Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Elims válasza sutszi (#100) üzenetére


Elims
veterán

Huma: igazság szerint én inkább a symbian rendszer megszállotja voltam,de amióta elvágták váltani kellett.Az androidról tudni,hogy milyen,a használói megszokták/elnézik a hibáit -én azt is megértem-,de ajánlom nekik,hogy nyomkodjanak egyszer egy iphone-t.

Sutszi: Én emellett szarnak is tartom kicsit,nem hibátlan ez sem..
Köszi!

(#102) simonzé válasza Elims (#93) üzenetére


simonzé
addikt

Hehe... A picipénisz szindróma megint előjött. Android fan vagyok, de azt el kell ismernem, hogy összességében az ájfón jobb mint az Androidos készülékek 99%-a. Ja, az S3-S4 is a 99%-ba tartozik.
Számomra viszont kizárja hogy nincs bővíthető memóriája, nincs benne FM rádió. Ami viszont 1000%-osan kizárja, az az elképesztően pofátlan, és alaptalan árképzés. Annyi pénzt laptopért sem igen adok, nemhogy egy telefonért...

A vázolt problémára csak egy klasszikust tudnék idézni, ami szerintem megválaszolja a kérdéseidet:
"ha egy telefon a hagyományos töltővel 500mAh-val töltve 3-4 óra alatt töltődik fel, a napelem papíron 250 mAh-jával vajon hány napsütéses óra kell neki ugyanehhez? És az akksi szeretni fogja a fény intenzitásától függően változó töltőáramot?"

És anélkül hogy értenék hozzá, borítékolom hogy de, tönkre fogja tenni az akksidat.

I don't fit in. I fit out.

(#103) Elims válasza simonzé (#102) üzenetére


Elims
veterán

Te vagy a cikk írója. Téged vártalak. :-)

Így van,egy igazi sznob telefon,én sem fizettem volna érte.

Köszönöm!!

(#104) Pikkolo^^ válasza simonzé (#102) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az összes gyártó az Apple árképzését követi. A rendszer semmivel sem különb, vannak pozitív és negatív oldalai. Egyben mind azonos, energiavámpírok.

(#105) Peterson_


Peterson_
addikt

Koszi a cikket,.nagyon érdekes volt:R
Kb fél éve én is boldog tulajdonosa.vagyok egy külső akkunak és tökéletesen összefoglaltad miért is vesz az ember ilyet.
Szerintem is ez a leghatékonyabb megoldás jelenleg.
Én egy GhooPowert vettem, 4400mAh-s példányt.
Igaz, nem tökéletes-az újabb telefonok közül nem mindegyikkel barátkozik-, de nagyon sokszor kihúzott a csávából:K

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#106) lajozs válasza daenerys (#47) üzenetére


lajozs
aktív tag

Ne haragudj, de erősen hadilábon állsz a villamossági fogalmakkal...
Azt - bár pár hsz.-el elébb felhívták rá a figyelmedet, és egyetértettél - még mindig kevered, hogy áram és kapacitás. Ennek kapcsán egyszerre két dolgot is tisztázhatunk: 1. a töltők áramerősség-leadó készsége műszaki jellemző, paramétereik/áramköreik ezen érték körülre korlátozzák saját képességeiket, de a Li-ion ill. polimer akkuk saját beépített elektronikája a készülék tápáramköreivel együttműködve határozza meg a töltőáramot illetve töltési karakterisztikát (ami azt jelenti, hogy egy nagyobb áramot leadni képes töltő maximum kiszolgálja az elektronika igényét, túladagolni nem tud - szemben a gyengécske töltővel, amely korlátoz, töltésidőt növelve); 2. a konkrét powerbank nem teszi lehetővé az egyidejű saját töltést + töltés-átadást. Utóbbit belső áramkörei nem teszik lehetővé. Ez a gyakorlatban igazolható: pontosan ilyen külső telepet használok, megelégedéssel.
Amit a felrobbanásról írtál, sajnos előfordul. Ennek a meghibásodott töltőelektronika az oka, amely mind a céleszközben, mind a lítium-bázisú akkukban jelen van. A töltők konstans, stabilizált feszültséget adnak le, jellemzően 5 V-ot. Inkább az szokott lenni esetükben a baj, hogy a kapcsoló üzemű áramköreik (230 VAC-ból 5 VDC-t előállítók) minőségileg szórnak - egyébként éppen a gyengébb/olcsóbb típusok jellemzője, hogy rossz paramétereikkel (bizonytalankodó kapcsolási frontok) "megbolondítják" a töltőelektronikák működését, így jutva el a cellarobbanásig. Érdemes a "cirpelő" töltőtől rövid úton megválni.

