Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ennyiert tenyleg olcso.

Kesobb utanaolvasok jobban

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Nekem is van egy ilyen, teljesen jól működik,bár nem egy sebességbajnok, de 3 HD streamet azért elbír.
A ventit én kiszedtem és a tetejére felraktam egy 12 cm-est, a fedél eltávolítása után, így nincs hangja és mivel nincs szem előtt nem látszik hogy csúnya :-).
Viszont a torrent nekem nem megy, nem indulnak el a letöltések, folyamatosan idle módban vannak :-(

Dokibá

(#3) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Abba nem tetszik a nas, hogy a torrent-et nem bírja.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Lalikiraly válasza Dokibá (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia. Explorerben állítsd alaphelyzetbe a klienst. Majd újra add hozzá a torrenteket. Amúgy idle módban is megy a seed legalábbis nálam a tracker szerint igen. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) Lalikiraly válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia! Igen sajna a 8 darab már eléggé megeszi. A gyenge kis proci ennyit bír. Ha valaki mérne egy konnektor fogyasztást kíváncsiságból, azt megköszönném! :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#6) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Most nincs több időm, de beköttél egy gigabites NAS-t, egy Tp Link 741 mellé ami csak 100Mbites?

(#7) Lalikiraly válasza Gézengúz (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A másolás a nassal le/fel irányban max 7MB volt eddig. Kétlem, hogy a router lenne a szűk keresztmetszet. A kis otthoni tárolásra meg nekünk tökéletes, de cáfolj meg :) amúgy nagyon jó kis router. Évek óta szolgál, pedig majd minden nap mikor alszok, vagy sokáig senki otthon akkor áramtalanítva van. Sose fagy sose semmi baja ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) Dokibá válasza Lalikiraly (#4) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Csak Mac-jeim vannak otthon, nincs egy darab explorerem sem :-(
Emiatt már a beüzemelés sem volt egyszerű mert csak PC-s app van hozzá...

Dokibá

(#9) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Am körbe jártam a kérdést rendesen. Lehet kéne egy blog bejegyzést írni róla.

Nas nem jó mert kevés a teljesítménye nekem.
Itx gép nem bővíthető.
Nagyobb gép, több fogyasztás...

Így maradt a nagy gépen a dolog, csak a játékok átkerültek a másik "kisgépre" és az is lett a mindenes gépem.

Általános alternatívára gondolva beszereznék egy amd geo rendszert és hozzá egy külső usb-s tokot. Csak hát nehéz találni. Ez a nas tényleg általános felhasználásra jó, aki többre vágyik ne ilyeneket nézzen.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) generic


generic
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ha ezen tárolok filmeket, azokat wifivel le tudom játszani PC-n akadozás nélkül? :)

(#11) Sanchez638 válasza generic (#10) üzenetére


Sanchez638
addikt

Persze. Egyszerre több dolgot is ki tud szolgálni, pl az ágyba tabletröl ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) kaszaking


kaszaking
tag

e-mail beállításoknál csak a küldő/fogadó címét illetve a tárgyat lehet beállítani?

(#13) Osynho válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


Osynho
addikt

Nagy felbontású és bitrátájú (pl REMUX) filmek is mennek akadásmentesen?

(#14) generic válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


generic
senior tag

Akármilyen routerre rá lehet kötni? :)

(#15) AtHoS válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bírja az, de ne olyat vegyél amiért még neked fizetnek csak vigyed már haza.

Vannak jóval erősebb vasak is, de ugye azok nem 9,5k-ba kerülnek

read-only mode on the forum

(#16) Lalikiraly válasza generic (#10) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia! Nálam így működik. Tökéletesen lejátszik egy Blueray ripet ami 4 gigás. Wifin keresztl, közben megy a torrent, másolás és FTP szerver is aktív...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#17) Sanchez638 válasza generic (#14) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen, ez egy hálózati tároló, bármivel el lehet érni, kitűnő dolog megosztani otthon pl a filmeket, és mellete keveset fogyasztanak. Ez ami a cikkbe van az inkább az átlag felhasználónak jó.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#18) Lalikiraly válasza generic (#14) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Aminek van LAN portja, természetesen :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19) Osynho válasza Lalikiraly (#16) üzenetére


Osynho
addikt

Komolyabb minőségű filmekkel próbáltad?

