- Gurulunk, WAZE?!
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- droidic: YouTube videók és playlistek letöltése GUI-alkalmazással
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
hokuszpk #221 üzenetére
amugy meg pcie4 eszkozbol van ugye a Navi meg par Nvme ssd
Pár hálókártya is, csak a teljesség kedvéért.
mire itt nagyobb volumenben nekiallnank anyazni, hogy ha mennie kellene, akkor miert nemmegy, es amugyis keves a pcie3, addigra itt a pcie5, es arra a vonatra ha joltudom az Intel is benevez, sanszosabb, hogy akkoriban majd lesznek periferiak is boven.
A kulcsszó itt inkább a jövőtállóság. Például lehet a PCI-Express 4.0 x16 helyett PCI-Express 4.0 8x csatornán használni a videókártyát, sebesség szempontjából ez utóbbi azonos a 3.0 x16-al. Máris felszabadult például 2db 4x sáv az NVMe tárhely vagy egy másik videókártya számára. A Zen2 egyik nagy előnye ez, mert a 4.0-ás eszközökkel kevesebb sávból van meg az a sebesség, amihez eddig 3.0-án kétszer annyi kellett. Az Intel meg úgy tud csak reagálni erre, hogy az alaplapi vezérlőről vezet ki 8 plusz sávot a 400-as chipsetnél, mivel a proci csak 16 darab 3.0-ás sávot tud (így összesen ott is 24 sáv van, ahogy a Zen2-nél, csak ott ugye azok 4.0-sak...).
-
válasz
hokuszpk #215 üzenetére
A lehetőséges az AMD biztosította az alaplapgyártóknak.
Az alaplapgyártók elkezdték felmérni a lehetőségeket, például az ASUS is szép rendezett táblázatban gyűjtötte ki, hogy melyik alaplapjának melyik portjában milyen sebességet lehet elérni. Majd jött az AMD handabandázása, hogy hát nem lehet garantálni (ami nem igaz, hiszen az alaplapgyártók egy része ezt letesztelte), meg túl sok kavarodást okozhat (ez megint nem feltétlen igaz, mert az alaplapgyártóktól függ, hogy a kommunikációjuk milyen e téren, például az ASUS vagy a Biostar elég egyértelmű volt), és ezért inkább mégse.
Innentől ment a szerecsenmosdatás, hogy az AMD nem ígérte (ettől még a lehetőséget elérhetővé tette...), meg ha kell, akkor ott régebbi béta bios (csak hát a Zen2 kapcsán még mindig bőven vannak folyamatos biosproblémák, tehát a régi béta biosok használhatósága minimum kompromisszum).
A szituációt az AMD generálta, és az alaplapgyártókon állt (hiába mondják a nagy okosok, hogy nem lehet garantálni, mert nem a PCI-Express 4.0 figyelembe vételével lettek tervezve azok a lapok, ha anno kellően körültekintően tervezték meg a zavarvédelmet és a csatlakozások minőségét, akkor simán teljesíthetik a PCI-Express 4.0 előírásait...). A szőnyeget pedig az AMD húzta ki alóluk...
-
Yany
addikt
válasz
hokuszpk #215 üzenetére
Valójában az AMD eredetileg az alaplapgyártók kezébe adta a döntést, amit utólag visszavont. Az alaplapgyártók meg nyilván versenyelőny miatt és mert nem akartak s*gget csinálni a szájukból, tovább tolták ezt a vonalat. Szóval azért nem kis szerepe van az AMD-nek a kaotikus helyzet kialakulásában. Egy cikk a témában korábbról: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Synology NAS
- OpenMediaVault
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Gitáros topic
- Milyen TV-t vegyek?
- További aktív témák...
- OnePlus 13 - Black Eclipse - Használt, karcmentes
- Erő és sebesség? Most az Öné lehet! Ráadásul kamatmentes rèszletre is!
- AKCIÓ! HP Elitedesk 800 G1 USDT mini asztali számítógép - i7 4770S 16GB RAM 128GB SSD Intel HD
- HP Victus 15-fb1002AX - 15,6"FHD IPS - Ryzen 5 7535HS - 8GB - 512GB SSD - RTX 2050 - Win11
- Honor Magic7 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest