Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ahhoz képest, hogy csak 2 HDD fél bele, elég nagy a kaszni. Meg szerintem a ventilátor hangja is kritikus kérdés a ketyere funkcióját tekintve, bár ha nem melegszik kikapcsolva sem akkor ok, de mi lesz nyáron?

[ Szerkesztve ]

(#102) kovgab


kovgab
aktív tag

ennyiből simán jó ...

Ká Úr

(#103) kenand válasza wwenigma (#90) üzenetére


kenand
veterán

50-60 USD-ből meg van a banán postával. Az én kis MeLE-m is meg volt 60 USD-ből postával. Egyedül egy 2 USD-s XBOX SLIM HDD tok kellett még (de az is csak a design miatt)

Tény, hogy a banánnal nincs tapasztalatom, hogy natív-e a STA , de a eLE-nek biztosan, különben nem tudná Linux alatt ezt a sebességet:

[ Szerkesztve ]

(#104) kenand


kenand
veterán

Ez a teszt alapján a Banana PI SATA sebességével sincs gond ...

(#105) suste válasza kenand (#103) üzenetére


suste
veterán

ez tetszik! (banana pi link)
mondjuk a háznál gondolhatnának a HDD elhelyezésre, és akkor már tökéletes lenne

(#106) Rick4 válasza arty (#98) üzenetére


Rick4
félisten

Az E-350-es kapok újonnan ugyanannyiért mennek, mint az áltlaam említett asrock q1900, ezért is hoztam fel példának, nem látok korrekt alternatívát, de lehet csak nem kerestem eléggé. Kimaradt rendesen az AM1, és az érdeklődés azért adott, mert médialejátszó cserében vagyok, egy blu-ray felvevőmet készülök eladni nagyon ár alatt, és ebből következően a helyére egy málnapc, egy androidos hdmi-s stick, egy pipo x7, meg ki tudja még, mi jöhet. Keresem a megoldást egyelőre.

20K körül milyen AM1-es foglalatos itx lap és proci jönne ki, ami tényleg 10W-ot eszik, hűtés nélkül is hűvös, és gyors is? A vga részen nem látom a különbséget, ha megmondod mit kellene néznem, megnézem a saját gépemen is, hátha... Itt nem videozok, de a médialejátszónál jó lenne a közel ideálisra törekedni,

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#107) kenand válasza suste (#105) üzenetére


kenand
veterán

Ilyen szempontból jobb a kis MeLE A2000G háza, annak a tetejére rá kell állítani a 2.5" SATA HDD-t.
Az olcsó XBOX Slim tokot csak a design miatt tettem rá, anélkül is tökéletesen menne (van gyári MeLE tok is de az 20 USD körül van)

Én egy használt MSI WindBoxból készítettem passzív HTPC-t a nagy fiamnak (16 ért vettem 1 GB rammal, hivatalos XP-vel és 160GB SATA HDD-vel). Annak 1 magos Atom CPU-ja van, nem egy világbajnok, de 3 miNIPCI foglalat is van a gépecskébe, egy CrystalHD került az egyik slotba, így tökéletes HTPC lett belőle. Az SPDIF hiányát egy 7 USD-s USB-s hangkártyával pótoltam, ami dreiver nélkül megy Linuxon/Windows és OSX alatt is. (GeeXbox és OpenELEC is simán látja). Így optikán megy a hang 5.1-ben pass through módban az erősítőre.
Most kínál valaki a hardverapron egy HTPC-sített -CrystalHD-val kiegészített HP ThinClient-et embedd Windows 7-tel (De SATA HDD is hackelhető bele, SATA portja van)

[ Szerkesztve ]

(#108) creation válasza Rick4 (#106) üzenetére


creation
senior tag

Én ezeket nézegetem mostanság:

Alaplap: [link] specs: [link]

APU: [link] 25W [link] vagy [link] 25W [link]

+ memória + táp + ház + HDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#109) kenand válasza creation (#108) üzenetére


kenand
veterán

Ebből a posfás kis ház lesz a legdrágább tétel, vagy bele kell tenni a pici lapot egy nagy házba...
Nem nem rossz linkek.