(#20) Lalikiraly válasza kaszaking (#12) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen sajnos, én próbáltam sokféleképpen megadni, de nem működik mert a gmai egyéb beállításait nem lehet megadni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) arty válasza Osynho (#13) üzenetére


arty
veterán

bluraynél a max bitráta 54mbit/s, azaz 6.75 mbyte/s, ergo lehetnek akadások, még akkor is, ha a lejátszód pufferel valamennyit ... ez így nagyon a felső határon egyensúlyozás volna, nem ajánlom erre a célra :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) Lalikiraly válasza Osynho (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

1280x720 as 4.5 gigás bd rippel tökéletesen ment...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#23) Osynho válasza Lalikiraly (#22) üzenetére


Osynho
addikt

Ennél komolyabbra gondoltam. :P :B

arty: Igen, én is attól félek, hogy wifivel nem igazán tudnám megoldani a filmlejátszást itthon. :/

(#24) generic válasza Lalikiraly (#22) üzenetére


generic
senior tag

Én is gondolokodom NAS-on, de nem igazán értek hozzá. Mivel tud többet egy drágább? :) Nekem torrentre kéne, de max 4-5öt töltök egyszerre, arra tökéletes, mint írtad.
Meg a filmeket streamelném htpc-re. :)

(#25) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Az E-mail részhez annyit, hogy kell neki állítani SMTP szervert, hogy tudjon levelet küldeni, különben nincs kimenő szervere, ha nincs ilyen opció a szoftverben sehol akkor ez bukó erősen.

Nem rossz írás! A gép meg hát na... Low budget.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#26) kaszaking válasza DJ. Ru$y (#25) üzenetére


kaszaking
tag

Megnéztem a használati útmutatóját hátha találok valamit benne a cikk írójának de semmi hasonló nincs benne.
Ennyi van az e-mail résznél (Képet a cikkből vettem, a használati útmutatóban is ez van)

This page allows the server to send an E-mail if important changes are made to the NAS server.
Send me an email when important settings changed or severe problems occurred: Enables the 55
sending of emails when changes are made or problems occur within the NAS server.
Sender email Address: Enter the email address that will be sending the mail
Receiver email Address: Enter the email address of the recipient of the mail
Subject: Enter the subject of the email.
Please note: It is recommended to use a Gmail account for sending mails from the NAS server

[ Szerkesztve ]

(#27) Lalikiraly válasza kaszaking (#26) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ne ezt énis elolvastam csak nem értem, viszont az "enables 55" nem az lenne, hogy az 55 ös portot kéne neki nyitni a routerben? Nekem azt is mondták, hogy telnet kliensel nézzem meg a server beállításait. Valaki csak jár erre aki megmondja a frankót...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) Lalikiraly válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Tablettel milyen formában a legjobb elérni? Van ftp kliens? Vagy hogy? Továbbá mobilról pl windows phone?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#29) kaszaking válasza Lalikiraly (#27) üzenetére


kaszaking
tag

Bocs, most nézem, hogy az 55 az az oldalszám csak figyelmetlen voltam és bemásoltam azt is. Tehát a szövegben nincs ott az 55ös szám

SORRY

szerk: javítás

[ Szerkesztve ]

(#30) Sanchez638 válasza Lalikiraly (#28) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezt majd nekem is ki kell derítenem, mert szeretném a gépemről pl a filmetek wifi-n megosztani.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Egy teljesítmény tesztet elbírt volna még a cikk. Csak a lényeget olvastam, de nem láttam, hogy mekkora neted van, aminél a torrent "eléggé megterheli".
Érdekelt volna mit bír adatátvitel és cpu terén, főleg párhuzamos műveleteknél.
Mondjuk DLNA lejátszás közben torrent, vagy adatátvitel.

