerintem.

(#4654) LSL1337 válasza havri1 (#4649) üzenetére


LSL1337
őstag

próbáld ki hardveres encode-ot.
inteles procikon elbír 6-8-10 streamet is GPU-n kódolva. (Intel Quick Sync Video)
nekem linux alatt megy, bár ajánlott az 5-6-7 gen-es proci, ahhoz jobbak a driverek, de egy próbát megér

(#4655) havri1 válasza LSL1337 (#4654) üzenetére


havri1
félisten

Ez csak 2 genes, elég régi. De egy próbát megér. Hol keressem, ebben tudsz segíteni? :B

havri

(#4656) LSL1337 válasza havri1 (#4655) üzenetére


LSL1337
őstag

fejből nem tudom, de transcoder "ablak/fül", és ott kell pipálni valamit. talán nincs is a haladó beállítások alatt

2nd gen alatt Sandy Bridge-re gondolsz?
Azzal is működik, a minőségét meg ki kell próbálni. Windows alatt elvileg 1 fokkal jobb a driver

[ Szerkesztve ]

(#4657) havri1 válasza LSL1337 (#4656) üzenetére


havri1
félisten

Igen, SandyBridge.
Nekem ezek vannak csak a kódolás alatt, kipróbálom.

havri

(#4658) gyugyo79 válasza havri1 (#4657) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha van PLEX Pass -od akkor itt van még egy ilyen lehetőség :

Use hardware acceleration when available

Plex Media Server will attempt to use hardware-accelerated video codecs when encoding and decoding video. Hardware acceleration can make transcoding faster and allow more simultaneous video transcodes, but it can also reduce video quality and compatibility.

Legalábbis tudtommal ez még Plex Pass -hoz van kötve.

(#4659) havri1 válasza gyugyo79 (#4658) üzenetére


havri1
félisten

Azom még nincs :) Nem baj, megy így ameddig megy, meghúzzuk a határt.

havri

(#4660) LSL1337 válasza havri1 (#4659) üzenetére


LSL1337
őstag

bocs jogos. el is felejtettem, hogy ez plexpass feature

(#4661) havri1


havri1
félisten

Samsung tv-re az újabb, 3.3.4-es klienst nem lehet ráerőszakolni sehogy mi?
Sokkal jobb, mint a régebbiek..

havri

(#4662) sugarforce válasza havri1 (#4661) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen modell? Ha storeban nincs akkor nem nagyon.

(#4663) havri1 válasza sugarforce (#4662) üzenetére


havri1
félisten

6400-as. Igen, ettől féltem. Van 4 tv a családban, és a legújabb 4k-son van az új kliens, gyorsabb is, átláthatóbb.

havri

(#4664) interstate76


interstate76
addikt

Sziasztok!

Az mitől van, hogy egy 7 évados sorozatnak csak az 1. évadát jeleníti meg a Plex? Ha külön mappában vannak az egyes évadok, akkor is, és ha ömlesztve van 7x13 rész 1 mappában, akkor is. Az összes rész elnevezése egy kaptafára megy.

A szerver 3.67.1-es verziója egy win10-es mini pécén fut.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4665) sugarforce


sugarforce
őstag

Sub zero melyik beallitasa miatt torli az mkv melle rakott srt-t metaadat frissitesekor?

(#4666) enginev3.0 válasza interstate76 (#4664) üzenetére


enginev3.0
félisten

s01e01 stb... így vannak számozva a részek?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4667) interstate76 válasza enginev3.0 (#4666) üzenetére


interstate76
addikt

Sorozatcím - s01e01 Rész címe

Az első évad is így van, amit megjelenít. Át kellene nevezgetnem?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4668) enginev3.0 válasza interstate76 (#4667) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez így jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4669) interstate76 válasza enginev3.0 (#4668) üzenetére


interstate76
addikt

Akkor nem értem.

Más ötleted nincs? Esetleg másvalakinek?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4670) sugarforce válasza interstate76 (#4669) üzenetére


sugarforce
őstag

S01E01 nagybetuvel van irva mindegyiknel vagy kisbetuvel? Volt egy sorozat aminel nem igazan akarta felfogni a kulonbseg miatt.
Esetleg nincs csomagolva a tobbi evad? Pl south parknal jartam így, fel sem merult hogy csomagolva vannak a reszek a mappakon belul, ugy hogy az elso 9 evad jo volt, utana a 10-11 zipes volt.

