Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ezt a mai napig nem értem! Miért kerül sokkal többe, mint egy sima kártya? :F

(#2) lsc válasza juliabrilke (#1) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem a ritkaság felára .

Nem tudom hány olyan lap van amelyiken nincs pcie16-szoros csak egyszeres . Az a hűtés sem lesz csendes .

Az élet kegyetlen .

(#3) fekeandras válasza juliabrilke (#1) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem is az a kérdés, hogy miért kerül majd 3x annyiba hanem az, hogy ki fogja ezt megvenni annyiért. :N

(#4) juliabrilke válasza lsc (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én igazából ár/érték arányban nézném. Én is kerestem pl. pci foglalatos 8400GS-t, de brutális árakon akarták adni. 70-80$ + posta. Ahhoz képest, hogy mennyit tud elég drága.

fekeandras: én is csak azért akartam ilyet venni, hogy az egyik gépben ne egy 32MB-os ősrégi kártya legyen. Esetleg egy kis játék is beleférjen néha. De nem ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#5) Chaser válasza lsc (#2) üzenetére


Chaser
titán

Ezt gondolom miniITX lapokba szánják, bár azokon meg általában pci van, de láttam pciex1-et is, ez az ár viszont pofátlan érte, ha még 50%-kal több lenne mint egy normál, de nem...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) #93794560 válasza lsc (#2) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha jól tudom, a PCI-E 1x-es karit bele lehet rakni a 16x-osba is, mivel a csatlakozója egészen rövid, csak azokat a kivezetéseket használja, ami az 1-szeres sebességhez kell. Egyik rokonomnál előfordult, hogy a videokártyáját nem tette bele rendesen a 16x-os slotba, és a gép 1x-esnek érzékelte.

(#7) Male válasza juliabrilke (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Keveset gyártanak belőle, így sokkal drágább.... ez az egyik része, a másik, hogy drágán is el lehet adni.

Az a hűtő.... ránézésre olyan, mint amik sok évvel ezelőtt is voltak (Radeon 9600-on például). 0 hőleadó felület, apró hangos ventivel, hogy valamellyest hűtsön azért :(

(#8) spirit007


spirit007
senior tag

A hűtés pontosan olyan vicces kis sz*r , mint anno az Abit deszkákon volt és néhány hónap után zörgött mint állat :DDD
Egyébként meg a "His Installation Guide" helyett egy low profile "hátlapot" adnának a kártyához ...hamár a hátépécp szóbakerüt ...

(#9) liksoft


liksoft
nagyúr

A képen 1X csatlakozós van? Nem 16X-es? :F

HTPC-be ventillátorral! :W :D

Méregdrágán........

Más hozzáfűzni valóm nincs. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) juliabrilke válasza Male (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor ez ilyen limited edition? :DDD

Igen, a hűtőre nem is mertem semmit se írni. :(

(#11) ronson


ronson
őstag

de van amelyik lapon ki van vágva az x1-es csatoló vége, így abba a x16 csatolós kártyát is bele lehet tenni.

(#12) #93794560 válasza ronson (#11) üzenetére


#93794560
törölt tag

Így van! De ott is csak 1x-es sebességgel fog menni a kártya.

(#13) Móci válasza liksoft (#9) üzenetére


Móci
addikt

Nekem is feltűnt a kép... viszont nézd a jó oldalát: lehet barkácsolni!
A kártya csatlakozóját fogóval le lehet csípni 1x-es foglalathoz. :DDD

Viszont a hűtés nagyon durván gagyi, nekem is hasonló volt a 2mx-en, meg asszem a 4mx-en is. Rakat szar. Nem semmi, hogy ilyet lehet látni még 2009-ben.
Persze rá lehet rakni valami passzív bordát is házilag, de akkor meg a gari ugrik.
Ráadásul drága...

