Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) malwy


malwy
senior tag

Volt szerencsém egy hasonló megoldáshoz, csak ott barbár volt az user:D Nem ragasztotta, vágta:D Majd rakok fel képet ha megtalálom.
Jó cikk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Atis707


Atis707
tag

Tetszik. Lényegre törő rövid írás, ugyanakkor érthető. Egyébként mit értesz 'régi játékok' alatt? A DVI kártya miért került említésre, ha az utolsó képen be sincs szerelve?

Még 1x, köszi jó írás! :C

Off: a PCi-e 1x-nek mekkora sávszéle van?

[ Szerkesztve ]

(#3) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

...cellux-al... :C :DDD :)) :DD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4) adam320


adam320
senior tag

Áhh,nagyon jo irás,pont ezzel szarakodunk havernál,mostmár megvan a megoldás :P

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratula! Ügyes mod!

Amúgy a munkahelyem tele van ilyen gépekkel és monitorokkal; privátban megírhatnád, hogy honnan szerezted 36e-ért, mert azt hittem nagyon horror ára van; otthonra anyámnak tök jó lenne egy ilyen kis csöpi.

Egyébként azzal viszont nem értek egyet, hogy jobbak lennének ezek a kis gépek, mint amit az ember magának rak össze.
Általában drágák (hogy te olcsón vetted, az egy dolog), nehezen bővíthetők (próbálj meg még egy winyót beletenni, vagy mobilracket, esetleg ha kell valami speckó kártya, az a 2 foglalat nem sokat ér) és tuningolhatatlanok. A legtöbben kevés RAM foglalat van, tehát rákényszerül az ember a drágább modulokra, ha sok ramot akar...

Az előnyeik viszont nagyon kijönnek ezeknek a minigépeknek, ha amúghy az ember nem szerel, illetve ha cégnél használja őket; Azaz akkor, ha rengeteg ugyanolyan gép van, mert pl. egy hardver halál esetén ugyanolyan image rántható fel a gépre, vagy egy halott gép winyóját csak átteszed a másikba.
A kis méret pedig irodában pl. nagyon jól tud jönni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) PH-User


PH-User
addikt

"általában stabilabbak és gyorsabbak is, mint a hasonló paraméterekkel rendelkező, egyénileg összeállított konfigurációk" Ezt most komolyan gondoltad? :U

Egyébként jó kis írás! ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7) Ste


Ste
addikt

Nagyon jó és halk gépek voltak ezek a kis ibm gépek.
Izgalmas dolog a bővíthetőségük, még ha sokat az ember nem is nyer vele :)

Gratula a cikkhez

(#8) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Gratz a moddinghoz :C Kivalo es otletes megoldas,es utana mashol is tudnad a kartyat hasznalni :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Ez nagyon tetszett! :C :R Tele volt a cikk berhelős szépségekkel.. a PCI-E csatlakozó kivágásába még belegondolni is jó. :DD

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#10) salaud


salaud
aktív tag

"általában stabilabbak és gyorsabbak is, mint a hasonló paraméterekkel rendelkező, egyénileg összeállított konfigurációk"
Ezt cáfolnám. A brand gépek általában minden téren lassabbak, szinte bővíthetetlenek, és drágábbak. Ahol sok brand gépet adnak el, ott komoly kis bios visszafejtő csapatok alakulnak, akik a brand gyártók bios-át visszafejtve a korlátozásokat oldják fel, nem véletlenül. Valószínűleg a te IBM kisgépedben is PCI-express 16x-os slot van, csak bios-ban 1x-esre van korlátozva. Mindettől függetlenül a megoldásod jó, a gép jó, és jó áron vetted meg.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#11) Tim82 válasza hcl (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sergio kollégánál rendszeresen előfordulnak olcsóbban is. [link]

GAI: Gratulálok a cikkhez! Esetleg azt le tudnád tesztelni, hogy HD-filmeknél mennyire visszatartó erő a PCI-E x1? Korábban gondolkodtam ilyen Thinkcentre-alapú HTPC-szerűség megcsinálásán, de pont a macerás bővíthetőség (valamint a Prescott-ok nem túl baráti fogyasztása) miatt letettem róla.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12) PH 5.5 válasza PH-User (#6) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Bármilyen furcsa, de én is csak megerősíteni tudom, hogy meglepően gyorsak ezek a vasak. Nekem is van egy ilyesmi [link], 2x512MB DDRII/533-as rammal és egy 2,8 GHz-es Celeron D-vel, nem egy izomkolosszus, de pillanatok alatt feláll a rendszer, és a progik is szinte olyan gyorsan indulnak, mint a "nagy" gépemen.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#13) aram01


aram01
nagyúr

trükkös vagy :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

érdekes írás, köszönjük.

