Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sajnos a magyarok nagy része bunkó paraszt. Nem tudom ez minek köszönhető, nem is érdekel. Viszont én nem csak a pénzem, jogsim féltem, hanem néha az életem is, az ilyenektől(volt már rá példa, hogy egy aggresszív sofőr szó szerint leszorított az útról, mert sietett).

Mellesleg néha én is haragszom az úton tötymörgőkre, de ez legtöbbször, 70-80 éves sofőröknél, akik városon belül 20-25-el "repesztenek". Az ilyeneknek már nem adnék jogosítványt, mert már ez is balesetveszélyes.

(#2) samfishR


samfishR
senior tag

ilyen gyökerekkel foglalkozni sem érdemes, majd megelőz ha akar. a zebrán átkelést én személy szerint pont fordítva látom, errefelé rengetegszer átengednek. autóval én is mindig átengedem a gyalogost, meg ha pl szembesávból át akarnak kanyarodni előttem és látom hogy mögötte nagy a sor, el szoktam engedni. meg buszt is mindig kiengedem, mert egyrészt ki kell, másrészt meg tudom, hogy milyen mikor bent állunk 5perceket egy buszmegállóban a 40fokban és nem mozog a levegő.

(#3) Lenry válasza Nordic (#1) üzenetére


Lenry
félisten

Sajnos a magyarok nagy része bunkó paraszt.

csak a pontosság kedvéért:
Sajnos a világban élők nagy része bunkó paraszt.
ez mindenhol így van, csak mivel nap mint nap a magyarokkal találkoztok, így ide általánosítotok, holott 1-2 hét bárhol és ott is megtaláljátok ezeket az elemeket.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) darál0w


darál0w
Jómunkásember

nem veled...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5) Pitterix válasza Lenry (#3) üzenetére


Pitterix
őstag

Az lehet, de nem mindegy, ott hány ilyen ember van...
Különben általában külföldiek engednek ki.
Itt most nem a sok magyar cseh és szlovák rendszámosra gondolok...

(#4) darál0w: köszi! :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem veled. Pont hogy jól csinálod. Csak sok a hülye és a türelmetlen. Ennyi az egész.

(#7) darál0w válasza Pitterix (#5) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

másik kedvencem...amikor valaki suzukival ,vagy egyéb kiskocsival repeszt pályán 140-150el, de levillogják az utrol :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) samfishR válasza Lenry (#3) üzenetére


samfishR
senior tag

franciáknál pl ez nem teljesen igaz. ott kb mindig átengednek. belvárosban a gyalogosok az úton flangálnak, az autósok nem idegbetegeskednek, simán elférnek egymás mellett. volt olyan is nem egyszer, hogy nekünk piros volt és úgy álltak meg az autóval.. hát csak lestünk. az már alap, hogy ha nincs lámpa a zebránál, átengednek. teljesen más mint nálunk. lehet hogy csak az a környék volt ilyen, nem tudom, de nem sok kedvem volt visszajönni.

(#9) Pitterix válasza samfishR (#8) üzenetére


Pitterix
őstag

Én így voltam vele, mikor sikerült nászútra mennünk Svájcba.
Na az teljesen más világ......
Azóta is visszavágyok.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#10) Nordic válasza Lenry (#3) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Több mint 4 hónapig dolgoztam Németországban, vezettem többször is, és ott sem ezt tapasztaltam, de abban igazad van, hogy nem csak a magyaroknál vannak ilyenek, viszont az is tény, hogy nem is a külföldi sofőrökről van szó a bejegyzésben.

(#11) nem_tom válasza samfishR (#8) üzenetére


nem_tom
őstag

Erről az jutott eszembe, hogy Horvátországban meg nincs ilyen illem. Ott a kressz szerint mennek és kész, csókolom. Ha meg csak úgy elsőbbséget adsz, hülyének néznek. Így jártunk, mikor voltunk anno. Faterom át akart engedni valakit, villogással jelezte. A horvát autós meg még ránk is dudált, hogy mit akar ez a hülye. Ahány ország, annyiféle szokás és emberek.