His, ez így nem nyert.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Thrawn válasza spirit007 (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Adnak hozzá.
liksoft: Kicseréltem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15) finest


finest
őstag

Hiánypótló kari BIOS-modolós 4870 tulajoknak! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) Dyno


Dyno
veterán

Mint annak idején a Galaxy 7300GT-ével......de ez egy jó dolog, igaz, haveromnak annak idején 2éve 10K-val volt drágább mint a ddr3-as tuningolt Zalman hűtős 7300GT-m. :)

(#17) liksoft válasza Thrawn (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tényleg, így már máshogyan néz ki..... :D

Szerk: De a venti ugyanolyan. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) Izzé


Izzé
őstag

Nem tudom ki fogja ezt megvenni ennyiért?! Elég pofátlan dolog 3x-os áron árulni, teljesen mindegy, hogy a HIS-ről vagy más gyártóról van szó, ilyet nem lehet csinálni. Olyan árakat találnak ki, hogy azt épeszű ember messze elkerüli. Jó minőségű, de legalább adjanak hozzá 10 év garit, ne akarják 2 évvel kiszúrni az ember szemét.
Na befejezem, mert kicsit elszaladt velem a ló. :U

(#19) darkarthur


darkarthur
senior tag

Kár, hogy ilyen rohadt drága, különben tökéletes volna pót kártyának.

Samsung S23 Ultra 5G

(#20) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Háromszoros ár, nagyon pofátlan húzás....

(#21) #93794560


#93794560
törölt tag

De mitől ilyen drága? Mi olyat hoz, amit a 16x -os kártyák nem tudnak?

(#22) lsc válasza #93794560 (#6) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerinted ha van 16 szoros foglalat akkor valaki ilyenre vágyik ? Akkor belerakok egy 16 szorost és kész .

Az élet kegyetlen .

(#23) mephi666


mephi666
nagyúr

én inkább keresek majd egy olcsóbb kártyát htpc építéskor, amin még olyan bolhafing méretű zörgő sincs... legyen kicsi a kártya (méretileg+fogyasztásilag), passzív, hdmi kimenettel is rendelkezzen és a lényeg: legyen OLCSÓ! szerintem nagy vonalakban ennyi kritériumot támasztok egy főleg htpc-kbe szánt kártyánál... ez meg itt több pontos sem teljesül...

mod: jah és mellesleg ha a lapon van egy 16x-os slot, akkor nekem is tökmindegy, hogy hova/milyen kártyát teszek... menjen nyugodtan vga a 16x-osba... tuner meg a többi meg a "rövidekbe"...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) #93794560 válasza lsc (#22) üzenetére


#93794560
törölt tag

Jaja!

Ha már van 16x-os csatlakozóm, és pl. csak HTPC szintű kártyát keresek, akkor simán találok ennél jóval olcsóbb, és mindenhol kapható, kiváló HD teljesítményű 16-x-os kártyát.
Épp ezért nem értem a gyártó logikáját.

(#25) Izzé válasza #93794560 (#24) üzenetére


Izzé
őstag

Szvsz egyetlen logikus magyarázat van rá: kapzsik! :((

(#26) #93794560 válasza Izzé (#25) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez bizony előfordulhat. Vagy a kevésbé hozzáértő felhasználók pénztárcájára számítanak. Aki nem mozog elég otthonosan a hadverek, és a számítástechnika világában, arra könnyebben rá lehet beszélni bármilyen cuccot.

(#27) Male válasza juliabrilke (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Azzzz... "Performance Limited" ;]

(#28) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Kérem kapcsojja ki! :U

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#29) tcp válasza Male (#27) üzenetére


tcp
tag

ici-pici SFF formátumú üzleti gépeknél vannak olyanok, amikben ugye az onboard vga a deafult, és csak 1x-es PCI-E-t tudnak, mivel a bővítés nem nagyon szempont. Az ilyen gépeknél egy gond szokott lenni, ha dual headre vágysz, akkor egy ilyesmi kártyával lehet esélyed ezt elérni. Egyértelműen egy relatív szűkebb kör érdeklődésére tarthat számot, ők viszont ki fogják fizetni a felárat a kártyáért (vettél 1500db PC-t, a mennyiség miatt jó áron megkaptad őket, akkor belefér, hogy annak a tucat operátornak, akinek kell az extra vegyél egy drágább kártyát).

Amúgy sajna dual head képes low profile kártyák mindegyike horror áron van, és gyakran még ennyit sem tudnak grafikai képességeket tekintve.