Aurea mediocritas

(#15) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Jó kis írás!
Ugyanakkor én is egy Thinkcentert használok melóhelyen.....Photoshopra, meg X3-as Corelre....el lehet képzelni, hogy nem vok ideges mikor a Cerka nem bírja a szűrőt, vagy kiírja a PS hogy nincs elég memória, biztos vannak jobb részegységekből összerakott Thinkcenterek de ha köv fejlesztés lesz majd inkább én összepakolok egy gépet.

(#16) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a gratulációkat :)

hcl, ment PÜ

(#17) GAI válasza Atis707 (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Wikipedia szerint az 1.x-es pcie-nek sávonként 250 MB/sec sávszélt nyújt (tehát az 1x-es slot ennyit tud, a 16x-os meg 4 GB/sec-et). Ennél még a régi 1x-es AGP is gyorsabb, az 266 MB/sec :)

A DVI kártyát csak azért említettem mert az volt benne eredetileg, és megmutattam mint érdekességet...

[ Szerkesztve ]

(#18) GAI válasza adam320 (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na örülök akkor, hogy valakinek segített az írás :)

(#19) GAI válasza PH-User (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Meglepődnél, hogy mennyire korrekt sebességű kis gép ez (legalábbis a specifikációihoz viszonítva). Nyilván nem masszív teljesítményigényes programok futtatására való, de alap dolgokra (filmnézés, netezés, régebbi játékok) tökéletes

(#20) GAI válasza Tim82 (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a HD filmeknél nem az 1x-es PCIE hanem a Celeron D proci lenne a visszatartó erő :DDD De nem is tervezem HD videózásra használni a gépet...

[ Szerkesztve ]

(#21) hcl válasza GAI (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aha, ez kisebb kiépítésű mint amik nálunk vannak, így annyira már nem meglepő az ára :)

Viszont azok a Thinkvision monitorok baromi jók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) GAI válasza hcl (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Valóban nagyon jó monitor: PVA paneles, van rajta DVI is, az állványán pedig a dőlésszögön kívül a magasság is állítható. Mondjuk van egy kis utánhúzása, de gondolom nem mai gyerek már. Viszont a színei és a betekintési szögei nagyon jók

(#23) Tim82 válasza GAI (#20) üzenetére


Tim82
nagyúr

720p-t Celeron D-nek is el kell vinnie. De OK, ez csak az én kíváncsiságom. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) JuliusCaesar válasza Atis707 (#2) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Régebbi játék alatt sztem id Tech3-mas motort értet, egy kis CS 1.6, flatout, c&c TS vagy akár 3.

Amúgy jó kis megoldás, nagyon tetszett. De azt nem értem, hogy az egyéni konfigok rosszabbak lennének, mint a brand gépek. HA jól állítod össze, akkor inkább jobbak az egyéniek. :U

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

Ötletes mod! :K Viszont én a képen nem értem a leragasztást. Csak egy lábat kell ragasztani, vagy a többit is?

Egyébként tényleg nem szép dolog ez a bios korlátozás. Szerintem azt a dvi kártyát is tudnád használni a pci-ossal, csak az is le van tiltva. Bár ez nem biztos.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) zolo96


zolo96
tag

Én nem vetem volna meg.
Néhány éve melóztam ott ahol ezeket a gépeket "szerelték" össze. Nyáron csak úgy mentek át a teszten, ha ki voltak nyitva.

(#27) GAI válasza Vladi (#25) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az összes lábat le kell ragasztani a feketével jelölttől kezdve, a kártya végéig

(#28) GAI válasza zolo96 (#26) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát a balatoni nyaralónk tetőterében, ahol a nyári kánikulában nem ritkán 30-35 fok is van, teljesen stabilan működött, méghozzá Silent ventilátor állásban. Mondjuk ez csak egy Celeron D proci benne, egy Prescott P4-et lehet hogy megfőzne :)

(#29) devast


devast
addikt

"Szeretem a brand gépeket. Igényes kialakításúak, könnyen szerelhetőek, halkak, és általában stabilabbak és gyorsabbak is, mint a hasonló paraméterekkel rendelkező, egyénileg összeállított konfigurációk."
És a cikk arról szól, hogyan lehet belehaxolni egy szabvány pcie vga-t :DDD Különben ez a brandesdi arról szól, hogy nem szabvány alkatrészeket használni, így a bővítése/hibás alkatrész cseréje is kisebb vagyonba kerül, mert csak az adott brand által árult alkatrészt lehet belerakni(ami annyiban különbözik a szabványostól, hogy 2x annyiba kerül és más nem árulhatja).
Különben jó a cikk.

(#30) Duree


Duree
veterán

:C :R

duree54

(#31) XuChi


XuChi
addikt

Kiváncsiságból megkérdezem hogy a 7300gs vga 1x-es pci-e módban ebben a gépben mit futott neked 3dmark03-ban? :R Választ köszi.

A cikk jó Grat :R :C

(#32) mexicanraven válasza Tim82 (#11) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

nagyon állat árak vannak annál akit ajánlottál! thx :C

GAI:az írás jó, pár embernek tuti hasznos, danke! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#33) bambano válasza hcl (#5) üzenetére


bambano
titán

Pc-max vagy ha szerver kell, akkor 77 outlet, esetleg Szerverház.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Jim Tonic válasza PH-User (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez általában igaz a stabilitás kérdésében. A gyorsaságra már nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ötletes. Azért kíváncsi lennék, hogy hasonló módszerrel el is távolíthatóak a a videókártya már felesleges csatlakozói? Tehát ha mondjuk levágom őket, attól még minden ok lesz? :B

(#36) sasaittvanp válasza GAI (#17) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Szia!
Cikked jó, de azért ettől több tudást vártam:)
pci-e 4X= AGP8X => pci-e 1X=AGP2X
egyébként pci-e 16X = 8,5GB/sec

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#37) LackoMester


LackoMester
addikt

jó kis irás, :C jó kis gép :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#38) GAI válasza sasaittvanp (#36) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Capacity Per lane:

* v1.x: 250 MB/s
* v2.0: 500 MB/s
* v3.0: 1 GB/s

16 lane slot:

* v1.x: 4 GB/s
* v2.0: 8 GB/s
* v3.0: 16 GB/s

(#39) Jim Tonic válasza GAI (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Elég az x1, utána csak szorozni kell, ahogy a neve is mondja. :-)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) hcl válasza juliabrilke (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért ne lenne OK? Csak ne repeszd el a nyákot.
De miért tennél ilyet a frankó x16 videokártyáddal?

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) mcroberto válasza GAI (#27) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Hy.

Jó írás. Grat!

Nekem egy Lenovo Thinkcentre m58p-m van. Abban sem indult egy 7300GT, ATI 1650 et tettem bele, az elindult. Más kártyával nem próbálkoztál? Én egy erősebb kártyát akarok bele venni, mert egy E8400 van a lapba, 2giga ddr3-mal. De így necces hogy egyik megy, másik meg nem.

Másnak van valami tapasztalata a témában? Szívesen várnám/látnám.

Bocs hogy belekontárkodok itt a topicodba :(

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#42) hcl válasza mcroberto (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát próbálkozz különféle kártyákkal.
Leragasztás még a kölcsönkártyáknál sem gáz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) mcroberto válasza hcl (#42) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Kössz :)

Csak gondolj bele mekkora macera, elkérni a kártyákat, vagy cipelni a gépet oda ahol karit akarok venni :)

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#44) sasaittvanp válasza GAI (#38) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

http://forums.tweaktown.com/f69/16x-pci-e-vs-8x-pci-e-crossfire-sli-answer-33367/

pci-e 1X 8GB/s
pci-e 2.0 16GB/s
pci-e 3.0 32GB/s

Ja bocs itt CrossFire/SLI be hajtva írják. Duplex sebességben

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#45) SAIKON


SAIKON
tag

Ez a cikk nagyon jól jött! Köszi szépen. POnt egy hete próbálkoztam én is. Már majdnem feladtam.

(#46) Router


Router
őstag

Itt

Ugyanezt tárgyaltuk már egyszer a többiekkel ;)

Jó kis írás! :Y

www.reballing.hu/forum

(#47) hferenc


hferenc
csendes tag

Sziasztok.
Pont ilyen gépem van és arra vagyok kíváncsi, hogy akkor mi történik, ha a DVI kártyát átrakom egy másik (AMD csipszetes) gépbe, természetesen van pci-e slot. azt nem tudom, hogy hányszoros, de van. fok kiadni képet? kétmonitoros üzemmód miatt tenném be. az egyik, gyors videovezérlőn menne a fiolm pl. míg a másikon esetleg a foprum vagy bármi szöveges ami nem kíván sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#48) MSmester111


MSmester111
csendes tag

Üdv!
Kérdésem az lenne, hogy hol lehet kapni PCI-e x16-os kártyát?
HTPC-hez kellene.

Előre is kösz az infót.
Üdv:
MSmester111

(#49) kikivia


kikivia
csendes tag

Sziasztok!
nekem is 51 van,csak hogy nem kivehetők azok a bizonyos pöckök,és be sincs kötve az összes láb..ha maradnék a barbár módszernél és levágnám a felesleget,vajon működne??
más megoldást nem igen látok.ha nem jön össze vagy elbarmolom kicsit húzós a történet.
(mellesleg a cikkben szereplő piros DVI-D adapter kártya,nagy valószínűséggel tőlem származik.van még belőle 8db).
kösz a segítséget. :W

(#50) letix


letix
aktív tag

Kreatív, ötletes írás, gratulálok!