(#12) Vakegérke válasza nem_tom (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem változtak a szokások, a villogás csak nálunk jelenti azt, hogy elengedtek. Máshol azt jelenti, hogy vigyázz, jövök, nem tetszik a mozgásod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) keIdor


keIdor
titán

"Sajnos a magyarok nagy része bunkó paraszt. Nem tudom ez minek köszönhető, nem is érdekel. Viszont én nem csak a pénzem, jogsim féltem, hanem néha az életem is, az ilyenektől(volt már rá példa, hogy egy aggresszív sofőr szó szerint leszorított az útról, mert sietett)."

Mikor még sokat mentem a C320CDI-vel, akkor ezeket ilyenkor mindig visszaelőzöm, aztán otthagyom, hogy tudják hol a helyük. Bírom a tahó paraszt általában mindig 1.2-1.4-1.6-os kocsikkal vagizik meg nyomják neki. Aztán akad az utban egy nagyobb gép azt azzal is simán kikezdenek, nyomják le az útról, akkor kell helyretenni a fejeket. Az anyját tolja le az útról az ilyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) nem_tom válasza Vakegérke (#12) üzenetére


nem_tom
őstag

Ott akkor rájöttünk, hogy arrafelé nem így megy.

(#13) Keldor papa: Az a baj, hogy sokan azt hiszik ők az utak királyai, csak mert fasza kocsijuk van. Így ezt ki is akarják fejezni a közveszélyes vezetési stílusukkal. Eléggé kellemetlen alakok. :U

[ Szerkesztve ]

(#15) tkazmer


tkazmer
addikt

ha az 50 nálad 45, akkor érthető a kedves autós társak reakciója, ha inkább 55, akkor meg ne foglalkozz velük. ha a 40-es tábla előtt 100méterrel már világít a féklámpád, akkor szintén érthető az autós társak reakciója, ha csak nem sokkal előbb veszed el a lábad a gázról és még inkább 45-tel suhansz el mellette, akkor ne foglalkozz velük.
fura egyébként, én sosem figyelem, hogy mi van a mögöttem, mellettem, előttem lévő arcára írva. ha szabálytalankodok elnézést kérek, ha más szabálytalan, dudálok neki. egyébként meg megyek ahogy jónak látom, figyelembe véve a defenzív vezetéstechnika illetve a kresz alapvető szabályait, és lényegében nagyban tojok az összes aggresszív jómadár fejére. nem érnek annyit, hogy felizgassam magam miattuk.
mod: zebra: ugyan többnyire bp belvárosában (V. kerület) kószálok gyalog, de annyira nem szokott érdekelni, ha jön autó, elindulok. volt már aki nyikorogva állt meg és csak a kipörgésgátlója fogta meg indulásnál a kerekét, de ez legyen az ő gondja.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) keIdor válasza tkazmer (#15) üzenetére


keIdor
titán

Kedvencem, mikor 90-es táblánál mondjuk egy stabil 110-el halad mindenki, a forgalom sűrű, előzni nem nagyon lehet, mert folyton jönnek szemből. Ilyenkor is van, hogy a seggembe jön valaki és próbál letolni az útról, mert ő még ennél is jobban menne és mindenáron megpróbál mindenkit végig előzni, az se zavarja, ha szemből folyton fékeznek miatta, vagy nekünk kell folyton a helyet csinálni neki, hogy vissza tudjon érni időben. Sokkal előrébb akkor se lesz, fél óra alatt előz 10 autót, azt mit ér vele, előrébb van 100m-el, de nem jön rá, hogy feleslegesen kínlódik. Múltkor is volt néhány ilyen az 52-esen... és általában mindig Suzuki Swift, meg 4-es Golf féleséggel ilyenek az emberek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) Pitterix válasza tkazmer (#15) üzenetére


Pitterix
őstag

Az 50 nálam kb 55.
Nem fékezek 100méterrel a tábla előtt.
Azért látom a reakciókat, mert használom a tükröket.
Na, meg ha elmennek mellettünk........
Az sem valami jó, hogy városon kívül megy az ipse 60-70el, megelőzni nem lehet a forgalom miatt, városban meg nem éred utol....
Az ilyenek vagy direkt szopatnak, vagy tényleg hülyék.

(#16) Keldor papa ez is ismerős. Kíváncsi lennék, az ilyen emberek mire gondolnak közben. Felénk a 2esGolf TDI a menő, benn a hátsódba, aztán lassabban előtted.
És ezeket sosem kapják el a rendőrök.....