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#107) cryingdr4g0n válasza lajozs (#106) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Te se haragudj, pár sebből vérzik a "tisztázásod":

"1. a töltők áramerősség-leadó készsége műszaki jellemző, " - evidencia. Mi más lenne, mint műszaki jellemző, netán spirituális vonás? Ja, és nem készség, készségei humanoid lényeknek vannak. Legfeljebb képesség.

"paramétereik/áramköreik ezen érték körülre korlátozzák saját képességeiket" - a töltő nem korlátozza vagy növeli a saját képességeit, azt a töltőt tervező szakember, mérnök határozza meg tervezéskor.

"a Li-ion ill. polimer akkuk saját beépített elektronikája a készülék tápáramköreivel együttműködve határozza meg a töltőáramot illetve töltési karakterisztikát (ami azt jelenti, hogy egy nagyobb áramot leadni képes töltő maximum kiszolgálja az elektronika igényét, túladagolni nem tud"

Nem lehet a Li-Ion és Li-Pol akkukról és a hozzájuk tartozó telefonokról en bloc általában beszélni, csak konkrét típusonként, de típusonként is csak akkor tudhatod, mi van belül, ha rendelkezel a részletes gyártói specifikációival, ránézésre nem lehet megállapítani. Mindig csak konkrét készülékről beszélve mondhatjuk, hogy tartalmaz -e valamilyen áramkört, vagy nem. A legtöbb tartalmaz, néhány pedig nem tartalmaz.
Amúgy pedig nem csak a túláram, hanem a túlfeszültség is problémás, sőt. Vegyük a Texas Instruments bq24314C-t, amely olyan töltésvezérlő IC, ami a töltőáramkör problémáitól/meghibásodásaitól védi a Li-Ion akkukat. Folyamatosan monitorozza a bemeneti (töltő)feszültséget, a bemeneti áramot és az akkufeszültséget. Túlfeszültség esetén egyszerűen megszakítja a töltőáramkört (kevesebb, mint 1 μs-os reakcióidővel), túláram esetén pedig egy küszöbértékre limitálja a töltőáramot, de ha a túláram továbbra is fennáll, némi idő elteltével ugyancsak kikapcsolja a töltést. Ezen felül az akku hőmérsékletét is monitorozza, és 140° Celsius felett szintén kikapcsol,

Tehát, ha netán azt látjuk, hogy egy telefon a saját, tegyük fel 800 mA-es töltője helyett egy 2A-es kimenetű töltővel huzamosabb ideig "hagyja magát" tölteni, akkor pont hogy ne nyugodjunk meg, mert az éppenséggel nem jó jel, hanem arra utal, hogy sem a konkrét készülék, sem annak akkuja nem tartalmaz megfelelő belső védelmet. Ennyit a "túladagolni nem tud"-ról.

Egyébként helyesen: Li-Ion, valaminit: Li-Pol, vagy kiírva lítium-polimer, még precízebben: lítium-ion polimer. Nincs ilyen, hogy "polimer" akku. Akkor most te sem értesz hozzá, vagy csak elgépelted? ;) Na, hát látod, mással is előfordulhat, nemcsak veled. Csak a különbség az, hogy a hölgy jól gondolta, csak rosszul írta, te jól próbálsz írni, csak rosszul gondolod :D (a citált részeket, a többi felvetésed helytálló).

• Flies around shit - bees around honey •

(#108) bb0t


bb0t
senior tag

Ez a cucc itt Mo-n sem teljesen ismeretlen és még napelemes kivitelben is lehet kapni! :C

Napelemes akkutöltő

Napelemes akkutöltő II.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#109) cryingdr4g0n válasza bb0t (#108) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Na, ha ilyen napelemesről van valakinek tapasztalata, szerintem arról is szívesen olvasnának itt -vagy egy külön czikkben- sokan, engem is beleértve. :K

• Flies around shit - bees around honey •

(#110) Huma válasza bb0t (#108) üzenetére


Huma
addikt

Nem tűnnek túl használhatónak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#111) bb0t válasza cryingdr4g0n (#109) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem megoldható :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#112) tvamos


tvamos
nagyúr

Nekem is van power bankom. Ez sem jo megoldas. En nem szeretem a telefonbol kilogo drotokat, amit hol kirantok belole, hol a drot rantja ki a zsebembol a telefont...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#113) Huma


Huma
addikt

Nekem is kellene jövő hét péntekre egy powerbank. Valami olcsó. Olyasmire gondoltam amibe lehet ceruza akkut rakni. Abból van egy pár itthon. Így megúsznám az akku költségét.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#114) gaben1117 válasza gaben1117 (#92) üzenetére


gaben1117
senior tag

Az előző hozzászólásomban linkelthez hasonlóval akkor nem találkozott még senki? :) Ez komoly?

(#115) lajozs válasza cryingdr4g0n (#107) üzenetére


lajozs
aktív tag

Az offolt észrevételeidből tetszett a spirituális okosság, ami pedig a "készség" kivesézését illeti, még igazat is adok. A nyelvészkedésed többi része már erőltetett fontoskodás.

Ami a műszakiakat illeti, Te vagy a konkrétumokkal adós: sorolj lítium-bázisú, mobil készülékekbe szánt, elektronika-mentes akkukat, illetve magyarázd meg a 3. (vagy még több) érintkező szerepét egycellás akkunál. Ha nem sikerülne, a konkrétumok követelése csak blöff. Ahogy a hipotetikus 800 mA vs. 2 A példád is. Ne riogass feltételezésekkel, ezt a túlfeszültségről részletezett elmélkedés sem támasztja alá. A töltők névleges áramáról szólt a "tisztázás", nem hibás töltőkről (bár említettem én is a veszélyüket).

Utolsó bekezdésed már szövegértési hiányosságon alapuló kajánkodás. A "Li-ion ill. polimer" egyértelműen a fölösleges ismétlés elkerülésének sémája; talán láttad, hogy rögtön utána a "lítium-bázisú" gyűjtőmegnevezést is használtam.
Persze szurkálni szabad. Ha van értelme.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#117) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Ezzel egyetlen gond van, a ma kapható 18650-es akkumulátorok terén 2600mAh a maximális amit ma gyártani képesek.
Ki nem hiszi járjon utána.
Az ötlet jó, magam is ilyet használok, csak a számolás kedvéért, hogy pontosítsunk.

(#118) lajozs válasza Enszuke (#116) üzenetére


lajozs
aktív tag

A válasz a fő kérdésedre: igen, mehet az egy töltő.
Még az ős Galaxy Tab (p1000) dobozából származó, USB kimenetű, jó minőségű tápot használom minden készülékemhez. Ez négy telefont (töltőik jellemzően 800-1000 mA-esek), két tabletet (a Hyundai töltője 3000 mA-es), a "20000 mAh-s" külső akkut (névleges töltőáram 1000 mA-ként feltüntetve) jelenti, de esetenként kapcsoltam rá más eszközöket is. Ezeket töltés közben rendeltetésszerűen használni is tudom (a nagyobb névleges áramú töltővel szállított Hyundai-t is). Természetesen a töltési idők a csatlakoztatott eszköz akkumulátorának kapacitásától illetve a töltéssel párhuzamos üzemeltetés eseti áramfelvételétől függően változnak.

@ Lifeforce Az akkucellák kapacitásának felső határába nem mennék bele; 3400 mAh is szerepel a leírásokban, de a tényleges, benn lakozó egységek (belőlük 6 db.) jó esetben a gyártó által ismertek. Az is tény, hogy a hirdetett mAh a Li-polimer névleges cellafeszültségére vonatkozik (így jobban mutat...), 5 V-on ez alacsonyabb (egy régebbi hsz.-ben kolléga által szépen kifejtve). Tulajdonképpen sem sarkalatos kérdés: ha egy normális napi igény áthidalásához elég, nyert ügy. Márpedig elég, hiszen senki sem fog egy négymagos, kifejezetten áraméhes tablettel (ilyen a Hyundai T7) szünet nélkül egy napig játszani, miközben lemerült telefonja lóg a második kimeneten - bár teljes töltöttségről startolva ezt is kibírná.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#119) coolpet


coolpet
senior tag

Letezik olyan powerbank ami laptopot is tud tolteni, illetve szinten tartani? Nekem ahhoz kellene igazabol, mert annak a 4-5 ora uzemideje eleg keves utazas kozben. Azt meg ugye nem lehet usb-n keresztul tolteni...

(#120) sutszi válasza coolpet (#119) üzenetére


sutszi
veterán

Igen, csak annak egy külön hátizsák kell majd... ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#122) HAL-9000


HAL-9000
tag

Betervezek egy ilyet!

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#123) tvamos válasza coolpet (#119) üzenetére


tvamos
nagyúr

3 egyformat sorba kotsz.... Vagy 4-et...
:-)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#124) daenerys válasza lajozs (#115) üzenetére


daenerys
tag

Írtam pü-t, egyébként fogadd meg Enszuke tanácsát és írjál valamit érdemben, vagy hallgass.

(#125) cryingdr4g0n válasza lajozs (#115) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Köszönöm, de nem szükséges, hogy igazat adj, mert az igazság az nem olyasmi, amit odaadsz, és ma nálad van, holnap meg nálam, mint valami stafétabot. Az igazság az megáll magától, nélkülem, sőt, akár ellenemben is. :R

Nem vagyok adós semmivel, elég konkrétumot írtam ahhoz, hogy mindenki eldönthesse: akarja, meri-e a saját telefonját pl. a saját 1 A-es töltője helyett egy 2 A-essel tölteni rendszeresen.
Én annyit mondok, hogy ezt senkinek nem javaslom továbbra se, mert hihet/bízhat benne, hogy ez nem árt neki - majd a gyakorlat megmutatja, hogy mi az igazság.
Aztán amikor másfél-két nap helyett hamarosan csak fél napot kezd bírni a készüléke változatlan használati szokások/körülmények mellett, akkor emlékezzen erre itt, de ne azért, mert én írtam.
Hát mé' nem kötünk rá mindjárt egy autóakkut, hiszen "úgyis leszabályoz" a töltőelekronika, "túladagolni nem tud", mint tudjuk... ugye.
A szövegértési hiányosságra utaló megjegyzés mulattató :C
Részemről ez a polémia lezárva, nyugodtan mindenki töltsön bármivel, ami a keze ügyébe kerül, a saját kontójára mindenki azt csinál a saját készülékével, ami csak tetszik neki. :K

• Flies around shit - bees around honey •

(#126) garferi válasza cryingdr4g0n (#125) üzenetére


garferi
csendes tag

Na ezzel a kis vitatkozásotokkal most engem is jól összezavartatok. Annyira, hogy utánanéztem több külföldi tech portálon is ennek a telefontöltő és áramerősség kérdésnek. Szinte mindegyik ugyanazt mondta, de talán ez magyarázza el legjobban a témát: Why Can’t I Charge All Gadgets From The Same Charger? [MakeUseOf Explains]
A cikk lényege:
Ami igazán számít, hogy a készülék ne károsodjon, az az, hogy a feszültség 5V legyen, de ugye ez már szabvány a telefontöltőknél.
A másik fontos dolog, hogy a töltő áramerőssége lehetőleg ugyanakkora vagy nagyobb legyen mint a telefon eredeti töltőéjé, mert ha kevesebb akkor nem fogja rendesen tölteni. Ahogyan a cikkíró fogalmazott, az áramerősséget nem a töltő küldi be a telefonba, hanem a telefon szed ki belőle pontosan annyit amennyire neki szüksége van.
"When that rating label shows a voltage that’s higher than the phone’s rating, it’s going to provide that voltage no matter what – and you’re going to destroy the device. However, when that rating shows an amperage that higher than the phone’s rating, nothing is going to go wrong. This is because the device “draws out” the amps from the charger that it needs – the charger will not pump the maximum rated amperage into that phone."

Talán tudtam segíteni. Amúgy nektek van villamosmérnöki végzettségetek is?
Nem kekeckedésből, csak kíváncsiságból kérdezem. :)

(#127) lajozs válasza garferi (#126) üzenetére


lajozs
aktív tag

Utolsó bekezdésedre: igen, azt végeztem.
Amit akartam, leírtam, és befejeztem.

[ Szerkesztve ]

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#128) garferi válasza garferi (#126) üzenetére


garferi
csendes tag

(#129) tvamos válasza garferi (#126) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez mindaddig igaz, amig szabvanyos USB tapokrol beszelunk.
Sajnos elvetemult gyartok kepesek USB csatlakozoval ellatott tapokat adni, mindenfele kimenettel... Mittudomen 5.25V, meg 5.5V, meg ki tudja mikkel. Akkor azert lehet gond. Meg kell jol nezni, mit hova dugdoraszunk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#130) ivana válasza cryingdr4g0n (#125) üzenetére


ivana
Ármester

a saját 1 A-es töltője helyett egy 2 A-essel tölteni
Semmi nem történik mivel a telefon ugyan azt a teljesítményt veszi fel azonos feszültség mellet (a telefon egy adott fogyasztó, nem változik meg semmi amiatt, hogy a töltő nagyobb áramot képes leadni). A gépednek se lesz semmi baja ha 400W-os táp helyett 600W-osat raksz bele (csak ha a 400W-ossal is elmenne felesleges a 600W). Van olyan töltés elektronika ami képes felismerni, hogy a töltő nem csak 500mA áramot képes leadni, hanem nagyobbat is, mondjuk 1A (fast charge opció néha van androidon...), de ezt az eszköz hivatalosan támogatja, általában ha az usb data pinjei rövidre vannak zárva akkor automatikusan aktiválódik, de nem fog a tervezettnél nagyobb áramot felvenni ha a töltő képes leadni 10A 5V-on akkor se.
A feszültség viszont nem jó ha más.
Hát mé' nem kötünk rá mindjárt egy autóakkut, hiszen "úgyis leszabályoz" a töltőelekronika, "túladagolni nem tud", mint tudjuk... ugye.
Ha az autó aku feszültségét leszabályozzuk 5V-ra (mondjuk valami ilyesmivel ) akkor rá lehet kötni.

(#129) tvamos
Az USB viszont szabvány szerint 5V, én még nem láttam nem 5V-os usb eszközt (elég perverz ötlet lenne más feszültséget belerakni.

(#132) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Én kb 5éve használok powerbankokat, volt már sok félem, a kisebb lítium polimeresek idővel mind felpúposodtak és széttörték a házukat... 18650es cellás még nem volt, de ismerem az akkut van vagy 10db-om egyéb cuccokhoz:) Tényleg jó akkuk! Így biztos jók az ilyen cellákból építkező töltők, de az én mostani kedvencem az 4db hagyományos AA akkuval megy! 1000Ft volt + az akkuk, ehhez mindenki olyat vesz amelyen teljesítményt akar, én 2050mah hibrid akkukat vettem amik 1000x tölthetőek és 1év tárolás után is megőrzik a töltöttség 85%-át, szóval nem hogy tönkremennek de simán használhatóak 1év állás után is!
kb 1honapja vetem ezt powerbankot és azóta 1x feltöltetem 1 zopo c2-es telot 0-ról 100ra és iphone 3gs-t 2x 0-100, és még össze vissza 10-20%, + 1 hete hajnalba fél órás séta alatt elemlámpának használtam, elég erősek az elején a ledek, mindezt úgy hogy még nem kellett külön töltenem az akkukat, és szerintem még 1x legalább feltöltené az iphont, legalábbis a ledek még semmivel se halványabbak mint mikor beleraktam az akkukat, amiket amúgy gyors töltővel a 4db-ot egyszerre 20 perc alatt feltöltök! Nekem eddig ez jött be a legjobban, persze a használhatósága függ a belerakott akkutól is! Nekem mindig ott figyel a táskámba:)
Ez lenne a cucc csak feketébe

[ Szerkesztve ]

(#133) Reggie0 válasza Enszuke (#131) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor rossz helyen nezted, mert a jelek(signal) 3.3V-osak. A VBUS valoban 5V.
1.0,1.1 es 2.0 verzioknal 0.5A a megengedett maximum.
3.0 verzional 0.9A.

(#134) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nagyon tetszik a cikkben említett powerbank, de nekem egy kisebb, kompaktabb változatra lenne szükségem, ami nem zavaró a zsebben. Honnan tudom eBayen, hogy melyik, ami tényleg akkora kapacitású, mint amit ráírnak? Párezer MAh elég lenne, ha 2x ha visszatölti az iPhone-t (1420MAh), az már jó.

Köszi! :)

(#135) Róby


Róby
csendes tag

én most épitettem magamnak egyet XD
abban is 4 ilyen akksi van :-)

remek cikk a :C

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#137) r3dsnake válasza Enszuke (#136) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tetszenek ezek az igényes egybeépített megoldások, meg amúgy az akkuról sem tudnám előre biztosra, hogy tényleg annyi-e a kapacitás, amennyi...

(#138) apuc


apuc
őstag

Jó cikk!

(#139) bogyo74


bogyo74
tag

Én is beszívtam, 1 telefont majdnem 2x fel tud tölteni, és 3 óra alatt tölthető fel maga is (30 000-es változat). Mivel van olyan, akinek jól bírja, felmerült bennem a kétely, hogy akár maga az eszköz jó lehet, csak került bele pár döglött akku.
Kérdéseim:
- szedtétek-e már szét, valóban van-e benne ekkora összkapacitású akku?
- elvileg szabványos akkuk vannak benne, amit vélhetőleg cserélhetők?
- ha a fenti kérdésekre mind pozitív a válasz, akkor vajon hogy lehet megállapítani, hogy melyik döglött. Ni alapú akkuk esetében megoldanám, de itt kicsit más a töltési mód. Esetleg mind csere? Valaki már próbálkozott ilyennel?

Bogyó

(#140) Indiant


Indiant
addikt

Azt szeretném tudni, hogy ebben vajon olyan akksik vannak, amik nem használat alatt nem merülnek?

(#141) zoli03 válasza Indiant (#140) üzenetére


zoli03
őstag

Li-Ion akkumulátorok vannak bennük, minimális az önkisülésük.

(#142) tvamos válasza zoli03 (#141) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez igaz, de ami ra van akasztva elektronika, az leszivhatja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#143) razorbenke92 válasza tvamos (#142) üzenetére

Nem szív az le semmit. Alap állapotban, ha nincs fogyasztás, az áram nem folyik, nincs fogyasztás. Ha pedig mégis folyna áram, annak valamilyen formában meg kell nyilvánulni, mert az energia nem veszhet el.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#144) tvamos válasza razorbenke92 (#143) üzenetére


tvamos
nagyúr

Taníts mester! Én még csak négyet szedtem szét!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#145) zoli03 válasza razorbenke92 (#143) üzenetére


zoli03
őstag

Egy védett 18650 elektronikája is fogyaszt magában. Simán el tudom képzelni, hogy ezek a power bankok is fogyasztanak állásukban, főleg az olcsóbbak.

(#146) razorbenke92 válasza tvamos (#144) üzenetére

Ha már szétszedted, mérd meg nekem légyszi, hogy mekkora áram folyik üresjáratban (ha erre mérés nélkül képes vagy úgy, hogy csak szétszeded, te taníts engem kérlek!). Őszintén érdekel, hogy több e 2-3 mA-nél. Ha igen, akkor esélyes, hogy hamarabb lemerül, mint 20-30 ezer óra üres állás. (Aki meg azért vesz ilyet, hogy 3 évig szekrényben tartsa, azt nem fogja zavarni).

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#147) tvamos válasza razorbenke92 (#146) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, ugy lesz. Sajnos, most nem erek ra, de jovo heten megcsinalom.
Sajnos, csak ketto vam mar meg, de az egyik abbol is szar, szerintem aksit kell majd benne cserelnem.
Ha elfelejtem, irj ram privatban!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#150) Cold3


Cold3
tag

Valaki legyen olyan jó és szánjon meg egy tippel.
Olyan power bankot keresek, ami vagy eleve arra van tervezve, hogy a cellák egyszerűen csereberélhetők legyenek vagy legyen megoldható, akár az eszköz házi szétszerelésével, akár az esztétika rovására is (ha használható marad).

Van egy rahedli cellám és inkább kisebb modellt (fizikailag és kapacitásilag is) vennék és vinnék magammal plusz cellákat. Ha fél éjszakát kell áthidalni akkor egyet, ha egy hetet akkor meg 100-at.

(#151) razorbenke92 válasza Cold3 (#150) üzenetére

Ha megvannak a celláid, veszel hozzájuk egy egy foglalatot, és egy cella booster modult. Beforrasztod a megfelelő vezetékeket, az esztétikát pedig valami klassz dobozzal megoldhatod.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#152) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#151) üzenetére

Ja és amit elfelejtettem mondani, hogy ha nem védettek a cellák, akkor iktass be valamit a túlmerülés ellen.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#153) Cold3 válasza razorbenke92 (#152) üzenetére


Cold3
tag

Köszönöm a tippet, de itt kezdődnek a problémák. :)
Egyszerűbb egyet venni és maximum átalakítani, mint megépíteni.
Youtubon nézegettem és találtam párat amibe csereberélhetők a cellák, de vagy a típus nincs odaírva vagy nem kapható vagy aranyárban van itthon.

(#154) zoli03 válasza Cold3 (#153) üzenetére


zoli03
őstag

Pl egy ilyen? Van 1 és 3 akkus verziója is.

(#155) tvamos válasza Cold3 (#153) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az meg eggs as ubb, ha veszel rogton egy jot, es nem cserelgetsz semmit!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#156) Cold3 válasza zoli03 (#154) üzenetére


Cold3
tag

Köszönöm szépen.

Te vagy az első, aki megértett, már csak ki kell nyomozni, hogy hol kapok ilyet itthon. De legrosszabb esetben berendelem innen.

(#157) zoli03 válasza Cold3 (#156) üzenetére


zoli03
őstag

Itthon nem tudom, hogy van-e, de ha nem sürgős, én mindenképp FastTechről venném, itthon gondolom sokkal drágább.

(#158) ncsicso


ncsicso
tag

A tesztben szereplő típusból rendeltem egy 30000-es példányt.
Komolyan, ilyen hulladékot még nem pipáltam. A névleges kapacitásának 5-8%-át adja le, magas az önkisülése, gyakorlatilag egy használhatatlan sz*r.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#159) Cold3 válasza ncsicso (#158) üzenetére


Cold3
tag

Neked biztos nem vicces, de azért megkérdezem. Szerinted mennyit ér (forintban) a cucc a gyakorlati tapasztalásod után?
Eladod annyiért? :D

(#160) ncsicso válasza Cold3 (#159) üzenetére


ncsicso
tag

2000-ért megkapod :D Ez fele annak, amibe nekem került, annyit talán meg is ér. :W De az eredeti kábelét másnak adtam, mert az illetőnek nokiához kellett egy töltőkábel, tehát egy rövid usb-micro-usb kábelt tudok hozzá adni, a töltéséhez pedig kell valami, ami mini-usb-re adja ki az ampert. De ha komolyan érdekel, és kell, felkutatok egy mini-usb kábelt valahol. :F

Arra jó, hogy ha lemerül a telefon, gyorsan nyomjak bele egy fél töltést... De egy hétre biztosan nem elég.

[ Szerkesztve ]

ha véleményed van, ellenséged is van

(#161) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Vegyetek Yoobaot :D asszem 10000 mAh a max, nekem 7800-as van 1 éve, 7-8 óra alatt feltöltöm, és SIII al kb 4-5 naponta ismétlem meg ezt. Extreme Digital-nál lehetek kapni, meg a Wayteq-nél! Este meg otthon vagyok, vagy koleszban, és töltöm a hálóról a telót, és csak azért kell, hogy nap közbe ne merüljek le... :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#162) Dzsosy válasza ncsicso (#158) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Én 2 hónapja vettem egy ugyanolyan példányt, mint ami a tesztben is van és csak megerősíteni tudom az ott leírtakat. Nekem a Nokia Lumia 800-am 1500-as aksiját 5-6-szor tudom vele teljesen feltölteni, szóval nekem nagyon megérte. :P Köszönet érte a cikk írójának! :R

(#163) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Tegnapi nap folyamán én is rendeltem egy ilyet még az első oldali linkből. :) Mára már TR számot is kaptam, szóval előbb utóbb a kezemben lesz remélhetőleg :) Köszi a cikket! :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#164) saril


saril
senior tag

az a baj ez teljesen felesleges 2 esetleg 4 akku helyes power bankot kell venni csak vagy d.i.y. csomagban vagy nagyon olcsón és KIDOBNI A KUKÁBA a benne lévő rossz akkukat
és vásárolni (igaz nem olcsón) Panasonic NCR18650B akku-t és láss csodát a 2db pana akkus powerbank ami kb 6-7ezer mAh (csak mellékesen ez tényleg valós ellentétben a többi gagyi akkukra ráírt teljesítménnyel)
annyit tud mint egy gagyi 4-8 akkut tartalmazó power bank, erről ennyit :C :R

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#165) razorbenke92

Ajánlom mindenkinek, aki cserélni akarja az akkut ezekben a cuccokban.

[link]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#166) Pikkolo^^ válasza saril (#164) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kukába semmiképpen nem szabad dobni, le kell adni a megfelelő gyűjtőhelyre.

(#167) saril válasza Pikkolo^^ (#166) üzenetére


saril
senior tag

átvitt értelemben értettem :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#168) bogyo74


bogyo74
tag

Ha valamelyőtök tudna abban segíteni, hogy tudom szétszedni a címben szereplő cuccot viszonylag kevés külsérelmi nyommal, azt megköszönném.

Arra is várnék tippet, hogy meg tudom-e könnyen állapítani, hogy melyik cella döglött, melyik nem. Ni technológia esetén nem lenne gond, a töltővel ki tudom mérni egyenként. Erre az akkura nincs töltőm. Esetleg célravezető-e az egységben benne hagyva üres és teli állapotban cellánként feszültséget mérni?

Bogyó

(#169) saril válasza bogyo74 (#168) üzenetére


saril
senior tag

a kis fülecskéi le fognak törni ha szétszeded akkor is ha óvatosan csinálod de ez kívülről nem fog látszani a közepén van egy csavar, az enyémben csak a helye és oda tettem be egy csavart és azzal rögzítettem szétszedés után

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#170) tvamos válasza bogyo74 (#168) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha felmelegited, akkor nem torik olyan konnyen.

Vedd ugy, hogy doglottek a cellak, es dobd el. Nem erdemes vacakolni veluk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#171) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

A tesztben szereplő eszközt szedte már valaki szét, hogy cseréljen benne Li-pol aksit?

Végzett valaki ár kalkulációt arról, hogy ennek az eszköznek az alternatívájára való 3 (vagy x) cellát/akkut tároló keret + a hozzá való noname/megbízható akkuk mennyik lennének?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#172) tibcsiworld válasza Dzsosy (#162) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Szia!

Az eladó linkjét el tudnád küldeni? Ilyet keresek én is, de nem mindegy, kitől rendeli az ember!

Előre is köszi!

Tibi

(#173) Soma01


Soma01
veterán

Én ezt néztem ki, ez legalább "márkás" : 10400mAh Xiaomi Power Bank
Mi a véleményetek erről?

(#174) kerekfej


kerekfej
addikt

Az a 18650-es akksi fake, jó ha 1000mAh-t tud valójában az volt a gond.

Helyesen:
18650 LiFePO4 3.2-3.6V
18650 Li-Ion 3.7

(#175) kerekfej válasza Lifeforce (#117) üzenetére


kerekfej
addikt

Vannak már Samsung és Panasonic cellások 3100-3400mAh-t is tudnak.

elemlampa.blog.hu

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.