Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Boxi88


Boxi88
őstag

Undorító az összes biztosító cég!!!!!! :(((

Tavaly nyáron leszorítottak az úttestről, a kocsi összetört, de aki leszorított elismerte, hogy ő volt a hibás! Papíron alá is írta, hogy ő okozta a balesetet! Szépen biztosítónak ellettek küldve a papírok, hogy ennyi és ennyi lesz a javítás, az ő ügyfele elismerte, hogy ő okozta... És láss csodát a kocsi még mindig nincs megjavítva, mert hogy nem teljesen tisztázottak a körülmények!

Kérdem én, hogy mi nem tisztázott abba, hogy 2 tanú látta, hogy leszorítottak az útról majd az okozó is elismeri... és mégsem fizetnek! :W

Elmehet az összes melegebb éghajlatra! :(((

Nektek azért sok sikert!

(#52) sith7 válasza tocsa (#44) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez ok, azt meg csinálják , amint tartósan 10 fok felett lesz a külső hőmérséklet

dave666
ez igaz, mi sem állunk a helyzet magaslatán, sőt, de havi +450 ft közös költség azért belefért volna, hogy minden nyílászárót lecserélnek + szigetelés

Archer
Nem szoktunk vizes tisztítógépeket használni, nem tudom mi lesz még helyette , sokban függ a biztosító válaszától

k.
Hát az tényleg az, ha mindent fizettek, gratulálok :R

Boxi88
Hát ez tényleg undorító :((( ... na pont az ilyen esetek miatt félek, hogy mi lesz a végkifejlet ... nálad egyértelmű volt a dolog, mégis húzzák a pics@jukat ... akkor mi lesz nálam ... :F
Köszi a bíztatást :R

(#53) Lars válasza sith7 (#52) üzenetére


Lars
őstag

Csak egy javaslat, végigolvasva a cikket. A Hősugárzókat nem biztos hogy célszerű lesz használni hosszú távon. Ha a villany vezetékek egyidősek a házzal, akkor jó esélyel komoly problémák merülnek fel, tartósan erősen terhelt hálózatoknál. Nemrég volt a mi városunkban egy ilyen szitu. Hölgy elkezdett porszívózni, szomszéd szobában ment a hősugárzó. Nos akkora lakástűz lett belőle, hogy az alu radiátorok elolvadtak, és a fűtésrendszer vize is segített az oltásban ...
Tudom félelmetes, de sajnos anno nem igazán fektettek nagy hangsúlyt a minőségi villanyszerelésbe ( legmélyebb tisztelet a kivételnek :R )
Biztosítókkal meg nyugodtan lehet durván bánni, mert sokszor tényleg kiszúrják az ember szemét.
Nekem kocsilopásnál szerencsém volt, ott egyértelmű volt a kár ( nem volt meg a kocsi ) az árát is nagyjából reálisan megszámították. Az én sztorim hepi end-el zárult :)
Remélem a tied is azzal fog :)

(#54) sith7 válasza Lars (#53) üzenetére


sith7
nagyúr

Egyszerre a 2 nem is megy, mert nem bírná el a hálózat

Remélem az enyém is az lesz ... :U

(#55) potyautas válasza Archer (#47) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Szinte már off, de csak érdekességnek hagy hozzam még elő a parkettát. Szóba került a lerakásnál a kiékelés. Nos ez nem igazán szakszerű. A fa ugyanis még parkettaként is "élő" anyag. Nem szabad a falhoz kiékelni, hagyni kell helyet, hogy mozogni tudjon! Azon viszont a mai napig csodálkozom, hogy hajdanán a kollégiumban (1968-1971) legalább hetente néhány vödör ultrás vízzel felsúroltuk, majd pasztáztuk a parkettát, és semmi baja nem volt.