Most szereztem be én is hasonló bringát, igaz egyelőre fölösleges "erősebb" vga, de gondolatébresztőnek hibátlan.

Apropó!

Nálam M55P-van. A tápon 2db sata tápcsati, a lapon 2db 4pin-es venti csati, és nem több.

Hogyan lehetne vajon +1 ventinek delejt csiholni? 4pin-es Y kábel létezik? (Fontos lenne a szabályozás.)

SATA-t osztani valahogy?

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#51) FRENK1988 válasza letix (#50) üzenetére


FRENK1988
veterán

Egy halk ventivel szabályzás se kell.
Nincs mivel a nevében is benne van SATA: Serial ATA (Serial Advanced Technology Attachment) tehát egy csati egy eszköz ;)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#52) mastodon


mastodon
aktív tag

:C Köszönöm a jó ötletet, és ezt a remek leírást plusz a privát üzeneteket GAI-nak! Sikerült az S51-emet egy Asus GeForce 8500GT-vel felpörgetnem.
A videomegjelenítés 1280x720 esetén is sima, a pozicionálás azonnali. A beépített videokártyával akadozott a lejátszás. A webes alkalmazások (flash stb., nekem az időképpel volt gondom) is gyorsan megjelennek. :))
A jpg-ek megjelenítésétől többet vártam, nem azonnali a képváltás 3000x4000 pixeles képek esetén, sőt, itt alig érzékelhető a sebességnövekedés.
Nem játszom a gépen, ilyen tapasztalatom nincsen.

(#53) elaller


elaller
csendes tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni......IBM T43-nál milyen hiba lehet a következő?:

-enyhén vöröses képernyő......vga hiba lehet esetleg?

-a BIOS mindig elfelejti az időt és dátumot (error code:0271 error code:0251) bios elem csere esetleg megoldaná a problémát?

Előre is köszönöm a válaszokat és segítséget, jöhet priviben is vagy ide! :R :R
Üdv!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=elaller&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=elaller&submit=

(#54) Muraton


Muraton
csendes tag

Én megoldottam a komolyab bővitést egy ugyan ilyen gépnél. Mondjuk a kártya bővítést máshogy oldottam meg. Elektro mérnők ismerősőmmel terveztünk egy új kártyát a vasra. :DD Ezért nekem már megy a 16X-an a kari és tettem a pci portba egy olyan kártyát amin volt e-sata port igy utána a tőbb vinyo is ment csak már külsőben. Ha szeretnétek van egy pár darab bővítő kártya nálam felteszem hirdetésbe őket.
Ja azt hozá kell tenem a kártya elkészitése sacper 1200 ft-be került mindenestül.

És az IBM gépek mindik tetszetek nekem ahogy a HP gépek is mind olyan profi hogy csak na. Pl van nekem egy HP NetServer E60-om. Csak játszadozom vele de akkor is nagyon álat és van még egy pár IBM gépem ő velük is csak szorakozom.

Bár azt én se merném álitani ,hogy stabilabak mint az általam ősszeválogatot alkatrészekből épitet kisméretű gép. Én ősze hoztam egyet egy asztali dvd lejátszó házába épitve. Nem került 35e többe és nagyon jólmegy a kicsike. ha szeretnétek írok rola egy cikket.

Csak akkor vagyok csapatjátékos ha nekem megfelel egyépként nyazsgem.

(#55) Muraton válasza elaller (#53) üzenetére


Muraton
csendes tag

Igen mind két kérdésre bár az elsőre nem 100% os az esély.

Csak akkor vagyok csapatjátékos ha nekem megfelel egyépként nyazsgem.

(#56) freshtests


freshtests
csendes tag

cross fire 1x-es slottal mekora ötlet kössz :R :R :R :R

Időnként feltünök!

(#57) freshtests


freshtests
csendes tag

elindulna sima PCI-ban ha kivágnád a végéa maradék lábát?

[ Szerkesztve ]

Időnként feltünök!

(#59) fbeni91 válasza Muraton (#54) üzenetére


fbeni91
tag

üdv. nekem lenne egy IMB M55 SFF8808-as gépem! ugyan az a problémám mint fentebb egyik srácnak!! a fekete csatimba tudnál adni olyan kártyát! ami 1200ft?? Mondjuk én egy VGA kártyát szeretnék bele szerkeszteni 1GB méretűt! de az ugye sehogy sem fér bele. :S:S
mit tucc erre javasolni? :S Várom válaszod! üdv.

(#60) mastodon válasza Muraton (#54) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nekem pár hónap alatt tönkrement a videokártya, valszeg kiégett az elégtelen hűtés miatt. Ez senkinél nem volt gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.