10k-ért én is szemeztem vele, de inkább usb-s router lett belőle.
(Asus N18U: 18-20 MB/s átvitel usb2.0-án, 800 mhz Cortex A9 és 256 mega ddr3 ram bőven elég a DLNA-hoz 20 gigás mkv fájloknál is és nem jön zavarba, ha ez alatt még torrentezik is (800 KB/s nettel) QoS mellett. Egyik alkalommal a filmezés közben még egy dvd írás is ment róla 4x sebességen és a videó se rezzent meg és a puffer se kezdett elfogyni.)
Így csak egy eszköz van, egy fogyasztó ami a mobil vinyóval 20 W alatt marad óránként, és az ára is alig haladja meg pár ezressel ezt a NAS-t és mellé egy rendes belépő szintű router árát összegezve. És ventilátor sincs. :P Leszámítva a hdd keretet, jah az ugye plusz költség.

(#32) Lalikiraly válasza generic (#24) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Drágább az kapásból 20 ért van DLINK vagy 25 ért ami már cloud ot is tud. Nyilván erősebb hardverrel rendelkeznek. Ezért több torrent tud futni, meg többfajta server alkalmazás és egy jobb webes felületük van több beállítási lehetőséggel, meg mondjuk halkabbak. Azt neked kell tudni, hogy megéri e? Várjuk egyelőre a többi kolléga tapasztalatát ezzel a kis szerkezettel.

A HD videó stream et meg elnézést, hogy nem teszteltem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#33) Lalikiraly válasza Teasüti (#31) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Jogos amit mondasz és köszönöm nagyon az észrevételt!

Így hirtelen azt tudom mondani, hogy 8 torrent fut gyszerre, tehát a maximum plusz hozzájön hogy sima avit nézek róla és zokszó nélkül viszi.
A netem meg DIGI 50/30
A nas kb 2-3 MB/s el tölt max. már amit a kliensben látni lehet, mert lassan frissít pláne 8 torrentnél.
Más telljesítményt nem tudok mondani, meg mint az adataiból kiderül egy nagyon régi gyenge kis procija van. Sokkal többet biztos hogy nem tud. Én majd később RAID 1 et akarok vele.

DLNA lejátszást hogy érted? Mert a media server ha beis kapcsolom nincs készülékem amivel tudnám tesztelni (TV) máshogy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#34) Lalikiraly válasza Sanchez638 (#30) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Filmetek et én sem akarom megosztani :D

Bocsi ezt nem tudtam kihagyni!

Na majd valaki csak elmondja mik a lehetőség. Gondolom a MEDIA server lesz a megoldás rá.

Én a PC-n a Windows intézőben hozzáadtam mint hálózati meghajtót és simán tallózom.
FTP módban is működik prímán.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35) Teasüti válasza Lalikiraly (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

50-es net ha jól számolom vmivel több, mint 6 MB/s-os letöltési sebességet kellene tudjon, vagyis ha a seed is adott, akkor gondolom a NAS korlátoz, ami rossz hír. Bár ha a cikk szerinti 2-6 MB/s LAN-LAN átviteli sebességet nézem, akkor mindegy is...
Nincs benne semmi tartalék a jövőre nézve, ahogy látom a leírtak alapján ez a régi hardver max egy felhasználót szolgál ki és leginkább azt is adsl internet mellett. :(
Jah és hd tv szóba se került még, bár ha (low res?) avi-zol, akkor a DLNA lejátszás sokad rangú szempont gondolom.
Nagyon öreg gépecske ez már, úgy 5 éve még szódával elment. :)

DLNA az megy PC-vel is, a legtöbb lejátszó (WMP, VLC, MPC, stb.) tudja kezelni a hálózati média lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#36) kátú


kátú
őstag

Ha az usb 2.0 ás csatiba dugok egy pendriveot akkor azt is látja az androidos telefon?

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#37) Lalikiraly válasza Teasüti (#35) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez így van, ahogy leírtad, nekem nagyrészt adatot tárolni kellett amit távolról és adott esetben több gépről elérhetek. A max 8 torrentet simán kihasználom és nem itthon két notit járatunk a torrent miatt. Továbbá a VLC gyönyörűen játsza le róla a filmeket no akadás ilyesmi. Persze ezt értem 1,5 gigás avikkal vagy mint a minap a HD 4 gigással is. Szóval ahhoz képest.