(#4671) Keksz válasza interstate76 (#4664) üzenetére


Keksz
senior tag

plex dance

- vedd ki az egész sorozatot (mozgasd ki a sorozat mappából a sorozat főkönyvtárat)
- nyomj egy plex library update-et/refresh-t (vagy könyvtárra, *lásd lent)
- rakd vissza a sorozatot (tmdb féle könyvtárnévbe, Season 01, Season 02 mappákba, s01e01 fájlnevekkel)
- nyomj egy plex refresh-t vagy az egész TV/Sorozat Library-re vagy parancssorból a könyvtárra

[ Szerkesztve ]

(#4672) interstate76 válasza sugarforce (#4670) üzenetére


interstate76
addikt

Nagy betűvel van, és a 2-7. évadok pontosan ugyanúgy vannak elnevezve, mint az 1., ami minden kliensből látható.

Csomagolva nincs semmi.

(#4671) Keksz Megpróbálom, köszi!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4673) interstate76 válasza Keksz (#4671) üzenetére


interstate76
addikt

Siker, köszönöm! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4674) havri1


havri1
félisten

TV vásárlás előtt állok.
PLEX képes 4k HDR-t leküldeni, vagy erre érdemes spec lejátszó? :R

havri

(#4675) enginev3.0 válasza havri1 (#4674) üzenetére


enginev3.0
félisten

Támogatja a 4k hdrt asszem a plex

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4676) Viszlát válasza havri1 (#4674) üzenetére


Viszlát
addikt

Képes, de csak direct play lejátszási módban.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4677) LSL1337 válasza Viszlát (#4676) üzenetére


LSL1337
őstag

beépített lejátszók tudják HDR-t már,
most már tudnak hozzá srt-t is dobni a legtöbb TV-n (friss update, hogy ne kelljen transcode-olni. 3 év volt kikönyörögni a Plex fórumon)
de PGS-t egyik sem játsza le Plex-en keresztül. XPLAY-el sem szerintem.

én ezért vettem egy shield TV-t, azzal fullosan megy a PGS-is (Minden Remux-on az van csak)
én kb mindenre a beépített Plex lejátszót használom webOS TV-n, csak a HDR videóra a Shield-et

(#4678) Soltee1


Soltee1
tag

Üdv.
Nem rég frissült az xplay webos-n, sztem sz@r lett, de a legnagyobb gondom, hogy most nem lehet listázni a nézetlen filmeket!!!!!
Valahogy megoldani, vagy esetleg arra valami mód, hogy vissza lehessen rakni az előző verziót???
Számomra az lenne az igazi.

Köszönöm!

(#4679) MasterMark


MasterMark
titán

Komolyan, minek szenved mindenki a TV beépített meg okoslejátszóival? Hihetetlen, hogy mindig ezzel van tele a topik, mikor annyira könnyen megoldható egy normális lejátszó...

Switch Tax

(#4680) UberMutant válasza MasterMark (#4679) üzenetére


UberMutant
őstag

mondj már egy normális lejátszót

(#4681) MasterMark válasza UberMutant (#4680) üzenetére


MasterMark
titán

Apple TV, Chromecast, RPI, androidos boxok, stb.

Switch Tax

(#4682) Viszlát válasza LSL1337 (#4677) üzenetére


Viszlát
addikt

Az mit jelent, hogy fullosan megy a PGS is? Illetve miben nyilvánul meg a TV-s plexxel a nem fullos menése a PGS-nek? :) Én elég ritkán feliratozom, de eddig még semmilyen anyaggal nem adódott gondom ilyen szempontból.

Samsungon azért voltak gondjaim, főleg a lassúsága volt bosszantó, de amióta LG-n Plexezem, egészen élményszerűvé vált a használata, az, hogy kezelőfelület is UHD és a bufferelés kiírást csak a másodperc töredékéig látom bevillani, megfizethetetlen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4683) sugarforce válasza UberMutant (#4680) üzenetére


sugarforce
őstag

Kb barmelyik s905/s905x egy coreelec vagy open pht-val.

(#4684) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Xpenology DSM 5.2-t használok, arra raktam fel a hivatalos PLEX-et és a problémám az, hogy csomó könyvtáramra azt mondja, hogy nincs benne file. Pedig a Videostation látja :( Már másodjára scan-eltetem végig vele a kb 3000 file-t de nem látja. Korábban a WD My Cloud EX2 Ultra NAS Plex servere nem csinálta ezt a hibát. Valami ötlel ?