(#56) sith7 válasza potyautas (#55) üzenetére


sith7
nagyúr

Szerintem az én parkettámnak a minősége köszönő viszonyban sincsen azzal a parkettával .. abban gondolom még minőségi anyag volt

(#57) HANDO88


HANDO88
senior tag

Biztosítókban is rengeteg különbség van.Nevüket nem írom mert nem is tudom, mivel minden ilyen ügyet az asszony pajtás intéz.Az elsővel mi úgy jártunk hogy 2-3 év után már olyan összeget akartak kérni mintha az egész utca a mi tulajdonunk lenne.Gyorsan lepattintottuk őket és átnyergeltünk egy másikhoz.Normális összeget kérnek nincs velük gond.Úgy 2 éve beáztunk mi is a kémény mellett.Asszony hívja őket és mondja nekik a gubancot,a biztosítós hölgy kérdezi hogy kb hány négyzetméterre terjed ki az ázás?Asszony mondja hogy kb 3 négyzetméter.Erre az ügyintéző hölgy mondja a következőt: az nem nagy terület így ők ki sem jönnének ha telefonon megegyezünk és felajánlott 35000 forintot.Elfogadtuk ,pénzt utalták,beázást javítottam.Mondjuk azóta egy kicsit megint látszik,lehet felhívjuk őket :DDD :DDD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#58) pilóta


pilóta
nagyúr

Melyik biztosító?
Nekem a hungáriánál (direkt kisbetű ;] ) volt lakásbiztosításom. Egyszer hajnal kettőkor egy q.. vanagy durranásra ébredtünk, becsapott a villám az utcában egy házba, 3 házzal a miénk mellett (társasházak). Elment a TV, rádió, video. Szerencsére hűtő-mosógép kibírta.
Na hívom reggel a biztosítót, hogy mi a teendő. El kell vinni szervízbe. Az egész lépcsőházban (5 lakás), mindenkinek tönkrementek dolgai, mindenkinek fizetett a biztosító, csak nekünk nem, mert csak mi voltunk a hungáriánál.
Na mindegy, a történet vége, hogy a szakértőjük megállapította, hogy nem villámcsapás okozta a meghibásodást. Mondom a faszinak, hogy árulja már el, hogy mi okozta akkor, hogy előtte működik minden, utána hirtelen nem, az egész utcában ugyanakkor megy tönkre 30 másik műszaki eszköz, amikor becsap a villám, csak a mi TV-nk, rádiónk, videónk megy tönkre más ok miatt, a többi lakóé, akik más biztosítónál vannak meg a villám miatt? Veszekedtünk egy kicsit még, aztán szépen felmondtam a szerződést. Vettem egy ugyanolyan TV-t használtan 30k-ét, a video javítása 10k volt, a rádiót meg tudtam javítani én is, csak egy forrasztás égett ki, újraforrasztottam és jó lett.

Szóval keresett a hungária 40k-t, bukott viszont legalább 2 millát az elmúlt évek alatt, mert természetesen az autó biztosítása is ment másik biztosítóhoz, a céges autó is, az üzlet biztosítása is, az ismerősöket is lebeszélem a hungáriáról, meg akit csak tudok. Azóta egyszer volt otthon és egyszer volt az üzletben "káresemény". A lakásnál egy laza vezeték a villanyóra után elégett, az üzletben meg a szennyvízcső, ami a fenti lakótól jön megrepedt. Mindkét esetben szó nélkül fizettek, még többet is egy kicsivel, mint amibe valójában került (piaci árat fizettek, haveri alapon lett javítva...) Sőt, amikor egy bulgár kamion megtalálta az álló autómat hátulról, és valami ungabunga biztosítója volt, akihez nincs Magyarországon testvérbiztosító, akkor ők segítettek elintézni a dolgot, hogy ki legyek fizetve.

Nagyon nem mindegy, hogy melyik biztosítónál vagy biztosítva. A hungáriánál olcsóbb a biztosítás csak nem fizet, a másiknál kicsit drágább, de fizet...

Szerk.: Generalinál vagyunk azóta.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#59) sith7 válasza HANDO88 (#57) üzenetére


sith7
nagyúr

ki se jönnek ??? :Y

az nem semmi ... hát nekünk nem ilyen biztosítónk van :(
ez kijön, de nem fizet :DDD .... :U

pilóta
Azért ez már a pofátlanság netovábbja :(( ... főleg, ha több lakásban is volt ugyanaz a probléma
Jól tettétek, hogy váltottatok :K

Én most az Aegon - nal küzdök, náluk van a társasházbiztosítás

(#60) HANDO88 válasza sith7 (#59) üzenetére


HANDO88
senior tag

Lehet hogy én még ijesztőbb vagyok mint te? :F :F :DDD :DDD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#61) sith7 válasza HANDO88 (#60) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem hiszem ... :DDD ... a te avatarod is sokkal barátságosabb, mint az enyém :K

(#62) Magnum_


Magnum_
nagyúr

allianztól menekülni kell.