Az email küldést ha valaki tudná szebb világ lenne :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#38) Lalikiraly válasza kátú (#36) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem!

Azt csak a NAS látja és arra lehet backupolni....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#39) Lalikiraly válasza kaszaking (#29) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

semmi gond :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#40) martonx


martonx
veterán

Ez a NAS annyira gyenge, hogy ennél egy 15K-ért kapható erősebb router + usb-n rádugott vinyó páros is jóval használhatóbb.

Én kérek elnézést!

(#41) Teasüti válasza martonx (#40) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Yep, lásd feljebb.

(#37) Lalikiraly
Amúgy a 8 torrentet honnan szedted? Van vmi létszám korlát a kliensben?
Általában a kapcsolatok száma számít erőforrás szempontból, nem az, hogy darabra mennyi torrent fájlt adtál hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#42) Lalikiraly válasza Teasüti (#41) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát ha a cikket elolvastad, akkor láthatod és ott a screenshot is, hogy igen, max 8 darab torrent futtatása engedéjezett...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#43) Teasüti válasza Lalikiraly (#42) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak a konklúziót. :B

Custom firmware kérdése felmerült már?

(#44) Lalikiraly válasza Teasüti (#43) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nyújjon meg a nyakad xD :DD

Igen felmerült a custom firmware, de én nem merem megreckírozni!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Fúú mondjuk nagyon olcsó.
Azt jól értem, hogy 4 megába belezsúfolták az os-t? :Y Szép teljesítmény.

De nagyon gyenge és elavult. Ordas hibák:
- max 4 tera? :U
- 370 mhz arm, meg 128 ram? Jó a ram még oké, de a cpu nagyon halovány.
- aktív hűtés? :W

Nemkell. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) dugesz77


dugesz77
őstag

Ha a torrentezés a fő szempont akkor egy ötössel drágábban ott a Zyxel NSA310s. Bár csak egy fiókos(max 4 TB) de mindent tud mint a "nagyok". Menüből telepíthető rá Transmission ott nincs semmi megkötés. Kicsit hangos volt a ventilátora én levettem a hátlapját ventilátorral együtt. Két fokkal melegebb lett a HDD de cserébe csak annak a kerregését hallani ha nagyon figyelek. Most fut kb. 25 torrent (4/1 MB/s)+ 15GB-os 1080p mkv stream 7%-on dolgozik benne a proci .

(#47) nimfas


nimfas
addikt

Először egy Tp-Link 1043-as routerrel kezdtem, rádugva egy 320 GB-os külső 2,5-es winyót.

Ezen futott a torrent, ftp, samba. Sebesség wincsiről számítógépre 12 MB/s volt.
Aztán váltottam, GoFlexNet-re, kis linuxos mininas.... ArchLinux fut rajta, ebbe tok nélkül van sata foglalatba állítva a 320-as (azóta 1 TB) winyó... másolás winyó és számítógép közt FTP-n 60-70 MB/s.

Sajnos mióta ennyire dübörög a gazdaság és elszállt a HUF/USD árfolyam nem olyan baráti áron beszerezhető mint 3 éve mikor én vettem.... :-S

[link] kb 20eFt szállítással együtt...

Találtam olcsóbban is... [link] 11eFt németből :)

[ Szerkesztve ]

(#48) wwenigma válasza nimfas (#47) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem is, ma allitgattam be teszthez. Sebesseg azert csak lefele 60MB/s, felfele 40MB/s mind SMB mind FTP-n. Torrent 6MB/s korul jon lefele.

Nemet linkedre még szamolj kb 3e postat minimum...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49) Lalikiraly válasza Vladi (#45) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az aktív hűtés a vinyó, illetve vinyók miatt van. Nekem nappal megy a venti, de estére lekapcsolom, azt kész...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50) Sanya


Sanya
nagyúr

Ennyi pénzért tökéletes

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.