(#4685) apezka válasza XuChi (#4684) üzenetére


apezka
tag

Könyvtár tartalomnak megfelelő könyvtár típust választottál ki a csatoláskor? Nme ismerem a Xpenology-t de könyvtár jogosultságok rendben vannak, a könyvtárra is és az alkönyvtárakra is? Ugyan azt az Agent-eket hasztnálod mint a WD-s Plex alatt (bár ebben az esetben fájlt még kellene találjon, csak leírást nem)?

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#4686) XuChi válasza apezka (#4685) üzenetére


XuChi
addikt

Könyvtár tartalomnak megfelelő könyvtár típust választottál ki a csatoláskor: Igen, filmek könyvtárnak adtam meg a teljes Video mappát.

könyvtár jogosultságok rendben vannak, a könyvtárra is és az alkönyvtárakra is?: Igen, a plex user is és a saját userem is írás/olvasás joggal van megadva.

Ugyan azt az Agent-eket hasztnálod mint a WD-s Plex alatt: Ezt a részt nem piszkáltam, úgy van ahogy telepítéskor alapból volt.

(#4687) XuChi


XuChi
addikt

Plex annyit közöl velem, hogy: A könyvtárban nincs semmi!!! Ellenben a VideoStation látja. :W

(#4688) enginev3.0 válasza XuChi (#4687) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha tudsz ssh alól is adj 777es jogosultságot a mappákra
Biztos hogy jogosultság gondja lesz :K

Vagy a plex felhasználót az indító script fájlban írd át root vagy admin vagy ilyesmire

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4689) XuChi válasza enginev3.0 (#4688) üzenetére


XuChi
addikt

Újratelepítettem a Plex-et és most jó lett !!! :C:C:C

Köszönöm a segítségeket :R

(#4690) interstate76 válasza MasterMark (#4679) üzenetére


interstate76
addikt

Teljesen egyetértek! Kb. 2 éve ugyanazt a 2 db, egyenként 10-12e Ft-os Beelink Mini MXIII-ast használom, amik gyári állapotukban is agyonverik a legokosabb TV legjobban sikerült rendszerét is. A teljes gyönyörhöz kellett rájuk dobni egy cfw-t (minixes fw-rel használom őket), de vannak gyárilag kész megoldások is, nem sokkal többért, és akkor én még csak a droidos vonalat említettem.

Egy 22 ezer Ft-ért vásárolt wines mini pécén futtatom a Plex Media Servert, amiről a fent említett droidos mini pécéken lévő MiniXBMC a PlexKodiConnect nevű kiegészítővel gyönyörűen, kadenciahelyesen visz mindent, nem melegszik, villámgyors - mi kell még? Bocs a kifejezésért, de fingért-hugyért össze lehet dobni egy igényes rendszert. Ha NAS-ról futtatja valaki a PMS-t, akkor is, csak a transzkódolásról kell lemondani.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4691) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Találkozott már valaki olyannal, hogy a Plex szerver recsegteti a HDD-t, amin a filmek vannak? Tegnap feltelepítettem a HTPC-re egy Plex szervert, a TV-re pedig a Plex app-ot. Este arra lettem figyelmes hogy furcsa recsegő hang jön ki a gépből. Egy külön HDD van a filmeknek, és szerintem az adta a hangot. Eddig ilyet nem tapasztaltam, pedig a gép folyamatosan megy. Az eddigi HTPC-s (Kodi) lejátszást szeretném kiváltani, mert bonyolódik a helyzet. (4k, HDR...stb.)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4692) sugarforce


sugarforce
őstag

A hdd attol recseg, mert olvas, nem pusztan a plextol. Valoszinuleg toredezett a merevlemez, de az is lehet, hogyar regi es emiatt hangos.
A plex folyamatosan olvas es keresgel a vinyodon, ezert is kerreghet, ha zavar, akkor kapcsold le a beallitasokban az automatizalt keresest es a valtozasok eseten levo keresest.

(#4693) tupacamaru válasza sugarforce (#4692) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az ötleteid első részét kizárnám, de a második felére megpróbálok rákeresni. :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4694) LSL1337


LSL1337
őstag

Bírom hogy a sok nagyokos kapásból fikázza az ÖSSZES TV-s beépített plex lejátszóját.