Gondolkodtam a következőn is....
Manapság olcsón lehet venni L-es sorozatú 4 magos 771-es Xeon CPU-kat L5408 (40 watt), L5410 (50W)
Nekem 2 kompatibilis 775ös lapom is van félretéve (kis modding kell csak). Ez a 40 ill. 50 Watt könnyen csökkentehtő ha a legkisebb órajelen a legkisebb feszültségen járatja az ember a CPU-t... szervernek nem kell a max órajeléen mennie...
Tény video káryta szükséges a Xeonhoz (hacsak nem G-s sorozatú anz Intel chipset)

(#110) wwenigma válasza kenand (#104) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valo eletbe mennyivel kepes masolni halon? :U Egyebkent ha jol lattam a blogiro kollega is megkerte az urakat hogy maradjunk a temajanal... Seagate Goflex direct i/o -val 110MB/s ir/olvas... De ezt folytassuk majd annal (miutan lesz irasom nyilvanos)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#111) kenand válasza wwenigma (#110) üzenetére


kenand
veterán

OK.
Felkínáltam egy témát a témaindító eszköz okosítására, de nem reagált rá senki...

Seagate goflex is okosítható, de hardverében alig különbözik a a D-Link Nasomtól és azt is alig használom...
De ígérem nem offolok többet

(#112) Lalikiraly válasza kenand (#111) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én szívesen fogadnám, ha valamilehetne okosítani rajta, de hogy lehet ezekre új rendszert húzni elsem tudom képzelni... Ugyanúgy mint a mostani egy firmware update el vagy hogy?
Tehát engem pl érdekel, de tényleg nem értek hozzá. A hardverhez értek nemaz de pont ezekben a témákban nagyon nem vagy otthon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#113) Dokibá válasza Lalikiraly (#4) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Sajnos a torrent nem indul el akkor sem ha explorer alól indítom.
Viszont csináltam egy sebességtesztet, nekem 2 db 2 terás vinyó van benne RAID1-ben, így az írási sebesség
8 mega/sec, az olvasási 25-30 közötti, Blackmagic speed testtel mérve.

Dokibá

(#114) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Egy TL-WR1043-as USB portjára dugott vinyóval az írás 10, az olvasás 12 mega/sec, ehhez képest azért nem rossz, pláne az árához képest.

Dokibá

(#115) Lalikiraly válasza Dokibá (#113) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez furi hogy a torrent nem megy az adatátviteli sebesség meg jóval több mint nálam.
Milyen routeren van?
Akkor lehet ténylega routerem fogja vissza nagyon. De érdekes...

Und milyen vinyók is azok?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#116) Dokibá válasza Lalikiraly (#115) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Egy cisco gigabit switchen egy dl- wr1043-as router mögött. 2 db wd black van benne.

Dokibá

(#117) Rick4 válasza creation (#108) üzenetére


Rick4
félisten

Ha ilyesmi kellett volna, első göndolatra ott lett volna a G1610-es intel meg egy kis ITX lap, Anyukámnak egy olyan gépet pakoltam össze 1 éve karácsonyra, 22W-ot eszik egy SSD-vel, és a mai napig nagyon gyors, pattogós masina.

Igaz, ha most kellene vennem, valószínű egy ilyen kis sempron lenne.. :K

Pont itt egy cikk a sempron j1800 (ami ugye a magasabb frekin futó, de kétmagos változat) párharcról: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#118) Rick4 válasza Rick4 (#117) üzenetére


Rick4
félisten

Itt van még egy teszt: [link] aminek a legvégét érdemes elolvasni. Nem jár rosszul senki, akármelyiket választja. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#119) suste válasza Rick4 (#118) üzenetére


suste
veterán

biztos jók ezek, annak aki ennyit akar költeni rá:
Sempron 2650 - 40usd + lap 31usd -től :Y
a másik sem sokkal olcsóbb, és akkor még hol a vége?
ezt már én sem értem, hogy mit keres ebben a topicban....