I humbly and respectfully decline™

(#63) sith7 válasza Magnum_ (#62) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt már mástól is hallottam ... :(((

(#64) pilóta válasza sith7 (#59) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez van. Kapitalizmus van meg fogyasztói társadalom vagy mi :D
Ha nem ad valaki jó szolgáltatást, akkor lépni kell zokszó nélkül. Magyarországon azért él meg sok hitvány munkát végző cég, mert nagyon sokan be vannak állva még a cocializmusra lelkileg, és akkor is maradnak, ha nem elégedettek, mert akkor mindenből csak egy féle volt, ha tetszett ha nem.
Én zokszó nélkül váltok biztosítót, netszolgáltatót, autószervizt, élelmiszerboltot, benzinkutat vagy bárakármit, ha nem vagyok elégedett. Így jártak. Engem egyszer lehet becsapni, kelletlenül kiszolgálni, rossz minőségű terméket eladni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65) sith7 válasza pilóta (#64) üzenetére


sith7
nagyúr

igazad van :R

(#66) kernor válasza sith7 (#6) üzenetére


kernor
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Nekem kivételesen jó tapasztalatom volt a biztosítóval. Történt egy gázrobbanás nálunk, tavaly év végén. Nem történt semmi nagyobb baj, de azért szépen rendbe tette a pukkanás a műhelyt.Nyolc ablakból csak három maradt meg, a tetőt megemelte, a cserép kályha is megsínylette. A tetőn kell cserélni pár palát, a fa szerkezetet helyére igazítani, ahol sérült a vakolat, újra vakolni, cserép kályhát újra rakni. A kár rendezési folyamat olyan 5 napot vett igénybe, de a szakhatósági bizonyítványra kellett várni vagy két hetet, amit a tűzoltóság állít ki. A fent említett kárra 290 ezer forintot állapított meg a szakértő. Ezt rövidesen meg is kapjuk. Szóval hogy erősítsem a szabályt, a kivételes jó tapasztalatommal, én azt mondom hogy meg vagyok elégedve a biztosítómmal.

[ Szerkesztve ]

'' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

(#67) sith7 válasza kernor (#66) üzenetére


sith7
nagyúr

Örülök, hogy jól végződött, ezek szerint ott is vannak rendes emberek :R

(#68) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A biztositok ilyenek, ugy ahogy monndtad.
Amikor megkötni kell ,és az ember fizeti a pénzt nekik addig nagyon készségesek,bármikor adnak uj csekket,ha a kutya lenyelné véletlen a sárga csekket
Egyik ismerősömnek a 13 éves Suzikiának nekimentek az idén,el is ismerte a tag,hogy ő volt a hibás,nekicsuszott a kocsinak
Amikor a cipora/!!!/ összetört kocsira a biztosito 22300 forintot akart adni ő is elsőnek azt hitte,hogy ez a részösszeg..
Nem az volt.
Igy jön össze a nagy profit náluk....... :(((

[ Szerkesztve ]

(#69) Boxi88 válasza sith7 (#52) üzenetére


Boxi88
őstag

Hiába volt teljesen egyértelmű... Még sem fizettek egy vasat sem! :W

Azért nektek sok sikert! ;)

(#70) sith7 válasza Silentfrog (#68) üzenetére


sith7
nagyúr

Na az már kemény :Y
Egy autóra ... ???!!! :W

Boxi88
köszönöm a bíztatást :R

(#71) Archer válasza potyautas (#55) üzenetére


Archer
őstag

Abban igazad van, ha nagyon passzentos, fel is púposodhat mert nincs mozgástere de ha túl nagy a hézag a fal meg a parketta között, akkor meg túl sokat tud mozogni. Néhány centi az optimális. A kollégiumos példádra: nem vagyok asztalos de dolgoztam már fával, a jól kiszáradt keményfa azért nem szívja meg olyan könnyen magát vízzel mint mondjuk a fenyő pláne ha még lakkozva is van.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#72) sith7 válasza Archer (#71) üzenetére


sith7
nagyúr

minimális hely volt neki hagyva , de nem ennyi ...hogy ennyire szétjöjjön :(

(#73) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Nekem a kék színű biztosító 12.500 Ft-t fizetett fél m2 tető beázásra. Biztosítók között is óriási a különbség.