A chromecast pl kanyarban nincs a webos 3.5-ös beépített Plex player-hez.

mert a te fos TV-den szar a beépített, nem azt jelenti, hogy minden TV-n szar.

PGS-t nem játsza le egy TV Plex app sem, csak transcode-al, ami HDR 4k-nál nem is lehetséges.

használtam chromecast-et, chromecast ultra-t, pi2-3-at, odoroid c2-t. egyik sincs kanyarban sem a Webos 3.5 beépített Plex új playeréhez képest. 1 dolgot nem tud, 4k HDR-t PGS felirattal.
erre vettem egy Shield TV-t, ami tudja ezt is, de ezen kívül mindig a beépített appot használom.

(#4695) interstate76 válasza LSL1337 (#4694) üzenetére


interstate76
addikt

Ok, akkor ma már van egy rendszer, amiben használható a Plex App. Nekem meg évek óta fillérekből vannak olyan mini pécéim, amikhez képest az okos tévék beépített lejátszói a fasorban sincsenek, nem beszélve az egyéb progikról, amiket egy mini pécére szinte korlátlanul tehetsz fel, szöges ellentétben az okos TV-k rendszereivel. Mindemellett a droidos Plex App is használható (a telefonomon azon keresztül érem el a zenéimet), a Kodihoz írt PlexKodiConnect kiegészítő pedig - számomra - kifogástalan. Még egyszer: nagyon olcsón, évek óta, és nem egy bizonyos készülékgyártó legújabb okos TV-in, hanem bármin.

Mindenki nyugodtan választhat, ettől még senki nem lesz nagyokos.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4696) sugarforce válasza LSL1337 (#4694) üzenetére


sugarforce
őstag

Latom valaki nagyon beletaposott a lelkedbe azzal hogy fikazta a tv-k beepitett lejatszojat. Nyugi nem csak az en fos tvmen szar a plex, meg vegulis az itteni kommentek nagy resze sem arrol szol, hogy ez nem jo, az nem jo.
A Te webos-es lejatszod is jo, csak epp par dolgot nem visz. Ugyanmar... Miert nem lehet elfogadni, hogy attol h nalad jo, attol masnal lehet szar es forditva. Itt senki sem 1 minta utan mondja azt hogy nagy atlagban erosen kompromisszumos egy tv beepitett plex lejatszoja. Nem kell ennyire magadra venni a dolgot.
Egyebkent a chromecast pont egy rossz pelda, mert ezerszer rosszabb rajta a plex, mint a j-k-m-n szerias samsungokon es a tavalyi tavalyelotti lg tvken. Bar nem is tudom h azt ajanlotta e itt valaki mostanaban.

[ Szerkesztve ]

(#4697) Viszlát válasza sugarforce (#4696) üzenetére


Viszlát
addikt

Bar nem is tudom h azt ajanlotta e itt valaki mostanaban.

Köbö onnan indult ez a magasszintű eszmecsere, de sebaj. :D

Mindenki a saját megoldásait nyomatja, ami valahol érthető, ámbátor kissé mulatságos.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4698) MasterMark válasza Viszlát (#4697) üzenetére


MasterMark
titán

Én írtam be, és szerintem nem volt olyan szörnyű.

Nem igaz, hogy a saját megoldásom nyomatnám, mivel azt be se írtam az ajánlásba. Én külön egy HTPC-t használok Kodi-val + PKC-vel.

Switch Tax

(#4699) Viszlát válasza MasterMark (#4698) üzenetére


Viszlát
addikt

Komolyan, minek szenved mindenki a TV beépített meg okoslejátszóival?

A szenvedés nyilván nem előjelezi a mondandódat, ugye? :)

Én meg egy HP Microservert egy LG TV-vel, és nincs szenvedés semmilyen formában.

Szerk: ja igen, az indítást kapcsoltam csak a te hsz-edhez, utána viszont keményen ment a saját alternatíva méltatása. Na de ez legyen a legnagyobb gondunk az életben! ;)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4700) MasterMark válasza Viszlát (#4699) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem meg egy HP Proliant ML350 Gen9-ről megy a Plex, úgyhogy bőven kibírja, ha valaki a nyomi tévéje lejátszójával akarja lejátszani.

Egyébként a Kodi + PKC Xbox One-ra is felrakható, és ott is majdnem tökéletesen működik. (Béta még ott a Kodi, van pár furcsasága.)

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.