(#114) Dokibá
Hogy lehet úgy összehasonlítani valamit, hogy az egyik önmagában router és nas (kisbetűvel), a másik meg csak NAS? A Goflex mellé még van egy 1043-ad is, így árban és fogyasztásban is igen csak különbözik a 2 konfiguráció!
Egyébként a Goflex szerintem is nagyon jó cucc, gondolkodtam rajta anno én is, csak lecsúsztam egy jó vételről...

[ Szerkesztve ]

(#120) creation válasza Rick4 (#117) üzenetére


creation
senior tag

Valahogy én ezt úgy látom, hogy ebben a kis fogyasztásos szegmensben nem annyira egyértelműen dől el a két gyártó közti verseny, mint mondjuk Phenom II/FX - i3/i5/i7 vonalon.

Ebben a kategóriában amit egy ilyen gépet építő néz az az ár/érték arány. Itt nem lesz kritérium a szorzózár mentesség, sem pedig az OC hajlam.

Előbb fog előtérbe kerülni bizonyos embereknél (mint nálam is), a márkahűség. Természetesen van aki tesz rá és tényleg csak a számokra támaszkodik és azzal meg is elégszik. Ami nem megvetendő, hisz teljesen a józan ész diktálja.

Amikor azt mondom, hogy Intelt nem vennék, akkor az az én márkahűségem okán van elsősorban. Ugyanakkor tudom, hogy a legtöbb dologban sajnos az AMD nagyon alul marad(t).

Ez az én szerény véleményem. Lehet osztani is meg szorozni is, meg a másik is (sz*rozni)... De én így látom.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#121) kenand válasza Lalikiraly (#112) üzenetére


kenand
veterán

Ezzel a készülkkel nekem sincs tapasztalatom, de egy kis Linux biztosan felhúzható rá, alapból nekimenni elég nagy tudást ígényel. de ha valaki profi már megcsinálta és van rá működő rendszer nem olyn nehéz.
Amit belinkeltem specifikjációban ugyan ez, csak a leírás nem angol nyelven van....
De ha az ember kitartóan kersget, lehet, hogy talál.

Itt esetleg körül lehet nézni, hátha más NAS-ban uygan az a CPU van, mint ebben...Seagate Goflexhez is itt van a link...

[ Szerkesztve ]

(#122) Dokibá válasza suste (#119) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Úgy lehet összehasonlítani hogy ezek vannak itthon :)
Ha szigorúan nézzük a router/HDD kombó valamivel kevesebbe kerül ugyan de lassabb és nincs RAID ami pedig ugyebár biztonságosabb... Viszont kevesebbet fogyaszt. Lehet választani kinek mi fontos.

Dokibá

(#123) suste válasza Dokibá (#122) üzenetére


suste
veterán

valamivel???
minimum a fele
a HDD-t ne vegyük bele, mert az mindegyikhez kell
Goflex + bármelyik gigabit router mennyiből jön ki?
ezért mondom, hogy nem lehet összehasonlítani
mint ahogy egy PC alapokból összerakott gépet sem lehet hasonlítani a cikkben szereplő NAS-hoz
10E-ből nem raksz össze új, komplett PC-t, bármennyire is olcsónak írják az itt felsoroltakat:)

az itteni konfiguráció (NAS + router=100Mbit!) maximum 15E, valahol e környékén kéne megállnia, bármiről is beszélünk

ha vesz egy 1043V2-t (akcióban volt már 10E is, de számoljunk 12E-vel), és eladja a mostani routert, akkor árban ugyan ott van mint a mostani befektetése, de jóval kisebb helyen + hangtalan cucca + gigabit hálózata van
(tudásban lehetnek még kisebb eltérések, de mindkét oldalon van +/-)

arra felesleges kitérni, hogy mi lenne, ha kétszer ennyi pénzt akarna elkölteni, mert nem ezt akarta/tette:), az egy másik cikk/topic

persze ez csak az én véleményem

(#124) Rick4 válasza suste (#119) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom azért idevaló, mert ha olcsó nasról beszélünk, a 20K-t nem nevezhetjük drágának semmiképp. És ha nast vesz, vagy épít az ember, akkor csak megnézi, mitől is lesz jó a döntés, ha 10K-ért egy gyárit vesz, vagy mi lenne 20K-ért.

Én se tudom, mi logika van benne, a videokártyákat, procikat miért tesztelik le a srácok, miért viszonyítanak mindig az árban, teljesítményben közel állókhoz, talán ilyen minden ember, szeretne jól dönteni. Nem a 100K-s nasokról beszéltünk, pegid a 20K-s lap+proci kombó azoknál is erősebb hardvert tartalmaz, csak arról, hogy mi a minimum, ami építve reális alternatíva lehet. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#125) kenand válasza Dokibá (#122) üzenetére


kenand
veterán

Egy TP-Link 1043-as szintű olcsó okosítható rooter HDD kezelése lassú, nincs partiban egy rooter+NAS kombóval.

(#126) Dokibá válasza suste (#123) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Igazából kicsit elvesztettem a fonalat.
Amiről én írok az a cikkben szereplő NAS ami 10k körül megvehető, olyan van nekem is.
A TL-WR1043 mondjuk 12k.
Ha nem számoljuk a merevlemezt akkor mondhatjuk hogy egy kategória árban, de mit hasonlítunk össze?
Egy routert egy NAS-szal?
Csak azért írtam le mit tud sebességben a kettő, hogy legyen sebesség összehasonlítási alap.
Fogyasztásról nincsenek infóim nekem sem.
De ha mégis vesszük a merevlemezeket, akkor az van, hogy külső táp nélkül a routerre egy my passport például kb 20k és egy tera kapacitása van, a NAS-ba ugyanannyiért 2 terás vinyót veszel.

Dokibá

(#127) Dokibá válasza kenand (#125) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Hát ezt írtam én is.

Dokibá

(#128) suste válasza Rick4 (#124) üzenetére


suste
veterán

20K -s lap+ proci -ból mennyi lesz mire kész NAS?:)
mostanában nem foglakoztam a pc vonallal, de gondolom még mindíg kell bele RAM is, és a dobozról se felejtkezzünk el
itt nem dupla árról beszéltek Ti, hanem 3-4-5-szörösről, és még építeni is kell, mind hardveresen, mind szoftveresen
az a baj, hogy Ti már teljesen más szintről beszéltek, és ezt nem is akarod belátni, mert Te azon a szinten mozogsz
én értem amit mondasz, el is fogadom, hogy azok nagyon jó cuccok, de nagyon sok embernek felesleges (pl nekem is), és semmiképpen nem nevezném olcsó NAS-nak a 10E Ft-os témában

Én ahogy olvasgatom a teszteket itt, általában azért az árban közeli cuccokat hasonlítják össze a tesztelők (de hülyén nézne ki a totalcaron is egy 2M-s és egy 6M-s autó összehasonlítása), és fogadd el, hogy amiről Te beszélsz az még csak közelében sincs az itteninek a dupla árához sem.

(#126) Dokibá
Ha nem számoljuk a merevlemezt akkor mondhatjuk hogy egy kategória árban, de mit hasonlítunk össze?
ez volt a fő téma:)
aztán te jöttél a mostani rendszereddel (1043+itteni NAS), ami az ő rendszeréhez képest jobb, mivel nálad gigabit LAN van
így már nem lehet összehasonlítani, neki sosem lesz meg a te hálózati sebeséged...

[ Szerkesztve ]

(#129) Dokibá válasza suste (#128) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Jahogy ja :-)
Ez nem esett le... :-)

Dokibá

(#130) Rick4 válasza suste (#128) üzenetére


Rick4
félisten

Én konkrét számokkal tudok szolgálni, egy ilyen 20K-s q1900-hoz kellett egy ház paneltáppal, adapterrel, ez volt 13K, 1Gb notiram meg volt itthon. 33K volt, és a 100K-s nasokat lazán, kb 5x-ös sebességgel veri. Ha ugyanazt, vagy többet kapok, de kevesebbet fizetek, azt nevezzük magyarul olcsónak. Az építés kifejezés az 4, azaz négy darab csavar képében manifesztálódott.

És akkor jöjjön a lényeg, mert ilyen nas lehet bárkinek, nulla forintból is. Van egy ilyen kisgéped, netezgetsz róla, 25W-ot eszik. Van egy nasod, használgatod, 10W-ot eszik. Vettél egy médialejátszót, nem sokat eszik, de pénzt adtál érte...Van értelme három gépért fizetni? Nem feltétlenül.
Akárki megoldja egy ilyen 30K-s mókával a htpc-jét, akár egy win8-cal, és oracle virtualbox-szal egy linux alapú nas4free, freenas szoftvert rátéve, bridge-elt hálókártyával, külön belső ip-vel, vagy ha olyan az asztali gépe, megy azzal is, nem kell külön eszköz. Most lehet kiszámolni, drága-e egy nas, amit külön megvettél, akárcsak 10K-ért is, mikor ott van a géped, csak telepíteni kellett volna rá 3 db szoftvert 10 perc alatt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#131) Rick4 válasza Dokibá (#126) üzenetére


Rick4
félisten

Mértem fogyit a tp-link wdr 3600-asával 5-6W körül eszik, nem hiszem, hogy 1W-on túli lenne az 1043-asnál az eltérés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#132) creation


creation
senior tag

Ami miatt megmozdult itt a nép a NAS témában és attól elrugaszkodott HTPC fajulásban, az a cikkben fellelhető pár részlet. Ami ki lett emelve, mint arra nem képes.

"Hátul található a szellőztető ventilátor (van hangja, de tolja is a levegőt) alul pedig két USB port, melyekből az egyik 1.1-es a nyomtatók számára, a másik pedig a már említett biztonsági mentéshez való 2.0-ás. "

"- Gyenge hardver (torrentre)
- Hangos ventilátor
- Lassú adatátvitel. 2-6 MB/s lefele és felfele is."

- Egy HTPC nem nevezhető gyenge hardware-nek bármilyen NAS feladatra sem.
- Egy HTPC passzívban képes ellátni a feladatát, de ha mégis kell mellé ventilátor, akkor sem egy 5cm-es szélgépet raksz mellé, hanem egy épkézláb 8 - 12cm-es szélkergetőt, aminek a hangja a nulla felé konvergál.
- És a harmadik pontban szereplő lassú adatátvitel sem akadály egy HTPC-nek

Mindemellett a fogyasztás sem nő meg drasztikusa.

Igen, mindez nem 9500HUF.

Lehetséges, hogy nem is kifejezetten a cikkírónak szólt az a sok állítás ami itt elhangzott, hanem azoknak a felhasználóknak, leendő vásárlóknak, akik ugyanilyen NAS-ba kívánnak beruházni. Ífy van a hozzászólásokban legalább egy tucat alternatívájuk.

Felfogtuk, hogy nem lehet egy napon említeni a trabantot a ferrarival. Megértettük, hogy a szerző sem várt el csodát 9500HUF-ért.
Most akkor értsétek meg ti is, hogy néha, (nem nektek, mert bőven többet tudtok a témáról mint a laikus vásárló) jól jön ha van más tipp is. Ha nem csak azt olvassa ki valaki egy cikkből, hogy ez neki mégsem jó. Hanem azt is megtalálja, hogy mi lehet esetleg jó neki.
Tévedjek és kövezzetek meg, de lehet ez is a lényege annak, hogy házzá lehet szólni a cikkhez. Véleményt lehet nyilvánítani. És ha jól látom akkor jelenleg minden vélemény amit megtalálhatunk konstruktívan állt a kérdéshez és nem kezdte el a társaság ócsárolni... Mint ahogy tennék ezt sok más fórumon.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#133) Rick4 válasza creation (#132) üzenetére


Rick4
félisten

Tényleg ez a lényeg, meglesz ennek is a célközönsége, mint minden másnak, és pont az a lényeg, a cikk egy cikk, de hosszú távú tapasztalatok egy cikk megírása során nem születhetnek, a cikkíró se tapasztalhatott meg mindent eddigi élete során, több szem többet lát alapon csak kialakul egy általános vélemény a konkrét termékkel, a vállalható ideális darabról, és az elérhetetlen álmokról is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#134) suste válasza Rick4 (#130) üzenetére


suste
veterán

-nincsen NAS-om külön (0 ft, 0 watt)
-nincsen médialejátszóm (0 ft, 0 watt)
-pc nem kell se a filmelőzetes letöltéséhez, se a megnézéséhez (telefonról intézem a letöltés indítását, és közvetlen TV-n nézem)

+ van egy routerem, amin lóg egy HDD (de a router mindenképpen kellene! 30 klienst lát el wifin és vezetéken) (22E ft, max 15watt, de átlagban kevesebb) -a RAM meg benne volt gyárilag:)

ki fizet többet?:)

ha valakinek kell a számítási igény (pl játék), akkor ahhoz úgyis PC-t kell vennem/indítanom
amiben nagyon eltér a gondolkodásunk, az a NAS másolási sebessége
mivel nekem a központi rendszerről csak az adatok jönnek le (beérkezni ráérnek), és nem másolgatok nagy állományokat, így nem is hiányzik a nagy sebesség

akinek valami oknál fogva kell a nagy sebességű elérés, mert sok GB-ot másolgat állandóan a NAS-ról, annak zsebbe kell nyúlni jobban, ezt mindig is mondtam
a jó NAS-sal önmagában nem sokra megyek, ugyan úgy kell a router/switch+AP
nálad a 33-hoz még hozzájön a RAM + router/switch+AP ára (szóval inkább 40++ mint 30K), és akkor hasonlíthatjuk össze árban őket

(#132) creation
én is úgyérzem, hogy nincs gáz, normálisan érvelünk
én csak azzal nem értek egyet, hogy ezt itt
de az biztos, hogy aki olvassa ezeket, az több oldalról is kap infót, és talán jobban el tudja dönteni, hogy neki mi kell...

[ Szerkesztve ]

(#135) creation válasza suste (#134) üzenetére


creation
senior tag

Ne vedd sértésnek, de az OFF topic rádiógomb arra lett kitalálva. :U

Érdemes használnia annak, aki nem kifejezetten a témával kapcsolatban fűz hozzá meglátást, de ugyanakkor úgy véli, hogy véleményének mégis hangot kell adnia. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#136) suste válasza creation (#135) üzenetére


suste
veterán

na erre te kötsz belém:)

ha visszaolvasol, akkor láthatod hogy használtam is az off gombot, amkor nem a témához szóltam, mint pl most

(#137) creation válasza suste (#136) üzenetére


creation
senior tag

Igazad van :)

Mea Culpa.

De olyan jól esett na :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#138) Rick4 válasza suste (#134) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy nasom, ez működteti az ip kamerákat, az itthoni fájltárolást, letöltést, minden olyan funkciót, amire nekem szükségem van (és ez a négy szó lenne a kulcsmondat, amit elegánsan átléptél). :D
35 + a 3TB red még 30, 65-ből van meg, fix 13.5W-ot fogyaszt, mindig megy, nem laggol, és elég még jövőre is, nekem ennyit megért.

Van egy i3-as itx gépem, a benne lévő SSD csak c meghajtó, a d meghajtó már a nas mappája, fel van csatolva. Egy 50"-os tv a monitorom ez meg 45W-ot fogyaszt, figyeltem rá, mikor keresgéltem, de előtte is 47"os tv-t hasnáltam már évek óta. Van linuxos, kéttuneres műholdvevőm tuner server funkcióval, tehát a gépen, kisablakban tévézek, és nincs se műholdas, se földi tunerkártyám. Mivel a blu-ray felvevőmet le szeretném cserélni, első gondolat egy ps3 lett volna, de mivel a game annyira nem érdekel, inkább egy androidos stick, vagy egy raspberry pi látha majd el a feladatot. Van 3 db router az épületben, ebből egy openwrt-s tp-link wdr3600-as.

Mint látod az igények teljesen eltérőek, van akinek egy noti elég mindenre, én meg szerteágazóan gondolkodom, és igyekszem mindenre úgy választani eszközt, hogy az a többivel is együttműködjön, és ne kelljen szenvednem a használata során azért, mert 3 ezerrel olcsóbbat választottam.
Végig pontosan arról beszéltem, beszéltünk, hogy akinek egy ilyen kis nasra van szüksége, ennyiért megveszi, és mint ahogy az máskor is szokás, végignéztük, reális alternatívaként mégis mi lehet lejjebb, vagy akár feljebb, miért ne lehetne ezen a vonalon elmenni, a témához kellőképpen hozzátartozik, hogy van-e más, ami enél jobb ennyiért, vagy van-e amit semmiképp se akarjunk megvenni. Sokan innen okosodnak, és sok sok problémától kímélik meg magukat, ha egyvalaki leírja, hogy neki ez jó volt, ez meg nem. Én pl képbe kerültem az am1-esprocik képességeivel kapcsolatban, mások meg az itteni beszélgetést elolvashatták, ha a cikkben szereplő nas ára miatt kattintottak, de a többi paraméter nekik szűkös, lehet már pár embernek sikerült bogarat tenni a fülébe. ÉS első perctől kezdve nem is volt más a cél. Akinek 10K-ja van nasra, annak hiába mondjuk, hogy 30K-ért már brutáljókat kapni.... De szerintem nem is próbált itt senki lebeszélni senkit semmiről.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#139) creation válasza Rick4 (#138) üzenetére


creation
senior tag

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#140) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Most az utóbbi pár komment, tükrözi, hogy a cikk egy száraz dolog. Én a tényeket közöltem, aminek fényében ellehet dönteni, hogy maga a termék megéri e az árát, milyen minőségű és mire használható. Másrészt próbáltam tárggyilagos maradni, de az én és valószínű, hogy mások elvárásainak is megtud felelni. Az meg csak jó az olvasónak ha pro / kontra érveket feltudunk hozni. Egyikőtök sem ír zöldséget, nem vagyunk egyformák. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#141) kenand válasza Lalikiraly (#140) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem az árát megéri, főleg ha egy átlagos felhasználót nézünk, aki nem akar sokat bajlódni egy termékkel, csak megvenni és használni. És a felhasználók 90%-a ebbe a kategóriába esik....
Köszönjük a cikket.

(#142) creation válasza Lalikiraly (#140) üzenetére


creation
senior tag

Valóban az itt összegyűltek elképzelhető, hogy a kevésbé népes 10%-hoz tartoznak.

Köszönjük a cikket és a lehetőséget, hogy kifejthettük véleményünket a témában. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#143) Lalikiraly válasza creation (#142) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én köszönöm! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#144) arty válasza Rick4 (#118) üzenetére


arty
veterán

micsoda egy dilettáns oldal, te jó ég ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#145) Rick4 válasza arty (#144) üzenetére


Rick4
félisten

Ezek már csak ilyenek, ezért tudtak fennmaradni az elmúlt 10 évben... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#146) Lalikiraly válasza SunMount3r (#101) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ad 1 alig melegszik, mint írottam, szobában használva ahol 23-24 fok van ha egész éjjel kivan kapcsolva a venti akkor sem melegebb sokkal a langyostól a vinyó.
Nagy a kaszni? Hát DLINK és hasonlókat még személyesen nem nagyon láttam, de szerintem nagyon pici az egész :) Egy vaskosabb könyv kb...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#147) kenand válasza Lalikiraly (#146) üzenetére


kenand
veterán

D-LINK 320-as NAS sem kicsi. 2x 3.5HDD-nek kell hely, ha túl zsufi akkor melegszik még jobban.
Seagate Goflex kisebb, de abba 2.5"HDD való, ráadásul külön tokba tervezve...

(#148) nimfas válasza kenand (#147) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem tok nélkül álldogáll benne a winyó immár 2-3 éve... Jobban hűl ☺

(#149) flashmovar


flashmovar
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy aki ilyen NAS-t használ találkozott-e már olyannal, hogy 24 óránként lemegy sleep módba, holott ezt a funkciót kikapcsoltam (IE-ben). A torrentek futnak benne, akkor is produkálja.

(#150) Lalikiraly válasza flashmovar (#149) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia. Sajnos énis és egy másik kolléga is tapasztalta de nem 24 óra hanem egy két három hetente egyszer meggondolja magát és slep be vágódik... Nekem még nem megy 0-24 ben csak főleg hétvégét tolja végig. Nem tudni mitől lehet. Sajnos nagyon sok helyen kérdezősködtem rendszergazda ismerősöktől linux guruktól de senki nem vágja ezt a nast. az email küldést sem tudom beizzítani rajta sajnos :( De amúgy szépen működik nálam az FTP server a legfontosabb...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#151) H_András


H_András
tag

Üdv. Sikeresen beszereztem és üzembe állítottam egy ilyet, csak egyetlen gondom van. Kettő darab vinyót tettem bele, és a beállításokban nem találom, hogy hol tudnám össszefűzni őket, hogy egyben lássa a rendszer. Külön külön le lehet formázni mindkettőt, megvannak a raid opciók is (ami nekem nem kell), viszont így csak az egyiket látom használatban. A vinyók teljesen egyformák, a nas menüjében látom is őket, nyilván csak valami beállítási problémám van :F

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#152) H_András


H_András
tag

Huh, ezt kérném törölni, meglett közben :W

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#153) Lalikiraly válasza H_András (#152) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem történt semmi. Milyen vinyók kerültek bele?
Neked is lemegy néha magától standbyba?
Meg hogy bírja a két vinyót?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#154) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Milyen olcso alaplap+procit ajanlotok egy otthoni NAS-hoz, hang nem szamit.
Ami lenyeg, hogy gigabit csatlakozo legyen rajta mert 35-40 MB-al toltok es a transmission+couchpotato+sickrage allando lenne.
RAM-om van itthon 2x2gb ddr3 egy 60gigas ssd is + egy 2 terras kulso vinyo is (ezt szerintem szetszedem es SATA-n rakotom)

Most egy RPII a NAS-om de nem eleg ennek a helyere kene.

[ Szerkesztve ]

(#155) Gyula_3925


Gyula_3925
csendes tag

Üdv.
A nettol.exe programot már nem lehet letölteni sehonnan sem.
Valaki fel tudná tenni valahova, vagy elküldeni nekem.
köszi

(#156) kovy79 válasza Gyula_3925 (#155) üzenetére


kovy79
őstag

Itt fent van: [link]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#157) Gyula_3925 válasza kovy79 (#156) üzenetére


Gyula_3925
csendes tag

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.