(#74) sith7 válasza Pikkolo^^ (#73) üzenetére


sith7
nagyúr

az biztos ... :U

(#75) CurrentValue


CurrentValue
tag

ajánlom nektek a DAS-t (biztositás biztositása:D)
Legalább egy 1évet fizessetek be, kocsin legyen a matrica, a lakásbiztosítási ügyintézőtök/kárfelmérőtök tudja hogy ilyenetek van.
Nekünk nagyon "megérte".
Betörtek: 1.300.000Ft plusz az ajtó cseréje került kifizetésre.
Megtörtem anyám autóját: Casco fizette 1:1ben 20000Ft-os önrész mellett persze hogy a teljes bal oldalt végig húztam.
Az új fűtési rendszer a padláson futott, de egy T idomot hibásan sajtoltak, az első nagyon komoly ütési időszakba elkezdett ömleni a viz, erre kifizették a javítási ktg-t és a szoba berendezését ahova befolyt a viz. 300.000ft feletti kifizetés volt.

Ezekhez persze korrekt, prémium biztosítás társul, és hosszútávon ahogy a mellékelt ábra mutatja megéri hogy évi 60ezer a lakás és életbiztosításunk ( illetve már kutyára is van) igy lesz az idei 64ezer, és ha az eb megharapna bárkit kikóborolt állapotában, akkor is fizetnek.

tattara-tattara:). Ha valakinek kérdése lenne azzal kapcsolatban hogy ezek hogyan lehetségesek szívesen segítek.

visszaolvastam: Pilota is irja, mi is generalinal vagyunk. illetve kocsi casco generali, bizti uniqa

[ Szerkesztve ]

(#76) sith7 válasza CurrentValue (#75) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi a hozzászólást, sajnos most arra nincs lehetőségünk, hogy plusz kiadásokat vállaljunk be :(

(#77) CurrentValue válasza sith7 (#76) üzenetére


CurrentValue
tag

ezesetben bujjátok a DAS oldalát, jogszabályokat, stb. De egy üzletkötőt mindenképp hivjatok el magatokhoz és hallgassátok meg a trükköket amiket elmond. Érdemes.
Nem vagyok se DAS-os se biztosítos:). De ha 2éve nem lépünk be a DAS-ba akkor most nagyon nagy sanyarú életünk lenne: 1éve oktoberbe összetörtem magam, 3honapig ágyba voltam, majd még azon a télen az első munkanapon mikor nem otthon ültem betörtek és mindnen vagyonunkat elvitték. Ha nem vagyunk felkészültek akkor valószínüleg a biztositó valami 300.000körüli összeggel lezárja az ügyet, a biztosító szintén nem fizet a kocsimra egy petákot se. Így pedig ha nem is 100%os de igen korrekt volt az a kifizetési érték amit visszanyerhettünk.

(#78) sith7 válasza CurrentValue (#77) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, köszi, megnézzük :R

(#79) Findzs


Findzs
addikt

nekem csak jó tapasztalatom van a biztosítómmal (otp garancia)
kisebb károkkal nem is foglalkoznak, ki se jött senki mikor a üveg betört, az üveges adott számlát 10 ezerről közben megcsinálta 3 ezerből a biztosító meg fizetett

volt egy olyan esetem is mikor a villám miatt kiment az alaplapom
bejelentettem, gondoltam ha már cserélem komplett gépet cserélek uj foglalatú cpu ram stb. és annak a számláját fogom leadni gondolva arra hogy úgyse fizetik ki az egész összeget hanem csak ami hibás volt
erre kifizették mind a 100 valahány ezer forintot és még csak ki se jött a kárfelmérő
ez már pár évvel ezelőtt volt és azóta ugyanennek a biztosítónak halottam olyan ügyeit mikor komplett tetőket fizettek ki valakiknek akinek a vihar elvitte, nem kekeckedtek semmivel

egyébként én vidéki kisvárosban lakom lehet errefelé rendesebbek a biztosítók, pláne azokkal akik több 10 éve fizetik

ha velem ezt a cirkuszt csinálnák én tuti a lezajlott kárrendezés után váltanék tőlük más biztosítóra

mindenképpen egy független kárszakértőt is meg kell kérdezned szerintem meg legyen árajánlat 1-2 cégtől emberkétől hogy mennyiért csinálná meg

