Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat! :R De miért csak személyes bejegyzés? Miért nem címlapos? :B Nehezen fogja megtalálni az, akit érdekel. Én is csak véletlenül kattintottam ide.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#2) daenerys válasza talmida (#1) üzenetére


daenerys
tag

Oh, köszönöm a bókot és a tippet, szólok a moderátoroknak, hogy segítsenek új magaslatokba emelni ezt az írást! :)

Neked van ilyen töltőd? Vagy láttál már valakinél?

(#3) talmida válasza daenerys (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nincs ilyenem, de valószínű, hogy hamarosan beszerzek egyet. :P

IN GOD WE TRUST!

(#4) pisti8905


pisti8905
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 2600 mAh-ás power bankot ami 1A-ral ad le és azt tapasztaltam, hogy a samsung galaxy minimet szépen tölti ahogy azt kell, viszont van egy motorola razr xt910-em. Az már feladja a leckét pár másodperc töltés után K.O. van a kis power bank, utána már a samsungot se tölti amíg fel nem töltöm teljesen újra. A motorlába egy körülbelül 1700-as aksi van, a samsungba pedig egy 1200-as. Tapasztaltatok-e már hasonlót? Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is!

(#5) daenerys válasza pisti8905 (#4) üzenetére


daenerys
tag

Szia!

Lehet, hogy nem kompatibilis a töltővel a Motorolád, esetleg zárlatot okoz benne, és azért nem tölt tovább.

[ Szerkesztve ]

(#6) kopis


kopis
csendes tag

Sziasztok!
Én csak most olvastam a media markt netes újságában, hogy létezik olyan, hogy hordozható akksi. A kérdésem az lenne, hogy pontosan hogyan is működnek ezek a kis ketyerék, mire kell figyelni a vásárlásnál?

(#7) daenerys válasza kopis (#6) üzenetére


daenerys
tag

Szia!

Bocsi, nem láttam, hogy írtál. :( Elvileg valaki írt erről a külső akku témáról cikket, aminek a fórumából kiutáltak, mert megmondtam a saját tapasztalataimat, amik ellentétben voltak a cikkíró valóságtól elrugaszkodott, elméleti eszmefuttatásaival. Szóval akkor elmondom őszintén, hogy mik a tapasztalataim:

1) legyen kompatibilis a telefonoddal: kérj egy mintapéldányt, és azt próbáld ki, hogy megy-e a telefonoddal. Előfordulhat, hogy nem fogja töltőként felismerni a telefonod, és akkor pénzkidobás.

2) mekkora a telefonod akksija, mennyire akarod feltölteni? Ha teljesen fel akarod tölteni minden alkalommal a telefonodat, akkor lehetőleg kb. másfélszerese vagy duplája legyen a telefonod akkukapacitásának. Ha nem teljesen akarod feltölteni, lehet kisebb is.

3) fel kell tölteni hálózatról, leddel jelzi, hogy mikor van kész a töltés. Kb. 800 mA-rel töltenek és töltődnek, tehát elég lassú mindkét irányban.

Van még kérdésed? Szívesen válaszolok, most már figyelem a fórumot. És bocsi a rinyáért, csak örülök, hogy Te nem vagy karót nyelt elméleti ember! :R

(#8) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Most vettem egy ugyanolyan 2600mA-s töltőt. ZTE Skate-hez akartam volna használni. Rádugom, és 2ms után lekapcsol az akku. Kész, használhatatlan szar. :W
Összesen egyszer sikerült rávennem a töltésre. PCbe bedugtam tölteni az akkut, és közbe rádugtam a telefont is, majd a pc-ből kihúztam. Így sikerült 40% töltenie. De az erdő közepén nem lesz mibe bedugni. :(

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#9) daenerys válasza Mr.Peter (#8) üzenetére


daenerys
tag

Akku és akku között is van különbség. Mi csak megbízható helyről veszünk ilyen termékeket, így a TPOS és a noname akksi is rendesen tölt androidot, iPhone-t (BlackBerryt nem :D).

Sajnálom, hogy így jártál! Honnan vásároltad az akkudat?

(#10) gecsei997 válasza talmida (#1) üzenetére


gecsei997
újonc

Valami kis tuti ötlet vagy tipp 7800-as al kapcsolatban valaki?

(#11) Kernel


Kernel
nagyúr

Össze-vissza vannak keverve a fogalmak és mértékegységek:

800 mA a maximális töltési sebesség mindkét irányban, tehát 800 mA-rel tölthető, és ő is óránként ennyi töltést tud felvenni.

1000 mA vagyis 1 A a maximális töltési sebesség,

800 mA teljesítményt elosztani felesleges,

mA nem a töltés, nem a sebesség, nem a teljesítmény mértékegysége, hanem az áramé.

NE tedd olyan töltőre, ami 800 mAh-nál nagyobb teljesítményű: Többször is derekasan állta az 1100 mAh-s Samsung töltőm sarát egykori akkumulátorom, de 1800 mAh-s töltőmre téve (BlackBerry PlayBook töltő) bizony megadta magát, és az örök ampermezőkre távozott akkumulátorom. Illetve "csak" felpúposodott a műanyag burkolata,

Semmi összefüggés nincs a kettő között. A töltésszabályzó pontosan 4,2 V-ra stabilizálja a maximális kimeneti feszültséget, a bemenő 5 V-ból. Ennek nincs köze a tápforrás terhelhetőségéhez (mA), illetve csak túl kevés ne legyen. Több lehet.

A terhelhetőség egyébként sem azt jelenti, hogy mindig annyi (maximális) áram fog folyni. Itt a feszültség fix, az áramot a fogyasztó állítja be önmagának, korlátozza stb. Meghibásodott a töltésszabályzó, vagy az akku, van ilyen.

Külön téma, hogy a standard USB-portra csak 500 mA árammal szabad terhelni, ezt a power bank és egyéb szerkezetek is felismerik, az adatvezeték bekötése alapján.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12) Varga Bálint


Varga Bálint
csendes tag

"NE tedd olyan töltőre, ami 800 mAh-nál nagyobb teljesítményű"

Ne haragudj a nyers kijelentésért, de szerény véleményem szerint ez nettó hülyeség.
Az akkumulátorok rendelkeznek töltésvezérlővel és csak annyi mAh töltést vesznek fel, amennyi előírt a számukra.
Tehát ha van pl. egy olyan akksid, ami 800 mAh-ás töltővel rendelkezik, nyugodtan rádughatsz mondjuk egy 2000 vagy 2500 mAh-s töltőt, mert hiába a nagyobb kapacitás, csak annyit vesz fel, amennyire az akksinak szüksége van.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kernel válasza Varga Bálint (#12) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindenképpen butaság az egész, mert ezeknél a köznyelvben "töltőnek" nevezett USB-tápoknál mindig a terhelhetőséget adják meg (A, mA, az áram mértékegysége).

Ah, mAh pedig az elektromos töltés mértékegysége, amiben az akkuk kapacitását is kifejezik.

Az áram és az idő szorzata az Ah.

Tehát a tápforrás, amiről szó volt, 1100 mA vagy 1800 mA terhelést bír el, abból a töltésszabályzó csak annyit vesz fel, amennyire tervezték. A szabályzó (tulajdonképpeni töltőáramkör) pedig a telefonban vagy a power bankban található.

Nem a dugasztápban, ami csak fix 5V-ot ad le. De ezt már úgysem lehet kiverni a fejekből, hogy ez valójában nem is töltő, csak egy kis tápegység, stabilizált feszültségforrás.

Normális esetben tehát egy akku nem fúvódhat fel azért, mert 1800 mA terhelhetőségű tápforrásra tették. A szabályzóval lehetett valami gond, például 4,2V fölé töltött és/vagy túl nagy árammal.

És még nem beszéltem arról, amit az előző hozzászólás végén pedzegettem, hogy a terhelés azonosítja az USB-tápforrást. Tehát 1A terhelhetőségű eszközre nem fog 2A árammal terhelni, az 500 mA-es USB-portról sem akar 1A áramot levenni, ez egyáltalán nem megengedhető. Az azonosításra vannak bekötési trükkök, most nem részletezném.

De a cikk többi része is szakmailag inkább csak egy kártékonynak mondható butasághalmaz. Ha csak azt nézem, hogy én is most oldalakat gépelhetnék, ha mindent helyesbíteni akarnék. Nem is értem, mire jók a ilyen cikkek.

Mai tudásunk, illetve a tapasztalatok szerint már nem igaz, minden töltés-kisütés egy egész ciklusnak számítana.

Több ciklusszámot lehet kihozni, vagyis jobban kímélődik az akku, ha nem töltik fel és nem sütik ki teljesen. Az sem igaz, hogy mélykisüléssel károsítani tudnánk, ha egyszer ott van az akkuba integrált védelem, ami 2,5V-nál megszakítja az áramkört.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.