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18) tkazmer válasza keIdor (#16) üzenetére


tkazmer
addikt

és ha odajön mögém? jöjjön. ő dolga. max felkenődik rám. én megyek, ő meg előz ha úgy adódik. ha előzni kezd és elb@ssza, majd segítek neki ahogy tudok. ha nem, akkor meg az ő baja.
az egyetlen típus aki fel tud bosszantani valamennyire, az az, aki rágyorsít, miközben előzöm. nyilván esélye nincs arra, hogy kényelmetlenséget okozzon, inkább csak az zavar, hogy nem látja be, 20 éves rozsdás ócskavasnak ne gázt adjon hanem trailert a roncstelepre.

(#17) Pitterix
hát én a tükörben csak az autók helyzetét és mozgását figyelem, a benne ülőkkel már nagyon nem szoktam foglalkozni (kivételt jelentenek a jó nők, de az ugye más helyzet:) )
megelőzéssel szerencsére nem szokott gondom lenni, kifejezetten azért szeretem a főutakat az autópályákkal és a lakott területen lévő utakkal szemben, mert ott élvezet közlekedni (ha nem ráznak össze-vissza), jókat lehet kanyarodni, előzni, ilyenkor élvezetes hangja van a motornak, stb. stb. sajnos azért a távolabbi úticéljaim többsége elérhető autópályán, és nyilván kényelmesebb és hatékonyabb egy tempomat 135 mint bármi más...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19) keIdor válasza tkazmer (#18) üzenetére


keIdor
titán

"ha előzni kezd és elb@ssza, majd segítek neki ahogy tudok. ha nem, akkor meg az ő baja."
Meg sajnos a szembe jövőnek. :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) tkazmer válasza keIdor (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, az tényleg kellemetlen, de annak megakadályozása annyira kívül esik már a cselekvési határaimon, hogy nyilván felesleges ezzel foglalkozni, emiatt aggódni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Vannak ám kategória ellentétek is.

Trabim volt, nekem megfelelt. A család barátja, és ez igaz is.

1., Kőbányai út, két sáv, középen villamos sín a Zalka felé. A szélsőben mentem, a belsőben meg egy Merdzsós. Átnézett, látta, hogy ott vagyok, rám húzta a gépet. Trabi ugye nem számít. Megnyomtam a varázsdudát, iker Volga kürt, saját beszerelés. Hangerő rendben, a merdzsós felmenekült a villamos sínre. Természetesen tudtam, hogy nem jön a villamos, különben nem használtam volna a varázslatot, inkább satufék. Bár úgy gondolom, hogy nem volt igaza a kihízott vadbaromnak, még ő mutatott be nekem, miután utolért.

2., Szentes felé haladtam, Csongrád környékén pedig eléggé kanyargós az út. Előttem egy Zsiga, cirka 70 a sebessége. Ez nekem kevés, a Trabi jól viselkedik a kanyarokban, megelőztem, nyomi 80 fölött egy kevéssel. Ja. Zsigás megelőz, mutogat csúnyákat, aztán visszaáll 70 körülire.
Nem húzom a dolgot. Párszor meg kellett előznöm, hogy megértse végre, tartani akarom a tempómat. Anyám biztos csuklott, viszont a zsigás lemaradt.

Bunkók voltak, vannak és lesznek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Pitterix válasza Vakegérke (#21) üzenetére


Pitterix
őstag

"Bunkók voltak, vannak és lesznek."

De hogy ennyien!!! :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23) gamek!ller válasza tkazmer (#18) üzenetére


gamek!ller
senior tag

"20 éves rozsdás ócskavasnak ne gázt adjon hanem trailert a roncstelepre." Szeretném kikérni magamnak a 17 éves Mondeo-m nevében.. :D

(#24) tkazmer válasza gamek!ller (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

ha lenne egy 17 vagy 20 éves autóm, én nem rozsdás ócskavasként értékelném, hogy magamra vegyek egy ilyen megnyilvánulást :P :))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Vakegérke válasza Pitterix (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legalább a ritka elithez tartozunk. ;)