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#80) Rossi válasza grc999 (#1) üzenetére


Rossi
addikt

Nem azért, de el kellene költözni. 30-40 éves panelek jobbak már nem lesznek...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#81) sith7 válasza Findzs (#79) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor remélem második körben nekem is szerencsém lesz ... amúgy még mindig nem ért ide a jóember ... felhívni meg csak azt tudom, aki itt volt, de ő letolja a dolgot magáról ... lehet keményebbnek kellene lennem ... :U :F

Rossi
Ha megtehetném én is elköltöznék ... de nem tudom megtenni :(

(#82) Rossi válasza sith7 (#81) üzenetére


Rossi
addikt

Gondolom... Remélem szerencsétek lesz a biztosítóval.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#83) sith7 válasza Rossi (#82) üzenetére


sith7
nagyúr

Én is ... :F ...csak már érne ide ... :U

(#84) Kantorpe


Kantorpe
tag

Az egesz jo, nekunk leegett kb. a fel haz, es a biztositos megallapitotta, hogy 86.9k HUF...
A furdo rendbehozatala volt csak 600k, mivel mindent cserelni venni kelett takaritani, etc... , a vegen meg a takarito ceget es az elegett ruhakat is kifizettek....
Elotte meg aztmonda a paraszt felmero, hogy a takaritast nem fizetik, mert takaritani azt barki tud :N a ht gepekkel etc. meg igy jartunk....

Szakik jofejek voltak, olyan arakat mondtak, hogy a biztosito szeme kiguvadt, de az ugyvedi levelezes megtette a hatast, mert a regionalis vezetoje jott ki a biztositonak, akkor hirtelen megfordult a helyzet es minden kis mitugrasz vigyazba allt, es meg jol le is baszta oket.
Picike emberseg szorult bele, gondolom behoztak masokon :U

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#85) Kantorpe válasza Archer (#49) üzenetére


Kantorpe
tag

Jellemzo panasz az uj muanyag jol zaro ablakokkal felszerelt paneloknal.
Hohidnal a para kicsapodik es ott is a franko penesz.
Orosz testverek direkt rosszul zarora terveztek a legmozgas miatt, erre a kvitelezes meg ratolt, szoval szellozteteshez sem kell ablakot nyitni.

Minden panel berohad ahol kicserelkik az ablakot merheto futes ilyesmi, mert az emberek letekerik a futest es megjobban peneszedik.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#86) sith7


sith7
nagyúr

Nem jött az emberke, hanem küldtek egy levelet, miszerint nem a beázás miatt jött szét a parketta, nem fizetnek rá semmit :W ... 'kérjük levelünkben foglaltak elfogadását"
Akkor ez innentől döglött, ugye ? :O

(#87) kovy79 válasza sith7 (#86) üzenetére


kovy79
őstag

Még csak most olvastam a cikket. Huh, hát nem irigyellek.
Csatlakozom pár hasonló véleményhez: a biztosítóknál rohadékabb, gerinctelenebb valami nincs a földön.
Persze, hogy azt írják, amit, de ez csak az ő véleményük.
Nem vagyok szakember, nem vagyok tisztában a kirendelt szakértők javadalmazásában, de egyet lehet meg kellene keresni, hogy mi a privát véleménye és utána mindenképpen továbbvinni az ügyet. Jogász ismerősöd nincs, akitől segítséget tudnál kérni?

Egyébként ez a festésre szánt 33.500.- forint is nevetséges. Ha meg is csinálják, a külső szigeteléssel mi lesz? Az a jövőben is lyukként fog viselkedni! A biztosító szerint azt nem kellene rendbe tenni? Vagy be fog hegedni?