(#30) P00By


P00By
nagyúr

Hú, ez nem semmi :) :))

(#31) Komplikato


Komplikato
veterán

Egyébb megoldások: Van egy alaplap amiben 1db PCI-E 16x-os van, a többi 1x-es ... és kéne 4 vagy 6 megjelenítőt kezelni ... ha jól emlékszem a Surroundview legalább 6 kijelzőt tud kezelni. Más kérdés, hogy ennyi pénzért esetleg kap olyan kártyát amiben alapból 4 kimenet van ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem az az apró venti nem csap olyan nagy zajt...
Én a mai napig egy 9600XT-t használok, ami kb megegyező méretű, és marhára nincs hangja.
Jó kártya lenne ez, de akkor már inkább vennék olcsóbbért jobb teljesítményűt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) Lenry


Lenry
félisten

A félmagas kialakítású kártya hűtéséért egy apró, iFan nevezetű ventilátoros megoldás felel.

LOL. ez egy sima kis borda, meg egy venti! minek ennek ilyen hangzatos név? GF2-n volt utoljára ilyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Badman 4ever válasza Lenry (#33) üzenetére


Badman 4ever
őstag

GF2-n volt utoljára ilyen
A HIS a 9000-es szériától a HD2400-ig ezt használja alaphűtésként a hasonló kártyáihoz: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#35) Daveedka


Daveedka
tag

ventit ledobhatták volna róla

(#36) joi29 válasza Daveedka (#35) üzenetére


joi29
őstag

Csatlakozom egy kisméretű passzív borda simán elég lenne rája. :K

(#37) Thrawn válasza joi29 (#36) üzenetére


Thrawn
félisten

Mint ezen?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#38) divrapier


divrapier
tag

Lehet vennem kellene pár low-profile kártyát, lefűrészelni az alját PCIex1-esre, és gari nélkül mindössze 75% felárral árulni. :)

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#39) joi29 válasza Thrawn (#37) üzenetére


joi29
őstag

-Igen habár ez nagyobbacska mint amekkorára gondoltam, mert ahol
az említett kis zümmögő képes elegendő hűtést biztosítani, ott egy
ugyanakkora méretű sűrűn bordázott passzív megoldás is megállja a helyét. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ehh az a cooler :(

...

(#41) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A HIS ilyen tréfás gyártó lett? :F Mert ez még viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42) liksoft válasza joi29 (#39) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tévedsz! A sűrű bordázat között megáll a levegő, vagyis egy tömbként fog viselkedni. A spontán légáramlás kialakulásához 3 mm-es légrésekre van minimum szükség. Pont ezért teljesen felesleges amikor egy winyó külső házán picike szellőzők vannak. Csak porfogók. A legkisebb légmozgással is drasztikusan csökkenthető a borda mérete. Vagyis a képen látható passzív hűtő nagy valószínűséggel alig tudhat többet mint a kis ventillátoros.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43) Male válasza divrapier (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Nem is kell lefűrészelni, elég csak egy bevágás, hogy belemenjen a PCIe 1X-be ;)

(#44) Alastair' válasza liksoft (#42) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ebben sok igazság van, érdemes megnézni a Zalman passzív hűtőit.

Alister from Hell

(#45) Router


Router
őstag

Van aki így csinálja:

Egyszerűen le van vágva a kártya nem kívánatos része és kész az X1 csatlakozóba tolható VGA. :C

www.reballing.hu/forum

(#46) Móci válasza Router (#45) üzenetére


Móci
addikt

Én is pont ezt javasoltam, ez a legegyszerűbb módszer. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) Router válasza Móci (#46) üzenetére


Router
őstag

Én is ilyen helyzetben vagyok mert az ITX Zotac lapomon csak egy X1-es hely van... Lehet én is ilyenre fogok vetemedni bár a filmnézésre elég az alaplapi is :)

www.reballing.hu/forum

(#48) ngabor2 válasza Router (#45) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hülye kérdés... de ez működik? csak mert ugyebár mint tudjuk, kisebb kártya tehető nagyobb slotba. de nagyobb tehető kisebbe? ennyivel nagyobb ennyivel kisebbe?

viszont... másik oldalról nem egyszerűbb megközelíteni a dolgot? tehát a pcie1x slot végét szabaddá tenni? az sima műanyag, egy elég éles szikével simán kivágható.

[ Szerkesztve ]

(#49) Alastair' válasza ngabor2 (#48) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én már próbáltam ilyet, de a pcie x1 slott mögött tuti van valami cucc, amitől a nagyobb kari nem fér be. Mármint a lapon valami felszerelés.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#50) ngabor2 válasza Alastair' (#49) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hát akkor elő a dremelt, és adjunk a népi manikűrnek! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.