Mesélek mást is, talán nem haragszol meg érte.
Nos, haladtam a 3.5 tonnás Robur típusú gépjárművel, (hú, de cirkalmas...) és megláttam, hogy a baloldali járdán tötymörög egy idős pár. Láthatólag át akartak kelni az úttesten. A mami egyik kezében fehér bot, a másik kezével belekarolt élete párjába, aki viszont járókeretre támaszkodott.
Fene tudja, szerintem megható páros.
No, lefékeztem, és kikiabáltam a fülkéből, hogy menjenek nyugodtan. Fehér bot üdvözlésként fellendül, a bácsi köszönően bólint, elindultak. Túloldali sáv rendben, elém értek. A bácsi lecövekelte a járókeretet, és kiselőadást tartott a néninek, hogy én milyen rendes vagyok, meg ugye az Isten ezt betudja nekem, meg minden ilyen. Aztán felevickéltek a járdára.
Nem sajnáltam az elvesztegetett időt. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Pitterix válasza Vakegérke (#25) üzenetére


Pitterix
őstag

Az ilyenért pláne megéri udvariaskodni!
Nekem a kismamák szoktak cserébe mosolyogni.

Pont nemrég volt egy olyan eset, hogy megálltam a zebránál, mert várakozott egy babakocsis emberke.
Szóval én állok, mögöttem sor, szemből meg senki nem kapcsolt, pedig az idősebb ipse még integetett is, hogy engedjék már át.
Aztán leléptek, egy nő meg majdnem elütötte őket és neki állt feljebb.
Még én is mutogattam neki.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27) Vakegérke válasza Pitterix (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyan is volt, hogy elvették a kedvemet, én pedig megmaradtam szokásomnál.

Zebra, változatosság kedvéért Zuk kisteher. Megálltam, leállítottam a motort, kézifék, stb. Kiszálltam, és a járdán toporgó vakot átvezettem a másik oldalra. Mire visszatértem, két rendőr várt. Érdeklődtek, hogy biztonságosan állítottam-e le az autót. Megmutattam nekik. Szalutáltak, utamra engedtek.
Mikor beértem a telephelyre, közölte a góré, hogy telefonáltak a rendőrségtől, elmondták az esetet, dicséretre javasoltak. Ő viszont úgy ítélte meg, hogy késedelmemmel hátráltattam a cég munkáját.

Amennyiben hivatásos az ember, keserűvé is tud válni az ember szájíze.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Nordic válasza keIdor (#13) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem csak egy sima 1.6 Ford Focus-om van, és általában felénk ilyen 2.0 meg a fölötti szarokkal keménykednek(van belőlük jó sok), azokkal úgysem tudnék mit kezdeni, no meg jobb a békesség, hisz keservesen megdolgozom az autómért, hiába már 13 éves, nem hiányzik hogy egy vadbarom összetörje. De az ilyen szar keménykedő kis golfosokkal nincs bajom.Igaz azok nem is próbálnak leszorítani, max beelőznek.

Lekopogom, csupán négy éve vezetek, azóta van meg ez az autóm is, de kárt még senkinek nem csináltam. Az egyetlen kár amit az autómban is tettem az egy bal hátsó lengőkar-csere volt. Azt is egy leszorításnak köszönhetem, szemből egy dobozos sietett haza - biztos hasmenése volt. Mivel az úton nem fértünk el ketten, ő úgy gondolta akkor középen marad, így inkább elrántottam az út szélére a kormányt, mint hogy lerongyolja a jobb elejét a kocsinak. Persze sikeresen telibe vágtam egy hatalmas gödröt, A szilentek egyből széthullottak. Na az 30k-ba fájt.

(#29) samfishR válasza tkazmer (#18) üzenetére


samfishR
senior tag

én a fordított eseteket is szeretem, amikor a 20éves kadettal emberkedik és előzni akar. nyilván nem belátható a kanyar, nyomja neki mint a hülye, hangja van, gyorsulás nulla. szemből hirtelen felbukkan vmi, ahogy az várható volt, gyorsan satufék, hagy menjen. állítom, ha nem fékezek, valaki ottmarad. olyan is volt, hogy én is bevágtam a féket, meg az előző is. na az kellemetlenebb volt, de szerencsére a szembejövő is lassított, így nem lett baja senkinek.

(#30) online1986


online1986
tag

Mackiller kólega utólsó nap lemondta a bizniszt és a vita is keletkezett ami a nem megbizhatóság fele meggy!! (találkózón is ellentétek voltak) nem korekt ürge !!!!!!!!!!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.