Ha ráér, megkérdezem egy ügyvéd haveromat, mi a véleménye.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#88) sith7 válasza kovy79 (#87) üzenetére


sith7
nagyúr

Azt mondták, ha tartósan 10 fok felett lesz a külső hőmérséklet, akkor megcsinálják a külső szigetelést

Itt is írták, meg időközben ma én is beszéltem egy parkettással, hááát úgy néz ki a távhő száraz levegője lesz a hibás a parketta miatt ... szóval ez lehet, hogy tényleg ennyi volt :F

(#89) potyautas válasza sith7 (#88) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A szomszéd 10 emeletesen itt lógtak a fiúk decemberben, pedig ugyancsak nulla fok közelében járt a hőmérséklet. Ők is csak javítottak. Na jó, csak úgy mondtam. Én se mennék fel hidegben.

(#90) sith7 válasza potyautas (#89) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, nézd én már annak is tudok örülni, hogy megígérték, hogy jönnek ... mit tudok tenni .... ez van ... :(((

(#91) Rossi válasza Kantorpe (#85) üzenetére


Rossi
addikt

Mi most költöztünk el egy tégla társasházból, pár hónapja cserélték a nyílászárókat, most csinálják a külső hőszigetelést. A csontszáraz lakás egy hét alatt úgy bepenészesedett a hőhidaknál, hogy öröm volt nézni. Erre azt mondták az ablakosok, hogy ne csukjuk be rendesen az ablakokat...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#92) potyautas válasza Rossi (#91) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nekem a rosszul záródó eredeti ablakokkal nincs ilyen gond, Annyi csak a bajom, hogy egy ablakot állandóan, az erkély ajtót pedig gyakran nyitva kell tartanom a túlfűtés miatt. Hogy a bosszúságom fokozódjon, 43eFt a januári fűtésszámla :(

(#93) sith7 válasza potyautas (#92) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez se normális dolog ... mi meg 2000 w - os hősugárzókkal fűttűnk még pluszba, hogy a gyerekek ne fázzanak :(((

(#94) blunt válasza Boxi88 (#51) üzenetére


blunt
aktív tag

usa-ban mar milliomos lennel...

on topic: fejlemeny van a panellal kapcs?

[ Szerkesztve ]

(#95) sith7 válasza blunt (#94) üzenetére


sith7
nagyúr

Itt is írták, meg időközben ma én is beszéltem egy parkettással, hááát úgy néz ki a távhő száraz levegője lesz a hibás a parketta miatt ... szóval ez lehet, hogy tényleg ennyi volt , nem akarnak a parkettára fizetni :(

Azt mondták, ha tartósan 10 fok felett lesz a külső hőmérséklet, akkor megcsinálják a külső szigetelést

[ Szerkesztve ]

(#96) pc-user


pc-user
aktív tag

Felvetetted egyébként (társasháznál, közgyűlésen stb.), hogy a panelhézagot szigetelni kellene?

(#97) sith7 válasza pc-user (#96) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen, és kb. 2 hete megcsinálták ... a 3. alpinista fogadta el , de kész van ... :U

Eredmény: ... ugyanolyan hideg van a fal mellett ... :F :W

(#98) pc-user válasza sith7 (#97) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nincs változás?
Mi is szélen lakunk, a fal mellett érzem a hideget, ahogy húz be. Gondoltam, felkeresem a társasháznál az illetékest.

(#99) sith7 válasza pc-user (#98) üzenetére


sith7
nagyúr

dettó .. de ennyi , nem tud mit csinálni ... régi az épület, az ablakok ... :(

(#100) pc-user válasza sith7 (#99) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ah, értem... Állítólag a rések szigetelése sem túl tartós (max. 2-3 év).

Láttam itt Miskolcon egy négyemeletest, ahol a szélső lakó leszigeteltette a réseket nem a szokványos módon, hanem kb. 5cm-es nikecellt ragasztatott fel kívülről a hézagokra úgy, hogy bőven takarjon, tábla-méretben. Én is megcsinálnám, ha nem a 3. emeleten laknánk...

(#101) sith7 válasza pc-user (#100) üzenetére


sith7
nagyúr

Az a baj, hogy itt nem engedik, hogy kívülről hozzányúlj a házhoz ... igaz pénzem sem lenne rá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.